Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

frashmaker

Sci fi mám rád. Jedná li se o nízkorozpočtové, tak pak snad ještě o něco víc. Tady mi ale asi unikal ten primární smysl. Chvíli se to tvářilo jako puberťácká komedie, chvíli jako poměrně sofistikovaný film a-lá Donnie Darko nebo Svět podle Prota. Anna Faris je pro mě navždy spojená se sérií Scary Movie a tak jsem jí rolu nevěřil asi jako Charlie Sheenovi v Četě po tom, co jsem mockrát viděl Žhavé výstřely. Nápad jinak hodně dobrý, jen si není vědom svého žánru a tím velmi utrpěl. Co se tohoto týče mám rád, když je to jasné. ()

kareen

Bohužel, jsem trochu zklamaná - mám ráda scifi, konverzační komedie a především britský humor, ale tady mi to všechno přijde tak trochu nevyužité, uvítala bych propracovanější scénář a vtipnější hlášky. Kladem je ale krátká stopáž, tak akorát na to, aby mě to nezačalo nudit. ()

MartinezZ

11.9.2010 ~ To si takhle po jednom pěkně blbém dni zajdete s kamarády na pivo probrat ten pěkně blbej život a jedny úplně normální hajzlíky v místní putyce vám zatočí s životem takovým způsobem... ~ Ray, Toby a Pete pracují v zábavním parku jako... no jako atrakce. Ray hraje vesmírného mariňáka, Toby a Pete v kostýmech barevných dinosaurů rozdávají letáky. Večer, poté co Ray svým procítěným hereckým výkonem rozbrečí celé dětské publikum a dostane padáka, sejdou se kluci v hospodě, kde si společně zanotují, jak to celé stojí za hovno a začnou vymýšlet (ve čtveřici s pivem) co s tím udělají. Ray a Toby žijí (čti: žerou) science fiction, Pete je má za blázny. O chvíli později si Ray odskočí na bar a náhodně potká příjemnou mladou dámu, která se mu snaží tvrdit, že je tak trochu cestovatelkou v čase. Ray jí samozřejmě nevěří a kumpáni nevěří Rayovi. Poté, co si ale na záchod odskočí i "nevěřící Tomáš" Pete a cestou zpátky najde lokál plný mrtvol, začíná pro naši trojici série předem nenaplánovatelných skoků a zjišťování, co se to sakra děje a jak z toho ven. ~ Nízkorozpočtová (i když to tak úplně nebije do očí, ale výpravu tu vskutku nikdo nijak nedělal) britská sci-fi komedie mě poměrně překvapila. Taková oddechovka s britským humorem, která rozhodně neurazila, ba naopak mě celkem překvapila. Rozhodně ukázka toho, že i s komorním prostředím a poměrně dobrým, i když ne až tak zcela inovativním nápadem, lze stvořit něco, co se prostě povede. ~ Třešničkou může pro některé být i fakt, že Raye hraje Chris O'Dowd, Roy z IT Crowd. ()

mysiak

Na ten nábeh, ktorý som čakal..som bol mierne sklamaný...Anna Faris mi tu vyložene nesedela a Chris O´Dowd bol vďakabohu taký ako v IT Crowd..ale možno málo hlášok, nejako sa to pomaly celé hnulo..a dám prednosť Fanboys pred týmto...slabšie sklamanie od Britov ()

Popluh

Povinnost pro všechny fanoušky britského humoru. Je to sice komornější než Wrightovi pecky (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení), ale ve výsledku to vůbec nevadí. V podstatě televizní vzhled totiž plně zastiňuje vtipný a dobře promyšlený příběh, který se sice nevyhýbá ani fyzickému humoru, ale ve výsledku stojí hlavně na slovních vtipech a parodování sci-f... science fiction klišé o cestování časem. Sympatické obsazení snad ani netřeba zmiňovat. ()

O.Peta

Začínám přicházet na chuť britskýmu humoru. Komu se tohle nelíbí, není u mě žádnej fantasta. Mám cukání dát plný počet, ale nakonec to nechám zatím na čtyřech, přeci jen je ten konec trochu moc překombinovaný. 85% ()

ABLABLABLA

Totalní chaos a bordel, ale byla to zábava. Hlavně mě potěšilo vidět zase v něčem Chrise, protože od The IT crowd, The Boat that rocked a pár štěků se moc nikde neukázal, nebo alespoň já ho nikde neobjevila... No ti dalš dva, které neznám mu dělali dobré doplnění do trojice "hrdinů". A Anna Faris? Super, sice se tam moc neobjevila, vždycky na pár minut, sekund, ale pokaždé s jiným účesem. Možná mě i Ray donutí přestat říkat sci-fi a začnu říkat science fiction. Ale jinak moc otázek, jak FAQ slibuje mi to teda neodpovědělo, i když se o to film snažil. Bylo to zábavné, nevšední, koukatelné i vtipné, ale až moc překombinované a nesmyslné na mě, takže 3-4*. Možná i spíš ty 4*, ale ne.. nechám ty 3-4*. ()

suicide

Britskej humor - co byste chtěli... Trošku Monnthypythonovské, ale ne ad absurdum...Nedejte se odradit začátkem. Možná se vám bude film chvíli zdát vážně divný, nesouvislý, absurdní, přesto vás nakonec chytí. A čím, ptáte se? Není to ničím jiným, jen tím, jaký je ten film divný, nesouvislý, absurdní a zábavný...Podivné, že? Britské... ()

slunicko2 odpad!

Komedie k nezasmání aneb Vše, co jsem kdy nechtěl zažít před obrazovkou. 1) Scénář oskarových parametrů (Isherwood)? Slušná porce britského humoru (Galadriel)? Skvělá a zábavná komedie (Shit)? No tohle... 2) Pro mě to je obrovsky nudná rozhlasová hra, kterou někdo nedopatřením zaznamenal na film, plná zmatečného nepřehledného děje bez logiky a pravidel a neatraktivních herců. 3) Ani četné citace ze sci fi žánru nepomohou. 4) Prostě mě fantasie pivních otrapů z hospody neberou, byť je to hospoda anglická a komentátoři na místním špinavém WC učůrávají blahem. 5) Mimochodem, o žádné nerdy nejde, tihleti se umějí tak akorát vykecávat po hospodách. ()

gojackill

Nejspíš jsem udělal chybu, že jsem viděl film v originále, dabing mi u komedií této kategorie baví vždy víc . Každopádně jsem film protrpěl! Na komedii dobrý námět i scénář, ale dialogy ústřední trojice mě děsně štvaly. Proboha proč tam strkat takový otrapy? Kdybych je měl poslouchat u piva tak si raději ustřelím hlavu. Nečekám nikdy žádné super rozhovory, ale raději mám machry tipu Styfmajstra nebo toho chlápka Earla když hrál třeba ve Flákačích. Hlavně prosím trochu charizmatu. Nebylo to přehnaně sprosté ani fekální a vlastně to vůbec nemělo obvyklé neduhy teen komedií, ale mě to nebavilo a vadilo mi vše co ti pitomci dělají. Kdyby byl dabing mohlo to být víc, ale herci jsou prostě za mínus dvě hvězdy. ()

Mikita

Milovníci science fiction, britského humoru a teorií o cestování v čase by mohli být nadšení. Já rozhodně jsem. Děj se v podstatě stále motá okolo jedné britské hospůdky. Pivní tlachání je zde ale pozvednuto na naprosto jinou úroveň. Hlášky, co mi uvízly v hlavě a stále se jim musím smát: "Rád si čtu knížky o těhle sračkách (time traveling), ale nechci být v nich." "Dobře, trochu divné, ale vypadá to, že všichni v budoucnosti jsou Američani." "Myslel jsem, že udělá víc, než že nám řekne, abychom se vrátili na hajzl." A pár dalších, je až neuvěřitelné, že se mi vybavují i druhý den po tomto filmovém zážitku. Mimochodem, po dlouhé době musím ocenit opravdu povedený dabing (překlad), hlavně to handrkování o šprt-fantasta. ()

rt12

Jako by to produkovala NOVA a režíroval Ján Sebechlebský. Spíchnuté horkou jehlou, bez špetky humoru, nekonečné a bez konce. ()

Easykk

Vynikající nápad, provedení, zamotání, ještě větší zamotání, totální zamotání, vrácení se zase na začátek, a rozjetí ještě něčeho ulítlejšího než zpočátku :) Tak to je tak nějak ve zkratce vše k tomuhle originálnímu filmku kde si s časem neberou servítky a cestuje se pomoci místnosti člověku nejnavštěvovanější. ;-) Dám si to rozhodně znovu. ()

MATADOR

Příjemné překvápko o všem, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase ;-) Anglie je plná fantastů s perfektním smyslem pro humor! ()

katuska138

No, nevím, co na tomhle filmu bylo komediálního, že bych se smála, to bych rozhodně neřekla. Chvilkama mi to připadalo dost nepřehledné a chaotické. Nebo jsem jenom hloupá a měla jsem se na to dívat v jinou dobu než po osmi hodinách učení. ()

dom156

Nebýt záchodové scény, tak film dostane po zásluze odpad. Tyto sci-fi komedie já mám rád, ale tohle mi přišlo strašně kýčovité a mimo zmíněnou scénu, vše mimo mísu a bez vtipu, na což by tento druh díla měl být zaměřen. Ještě bych uvedl, v den kdy jsem na to zrovna koukal, nebyla konstelace mé nálady vybroušena na takovou úroveň, abych byl na 100% naladěn, přesto jsem se snažil být férový a hodnocení není ovlivněno mojí náladou. ()

Toj

Myslím, že jsem se snad ani jednou nezasmál, mé srdce nikdy nebušilo a nadšený jsem zrovna asi taky nebyl... Proč tedy sledovat tento film a neposlat ho rovnou do odpadu? Je to relativně příjemná podivná a nelituji, že jsem se rozhodl si zpříjemnit večer zrovna tímto filmem.. Takže tak.... ()

Skip

Možná ten film má svým způsobem něco do sebe a spoustu lidí asi pobaví, ale pro mě to byla jen taková přesušená rozinka, kterou jsem spolknul s lehkým úšklebkem na tváři. Herecky nic moc, zápletka zapletená jak odfláknutá pomlázka, tak co sakra s tím? ()

Frenegonda

Priznam se, ze tehnle film mel ke me delsi cestu. Na prvni pokus neprosel, ale jen tak jsem to s nim nevzdal a pustil si ho znovu... Nebylo pro me uplne jednoduche prekonat nesympaticky trojlistek hlavnich hrdinu. Ale nakonec se z toho vyklubala svizna jizda... casem. ()