Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Ruut

Velice podobné svým pojetím jako stejně stará francouzská brutalita Inside. Spíš než na atmosféru sází na zobrzaování násilí v co nejvíc šokující podobě a stříkance krve tu jsou za každou cenu a skoro pořád. O dva řády lepší než známá blbůstka Hostel 1+2, ale stejně horor je horor a tohle horor fakt není. ()

S.Quentin QUALE

Musím říct, že jak si v eploiťácích příliš nelibuju, tak tohle mi sedlo. Jakmile se film rozjede (asi po 15 minutách), pak svižně ubíhá a nudit už nezačne. Obsahuje hned několik perfektních scén, za které si ode mě vysloužil 4*. Upozorňuju, že být já silnější nátury, a nezavřít oči při těch zbylých, koketoval bych s myšlenkou dát i plný počet. V rámci žánru silně podhodnocený snímek. Po čase zvyšuju na plnej, protože v žánru hixploitation jde o absolutní TOP. Doporučuju. ()

misterz

Drsné a krvavé. Proste výborné, brutálne exploitation, ale určite nie pre každého diváka. Snímok je naozaj len pre otrlých. Okrem luxusných gore scén je tu výborná atmosféra a napínavý dej, baví od začiatku až do konca. Ja som spokojný. Psycho rodina rozpútala hotové peklo, na ktoré hlavná hrdinka len tak ľahko nezabudne. ()

Omnibus

Když mě oběti ničím nezaujmou, mám pak holt jejich utrpení na háku (i když zrovna tohle nebylo úplně marné – to marné sundávání Toma z háků). Takže podhrabávání se z vězení skrz prasečí kejdu mohla být echt-hnusná scéna desetiletí, ale pro mě nebyla. Kvůli tomu zprasenému scénáři mi záchrana obětí byla buřt - klidně i buřt na lidském sádle opékaný. A otec rodu, ten rádoby nácek, nebyl hrozný, ale spíš k smíchu (což je samozřejmě k pláči). Navíc ostatní členové rodiny plnili jeho příkazy liknavě, bez invence a natolik nedbale až nechápu, že jim už dávno před tím pár obětí nezdrhlo. Z úchyláků mě zaujala (při "ubytovávání") jen Klaudia. Sympaticky zapšklá, věčně ve stínu starší Gilberte, docela introvert, ale rázná. Zkrátka holka do nepohody, která ví, co chce :-) Škoda, že nedostala víc prostoru. Jinak ale film nezaujal, taková slátanina, byť hojně zalévaná kečupem. Navíc kameraman byl na speedu a střihač zobal extázi a u toho já se prostě moc nebavím. ()

dr.horrible

Nad tým, že príbeh je do detailov okopírovaný z iných filmov by som ešte oči prižmúril, keď ale Gens začal naozaj doslova kopírovať jednotlivé scény napríklad z Recu, to už mi došli nervy. Horor je to dobrý, ale už som ho videl mnohokrát predtým. A tá hlavná herečka potopila aj to napätie a záver už je iba na smiech. ()

Frajer42

Pan režisér měl očividně nakoukáno velké množství hororů, z kterých čerpal inspiraci. Cca. prvních 15 minut jsem měl chuť tu blbost vypnout, poté však film nabral uspokojivé tempo. Jako horor tento film označit nelze, ale to se bohužel stává trendem poslední doby. Sem tam useknutá končetina, nebo věčně ječící postavy u mě možná nějaké pocity vzbudí, bohužel však ne strach. Režisér je Francouz, takže koho lepšího si mohl pozvat na paškál než nacistickou rodinu. Nesympatický kvartet hlavních postav zahrál tomuhle filmu umíráček. Dávám * za snahu Franci dotáhnout se na USA. Ovšem Francouzi by měli zůstat u komedií, ty jsou alespoň koukatelné. ()

AppleCore

Texaskej masakr, hostel a hory maj oči v jednom, jenže tohle je mnohem lepší a napínavější, strhující závěr vám veme dech, i když je trochu moc přehnanej, je to jeden z mála hrrorů u kterýho mi nevadí, že přežije ženská, ona je po celou tu dobu totiž vážně vyděšená a přežívá jen tak na okraji, všechny padouchy zabije docela reálnym způsobem. Další plus je hudba, která je opravdu skvělá a v neposlední řadě i kamera, ale i přes tyto chvaluhodné faktory musim dát trojku za zbytečnou krutost. ()

Smok

Otrepané klišé kanibalskej rodinky náckov vyvažuje francúz poriadnou porciou brutality, ktorú krásne stupňuje, takže ku koncu už môžu divákovi rupnúť nervy. ()

oje

Těžko popsatelná směsice snad všech horrorových subžánrů, kde si tak každý najde své. Tu mutanti, tu trocha atmosféry s napětím, tu pohled skrze objektiv kamery, tam hektolitry krve. Tvůrci tak jednak honili postavy kam se jim zrovna hodilo a scény nápadně připomínali jiné horrory. Zápletka ze začátku byla slušná. Pak následovala už jen konfrontace s až přehnaně zvrácenou rodinou. Celý koncept příliš nezaujal, občas postrašil a účel tak do jisté míry splnil. Až se mě ale někdo zeptá na dobrý horror, Frontiere(s) ode mě neuslyší. Podobný survivor založený na skutečných událostech je Wolf Creek. Alternativa: Hostel, Wolf Creek, Borderland, Captifs. ()

Campbell

Byl jsem celkem překvapen. Čekal jsem něco jako Texaský masakr, nicméně ten jsem dostal ale tady je hned ze začátku taková příjemnější atmosféra hnusu a sraček. největší nevýhodou je že se film zbytečně dlouho rozehrává, což mě štvalo fakt dost. Ne že bych nebyl u těhlech filmů zvyklej ale tady to bylo šíleně zbytečný. Rodinka byla slušně pošahaná a každá svině mi byla nepříjemná. Gens kterej mě překvapil Hitmanem mě příjemně překvapil i tady, ten chlápek má talent. Co ještě musím pochválit je krev a gore který je dost a je to opravdu parádní, jen teda škoda některých zbytečných scén jako třeba roztřelení hlavy kdy vylítne snad 100 litrů krve ale ani kousek lebky či části hlavy. Ale bavil jsem se dobře takže hodnotím kladně. ()

Claw

Nevím, čím to je, ale přesně ty horory, které se většině lidem vždy nelíbí, mně osobně nejvíc sednou. Opět jsem byl naprosto nadšený a dávám bez otálení v hodnocení plný počet. Uznávám, že film vykrádá témata až na půdu, konkrétně rok 1974, který zrodil kult kultů "The Texas Chain Saw Massacre", ale i další, jak staré, tak moderní horory. Poslední třetina si jde již vyloženě vlastní cestou a po večeři, kdy jsou všichni členové rodiny ještě v naprostém pořádku, začnou ta pravá akční jatka a brutalita par exelans!! Neuvěřitelná, dynamická, brutální, krvavá a násilná jízda, u které jsem se bavil od začátku do konce. Problematika "plození nových dětí" a vůbec těhotných žen je podle mě už trochu ohraná, viděl jsem to již v otřesném pokračování "Hory mají oči 2", tak "Á L´Interieur" nebo "Timber Falls". "Frontier(s)" sice vykrádá scény z mnoha filmů, ale nekopíruje je... ty opravdové vykrádačky, které dnes sklízejí úspěch, a přitom se v technice zpracování nemohou tomuto skvostu rovnat se natočily až po něm... "Frontier(s)" je ještě v tomto ohledu v pohodě a jak jsem již psal, pro mě zatím jeden z nejlepších hororů 21. století. Úžasné herecké výkony snad všech zúčastněných, absolutně vrcholný herecký výkon hlavní hrdinky, perfektní triky, prostředí, spád, dynamika, výtvarná stránka, střih, kamera, atmosféra... ničemu z toho nemám co vytknout. Kromě té originality, ale ta se snad u hororů nikdy moc vážně nebrala. /95% + FILM ROKU/ ()

iamek

Klasická vyvražďovačka se vším všudy. Někdo někam jede většinou skupinka mladých lidí, potká někoho zvrhlého, ti je brutálně vraždí, jeden z nich uteče a postupně všechny pozabijí. Tři hvězdičky za brutalitu a ustřelení hlavy ve výtahu. ()

Chrustyn

Tak a máme tu další jatka. V poslední době si při sledování novodobých hororů, říkám, že se nejspíš filmaři pokoušejí změnit žánr. Dneska když se řekne horor tak to neznamená napětí ale maso. Občas se sice najde nějaká světlá vyjímka ale jinak se žánr horor změnil na žánr vyvražďovačka. Stejně tak je tomu tak i v případě tohoto snímku bývalého "reklamáře", který svůj "rychlostřihačský" kurz nezapře. Film je jedno velké klišé a tak zde opět máme dům (v tomto případě hotel) obývaný jednou hodně divnou rodinkou, kteří se jistě neřadí mezi vegetariány a jíž vede jakýsi bývalý nácek, který je nejspíše hodně zklamaný z toho, že už skončila 2. sv. válka a chybí mu nějaké to mučeníčko, které si dopřává na náhodných zbloudilcích, které zavítají do jeho hotelu. Jednoho dne v tomto hotelu hledá azyl i taková ne zrovna nevinná partička ve které samozřejmě nemůže chybět dívka. Po chvíli však zjistí, že maso, které jim bylo podáváno k večeři zřejmě nebude hovězí a začnou se dít věci. Kdo celou dobu čekal na krev tak se konečně dočká pár brutálních momentů ale pro ty kdo byly odchovaní italskými slashery a viděli nějaký z dlohé řady novodobých amerických (skoro)hororů to nebude nic nového. Prostě klasika. Přeštípané achilovky kleštěmi, sekery zaseknuté na ruzná místa na lidském těle, podřezaná hrdla, ustřelený prsty a prasečí výkaly. Snad jen člověk uvařený v páře nebo scéna s cirkulárkou by se dali nazvat inovací v počtu různorodých morbidních zabití. Ale i tak nemá film v rámci žánru co nabídnout a jistě nikoho nepřekvapí, že opět přežije pouze něžné pohlaví, které by mohl nakládačku, kterou za film dostane závidět i Bruce Willis. Ale je zajímavé, že zuby jí zůstali po těch kopancích a ranách všechny:o) ()

Crocuta

Žádný politický přesah bych tu nehledal - dobové zasazení a otřepané klišé v podobě vraždících nácků slouží spíš jen k upoutání publika, ale na druhou stranu alespoň odlišují Frontiére(s) od jiných filmů daného žánru. Tenhle kousek se mi líbil možná o chlup víc než jemu podobné - díky sexy Gilbertě (všimli jste si jakou měla pěknou kérku?), jejímu vyšinutému otci a jatkám v závěrečných 20 minutách - ale postavy se chovají stejně debilně jako jinde a tak ode mne Hranice smrti dostávají stejný počet * jako Texaský masakr, Hostel II, Pach krve nebo Metro. ()

Marze

Výběr čtveřice hrdinů nepřímo odkazuje ke skutečným nepokojům na předměstích Paříže osídlených vesměs lidmi arabského původu. Ale zbytek už je hororovou fikcí: po loupeži prchají před policií na venkov, kde jim v domě nad lomem u hranice s Lucemburskem poskytne útočiště podivínská rodina. Z domnělé skrýše se stane past, kde domácnost řídí duch nacismu – a krve.Její náhražky prý tvůrci prolili na 400 litrů, kromě toho slibují přervané šlachy, rány sekyrou, tlející těla či podřezaná hrdla. ()

heyda

Další francouzský ultrabrutální horor, kterému jsem strašně moc přál mých 5 hvězdiček, jenže nemůžu být tak velkorysý. Je tam sice dost famózních momentů jako je závěrečná rodinná ´´pohoda´´ u stolu, honičky 100 metrů pod zemí, plynová komora, praskající kosti či charismatický zmrd - velký vůdce. Hrozně mě však zklamalo a zamrzelo, kolik tam frantíci nasekali hrubých chyb a nelogických momentů. Bohužel čím víc blbostí, tím hodnotím méně, a proto jsem musel klesnout až na prachobyčejné 3 hvězdičky. Škoda! ()

honajz odpad!

Francouzský pokus natočit cosi mezi Od soumraku do úsvitu a Saw, který je prostě zběsilý - kamerou, nápadem, provedením - a to není prosím pěkně žádná pochvala! Povím vám, že u tohohle filmu je nejroztřesenější kamera, alespoň v úvodu, co jsem kdy viděl - teda, ono toho stejně moc vidět není. A navíc se do toho sem tam prolíná úplně zbytečně digitální kamera. Už to samo o sobě stačí k negativnímu prvnímu dojmu z filmu. Jenže pak se objeví i cosi jako děj. Bohužel. Nějací naprosto nezajímaví pařížští metrosexuální týpci zdrhají před poldama, jeden zhebne, ostatní se skryjí ve venkovské hospodě, statku, nebo co to je, a světě div se, ve sklepě jsou zmutovaní lidští tvorečkové, a celou hospodu ovládá nacistický gang vedený staříkem s výraznou podobou Hitlera. Pak dojde k nějakým těm vraždám, násilnostem, kanibalismu, za zběsilého střihu se prostě odehrává taková nijaká vyvražďovačka, kde to těm mladým snad i přejete. Zajímavé je, že film začne formátem 2,35:1, aby hned po úvodních titulcích naběhl na formát 1,85:1. Samotný disk hned načíná uřvaný protipirát, následují trailery na filmy Oslněni sluncem, Svědkem zločinu, Odsouzeni k boji, v menu najdeme další čtyři upoutávky, z toho dvě už jsme viděli. ()

J.Connor

Francouzský pokus o exploitation nedopadl vlastně zas až tak špatně. Alespoň na diváky v mém okolí (v kině) měl film kýžený efekt zhnusení. Rozhodně lepší než Hostel, na druhou stranu pokud jste už pár takovýhle filmů viděli, tak tento Vám rozhodně nic nového nenabídne, spíše mnoho starého a vykradeného. Nejvíc bije do očí jedna ze závěrečných scén, kdy hrdinka vykousne mladé nacistce kus krku, načež následuje záběr naprosto stejný závěru Půlnočního expressu, kde se hrdina dopustí kousance na sadistickém bachaři. Blbůstka, která ve finále neurazila. ()

SOLOM.

Jedna z mála věcí jenž se dá filmu vytknout je, že se toho hodně odehrává ve tmě a nejde toho moc vidět. Jinak se ale podařilo navodit tajemnou až klaustrofobickou atmosféru a jedna napínavá scéna střídá druhou. Herecké výkony jsou dobré, ale nejde si občas nevšimnout naivity hlavních postav. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací