Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Othello

Nakonec 3 i když je to fakt promrdanej potenciál. Takovou bandu trapáků jsem jako záporáky dlouho neviděl. Chyba scénáře, který měl tendence obalit ty jatka do alespoň nějakou dějovou linií a snad poukázat na jisté současné problémy, což je prostě neuvěřitelně nadbytečné. Zvláštní kapitolu by si zasloužila ta fosílie, co vystupovala jako "otec rodiny". Scénář po ní chce takové nesmysly, že díky ní film začne být občas skutečně absurdní. Vyloženě hloupé chování postav ("Te´d tě zabiju!" a podobně) a kreténská nelogičnost (když je třeba, vždycky se někde válí nějakej krumpáč, kladivo, nebo sekera; hlavní hrdinka dostane několikrát strašný bití od 150kilovejch frajerů, po kterym by prostě normální člověk přestal existovat a na ní to prakticky nezanechá následky) film strašlivě sráží. K režii bych měl také pár výhrad. Gens umí naaranžovat scénu a postavit efektní záběr, jeho filtrová onanie je bohužel až příliš znatelná a akční scény díky přebuzenýmu střihu nepřehledné. Tři hvezdy tedy leží na naprosto fascinujícím a kvalitně zpracovaném gore (scéna se sekerou a cirkulárkou je jedna z největších fatalit, co se na dlouhou dobu bude dát v kině vidět), které francouzi zkrátka umí. ()

eraserhead666

Francouzská odpověď na Texaský masakr motorovou pilou? Není to z Texasu, není to motorovou pilou, ale masakr to teda je a tahle rodinka v tom jede trochu ve velkým. Trochu je z toho cítit i Hory mají oči a ta akční přestřelka ke konci mi tam vůbec neseděla. A kvůli té scéně hned na začátku filmu je jasné, kdo to přežije (závažná chyba!!!!!!). Ale jo, docela dobře zvládnuté již provařené téma. 3,5* ()

ARI50

Dostalo mě to, pěkně se to rozjede na akci kanibalu a tak jsem dostal slušnou dávku šance na útěk i když film má určitě mco chyb mě se prostě líbil hodně. ()

JASON_X

U všech ďasů, kdo TYHLE filmy vymýšlí?? (samozřejmě jen řečnická otázka). Tenhle exploatační krvák francouzské provenience se myslím vyvedl na výbornou... no tak aspoň na chvalitebnou, velké mínus filmu je totiž OPĚT třaslavá kamera. Děj je jednoduchý - parta nesympatických pouličních grázlů (většinou Maghrebanů), se na útěku před pařížskou policií dostane někde na severu Francie do spárů šílené rodiny nazistických kanibalů. Lákavá anotace, není-liž pravda? Více k obsahu díla nemá myslím smysl psát - zasvěceným divákům by už vše podstatné mělo být jasné. Jen bych se rád podělil o své nadšení z otce rodiny - starého vyschlého esesáka v hnědé košili s černou kravatou, který nosí za opaskem Mausera, píská si Lili Marleen, s oblibou přecvakává achillovky pákovými nůžkami, míchá do francouzštiny němčinu, pronáší pravdy jako "Arbeit macht frei" a u rodinné večeře (podává se samozřejmě jako obvykle lidská pečeně) připíjí na čistou rasu, což působí nadmíru komicky, neb u stolu s ním sedí jeho šílené a zdegenerované děti a jedna opižlaná kabylská cuchta. Velmi pokleslý filmový zážitek - jsem nadmíru spokojen! ()

mm13

Niekto sa tu strašne snaží tváriť, že divákovi sprostredkuváva vážnejší podtext, zúfalo ale nestíha. Celé to rámovanie politickými nepokojmi a extrémistickými prejavmi síce neotrávi, ale je úplne zbytočné, prázdne, nikam nevedie, iba čo narúša atmosféru. Rovnako postavy, ako sú napísané, neslúžia ničomu. Keby sa do takejto situácie dostali dajme tomu úplne nevinní civilisti, utekajúci z miest najväčších nepokojov, bol by to aspoň nervák a možno by sa s troškou šťastia vynorila v závere aj nejaká depresívna myšlienka... Že sa niekto chystá zomlieť pár výrastkov mi žily netrhalo a každú smrť som im prial, pretože to boli vlastne sračky, ktoré sa zmohli na minimálny odpor. Rodinka nacistických kanibalov bola tiež veľmi nahodilá a jej zloženie vyplynulo akoby len z momentálnych potrieb tvorcov, ťahali ich rad radom ako z klobúka... Akurát "otec" zaujal, jeho predstaviteľ bol možno tá najcivilnejšie pôsobiaca odporná sviňa, akú som kedy vo filme stretol a scény s ním boli jediné, pri ktorých mrazilo... inak chvíľami dokonca vyslovená nuda! ()

Morholt

Silně pochybuju, že by tohle instruktážní video mělo na ručníky zapalující předměstí Paříže nějaký efekt, nicméně alespoň jsem si ponechal tu hezkou představu, že se nějaký ten mohamedán nevyhnul spravedlivé odplatě. S rodinkou vyznavačů strýčka Ády jsem tudíž sympatizoval a ta blonďatá milfka ve mě vyvolávala nejednu hříšnou představu. Je jen škoda, že se člověk na ty čmoudí jatka musel docela načekat a se stopáží to tentokráte pánové trošičku přehnali, ale vzhledem k zadostiučinění, kterého se mi pak dostalo, jsem jim to odpustil. 70% ()

Mordenroth

Otrepaný (a v tomto prípade aj dosť hlúpy) príbeh, ktorý neprináša do sveta hororu nič nové ani zaujímavé. Technická stránka filmu pôsobí diletantským dojmom a niektoré scénky , ktoré mali (teda predpokladám, že mali) vyvolávať úzkosť alebo strach sú skôr smiešne. Okrem toho, zbytočne dlhá stopáž filmu evokuje nudu (ak by sa vystrihlo prvých 20 minút, tak sa podľa mňa nič zlé nestane)... Snímku tak zachraňuje predovšetkým skvelý Samuel Le Bihan, ktorého som takmer nespoznal a asi dva slušné „mordy“. Hranice smrti sú inak v podstate stratou času. ()

Caelos

Takový Hostel po francouzsku a jelikož Hostel je totální odpad, nemohlo to dopadnout dobře. Nicméně je to rozhodně lepší, ale i přes slušné gore je to pořád blitka. Nuda. 3/10 ()

Jansen

Skoro to vypadá tak, jako kdyby ústřední poselství filmu bylo: Francouzští přistěhovalečtí násilníci a výtržníci, raději se přihlaste na policii, nebo vás v lesích umučí kanibalistyčtí náckové. (Anglický remake, anyone?) ()

Genero

Sympatická skupinka čisté árijské krve čítající plešatého otyloně, kterému prozřetelnost darovala prdel místo obličeje, pajdavou slečnu s hrbem a upoceného mentála s oduševnělým výrazem opičky Moji by pana Říšského ministra propagandy příliš nepotěšila. Tomu milému a moudrému nacistickému dědečkovi by omlátil tlustý svazek Mein Kampfu o hlavu, což by tedy byla věčná škoda, protože ze starcových úst zní věta Arbeit macht frei obzvlášť rozverně. Člověk hned cítí zvláštní touhu přeštípnout si pákovými kleštěmi achillovky, aby už nemusel zbytečně odbíhat od cirkulárky na cigáro a mohl se naplno věnovat porcování mrtvol. Francouzský masakr kolébkovou pilou je totiž pro milovníky všech těch bezduchých krvavých kokotin o nacistických kanibalech vraždících na jatkách muslimy naprostá nutnost! ()

BoPo

Francúzi sa snažia pristupovať k hororom po svojom. Tento zostal tak na pol ceste. Vizuálne by som si na nič nesťažoval, ale než film dospel ku koncu tak som už nebol napätý a ani zvedavý na finále. ()

PROROK14

Ďalšia z tupých vyvražďovačiek. Všade len plno krvi, žiadna logika, žiadna atmosféra. Ja viem doceniť dobrý horor ale toto fakt ako nie. Toto nemalo ani hlavy ani päty. Oničom. ()

brutale

Mám pocit, že francúz dnes diktuje súčastným hororom. Pre mňa skvelý film, napätie, brutalita, amtosféra a to ešte nehovorím o šialenej nazi rodinke, s ktorej ma najviac pobavil "otec"(vyzeral ako Dolfov bratranec:>D) a jeho francúzko/nemecký prejav . Trochu ma sklamalo miestami nelogické chovanie postáv a happyend, inak skvelý horor. ()

Nick Tow

K horrorovým crossoverom bývam väčšinou nedôverčivý, ale Gens ma vtlačil do sedadla veľmi rýchlo. A hoci som vedel, že počas tej exkurzie v pekle sedím v kradnutom aute, jazdecké schopnosti šoféra mi ten pocit rýchlo vytriasli z hlavy. Kvalitu horrorov som nikdy nemeral dĺžkou vylezených čriev ani počtom ufiknutých končatín a hoci nás tvorcovia ochotne vpustia do všetkých kútov svojho zvráteného mäsiarstva (vrátane chladiacich boxov) zachvenie pocítime aj inak a inokedy. (Ja osobne napríklad pri scéne strihania vlasov). Gensovo lavírovanie medzi dekadenciou a demenciou - ako to vtipne pomenoval kolega betelgeuse - má obdivuhodnú istotu aj bez rámcovania príbehu angažovaným podobenstvom o limitoch boja jednotlivca s brutálnou presilou, nech si už pod ňou predstavíme čokoľvek. Filmy ako Hranice smrti rozhodne neposunú žáner vyššie ani ďalej, ale našu voľbu medzi tovarom zo starého kontinentu a zámorským importom robia jasnou takmer ako facka. ()

Expendable

Film má velmi zajímavý příběh skupana lidí vykrade banku a snaží se dostat s pěnězi přes hranice,jelikož jednoho z nich postřelí tak se rozdělí na 2 skupiny jedna chce odvést raněného do nemocnice a druhá jede napřed.Dojedou do divného penzijonu, kde žijí neonacističtí kanibalová.Tady je skvélá scénka jak jeden z neonacistů brutálně útočí na blondatého zloděje a jeho kamarád začne bodat komplice neonacisty nůžkami, pak utečou, ale neonacista je vytlačí ze silnice a spadnou do dolu.Uvnitř dolu je to skvělé spousta vyuzených těl.A dál následuje skvělá podívaná.Přežije to pouze Karina Testa.Nedoporučuji film pro lidi se slabím žaludkem. ()

corpsy

Eli Roth si ani nevie predstaviť, ako jeho HOSTEL zapôsobil. Torture porn filmov sa odvtedy vyrojilo ako húb po daždi, niektoré väčších, niektoré menších kvalít. Tento je niekde medzi nimi. ()

Pishin

Ano ano stopaz je opravdu dlouha, dvacet minut dolu a celkem by to slo. Jako potencional to melo esce pri scene s lezenim tunelem ale pak se tam zacaly motat nacisticke motivy, ktere nemeli hlavu ani patu (npr. furt se tam blaboli o zachovani ciste rasy a klidne by rozsirovali sve rady s cernovlasou a tmavou divkou WTF_?)a veskere kouzlo se vytraci a vytraci. Co se konce tyce je to pak uz jen pompezni akce na efekt, vybuch, pila ale i tak jsem se nemohl zbavit pocitu nudy. Kdyby byl tento snimek dolazen po scenaristicke strance a prisel v dobe dementniho Hostelu tak dam 4* ale ted nemohu jinak. ()

sidzej

Film ktorý v rámci žánru neprináša nič nové, navyše opäť sme svedkami ako z hercov robia idiotov. Tak keď sakra vidím že môj kamoš je napichnutý jak prasa hlavou dole tak nezačnem 2 minúty revať a hovoriť ako ho odtiaľ dostanem, utečiem pri najbližšej možnej príležitosti a určite sa nebudem vracať pre sexi nabíjačku keď viem že je hosťom pošahanej rodinky a keď sa mi už dajakým zázrakom podarí utiecť nabetón nezačnem utekať po hlavnej ceste! Ta 1* je za slušné akčné scény, hudbu, kameru a miestami celkom dobre dávkované emócie. Rozhodne lepšie než Zombieho Dom 1000 mŕtvol, no jedno viem určite. Znovu si to nepozriem. 30% ()

Astaroth12

Originalita sa tomuto filmu vyhla, logicky na tom tiež nieje najlepšie. V niektorých scénach mi vadila veľmi zlá kamera a strih bol tiež mizerný. A ani herci nemali moje sympatie. Ale je tu niečo začo sa oplatí film vidieť a to je surovosť akou vie narábať. Vnútornosti, špina, krv a iné gore efektné mnamky tu sú, ale aj tie sú niekedy až pritiahnuté za vlasy. Mám veľa pripomienok a to pred pár rokmi, keď som ho videl, sa mi dosť páčil, ale teraz je to len za slabučké 3*. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací