Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

Hellboy

Tak na takovýhle film jsem čekal od Návratu do budoucnosti! V rámci možností je to v podstatě perfektní, protože ač se to nezdá, tak se to celé docela uspokojivě vyřeší. Už prvních pár minut diskuze v hospodě mě totálně nadchlo, a to se pak ještě asi půl hodiny jen stupňovalo! Tohle je perfektní ukázka toho, že na zábavný, zajímavý film není třeba hereckých hvězd a 200 milionový rozpočet, ale především chytrý scénář. Jsem nadšen. Samozřejmě pokud divák nezná rozdíl mezi Star Wars a Star Trek, asi nemá moc cenu, aby se na to díval. PS: Když nad tím bude divák opravdu důkladně přemýlšlet, tak to nakonec přestane dávat smysl, ale kdo by to dělal... ()

Rex Mundi

Hmatateľný dôkaz, že aj dnes sa dá natočiť milá a inteligentná komédia s pár hercami a nízkym rozpočtom. Výborne som sa bavila a kľudne by som si dala pokračovanie - len by muselo byť trošku iné, sequely točené ako klony pilotov sú nanič :-) ()

freddy

Ač nejsem fanoušek sci-fi, ač nemám rád filmy o cestování v čase, ač jsem tomuto filmu příliš nevěřil, přesto mi nezbývá nic jiného než říci, že tahle sci-fi komedie rozhodně za podívání stála a docela se u ní dalo i pobavit. Trochu jsem měl s postupujícím dějem obavy, aby se do těch časových smyček a do toho cestování časem scénárista nezamotal, ale nakonec nezbývá než konstatovat, že scénárista se s tím vypořádal naprosto perfektně, takže jsem se v ději neztrácel a s ohromnou zvědavostí jsem čekal, jak celý příběh skončí. Konec nebyl nikterak zlý, já proti němu nic nemám a myslím si, že lépe to snad ani vyřešit nešlo, akorát mě mrzí, že ve filmu nebylo prozrazeno, čím tak geniálním se to hlavní trio hrdinů proslavilo, ale to je jen jedna malá nepodstatná výtka k jinak skoro dokonalému scénáři. Hlavní trojice byla nesmírně sympatická a kvalitně ztvárněná, takže po herecké stránce není co vytknout, a Deana Lennoxe Kellyho zpívajícho na záchodě budu mít v paměti ještě asi hodně dlouho. Tohle je zkrátka od začátku až do úplného konce (teď mám na mysli především tu krátkou vtipnou scénku po skončení závěrečných titulků a hlášku Chrise O´Dowda "to cestování v čase už se nám vážně začíná vymykat z rukou") vynikající a promyšlená sci-fi komedie, které k dokonalosti chybí jen velmi málo. Proto uděluji čtyři hvězdy. ()

Spooner

Scénaristicky nápaditá pocta sci-fi, která nakonec nebyla zas tak vtipná, jak jsem očekával. Jasný, ústřední trio je sympatické a tvůrci si s tím cestováním v čase opravdu pohráli, takže některý časový paradoxy potěšej. Stejně jako tempo filmu, které je opravdu triskové. Bohužel, se přitom cestou někde vytratil humor a až na pár super hlášek jsem se moc nesmál. Sympaťákům navíc sekunduje ještě otřesná a čím dál hnusnější Anna Faris a ten konec byl taky trochu přitaženej za vlasy. Ale i tak celkem příjemná oddechovka, od Britů jsem ale čekal trochu víc. ()

MMR

S ohledem na to, že film jsem viděl již před rokem, tak stále musím říct, že se jedná o velmi slušnou zábavu. Vše tam bylo skvěle promyšlené, děj suprový. Nemám nic, co bych vytknul, a i po tom roce si vybavim téměř vše, co se tam dělo. ()

Hrabka

Začátek byl hodně dobrý, pak se to ale celé pokazilo a film mě přestal bavit. Za první půlku a za humor musím dát 3*. 55% ()

juta

Příjemné překvapení. Musím pochválit promakaný děj. Už vím, proč nemám chodit na hospodské záchody. Chris a Anna v hlavních rolích bezvadní. ()

JohnnyD

Koniec je trochu mimo a zišlo by sa filmu pridať aspoň 10-15 minút, ale napriek tomu je to brilantná time travel zábava. PS: Morrisseyho by som určite po The Smiths nezabíjal. ()

Boogeyman

Po skvělém rozjezdu to brzy přestane být vtipné a nakonec je z toho jen nepovedená a přetažená epizoda z Červenýho trpaslíka, která vám navíc na žádné FAQ ohledně cestování časem odpověď nedá, ani se o to nepokouší. Prostě jen trio pošuků běhá sem a tam po hospodě. Rozhodně jsem podle názvu čekal nějaké promyšlenější a více nerdovské, až big beng theory rozbory časových paradoxů. ()

playboxguest

Tak tohle je přesně moje gusto. Rozhodně to nebyl ztracený čas a klidně se k němu budu zase vracet. Zavzpomínala jsem si na Červeného trpaslíka i na spoustu sci-fi, pardon, science fiction, filmů a prostě jsem si to užívala. ()

hippyman

je smutné, že nejvíc jsem chtěl v čase docestovat na konec téhle překvapivě trapné komedie s hrstkou jakž takž vtipných hlášek... přes svoji krátkou stopáž je to prostě celkem nuda a očekávání, že z toho něco vyleze, nebyla naplněna na víc než 40%... ()

S.Quentin QUALE

Příjemná komedie, které sic dochází ke konci dech, lehce nadprůměrně mě v pohodě rozesmát dokázala. "Someone who knows Ray well treated him to a time-travelling hooker!" 70% ()

misterz

Tak toto dielko som si vyslovene užil. Cestovanie v čase a časové paradoxy je moja srdcovka čo sa týka sci-fi. A to, že to bolo prepletené s veľkou dávkou humoru je ďalšie veľké plus. Výprava bola slabšia a vizualizácia skôr ako v nejakej inscenácii, ale našťastie herci celkom ušli a tak to dorovnali. Len škoda, že to bolo také krátke, bavilo ma to a určite by ma to bavilo ešte ďalšiu aspoň polhodinku. Bolo by viac akcie, viac motaníc v časových paradoxoch a viac zábavy. 80/100 ()

Javert

Zábavně originální, humorné, zmatené a britské. Přesně jak říká plakát: Dr. Who meets Shaun Of The Dead. Těším se na Chrise O'Dowda v dalších filmech. Tenhle chlapík má talent na to, mě pořádně rozesmát. ()

Snorlax

Za málo peněz skutečně hodně muziky, lze se samozřejmě uchechtnout nad levným zpracováním apokalyptické vize, ale ono i tohle má své kouzlo. Není to komedie hýřící hláškami, jedná se spíše o šarmantní film s několika roztomilými momenty. A překvapivě výborně funguje celá sci-fi linie o cestování časem. Již výběr brány je zcela nezapomenutelný. No dobré vědět, kde si v Británii dávat pozor. ()

sochoking

Dlhý a hlavne prijeblý koniec a ešte väčšia nuda! Podľa hodnotenia si už začínam namýšľať, že každá stupídna chujovina je bomba! ()

Frajer42 odpad!

No to tedy byla sračka. Prý komedie. Dovolte, abych se zasmál. Příběh byl do určité doby zajímavý. Kretén se jde vychcat a vrátí se do jiné doby. Fajn nápad neomezených možností, tak proč kurva poté následoval sled totálně nudných a debilních nápadů? Herecké trio bylo tvořeno totálními kretény. Konec filmu pohřbil i poslední náznaky koukatelnosti. Lepší odpad! ()

swamp

Sakra dobrá komedie!! Jedna z nejlepších roku 2009! Tři vyvrženci společnosti, Ray, Toby a Pete, si po neúspěšném pracovním dni Raye (Chris O'Dowd) jdou sednout do hospody, aby si pokecali a hlavně vypili plno piva. Jenže co čert nechtěl - dostali se do trhliny v čase a divákovy radovánky můžou začít. :) Nebudu to tady rozpitvávat. Je to vtipné, místy přiměřeně vážné a hlavně příjemně zběsilé, ale stále dávající smysl. Mrkněte na to (alespoň vy, jež jste ochotni se 'ocejchovat' pojmem geek), nebudete litovat. ;) ()

nash.

Notně zapletená hospodská časová smyčka odehrávající se mezi půlitrem a záchody. Přehledná, originální, plná britského humoru, vůbec ne hloupá a spíš pohodově úsměvná než třeskutě vtipná. Taková malá milá jednohubka na dobrou náladu s několika skvělými momenty a malým posttitulkovým dodatkem. ()