Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Vitason

Kéž by záchodky v mé oblíbené hospůdce taky byly strojem času. Vrátil bych se zpět a varoval bych se, abych se nedíval na tenhle film. Jenže tím by vlastně vznikl paradox a celý vesmír by přestal existovat, protože by na čsfd nebyly mé dvě hvězdičky. ()

klerik

Dobré. Wrightove komédie pôsobia trochu poctivejšie, ale aj toto je fakt slušná zábava. Už atmosféra britskej krčmy je fajn, a dialógy určite potešia aj nefantastov... Nič prevratné o cestovaní v čase sa divák nedozvie, ale dobre sa tu pracuje s trademarkmi... ()

korbitch22

Nenáročná komedie o cestování časem a paradoxech, která stojí na typickém anglickém humoru a výtečném výkonu Chrise O'Downdna.Námět nabízel hodně možností, jenže scénáři chvilku trvá než se pohne z místa, respektive z pánského hajzlu zaplivaného Liverpoolského baru a nějakého svižnějšího tempa se dočkáme po víc jak půl hodině a při stopáži 79 minut si ani nestihnete poškrábat na prdeli a film skončí.Naštěstí je tu dost konverzačního humoru, který navíc s tím ichtilním britským přízvukem má docela říz, efekty, ač jich nebylo zase moc potřeba sou slušné a herecké obsazení válí.Je to takový Stopařův Průvodce Po Galaxii bez rozpočtu.Na jednu stránku tahle milá jednohubka pobavila, na druhou stránku si řikám, že daný námět, s daným obsazením by si zasloužil přihodit ještě 20 minut stopáže na nějakou řachandu po vstupu do portálu.Slabší 4*, 70%. ()

Chrustyn

Nerdi a cestování časem. Vzhledem k obsazení jsem čekal komediální nálož, ale dostal jsem jen slušný průměr. ()

Arsenal83

Veľmi nepobavilo. Podľa hercov som mal pocit, že pozerám niečo ako Blbý a blbší, ale žiaľ toho humoru tu nebolo ani zďaleka toľko. Inak nápad výborný, no využitý veľmi nebol. Na Britov a na skvelú tému cestovania v čase to bol slabý výkon. ()

heyda

Svižná komedy scifárna, která i díky své délce opravdu nenudí no a když k tomu přičtu nádhernou Annu Faris nám všem známou ze Scary Movie, tak mi vychází 4 hvězdičky. ()

lola3121

Filmů o cestování v čase je dost (ostatně viz můj deníček), ovšem komedií mezi nimi je jako šafránu. Proto mě mile překvapila tahle vtipná hříčka se třemi pro mě neznámými herci. Kdo by to řekl, že cesta časem vede přes hospodské záchodky... Stopáž 79 minut mi přišla sice poněkud krátká, možná šlo některé motivy více rozvést, ale vše podstatné bylo řečeno a skončilo to v pravý čas... ()

honajz

Příjemná blbůstka s typickým britským humorem, jak ho mám rád. Škoda jen toho televizního vzhledu, možná to mohlo trochu přitlačit na pilu. ()

anais

Lehce televizní zábava, která se veze na popularitě geekovsky zaměřených Shaun of the dead, Big bang theory, ale i IT crowd... Z námětu se dalo vykřesat mnohem víc než jen opilecká historka o záchodu, který vás posílá do jiné doby... Ale Chris O'Dowd to svou variací na výše zmíněný ITC často docela slušně zachraňuje. ()

rikitiki

Natočit téměř celou časovku v jedné jediné hospodě znamená dvě věci: buď neměli autoři dost peněz, anebo měli dobrý nápad. V tomhle případě je správně nejspíš obojí, ale převažuje za B. Trojice looserovských kámošů od piva potkává sebe sama v různých časových, nikoliv ale prostorových rovinách. Jednoduše: ať se děje, co se děje – i kdyby byla apokalypsa – tihle tři jsou pořád v hospodě. A že se tam dějou věci! Chlapíci se snaží zachránit sami sebe a potom i celý svět – a to vše pořád z jedné hospody. Jak říkám, věrnější štamgasty abys pohledal. Jasně, že snímek neohromuje nějakými rozmáchlými triky, ale má vtipný scénář a ostře nasazené tempo neustálých zvratů v čase udrží až do konce. Je to zábava! ()

Thomick

Zřejmě ňáká soukromá nerdí zábavička, já v tom neodhalil ani nápad ani humor. A ten britskej už vůbec ne. ()

Othello

Jako sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli a matka zdrhla s muzikantama, ale u toho filmu, tam je ještě důležitý, že se to musí umět natočit. Neříká se taky jen tak z plezíru, že komedie je jeden z nejtěžších žánrů. FAGATT není pitomina a věřím, že ti, kdo za tím stojí jsou jinak docela vtipní, takže jednoduché dialogy tady relativně fungují. Fóry jsou dotažený, mají nápad, ale jakmile se má dělat jakákoli sranda či posun děje vizuálem, tak je to na pranýři. A tím nejsou jenom myšleny děsivě tristní triky, které vlastně k takové bezelstné blbůstce tak trochu patří, ale zkrátka stačí srovnat s nukleární explozí Wrightovy kamerové a střihové kreativity ve World's End, která pracuje s velmi podobným zasazením (sci-fi problémy ve světě tradiční britské hospodské kultury) a víme, kde jsme. No a pak taky ten už unavený syžet "nerd, co ke štěstí (dívce) přišel" je už trochu unavený. ()

evapetra

Měla jsem dojem, že sleduji spíše divadlo než film. Jedna lokace s pár kulisami a efektů minimum, ale přesto jsem byla spokojena. Smíchy jsem se sice neumlátila, ale po celou dobu jsem se dobře bavila u povedených dialogů a komických situací, kterým museli ti tři kámoši čelit. ()

luka4615

Takový malý filmeček o cestování časem, jež je až po okraj napěchován suchým britským humorem, partou tří přátel, zábavným scénářem či zdánlivě nesedícím hudebním podkladem, který se ale po několikerém zhlédnutí stává neodmyslitelnou součástí. Frequently Asked Questions About Time Travel je zkrátka neortodoxní zábavnou záležitostí, k níž se vždy rád vracím. Takže určitě neváhejte a snímek o třech kamarádech v jedné hospodě si určitě nenechte ujít! „Little bit weird, but ummm... turns out everybody in the future, American.“ ()

Coleator

Neuvěřitelná blbost, ale to vlastně vůbec nevadí, protože to tvůrci dávají již od samého začátku najevo... Čas od času se člověk i zasměje, takže pokud hledáte nějaký oddychový film a máte rádi Chrise O'Dowda, zkuste tenhle film... ()