Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

misterz

Neškodná, zábavná blbinka s pekným vizuálom 80. rokov. Príjemne ma prekvapil mladý Dennis Quaid, ktorému sa rola "frajírka" náramne hodila. Vnútorný vesmír srší humorom od začiatku až do konca, pričom sa tu nájde aj pár šialenejších scénok. Trikové efekty na svoju dobu tiež neboli zlé, takže u mňa spokojnosť, fajn filmový relax a spomienka na detské časy. 75/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

kingik

Zdařilá komedie z produkce Stevena Spielberga, která se opírá na svou dobu o vynikající triky, nápaditý scénář, režii a v neposlední řadě o solidní herce. Nechybí jí spád a nuda se nedostavuje. Joe Dante od té doby už nic tak extra zajímavého nenatočil, ale tahle sci-fi komedie se mu prostě povedla. 100% ()

IQ Tiqe

Pěkných 70% za dobrou zábavum sice na dnešní dobu bylo leccos trochu jednodušší, ale i tak slušný. Ještě by mě zajímalo, jestli Křeček v noční košili vzniknul nezávisle na tomhle filmu, nebo se scénárista inspiroval... ()

Jordan

sladké 80. roky v hollywoode priali šialeným nápadom, všemožnému žánrovému synkretizmu, béčku a na vrchole boli komédie "v pravom" zmysle, horory a sci-fi; a vo veľkom mori toho všetkého je Innerspace z produkčnej dielne pána Spielbrga v réžii otca Gremlinov Joea Dantea tróni Innerspace ako prototyp dokonalej nenáročnej zábavy, geniálnej sci-fi komédie, skvelý humor, výborná choreografia bláznivých akčných scénok a najpodivnejšia buddy dvojka (alebo trojka? alebo koľko ich je?:)) akú ste kedy videli; kráľovská zábava, kráľovské hlášky, krásna mladá meg ryan a sympatický quaid s komickým shortom; klenot osemdesiatych rokov, kedy sa filmári vedeli poriadne odviazať; ()

Anderton

Ako zástupca generácie VHS kultúry druhej polovice 80tych rokov a začiatku 90tych nemôžem z nostalgie dať nižšie hodnotenie. Dante sa námetu miniaturizácie človeka za cieľom putovania po ľudskom tele zhostil oveĺa uvoľnenejšie, ako Fleischer vo Fantastickej ceste. Od bláznivých osemdesiatok ale samozrejme nemôžme očakávať nič iné ako únikové komédie a akčňáky. Aj po rokoch solídna zábava. ()

stilgar1

Ačkoli jsem tento film viděl již poměrně dávno, pamatuji si, že jsem se na něj vždy velmi těšil, a jelikož jsem ho viděl několikrát, mnoho věcí mi ulpělo v paměti. Velmi dobrý nápad, zároveň pěkně natočený.... ()

Slartibarkfast

Velmi dobré sci-fi ze staré školy s výborným nápadem. Zábavné a svěží od začátku až do konce. Sympaťák Quaid si tu získal mou oblibu a výborný komik Short mne nejednou rozesmál. Trochu nevýrazná Ryanová docela dobře doplnila tuto trojici. Opravdu skvělý film, na který se vždy rád podívám. 85% ()

nash.

A to jen kvůli skvělému Quaidovi, který strčil odstatní do kapsy, přestože svůj part odehrál převážně v křesle miniponorky... ()

dopitak

Od začátku to jde s tímhle filmem z kopce, a není to tím, že se děj odehrává v San Franciscu, ale že se z toho postupně klube pořádná hovadina. Kdyby tam zůstalo jenom sci-fi s akcí, anebo v horším případě parodie na sci-fi, ještě by se dalo. Starý český dabing z dílny Bär, kde se potkala esa jako Zahajský či Bubník, ale také už doba, kdy přesně osm dabérů namluvilo asi čtyřicet postav. Palec dolů. ()

SeBig odpad!

No to byla sračka, to bylo snad horší než Super mario bros. a ejhle hodnocení uplně jiné.. snažil jsem se přijít na to, co na tom ty lidi asi tak bavilo a na nic jsem nepřišel.. je to vypískanost už na pohled, ale tak zkusit se má vše ne? A ten debilní konec tomu vzal ješte tu poslední hvězdu, kterou jsem chtěl nechat z milosti. Děs. ()

Chrustyn

Zábavná dobrodružná podívaná zabývající se zmenšováním, kdy se pilot při vědekém experimentu náhodou dostane do těla nesmělého hypochondra. Zajímavé triky, slušní herci a i přes dvouhodinovou stopáž rychlé tempo. ()

honajz

Remake klasického sci-fi filmu se nese ve spíše komediálním duchu – za pomoci miniponorky máte možnost prozkoumat nitro lidského těla. Nesmí však dojít ke zneužití této technologie – pak můžete v lidském těle zůstat uvězněni a přemýšlet, jak se dostat ven. DVD: V bonusech najdete jen komentář režiséra, obligátní trailer a statické obrázky s filmografiemi a oceněními. Film 3/4, Bonusy 2/4, Zvuk 4/4, Obraz 3/4 ()

BoPo

Scifi-komédia, ktorú som videl strašne dávno a stále si ju dokážem celkom dobre vybaviť. Dobrý príbeh s dobrým obsadením. Nenáročná zábava. ()

Tommassi3

"Ty jsi zkrátka jedinej chlap, s kterým jsem v práci ještě nespala a ke kterýmu mě to zároveň tak trochu táhne.." - "Óh, děkuju !!" ;) ()

Terva

CITÁT - Králík ?......... Já nechci polemizovat, ale dle mého, když něco zmenším měla by tomu zůstat stejná váha. Něco jiného je to malé vyrobit. A metoda zmenšování stejně není ani trochu vysvětlená. CHYBA VE FILMU - BMW, které ve 22 minutě prorazí ocelovou bránu, tím že jí projede, je o minutu později absolutně bez škrábanců. CITÁT - Na Ozziho ( John Hora ), dobráka, který mi chtěl zachránit prdel a tak mě píchnul do té mojí.......... Scéna v 57 minutě určitě rozesměje nejednoho diváka. CITÁT - Hoň si ho, ale nemluv s ním !!!............. Film je technicky hodně nepřehledný a někdy až naivní. Hudba - Jerry Goldsmith. Produkce - Steven Spielberg. ()

JohnCZ

Nekonfliktní oddychovka s parádními efekty, které však do klasik jako Back to the Future nebo většiny spielbergovek (resp. těch, které přímo režíroval) něco chybí. Možná propracovanější děj a možná i lepší obsazení. Meg Ryan není sympatická ani tady a Martin Short se zase otravně pitvoří a hodně to zachraňuje pohodář Dennis Quaid. Jinak ale fajn nápad a zábavná dobrodružná jízda, která neurazí. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický