Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

ilemas

První film o kanibalech, který jsem před lety viděl na VHS. Na tu dobu vynikající triky(pokud to opravdu nejsou autentické záběry, jak se nám film snaží namluvit) a překrásná hudba. Film přes svou neskutečnou brutalitu má něco do sebe. ()

SonG odpad!

Vydržel jsem chvilku, pak jsem se musel posouvat zrychleně až do konce. Nedokážu popsat, jak mi bylo, když jsem viděl zvířata, které museli být zamordovány kvůli této sračce ( a to nejsem žádný ochránce). Zaráží mne odvaha režiséra natočit něco tak drasticky odporného. ()

berusche

Tak ta úvodní scéna slibovala docela podívanou nad nesmyslnými rituálními praktikami kmene jakéhosi kdesi, až jsem skoro začala uvažovat nad tím, že mě ve škole prdlajs naučili...pak to ovšem šlo rapidně dolů a já už jen volala po konci, neb toho bylo už hodně...a ne proto, že krve je tam moc (stejnak tam není polovina věcí vidět a jakože autentický záběr třepavou kamerou je jen proto, aby to nebylo trikově náročné, což ve mně budí naprosto nevyhovující dojem, některé věci si dokonce musíte pak už jen domyslet), ale proto, že je to o ničem, jinak řečeno ---> masakr ---> krev ---> + nuda a vatovka = Kanibalové!! V letech svého vzniku bomba, dnes teda v každém případě trochu za zenitem....A co se týče poselství, je to jen můj dojem, nebo je to celé vlastně právě úplně naopak než jak se to jeví? ()

hhannie

Nesnesu pocit, že v průběhu natáčení byla zabíjena nevinná zvířata jen kvůli tomu, aby snímek vypadal realisticky. První věc, u které se zdržuju hodnocení.. ()

balba

Sadistický a nechutný dokument či film.Nemohla jsem to ani dokoukat jak mi bylo blbě.Film pro silné nátury. ()

Martin741

Zvrhly a uchylny je tento film a tazko sa hodnoti. Treba hned na uvod oznamit, ze nenavidim uchylne a zvratene veci, preto pisem z tohto uhla pohladu. Film je prehliadka toho najprimitivnejsieho nasilia /korytnacky/ a najtemnejsej stranky ludskej mysle /akcia reporterov voci domorodcom v pralese/. Preco som napisal, ze film sa tazko hodnoti? Odpoved je jednoducha - snimok utoci na najprimitivnejsie a na najzakladnejsie pudy. Koniec filmu, to bol uz naprosty masaker. 11 % ()

cariada odpad!

Těžko se tohle hodnotí. Jenže za zabití spousta zvířat už musím hodnocení krátit. Těžko říct ,ale dlé mého názoru tohle už překročilo tu pomyslnou mez nevkusu a hnusu. Velice trefně to poznamenal ve filmu ten jeden chlap. Kdo je tady vlastně kanibal. Italové se nebáli točit opravdu vše. Jedno promítnutí mě bohatě stačilo ,zlaté Séžrana za živa či Ženy od hluboké řeky ()

Sinn

Znechucená až za ušima, ale na druhou stranu na mě dlouho žádný film nezapůsobil tak silně. Boří hranice, tak proč ta nízká hodnocení? ()

Mefistofelle

Moc by mě zajímalo, proč se všude píše, jak neskutečně brutální Cannibal Holocaust je. Buď už jsem vážně ujetá já, že mi to jako kdovíjaká brutalita nepřišlo, nebo to tak prostě není. Nevím... Tak jako tak se ale pořád jedná o vcelku poutavý a dobře natočený film ze zajímavého prostředí. ()

Flaxik

Protivný držky v džungli. Všechny serou, až se ti ostatní naserou, rozsekaj je a sežerou. Hodnotný děj a hodnotná podívaná. Myslím, že italská záliba v detailních řeznických záběrech (jo ta želva byla fakt nechutná) je v osmdesátkových filmech na patologické úrovni. Dementní blbost bez napětí a jedno z mála plus celého filmu je, že ty nesympatický idioti na konci dopadnou uspokojivě špatně. ()

Bláža

Ničím významný film, jen další ukázka toho, jak vzniká kultovní film ne na základě toho, jaký doopravdy je, ale na základě mediálního poprasku, který vyvolá (podobně třeba "I Spit On Your Grave"). V tomto případě bylo onou "senzací" skutečné zabíjení skutečných zvířat. Samotný příběh o dokumentaristech ztracených v džungli a výpravě, která je měla najít je spíše jen spojovacím článkem mezi přehlídkou "šokujících" záběrů. ()

cubajz odpad!

Prostě sračka - bez nějaké návaznosti či myšlenky pospojované brutální scény mučení, zabíjení a pojídání zvířat nebo lidí. Pokud vás to rajcuje, tak prosím - já jsem ovšem na tomhle filmu nic nenašel, ať jsem se snažil sebevíc.. ()

Amroth666

____ Dá si někdo kakaovou? ____ Velká chuťovka, ale ještě mi jí tam trochu scházelo. Asi těžko počítat s televizí Nova. ()

ash99

Cannibal Holocaust je roztokom tých najhorších vecí. Do filmu Ruggero primiešal najbrutálnejšie scény, týranie zvierat, krutý trest za cudzoložstvo alebo znásilnenia a iné scény... Celkom podobný dej s neskorším kultom The Blair Witch Project...Vybrali sa do pralesov preto, aby našli skupinku filmárov podobne ako v Blair Witchi, ktorí išli do lesa po stopách legendy o čarodejnici z Blair. Na maximalnej brutalite prispieva aj fakt skutočného zabíjania zvierat, najviac asi "želví" scéna...zjavne toto sú tie najviac pohoršíteľné scény celej tejto kanibalskej kaskády...Lenže ak nutnosť, tak nutnosť..A možno že aj to je epicentrom diabolského úspechu tohto filmu. Ďalej tu máme nejaké tie znásilnenia a podobne...Viem pochopiť, prečo bol tento film zakázaný a tiež že bol pokladaný za SNUFF film (film pre, ktorý sa skutočne vraždilo a na filmovom materiáli je zaznamenaná skutočná vražda).I keď vlastne pozorný divák nájde na konci akú takú morálnu pointu, že zlo sa robiť nevypláca. Veľké "+" pre tento film určite spravila nádherná hudba, popri tých morbídnych, sadistických, krvilačných, tyranských scén. Pekná pieseň, ale sem sa absolútne nehodila a to je tá podstata ! A možno aj to robí film skutočne NEZABUDNUTEĽNÝ. A pre skutočne ujetých fanúšikov to len ostáva ako kultový film, na ktorý sa dá hocikedy pozrieť a s chuťou sa pohoršiť. To je asi z mojej strany všetko... ()

DruidKarel

1241. hodnocený fillm: Ultimativní drama z prostředí pralesních lidí, kteří se straní jakékoli civilizaci a dávají to pořádně najevo. Určitě tento film nevnímám jako horor, ale jako dobře udělaný film o filmu nebo něco jako lživý dokument o kanibalech. Možná, že se vám zdá, že takhle jsem film pohřbil a zdegradoval, ale naopak. Film se mi líbil hodně a nebýt té otravné hudby, která se spíše hodí do laciného porna z 80. let nebo do filmů s T. Hillem a B. Spencerem, tak by film ode mě získal 4*. Takhle mu uděluji 3* a musím ocenit skvělé masky, dokonalé napětí i perfektní míchání odehrávajícího se děje jako vyprávění a skutečných záběrů. Můžu vřele doporučit. 3* ()

Wormboy

Ako hodnotit najhnusnejsi film vsetkych dob?hm...je samozrejme, ze Deodato ma v sebe kus odvahy, ze to dokazal natocit.Tak isto niektore sceny (s ludmi, so zvieratami sa nepocita,lebo to je "live") su mimoriadne natocene (az na 1 detail, ked pri scene na lodke pri uteku pred krokodilom je jasne, ze tam musi byt aj treti kameraman, pretoze na maly okamih sa kameraman na lodke dostane do zaberu:)), takze evokuju pocit absolutneho hnusu,ale predovsetkym reality, co je este horsie. Hladat posolstvo v tomto filme nie je nijak obzvlast tazke. Kto hlada ten vzdy aj najde. Ci uz zmodernizovany svet velkomost v paralele s dzunglou. Nasilie hlboko (niekedy nie az tak hlboko) ukryte v spolocnosti, ktore sa prejavuju vo vyhrotenych situaciach tymi najnechutnejsimi prejavmi. Som si vedomi toho, ze to co sa v tomto filme odohrava nam ponuka vo svojej kazdodennej vsednosti aj nas svet (nam dufam nie,ale mnohym inym ano).Hnus, nasilie, nemoralnost, skazenost, absolutna strata hodnot.Nie som si vsak isty, ci svet a priemerny divak (hoci k takemu sa takyto film zrejme lahko nedostane) dokaze stravit tento film. Medzi filmom a realitou by mal byt urcity rozdiel.Billy Wilder povedal, ze filmy nas maju predovsetkym zabavat. Pridal by som snad k tomu, ze filmy nas maju mozno aj niecim obohatit (niekedy). Nad Kanibalmi som sa vsak ani nezabaval a ani ma neobohatili (to sa vsak stava vacsinou pri novodobych americkych produkciach,ale myslim,ze toto je nieco ine)... ()

Fallen_One

Zvrácené, nechutné ale neobyčejně realisticky natočené. Což je důvod, proč bych i uvažoval dát tomu tři hvězdičky, pokud budu mít někdy vůli to shlédnout znovu a ocenit to více než napoprvé... ()

Dannysek4U

V mladi jsem z toho ucvrnkaval, ale ted uz mi to prijde jen jako prehlidka surovosti a zbytecny brutality. Tohle jsem ochotnej akceptovat jen v urcitejch titulech. A tenhle to neni. Presto je nutny uznat originalitu, jakou se Deodato pri svy tvorbe vydal. ()

pufina

Nechutnosti nejvyšší kategorie. Radši bych si vydloubla vlastní oči a snědla je, než abych se na to musela podívat podruhé. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato