Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

Monicka24

Tak toto byla trošku silná káva..po pár minutách filmu jsem ho musela vypnout, pak jsem se dalších pár minut vzpamatovávala..no,nakonec jsem to doukala s ovladačem v ruce a některé scény jsem musela přetáčet..nechutné a zvrácené,tento film už nikdy více! ()

Exanimus

Velice brutální snímek o kanibalech.. Nářez ! Abych pravdu řek, tak je to asi nejbrutálnější film který jsem kdy viděl.. Gore u toho to filmu je tak moc realné, že jsem občas přemýšlel jestli to neni skutečné.. A ono to dokonce bylo, a to na zvířatech ! A to mně velmi zklamalo. Nasilí na lidech mi nevadí, ale na zvířatech ano... Pokud by ty zvířata byli jen "efekty" tak bych dal plný počet..Ale jinak opravdu velice pěkná podívaná pro fanoušky těchto filmů :) ()

Ltblue

Musím povedať že to bolo skvelé.Ked som bol menší som si myslel akú svinačinu to pozerám.Ale teraz,ked si to zopakujem je to pekné :-) ()

Zoltar78

Jeden z nejkontroverznějších filmů vůbec. Film, který je hodně těžké hodnotit jako ho sledovat. Záleží na úhlu pohledu a jak máte silný žaludek. Chvíli si říkám, jestli si vůbec nějakou hvězdičku zaslouží za to co zobrazuje a vzápětí přemýšlím i nad pěti v tom co ve vás dokáže vyvolat. Film, se kterým si i po letech nevím rady. Jedno je ale jisté. Zanechal ve mně velice silný zážitek jako máloco. Ale natolik mi z filmu i dnes není dobře (a to se pokládám za hodně otrlého diváka :-)), že jej uzavírám do pomyslného trezoru s tím, že jej nějakých pár dlouhých let opravdu nechci znovu vidět. Velice pěkně to vystihl POMO v komentáři. Naprosto s ním souhlasím... ()

Roucky

Nehodnotím. Těžko lze totiž hodnotit to, co v člověku dokáže vyvolat tolik znechucení. Stydím se. Stydím se, že jsem se byla schopná podívat na film plný takových zvěrstev, i když jsem ho kvůli pocitu provinilosti vypnula se zavřenýma očima a dělala, že se nic nestalo. Kdybych si troufla hodnotit, leccos bych v tom našla a ukradla pro to alespoň jednu hvězdu za ukázku toho největšího hnusu, který dokáže v člověku vyvolat tolik pocitů zároveň, ale neudělám to, protože bych se na sebe zlobila... Poznámka: Milovníci želv ať si film vůbec nepouští. ()

Kennedy_R

Nechutný film, který jsem viděl kdysi na kazetě. Prohlášení rádoby skutečných scén jsem nevěřil, ale přesto jde o velmi šokující záběry, které vám mohou slušně rozhodit náladu na celý den. A to jsem italské režiséry s jejich krvavými horory měl rád. Deodata jsem skousnul snad jen v Barbarian Brothers. Tohle je sadomasochistické dílko pro úchyláky (ovšem viděli jsme ho "skoro" všichni :-/ ). ()

MiniMer

Nelze hodnotit. Na jedné straně, pro milovníky tohoto tématu, to může být celkem dobrý film. Na té druhé-odpad, humus, nechutnost. Více se přikláním k té druhé, především kvůli scénám se zvířaty, "porodem" atd., ale pokud to byl záměr režiséra, znechutit diváka,pak se mu to povedlo dokonale. ()

elanista1

Ani neviem co mam k tomu napisat, ani ako to ohodnotit, toto len tazko mozno niekde zaradit. Po dopozerani sa citim naozaj hrozne, previnilo, depresivne. Viem len ze si prajem, aby vsetci ktori sa podielali na scenach kde zomierali zvierata pozdochynali pomalou a krutou smrtou. ()

Lukinek.cz

Nevím, jak tento film ohodnotit, protože se tu mixuje porno, brutalita a drama. Tudíž budu hodnotit jedno po druhém. Začneme pornem - Na mě to bylo moc, já mám radši něco slabšího a ne takový HardCore....proto 2 hvězdy. Brutalit -Ta celkem ušla, porcováni masa či umlácení kamenem ....4,5 hvězdy. Drama : 2,5 hvězdy. A vychází mi to na 3 hvězdy : 55% ()

Martanecek007

Tenhle film se před lety stal jediným filmem, který jsem po 20ti minutách musela vypnout, protože můj žaludek říkal, že tohle je na něj prostě moc. Nicméně jsem se rozhodla k tomuto filmu letos vrátit a odhodlaně jsem si řekla, že ho dokoukám. Nutno podotknout, že když jsem ho viděla poprvé, tak jsem byla na základní škole a měla za sebou teprve pár hororů. Ted už jsem byla schopna dívat se až do konce, i tak musím říct, že je to film nechutný, kontroverzní. Nicméně pokud je to opravdu podle skutečnosti, je dobré vědět, jak některé kultury žijí. Myslím si, že film do odpadu nepatří a to právě hlavně kvůli tomu, že je dalo by se říci trochu dokumentární. Nic pro slabé povahy. Krev, vnitřnosti, brutalita se nese celým filmem. ()

moviefan4

Veľmi dobre natočené dielo, ktore sa zapísalo do dejin filmu. Pri filme zostane zle aj tomu najskúsenejšiemu hororovému fanúšikovi. Zabíjanie živích zvierat, nechutné obete bohom,a kanibalské orgie, boly dosť silné aj na mňa. Herci mi sadli a aj príjemná melódia, ktorá jediná ma dokázala ukludniť. Film ukazuje ake je to ťažké v džungly. Naozaj neodporúčam slabým povahám. Film je zle hodnotený kôli nechutnosti ktorá je v tomto diele zobrazovaná. Neprekvapilo ma že ho zakázali až v 30.krajinách. režisér si za svoj film odsedel aj trest vo väzení. Teraz nechápem prečo boly zakázane Ženy od hlbokej reky. Však to bola prechádzka rúžovo záhradou. Režisé dobre ukázal ako sa to môže skončiť keď sa zahrávame s niečim čomu nerozumieme. Ale aj tak si myslím že za to môže karma. :-) ()

honzic

Poměrně kultovní film velmi naturalisticky natočený, kterému lze celkem věřit, některé scény jsou skutečně reálné a to více děsí, zejména to zabíjení zvířat, ale i s lidmi se tam nezachází v rukavičkách. O to působivější to je, na druhou stranu celkově režie, střih, příběh a vše ostatní je trochu mimo mísu a na úrovni amatérismu. Hodnocení: 50 % ()

CountessSuza odpad!

Odporný, nechutný počin ubohého a naprosto jeblého, sexuálně zvráceného nedoceněnce. Na tomto paskvilu je šokantní pouze úchylnost a nízkost animála, jemuž tleskají energeticky podobní. Fíl špás dabai und za ta zvířata zažiješ mnohem větší muka než si vůbec umíš představit. Takové svinstvo. Četla jsem, že bys milý autore už nic takového nenatočil a že Ti to je líto, to by mělo! PS: Slaboduchému, který zde na csfd brojí proti negativním emocím z filmu způsobem, kdy jste naposled jedli maso, vejce atd... Tady se vraždila zvířata účelově pro film, ty střevo!!! ()

hejnovran odpad!

Prolít jsem to na YT. Za takový nehumánní výplod a za to zabíjení zvířat by si režisér zasloužil popravit. A to myslím zcela vážně. ()

diahexik

Pověst, která film provází, budí v člověku až noční můry, ve skutečnosti se ale jedná o docela fajn gore podívanou k pivu a chipsům, veškerá brutalita je tu až groteskní, domorodci jsou uvěřitelní a budí v člověku respekt, docela mi vadí násilí na reálných zvířatech, ale i to bohužel filmu přidává kapku uvěřitelnosti. Škoda, že jsem si film nikdy nepustil jako mladší s představou, že ve filmu nic není nahraný, takhle je to spíš trochu krvavější porno s fajn dialogama. 4* hlavně za uvěřitelnost domorodců. ()

Nikolas__

Omlouvám se všem které nějak pohoršuje mé ohodnocení Deodatova díla. Vesměs jsem ani nečekal že mě zrovna tenhle kousek nějak urazí, čekal jsem že to prostě bude fajn ale zároveň viditelně brakovej horor, kterej měl to štěstí/smůlu že se stal kontroverzním. Snad ve všem jsem se mýlil. Není to jen tím, že moje očekávání že to nebude tak hrozné co se týče disturbing záběrů, vymyká se to i jiným filmům s touto tématikou, je to opravu jeden z nejhrozivějších, on je to hlavně kvalitní film. Už nějakou dobu se mi nestalo, že by mě film tohoto žánru který se ještě k tomu odehrává prakticky celý ve dne, takhle moc vtáhnul do děje. Až na jedno zvláštně fázované a hluché místo zhruba v polovině filmu (je to opravdu jen chvíle), je to totiž takřka dokonalé exploitation, byť pro někoho to bude klasicky jen tupej brak kterej se snaží hrát na hlubší/vážnější nitě. Zdejší názory jsou opravdu něco extrémního, snad více než samotnej film probůh. Jediný co jsem se fakt tady nepotřeboval dočíst je, jak jsou zde ublížení fanoušci "kvalitní" kinematografie schopní diagnostikovat všemožné psychické poruchy, jen protože se ten film někomu může líbit :D. Vždyť i přes objektivně volnější průběh děje to o něčem je a ani za nic to není žádnej odpadovej film. Já mám tuhý kořínek a ne, u nějakých scén mi taktéž nebylo vůbec příjemně, o tom se nehádám (pokud si dobře pamatuji bylo to pro mě určitě mnohem více "eeew" než třeba Srpski Film), nicméně určitě sílu toho díla dokážu objektivně ocenit, protože ve mně vyvolal právě tolik emocí. Navíc ten příběh je zatraceně dobrej - i celkově závěrečné vyznění, které je tak trochu probírané celou druhou polovinu filmu. To mi vážně sedlo, přišlo mi že to krásně doplňuje pravou podstatu a charakter postav v tomto filmu. Postavy jsou totiž mimochodem jedna z věcí co mi nečekaně sedla, herecké výkony jsou potom jakž takž cajk, někdy ne ale u tohoto filmu mi to neva. JE to prostě extrémistické a vůči divákovi naprosto nedbalé. Asi největší výtka (což je ale zároveň taky největší ťukání na hlavu u recenzí na tento film), směřuje k nesmyslnému zabití sedmi zvířat pro film, z toho použili šest scén. Ten pavouk mě asi tolik neštval, ale scéna s tou želvou je fakt něco co by nemělo existovat bruh, v tomhle jsem režisérův záměr nepochopil, má to být nějaký paradox k té "pointě" filmu nebo co? Nakonec ale lidi co píšou že je to ta nepředstavitelně nejhorší věc co kdy kdo udělal a Deadato je druhej Hitler, nejspíše zapomněli na existenci věcí jako je například velkochov nebo pokusy na zvířatech. Fakt že režisér nechal pro film takhle stupidně využít sedm zvířat, je proti tomuhle pořád nic, jen je to naneštěstí zachyceno na reálnou kameru, tak to všichni hrotí o to více. Mimochodem výprava je perfektní, tenhle film má fakt jedno z mých teď nejoblíbenějších filmových prostředí z osmdesátek. Ta džungle kde za každým rohem může číhat jiné nebezpečí, mi přišla jako velice v tomhle směru boží místo pro film. To co mě možná mírně mrzí (mírný spoiler), je že by bylo podle mě silnější kdyby všechno páchal ten "děsivější" kmen, těch řekněme tmavších domorodců, ale vlastně nejsem si jistej jak moc by to bylo lepší, možná jen o něco, stejně by to muselo býti tak že by byli od začátku přátelštější a to co by dělali by byl zase jen následek činů filmařů. Fázování je v druhé polovině mírně zmatečné, ale podle mě jen když to vidíte poprvé. Jakože přehled co se děje určitě máte, jen to vypadá že to je trochu prostříhané, jen opravdu mírně. Konec se mi líbil, scénář se mi líbil, pořád je to ale něco by jste si vůbec neměli pouštět pokud na tom nemáte. Logická logika. Pokud nemáte na to dát objektivní hodnocení jen kvůli realisticky vyhlížejícímu gore, zdržte se prosím hodnocení. V rámci jungle hororů vysoký nadprůměr, zároveň jeden z nejpodhodnocenějších filmů na ČSFD, na IMDB má značně víc. Cannibal Holocaust je určitě nejlepší kanibalský film co byl kdy natočen a zároveň nejnepříjemnější kinematografické dílo, a to je z roku osmdesát. Společně s již zmíněným Srbským Filmem nejlepší ze "zakazovaných" filmů. PS: Poslechněte si soundtrack a až potom mi říkejte, že to není geniální. 90% () (méně) (více)

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato