Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

Martin741

Celkom slusne, hlavne je tam ten feeling 80. rokov, ktory funguje na mna aj po 30 rokoch. nebavili ma vylety na tej ponorke ci co to bolo dovnutra ludskeho tela, ale ako napad bol super, opakujem ma to vyborny feeling 80. rokov a obcas sa da aj zasmiat . 74 % ()

Nach

Na svou dobu skutečně áčkové scifi dobrodružství uvnitř lidského těla. A stejně kvalitní je i dnes. 75% ()

bourec

Martin Short tenhle už starší film trochu zazdil.Děsně upištěnej a přehrávající herec .Trochu ve stylu mých neoblíbených M.J.Foxe a Dustina Hoffmana.Až druhá půlka ten film vytáhle z hoven.60%. ()

C0r0ner

Je to opravdu jiný vesmír, protože v tom našem by se držka Martin Short nikdy Meg Ryan líbit nemohl. Nápad to byl ale perfektní a na svou dobu skvěle zpracovaný. Když se k tomu připočítá halda dobrých vtipů, tak z toho vychází opravdová paráda. Škoda jen přepálené stopáže, protože to místy ztrácelo tempo. 85% ()

lakikaki

Rodinný sci-fi film, ktorý by som si bol zrejme viac užil ako mladší, ale pobavil som sa aj tak. Skvelí herci, zaujímavý nápad a aj po vizuálnej stránke pôsobí film vierohodne aj po dvadsiatich rokoch. A je tu dosť "skrytých" hlášok a nápadov, ktoré deťom rozhodne určené nie sú, napr. hláška na záchode, ktorá ma takmer zabila: S-P-O-I-L-E-R ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... "Hoň si ho, ale nemluv s ním!" ()

pakobylka

O tom, co vedlo k takřka zázračnému uzdravení Jacka Puttera ... a taky o tom, že miniaturizace není žádná legrace, obzvláště když s omezenou zásobou kyslíku uvíznete v cizím těle. Ale jelikož se jedná o velice zdařilou komedii s víc než dobrými triky (zejména s přihlédnutím k roku vzniku), nebudete se o osud jejích hrdinů nijak zvlášť strachovat, naopak - jejich nemalými obtížemi se budete královsky bavit. ()

Juto

Toto je absurdný film, ktorý je však veľmi zábavný. Zápletka je štandardná dobrodružná fantasy, hoci režisér Joe Dante má v sebe toľko šialených nápadov, že komédia takmer prebíja formulovanú akčnú líniu. 8/10 ()

dr.fish

Komedie ve stylu Bláznivá střela, dost dobrá jízda vnitřními orgány. Osmdesátky se nebály zajímavých témat, to teda ne. Výborná zábava na večer...80% ()

tom88

Na mňa až moc crazy film. Aj keď zaujímavý námet, ale pripečené spracovanie. Príliš veľa nelogický, priveľa humoru, zopár trápnych scén. Milý ale trápny Martin Short, mladý Dennis Quaid ešte s kockami na bruchu a pekná ale priemerná Meg Ryan. Miestami nudný dej, ktorý by potreboval väčší spád a mal by hlavne rýchlejšie plynúť. Film označujem iba ako úlet, žiadna klasika ani nič podobné. Dobrý námet ešte z filmu nerobí dobrý film. A Oscar za efekty v tom roku ? No neviem, ale budiš. 65% ()

Decker

Skvelej komedialni scifi film s perfektnimi hereckymi vykony dvou hlavnich protagonistu. Na svoji dobu si myslim, ze co se tyce specialnich efektu to muselo byt opravdu neco. ()

Khumbac

Když by jste se narodili např. v roce 1981 - jako já, tak by jste si řekli: "Ty kokot to si pamatuju, tehdy na začátku devadesátých na VHS to byla pecka jak cip"...Quaida mám rád dodnes. ()

Honzíno

Skvělé ústřední trio! Jako pinďa jsem Vnitřní vesmír hltal každým coulem, avšak i dnes se velice rád pobavím. Krásně vytvořená iluze! A ten závěrečný souboj - jeden z nejoriginálnějších vůbec. Klasika ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický