Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

blackJag

Další podprůměrný přírůstek do kategorie buranského hororu, který je sice natočený zručnější rukou, než otřesné HOSTELy, přesto tvůrci nebyli schopni vyždímat ani kapičku ze šťavnatého potenciálu (třeba atmosférické katakomby). Divákovi je hlavně fuk, jaké trable nešťastné oběti nacistické rodinky prožívají, protože jejich charaktery jsou jednak načrtnuty k neztotožnění, ale hlavně autor scénáře své oběti obdařil naprostou neschopností udělat jediné rozumné rozhodnutí, a to bez ohledu na vzniklou situaci (jedna scénka za všechny - co může někoho ponouknout vlézt do uzavřené místnosti, která nápadně připomíná plynovou komůrku Adolfa Hitlera?). Závěrečné kulometné finále a trapný zombistický třes přeživší dívčiny (který s naprostou samozřejmostí střídá chvíle chladnokrevného vypětí) jsou už jen třešínky divákova zmaru. II Scénář: Xavier Gens. 40% ()

jitrnic

Tak první, co mě vyděsilo, byl strašný herecký výkon hlavní hrdinky hned od prvního záběru, následovala krvavá jatka (která ovšem vyvolávají spíš úšklebek než zděšení), zcela pitomé chování všech postav v rozhodujících chvílích a nemastné pokusy o jakýsi přesah. Dodávám, že kupříkladu takový Hostel II se mi líbil o dost víc (taky proto, že tam hrály o dost hezčí herečky a některé skoro i hrály, tudíž jsem měl možnost jim aspoň trochu fandit). Jediné, co se mi v H.s. líbilo, že další, kdo tu vždycky zařval, byl ten, o kom jsem si začal myslet, že to nakonec přežije. Hranice smrti je dobrý film k tomu, abyste mohli v hospodě vykládat, jakou jste to zas viděli šílenou pitomost. ()

Kosmik 1

Něco na způsob Motelu smrti, Hostelu, trochu i Masakru v kopcích a dalších podobných věcí. Klasická vyvražďovačka, ale sem tam má člověk na tenhle druh "zábavy" prostě chuť se podívat. S těmi 55% se ztotožňuji. ()

Kalidor_

Takhle kdyby vypadala reality show "Farmář hledá ženu", tak by to aspoň mělo úroveň :-) Tak vám teda povím, že se ta hrdinka postupně pěkně vybarvovala, doslova :-D ()

Avari.73 odpad!

Jednoduše řečeno jde o neskutečné hovno, které jsem nudou raději přetáčel. Gore efekty? A kde? Atmosféra? Nikde. Směšné? To každopádně. ()

Borat

Trochu filmového pojetí bylo ve Frontiéres snad jen na začátečních titulkách. Tenhle film se bude asi hodně srovnávat s Hostelem, jelikož v něm nejde ani o nic jiného. Krev, krev a zase krev. Už ohrané (z Hostelu) šmikání achilovek, řezání, bodání, jako u řezníka. Hlavním nepřítelem našich ne moc kladných hrdinů byla prapodivná nacistická rodinka. Ta dávala do filmu jakousi zvrhlost. No prostě, když uvidíte Hostel na nějaké Hranici smrti, určitě se v ní nestavte.|50%| ()

Specs

Hlášky: Tom: - "Ok, tohle je můj poslední joint." Farid: - "Lháři." Tom: - "Dobře, můj předposlední... předpředposlední, maximálně." & Tom: - "Dobrý večer. Máte volný pokoj?" Gilbert: - "Zde je možný všechno." Tom: - "Dobře, dnes je šťastný den." Gilbert: - "To nevím. Máte šťastný číslo?" Tom: - "Dva. Ve dvou se dá dělat hodně věcí." & Le Von Geisler: - "Máš poslední přání?" Alex: - "Dodělej mě!" ()

jefff

Mizerný horor u kterého jsem se pekelně nudil a litoval každé minuty, kterou jsem u něj strávil. Ze začátku to vypadalo slibně, ale postupně to bylo debilnější a debilnější. Běs děs 15% ()

jenik71

Asi tak půl hodiny se celkem nic moc neděje, ale potom následují opravdová jatka. Doslova ... Německá, totálně zvrhlá rodinka, jejichž největší slastí je nepochybně řezničina. A první oběť už visí na hácích hlavou dolů ... Horor pro opravdu silnější povahy, neboť krev teče přímo po litrech a brutalitou se tu skutečně nešetří. Kdo se vydrží dívat do konce a má tento druh "zábavy" rád, nebude zklamaný. Ostatní chápu, že dají jednu či dvě hvězdičky. Já dávám 4, protože ve své kategorii se tahle vyvražďovačka řadí k tomu lepšímu. A není to z Hollywoodu. ()

JančiBači

Mne sa to páčilo a aj ked to malo pár chybičiek ale už dlho so mnou nič tak nezatriaslo ( z kategorie horor ) Hororu sa máme bát, zakrývat si oči a pri jeho pozeraní si želat, nech rýchlo skončí, to sa mi pri tomto horore darilo velmi dobre..Brutálne scény, napätie a nervozita a za tento efekt dávam 5 * ()

zolo23

Francúzi mnoho hororov netočia, ale keď už ,tak to stojí naozaj za to. Po nedávno videnom filme Martyrs som sa len utvrdil v tom, že francúzska produkcia (hororová...mysli tým krv, mučenie ,hnus) mi je oveľa bližšia ako tá americká. Hanba Rothovmu Hostelu! Jasne ,že aj tu sa vyskytli nejaké tie chyby a nelogické úvahy hlavných hrdinov napr. SPOILER : hlavne nepochopiteľný útek dvoch parťákov do nepreskúmaného tunela pričom sa mohli vydať rôznymi smermi, alebo ( a to som sa opäť musel chytať za hlavu ) ako mohlo to úbohé ,citlivé a urevané žieňa vyzabíjať celú početnú rodinu, ktorá mimochodom poznala "terén" a mala nespočetný výber zbraní vrátane tých strelných? Inak na jej zabitie mali kurevsky veľa možností ,ale staré známe kecy a kecy okolo to úplne "zabili" :) Koniec SPOILERU. Tých blbostí tu bolo viac, lenže veľkým plusom bol fakt, že som sa ani chvíľu nenudil, dokonca ani vtedy, keď nacistická to família nebola na scéne. Film adekvátny celkovému hodnoteniu. ()

Lottr

Jsem sice fanda hororů, ale tahle vyvražďovačka bez nápadu mě příliš neuchvátila. Šoupnout tam bandu nácků mi přišlo laciné a nikomu z hlavních hrdinů jsem nefandil. Vlastně mi bylo úplně jedno, kdo to přežije a kdo bude snězen. Na konci jsem čekal něco šokujícího, jak už to tak bývá a musím se hrdě přiznat, že má představivost byla mnohem nápaditější, než realita. ()

navorski

Přistěhovalci se v ulicích Paříže bouří proti prezidentskému kandidátovi a policie jejich odpor násilně potlačuje, zatímco na zastrčené farmě u hranic s Holandskem se odehrává jedna z desítek variací na texaský masakr. Na první pohled je to celkem ohrané téma, ale dá se tam vysledovat docela zajímavá dramatická linie o tom, jak i starý, zlý a ortodoxní nacista dokáže do své čistokrevné rodiny přijmout arabskou holku, zatímco v Paříži v prezidentských volbách vítězí muž, který se chystá imigranty utáhnout smyčku kolem krku. A všude kolem je samozřejmě spousta nářku, krve, háků, prasečí močůvky a pomatené ideologie jednoho válečného veterána, která na to všechno hází trochu jiné světlo než je v obyčejných slasherech tohoto typu běžné. ()

DeLaMorte

Pokud mám pro tento film zvolit nějakou tu filmovou škatulku volím zcela jistě tu do které patří klasika jako The texas chainsaw massace,Hory mají oči,Hostel,Wolf creek nebo třeba Storm warning apod...v podstatě se nejedná o žádný převratný ani nijak originální snímek,ale celý film mě bavil mám tyhle tipy hororů fakt rád a proto hodnotím velice vysoko nejen pro svojí brutalitu ve filmu,ale proto že mě to opravdu bavilo. ()

bloodvomit

Naprosto samoúčelná totální hovadina beze smyslu ve stylu Texas Chainsaw Massacre nebo House of 1000 Corpses od Zombieho. Narozdíl od výše zmíněných se mi Hranice smrti nelíbila. Jedna hvězda za kameru a zpracování, náplň - odpad. ()

sedm.1

MASAKRRRRR!!!!!!!!!!!!Myslete si o mě co chcete,mě je to úplně u řiti,přesně takhle to mám rád,přehlídka brutálních výjevů,okořeněných totálníma magorama a neprotkaná žádným složitým,přeplácaným a rádobyoriginálním dějem.Sice je zde delší nudnější úvod,ale jakmile přijde na scénu rodinka neonacistů,začne pořádné maso a dost mi to připomělo jiný,taktéž pořádně krvavý snímek Hory mají oči(samozřejmě myslím Ajovi Hory),ikdyž jeho kvalit nedosahuje.Je dobře,že se už i v kinohitech nešetří hekolitry krve a znázorněním brutality a myslím,že za to vděčíme právě Ajovo talentu a je dobře,že má své následovníky.Splatter efekty se zde vůbec nešetří a ona proklamovaná klipovost mi zde vůbec nepřišla na obtíž,brutalita scén je zde znázorněna pěkně z ostra a natvrdo,prostě paráda.Herci jsou taktéž v pohodě,atmosféra je parádně špinavá,hustá a beznadějná.Závěr je pak gejzírem krvavých cákanců a já jsem byl ve svém živlu.Z mého pohledu se všechny Texaské masakry a Hostely mohou jít bodnout,Aja je dál král,ale Xavier Gens odvedl výtečnou práci.Je jen škoda,že po tomto masakru už svou pro mě skvěle rozjetou kariéru utápí jen v komerčních blábolech. ()

ZkuKol

Slasher, diky kterému dostal možnost Gens točit Hitmana. Atmosféra, stylizace, brutalita (občas efektní občas samoúčelná) jsou dle požadavků žánru. Technicky velmi zvládnuté a tak se člověk Bessonově výběru až zas tak nediví. Ale míra blbosti zde překračuje veškeré meze. Proč utíkat do temného tunelu, který neznám? Proč nepoužít odložený kulomet? Proč ignorovat nastartovaný jeep? A dál už je to jen horší. Navíc "frantíci" se snaží dělat tyhle filmy s přesahem a to jejich snahy zabíjí definitivně - narážky na politiku, nacismus, náboženství, zločin a trest, symbolické (krvavá nevěsta, očistný déšť apod.) a popkulturní odkazy (Stará puška, Tarantinovky). Další kapitolou je soundtrack, sám o sobě není špatný, ale ve filmu je s ním zacházeno jak s hadrem, emoce a pointa scény je nám putna, hlavně když do toho něco hraje! Je to maglajz, který natočil člověk, co rozumí řemeslu a má film rád, ale buď neví, co chce, nebo to neumí vyjádřit. Parta mladých grázlů prchá z Paříže a rozhodne se přespat v hotýlku na hranicích, že se radši nevystřídali za volantem a nejeli dál, mohlo to být hezké roadmovie... 35% ()

Forsberg11

Úchylní Francúzi opäť zasahujú. Ale opäť je to len priemer. Podobne ako pri spriaznenom Haute Tenson sa film rozbehne sľubne. Máme tu námet, ktorý zbožňujem: bláznivá, krvilačná rodina na čele so starým dedkom nacistom a zmutovanými deckami v pivnici. Bohužiaľ Gens z toho nedostal to čo mohol, nejde na maximum, ale drží sa na môj vkus pomerne pri zemi. Viem si totiž predstaviť iné explicitné scény na hlavných hrdinoch ako len odstrihnutie achillovej šľachy, alebo strihanie vlasov. Hlavná ženská postava Yasmine mi navyše pri niektorých scénach pripadala ako postihnutý blázon, ktorý utiekol z Formanovho blázinca nad kukučím hniezdom a nakoniec mi bolo celkom ľúto, že nedopadla trochu inak. Frontiere(s) však za pozretie určite stoja. A ako člen rodiny francúzskej novej vlny exploitation hororov je to pre priaznivcov žánru samozrejme povinnosť. No určite ničím nevynikajú. 60 %! EDIT (25.10.2015) Hodnotenie zvyšujem na 4* a 75 %!! ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací