Příběh se točí kolem japonské legendy o samurajovi, který se postavil bratrům – démonům hromu a blesku, aby ochránil život své milované. Démony porazil a jejich moc se přenesla do “meče bouřek”. V soudobém Japonsku je profesor Sakai po otevření starodávného svitku posednut démony, kteří chtějí získat mocný meč a nabýt zpět hmotné podoby. Jenže dotyčný artefakt se řízením osudu dostane do rukou Hellboyovi, kterému nezbývá, než se vydat na strastiplnou cestu tajemnou, nebezpečnou krajinou plnou duchů, démonů a monster, aby zachránil náš svět před blížící se hrozbou…

První animovaný snímek o démonovi s uřezanými rohy a kamennou pravačkou producentsky podpořil režisér Guillermo del Toro a k tvorbě přizval i původní herce, s kterými natočil film HELLBOY. Na příběhu se také podílel Mike Mignola, autor komiksové předlohy. (Yojimbo)

dee-key

Hellboy si to rozdává s celou kavalerií záporáků japonské mytologie? Proč ne? Jo, bavilo. Mělo to akci i děj, i když trochu prkenný a arkádovitě kostrbatý. Bitky se mi docela líbily a co tomu přesně vytknout nevím. Snad jen to, že podruhé bych se na to nepodíval. Zas tolik mě to nechytlo. (Fakt, zkoušel jsem to a podruhé mě to moc nebralo...) ()

Jango_Fett

Animovaný Hellboy - komixová grafika, dabing herců z filmu, drsné hlášky a bitky. Co více dodat, možná jen to že je to dobré, ale hraný film je zkrátka lepší. ()

Joe321

Mezi komiksovými animáky nadprůměr (s porovnání s filmy samozřejmě slabší, ale tak hodnotím v rámci kategorie). Příběh zasazený do Džaponska je ucházející a akce supr. Navíc hlavně vandrák Hellboy s tunou hlášek, který je v kuse otrávený, že se s někym musít zase sr*t. To člověka baví. -"We should bring an end to this puny world of men." -"Think again, dumbass. Because now... I'm pissed." ()

Crawler-D

Odpudivý úvod bez nápadu a švihu předchází zajímavému ukotvení Hellboye v několika folklorních mýtech, přičemž Japonsko jako takové mu sedne bezvadně. Postupně také opadá mdlý pocit ze stylu animace, který je jednoduchý a konvenční až běda, ale v rámci ztvárnění nebezpečných nástrah, které Ruďase na cestě čekají, jsou povedené. P.S. Nechápu, co má spousta hodnotících ve svých komentářích za problém s Hellboyovými nohami. Zdá se, jako by se snažili tvářit všeznale, ale nikdy nedrželi v ruce jediný Mignolův komiks, v nichž si Hellboyovy nohy často nezadají s baletkou. ()

Radiq

Příběh by se ještě dal, ale ta animace byla jak pro malý haranty. Sem tam dobrá Hellboyova hláška, ale jinak nuda. ()

filmmovier

Hellboyovský animák lepší, než všechny hrané filmy (stejně jako druhý animák, který je navíc ještě lepší, než tenhle). Poznámka na úvod: překvapil mně hlas Rona Perlmana, jestli takhle mluví normálně, tak to má do Pavla Rímského překvapivě docela daleko. A teď k amimáku: utíká to, je tam jedna parádní akce za druhou, super démoni, luxusní vznášející se hlavy, moje oblíbená kappa, navrch japonská mytologie... no prostě paráda. Navíc děj sleduje zhruba dvě až tři dějové linky, které se samozřejmě na konci spojí, a obě mají něco do sebe (Abe Sapien a Liz mají prostě neskutečnou chemii, nevím, jak je to možné). Všechno tady funguje. Příběh na jedničku, suprová atmosféra, špičková akce, Hellboy hláškuje, všechno je to prostě správně hellboyvské a je to moc, moc dobře. Jsem náramně spokojený. Zaráží mně jen, proč jsem to neviděl už dřív. 95%. ()

neoBlast

Je dobře, (vzhledem k tomu kolik "velcí" Hellboyové vydělali v kinech) že se můžeme setkat s pekelníkem i v jeho dalších dobrodružstvích. Právě to kde nejvíce získávají hrané verze navrch oproti ostatním komiksům - práce Guillerma del Tora - tu ale nejvíce chybí. Jinak je celkový příběh celkem originální a slušně epický. Animace bohužel nic moc, nepokouší se o nějakou výraznější stylizaci, přítomnost originálního hlasového obsazení potěší. 65 % ()

ybuko

Prvni ze serie animovanych Hellboyu. Autorem pribehu je primo Mignola a hlasove obsazeni je totozne s hranym del Torovym filmem (G.d.T. animak mimochodem stejne jako Mignola spoluprodukoval). Stylove je to vernejsi komiksu nez film, tzn Hellboy skoro celou dobu nekam jde a cestou fyzicky likviduje nemrtve a jine potvory, co se mu stavi do cesty. V pozadi je samozrejme nebezpeci zniceni sveta a svou cast pribehu dostane i Abe Sapiens, Liz Sherman a dalsi clenove B.P.R.D. Znalci si vsimnou kratke povidky Heads, ktera je do deje celkem nenasilne zakomponovana. ()

VanTom

Animovaná verze vychází z Mignolových komiksů (nejen vizuální stylizací, ale i postavami, které neznáme, a vztahy), přestože s del Torovým filmem sdílí hlasové obsazení či hudební motiv. Typicky velkohubá monstr-řežba do hlavního děje protlačila i několik jakoby samostatných povídek (třeba přímo z předlohy: Hlavy), jenže to ji ještě víc rozdrobilo a i přes povedené momenty nevtáhla a k dvourozměrným hrdinům nás nedostala. ()

Herráček

Ono se to vlastně ani tak moc netočilo kolem Hellboye... Jistě... To nemusí být nutně chyba... Ale proplétat to orientální historií? Nevím... Moc mi to dohromady nefungovalo... ()

lucijelucije

Tento druh anime asi není pro každého, sama nevím jestli pro mě je..ale nebylo to vůbec špatné. Nechyběla láska, boj, náboj a napínavost, pořád se tady něco dělo a nutilo to tak diváka být pořád na pozoru. Na druhou stranu si budu protiřečit, protože.. na můj vkus, bylo v tomto anime zakomponovaných spoustu postav a spoustu akce z různého prostředí, takže to odvádělo mou pozornost, v příběhu jsem se ztrácela a chvílemi se tak nudila. Můj názor. Ovšem Hellboy to je plným coulem, to se mu rozhodně nedá upřít. ()

Murphy722

Lépe by prospělo, kdyby to bylo na stránkách comicsu. Mě to přišlo místy takové fádní. Rychle bylo všechno odhrkané a nemělo to prostě Drive!! Perlman i když nadaboval Hellboye, tak jsem z té animované figurky moc klasického Hellboye, ať už comicsového nebo filmového necítil. ()

Grizzly

Nemam vyhrady...film si zachovava atmosferu Mignolovych comixu (dokonce se objevi i Hlavy primo z jedne povidky:)) a hranata animace taky dokonale sedi...90% ()

Vakomlok

Hellboye můžu v jakékoli podobě. A jeho nohy mi nevadily ani v nejmenším, protože přesně takhle je má v komiksu. ()

Yojimbo

Během sledování jsem si v duchu říkal, kolik hvězdiček tomuto snímku dám a má volba spočívala na škále tří až pěti. Stejně nevyrovnané jako mé rozhodování je totiž celý film, který, zdá se, neví, čí je. Už svým zpracováním oslovuje především dětské publikum (a ne, nejde o to, že je film animovaný, ale že je animovaný jak kterákoliv pohádka z "Kouzelné školky"), na druhou stranu Hellboy je postava pro dospěláky - a to pro pořádné cynické dospěláky, kteří dokáží ocenit jeho suchý humor a poetiku jeho příběhů. Když už jsem u té poetiky, tu se sem podařilo protlačit a tak při některých scénách zaplesá každé srdce komiksového Hellboye (a zároveň rozpozná ten či onen konrétní komiks, z kterého pochází). Jenže film je také plný balastu a jednoduchých dějových berliček a klišé, které jakoby vypadly z laciného dětského animáku. A co se týče profesionálních herců z původního hraného filmu - při vší úctě k nim, mohli si s nadabováním dát trochu větší práci, protože suché čtení scénáře by zvládl i člověk s mnohem menším hereckým talentem (a menším platem). Ostatně ani zvukové efekty nejsou kdovíjaké, člověk by si představoval při nárazu kamenné ruky do hrudníku příšery pořádný dunivý zvuk, ale tady je skutečně odkázán jen na svou fantazii... Větší rozpočet by prospěl celému filmu, byť je animovaný. Ale co se mu nedá upřít, to je fakt, že obsahuje vše, co máme na Hellboyovi rádi - již zmíněnou poetiku, suchý humor a především pořádné bitky s velkými monstry, démony a nemrtvými. Film je zkrátka nejsilnější v momentech, kdy připomene komiksovou předlohu. A to pak každý rád odpustí nějaké ty nedokonalosti. ()