Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

luka4615

Takový malý filmeček o cestování časem, jež je až po okraj napěchován suchým britským humorem, partou tří přátel, zábavným scénářem či zdánlivě nesedícím hudebním podkladem, který se ale po několikerém zhlédnutí stává neodmyslitelnou součástí. Frequently Asked Questions About Time Travel je zkrátka neortodoxní zábavnou záležitostí, k níž se vždy rád vracím. Takže určitě neváhejte a snímek o třech kamarádech v jedné hospodě si určitě nenechte ujít! „Little bit weird, but ummm... turns out everybody in the future, American.“ ()

Handle

Cestování v čase miluju, ale tohle bylo na mě asi až moc ujetý... :) Jinak jde totiž o slušnou parodii na Sci-Fi filmy (pardón, Science Fiction!:)), která je výborně natočená s nějakým tím občasným vtipem navíc. Ale přesto jsem si při závěrečných titulkách řekl: "To byla kravina!". Mohla z toho být totiž mnohem víc vtipná záležitost, takhle film zůstal tak trochu na půl cesty. ()

jerry12

40%. Sada hrubě nesympatických obličejů, ke kterým si za celých krátkých 79 minut nestihnete vybudovat žádný vztah a tyto nesympatie poleví jen o kousek, ale úplně nezmizí, a s tím se bohužel musíte potýkat od začátku až do konce. Filmy o cestování časem mám rád, ale zde to působí trochu nuceně a občas hloupě. ()

ScarPoul

nie úplne na zahodenie. Je to zvláštne ale aj keď sa nejedná o žiadnu prepracovanú pecku, vytvoril som si k tomuto dielu od prvej minúty určité sympatie. A je naozaj skvelé čo všetko sa dá zvládnuť z malým rozpočtom a faktom, že vlastne cestovatelia neopustia okolie baru. Nachádza sa tu určitá prepracovanosť a popkultúrne odkazy, ktoré potešia hádam každého fanúšika sci-fi a rozhodne sa neubránite priprovnávaniu k podobne ladeným snímkom. Je to plné britského humoru, ktorý, ale samozrejme nefunguje úplne všade. Film je na to čo ponúka viac ako dostačujúci a žiadne lamentovanie vetou - mohlo to byť lepšie sa nekoná. Tvorcovia mali jasný cieľ a ten aj dokázali uskutočniť. Iste koniec to všetko trocha kazí, ale napriek tomu sa jedná o skvelú jednohubku vo svojom žánri. A keby som nevidel tucet podobne ladených snímkov, neubránil by som sa vyššiemu hodnoteniu. Takto je to film, ktorý neurazí, nenadchne, ale uvoľníte sa pri ňom náramne. ()

maseer2

wow! zatraceně nápadité, originální, (britsky) vtipné, parodické a rovněž inteligentní.. nebýt zpackaného konce, dal bych plný počet.. každopádně velká spokojenost :) ()

Lacike

Pribeh o trojici neuspesnych nerdoch, ktori zaziju fantasticke sci-fi dobrodruzstvo odohravajuce sa v jednej krcme ale v rôznych casoch. Proste splneny sen kazdeho nerda. Cele to cestovanie v case a casove paradoxy su velmi pekne premyslene a zapadaju do seba dostatocne logicky. Ustredna trojica je sympaticka a ako bonus tu je moja oblubenkyna Anna Faris ako casova agentka. Vdaka kratkej stopazi to ani nestihne zacat nudit. Len to mohlo byt ovela vtipnejsie alebo napinavejsie. Proste v nejakom ohlade intenzivnejsie. Pretoze to pôsobi len ako nenarocna rutinná jednohubka na ktoru do par dni zabudnem. Na druhej strane to za jedno pozretie pre kazdeho sci-fi nerda stoji. 6/10. ()

bouncer

Nerdský humor je nyní v kurzu a tak tu máme FAQATT z Velké Británe s celkem chytrým scénářem, kupou sci-fi narážek a hlavně dobrou porcí zábavy. Vesměs seriáloví herci vůbec nevadí, naopak Chris O'Dowd z IT Crowd a Dean Lennox Kelly z Shameless jsou skvělí a Anna Faris je krásnou třešničkou na dortu. Nebýt trochu pokaženého závěru, tak jdu na 5*. ()

Litsarch

Miluji filmy o cestování v čase a tento mi velmi připomínal skvělý japonský film "Summer Time Machine Blues"... Bál jsem se, že samotné cestování v čase a celkový princip bude zprzněn nějakou nelogičností, či že to prostě celé bude špatně udělané, ale opak byl pravdou... Bylo to naprosto skvěle udělané, až jsem si, což miluji, musel v hlavě urovnávat, jak to vůbec je, kde nyní jsou atd... K tomu dobré herecké výkony (co také od Chrise O''Dowda jiného čekat, že), dobře natočené, svižně ubíhající, bavící a nenudící... Líbilo dost a určitě se k tomuto filmu s radostí vrátím... :) ()

Terva

To kino, ze kterého vyhodili Raye bylo perfektní. CITÁT - Každý čin má své následky.......... Scéna " Tanec na záchodě " je parádní a vlastně odstartuje celý příběh. Příběh tří kamarádů, kteří prožívají neustálé posuny v čase. Zmatky s cestováním v čase jsou zajímavé okořeněné klasickým britským humorem. Některé delší dialogy jsou zbytečné, ale jinak je tento snímek bláznivá podívaná. CITÁT - Jdu na záchod..........čas vypršel. ()

Revanx

Celkom zaujímavá variácia na cestovanie časom, ktorá však v poslednej štvrtine značne stráca dych. O'Dowd, známy v tých zemepisných šírkach hlavne ako Roy z IT Crowdu, hrá zas nerda a ide mu to tak dobre, že ostatní popri ňom jednoducho zanikajú. Jednoducho, veľmi príjemný snímok na nedeľné popoludnie, na ktorý si však už druhý deň ani nebudete pamätať. ()

Ajinka126

Já mám sci-fi filmy o cestování časem ráda navíc mi je sympatický i britský humor, ale tahle libůstka HBO mi přišla moc divadelní a jednoduchá. Dali si sice záležet na časových souvislostech celého filmu, ale mě to přišlo málo. Určitě si na to za nedlouho ani nevzpomenu, natož abych měla ještě chuť si to znovu pustit. ()

Torision

Příjemná záležitost. Mám rád time-traveling filmy, britský komedie a Chrise O'Dowda. A tenhle film jasně ukázal, že když máte opravdu chytrej scénář, nepotřebujete v podstatě víc než jednu putiku (kde se v podstatě odehrává celej film) a zastaralejší efekty úplně vystačí. Není to nijak extra třeskutý, ale má to svoje vtipný momenty a navíc je to dost krátký, takže to uběhne jako voda. ()

PauloZ

Solidní britská Sci-Fi jízda za pár kaček. Naprosto pohodává podivaná, není to možná nic originálního, ale přesto usměvné a dívatelné jako ďas...Navíc skoro celé v jedné hospě :) ()

hous.enka

Miluju britskej humor, miluju Chrise O´Dowda a asi začínám milovat sci-fi. Pardon, science fiction :-) Tenhle film je důkaz. že dobrej film se dá natočit i za málo peněz. Jasně, neni to žádnej filmovej trhák, ale jde o dobře odvedenou sci-fi filmařinu a la The Big Bang theory. A to pojetí, nápady a herce oceňuju. ()

ladko

Zo začiatku pomerne zábavné, ale s pribúdajúcim časom trochu na môj vkus prekombinované a napriek krátkej stopáži nudné... ()

Defaultovna

Vynikajúce anglicky šialené dielko. Traja ústrední týpkovia mi boli všetci do jedného sympatickí, absolútne všetko som im uverila a riadne ma takto zavčas rána pobavili. Základné pravidlá pri cestovaní v čase: "Don't kill anything, don't fuck anything". Kombinácia mne srdcu blízkych prvkov zafungovala a Defaultovna má novú obľúbenú komédiu. ()

zdepapepa

Čirou náhodou jsem narazil na HBO Max na tento film - výhoda nízkých očekávání nejspíš udělala své a tak film zazářil. Film se drží při zemi (při hospodě?), čímž udržuje uvěřitelnost vysoko a rozpočet nízko. Scénář je u podobných děl oříšek napsat, ale tady bylo nejen o zábavu postaráno, ale i o hezky zapadající prolínání časů. Důkazem o kvalitě scénáře budiž fakt, že Jamie Mathieson posléze psal pro seriál Doctor Who. Zůstává tedy pouze otázka kolik dalších takových skrytých klenotů streamovací služby ukrývají jenom proto, že si jich "algoritmus" neváží tak jako těch, které jsou právě "in". ()