Kanibalové

• Česko Kanibal Holokaust (festivalový název) (více)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

curunir

FIlm tu nesie označenia ako: Chuťovka či skvelý plnohodnotný film/dokument/fikcia/horor avšak podľa mňa nič s toho neplatí a akokoľvek ,,hlbšie posolstvo" je len čiste účelové a vôbec o neho nešlo. Veď čo už je na tom výborne, ak hodinu a pol sledujeme brutálne odporne-nechutné zabíjanie pri ktorom len lietajú črevá či iné kusy vnútorností svedčiace skutočne iba o bezúčelovom holokauste o ktorom si navyše myslím, že nič také sa v skutočnosti nedeje? No ešte horšie než hrané porcovanie ľudí je skutočné zabíjanie zvierat (zvlášť potom ondatry či malého prasaťa mi prišlo naozaj ľúto :-() , tiež som nerozumel niekoľkým silne erotickým pasážam vzbudzujúce dojem nejakého sado-maso porna z džungle. Pri pozeraní filmu som mal stále dojem, ako keby sa režisér snažil o nejakú spojitosť so svetom kanibalov a modernou civilizáciou i keď na nič som neprišiel. Kanibali sú skutočne iba odporná nechutnosť, ktorú by som používal iba pre uľavenie a rýchlejšie prejdenie nevoľnosti a samotný film by si nakonci zaslúžil aby dopadol rovnako ako fiktívny dokument. Za jediné plus by som označil hudbu, ktorá na začiatku svojou príjemnou melódiou budí dojem, že sa jedná o takú pohodovú komédiu z pralesa. ()

sidzej

Pekná melódia a džungľa..... zvyšok za veľa nestojí, pozerať sa to síce dá ale to "znásilnenie do krvi kameňom" či záver bolo príliž aj na mňa.....a aby som nezabudol....minúta ticha za tú úbohú korytnačku :-( ()

Ten Druhy

Deodatov Cannibal Holocaust sa vzniesol na vlne kanibalských hororov, ktoré sa rozmohli na prelome 70. a 80. rokov a dosiahol najvyššie méty. Miestami surovo dokumentárne zábery kamery sprevádzané dramatickou hudbou Riza Orolaniho vytvárajú zvláštny znepokojivý, opudzujúci, no príťažlivý filmový zážitok. Cannibal Holocaust je vlastne prvým cam-hororom, ktorý poznám. Deaodato uderil kliniec po hlavičke, vystihol hlboko zakorenený strach ľudí civilizovaného sveta z primitívnych národov. Takisto pokázal na niektoré kultúrne stereotypy, umocnil vžitú predstavu, že peklo je zelené. Príbeh nie je síce súdržný, zato však film ponúka množstvo zaujímavých, prekvapujúcich a brutálnych momentov. ()

Astaroth12

Tento film je veľmi drastický,má v sebe nechutnosť a krutosť(hlavne páchané na nevinných zvieratách).Príbeh má veľmi jednoduchý a aj dosť dementný a niektoré nezmyselné chovania postáv ma udivovali.Ale to nebola chyba postav ale scenára .Herecky to bolo tiež mizerné a zdalo sa,že herci dosť často len improvizujú. ()

Angerr

Brutalitu ve filmu rozhodně nesu těžce. Na tento film jsem se proto dlouho duševně připravoval a obával se ho, ze zvědavosti jsem ho ale vidět chtěl. Při jeho spouštění jsem byl pomalu tak vyklepaný jako na prvním rande. Evidentně tato příprava splnila svůj účel, protože očekávaný šok a zděšení se téměř nedostavily. Celou dobu jsem byl v napětí a očekával ty extrémně odporné záběry, až jsem byl na závěr trochu zklamaný - tohle že měl být ten vůbec nejhnusnější film? Z toho je vidět, jak přehnaná očekávání nejsou dobrá. -- Film samozřejmě obsahuje několik šokujících scén a záběrů. Žádný z nich ale podle mě neopravňuje ty kolující pověsti. Zajímavější už je hudební doprovod filmu, který je nečekaně optimistický (ústřední melodie je skutečně velmi líbivá). Film dost sráží jedna výrazná vada v zápletce, kterou je chování hrdinů poté, co dorazí do první domorodé vesnice. Nevěřím, že by se takhle chovali cestovatelé obklopení smrtící džunglí. Další slabinou jsou nevalné herecké výkony. Řekl bych, že pověst je v tomto případě o míli před skutečností. Radši mi ovšem nevěřte, abyste podceněním neskončili opačně, než já. 6/10 ()

ledzepfan

Tak tohle je neuvěřitelně hloupá a trapná slátanina....Špatně natočené,špatně zahrané,triky jak z ochotnického divadla.........Myšlenku to má(nebo spíše chce mít)ale naprosto jí pohřbívá ve své hloupé doslovnosti a samoúčelnosti.....Celou tu pointu o zkaženosti za prachama se pachtícího"bílého muže" tvůrci paradoxně (a určitě nechtěně)strhávají na sebe(a proti sobě),když do filmu jen tak pro krvavý efekt a pro zábavu hážou jednu scénu zaživa ročtvrceného zvířete za druhou=Osobně mi nevadí zabíjení zvířat pro film pokud to film obohacuje(alá Jodorowsky) -nejsem citlivka-ale to co se děje tady je jenom onanistická rozežranost...............To je ale jen základ problému tohodle filmu.....Chyb je tu jinak jak máku a dala by se o nich napsat celá studie=Od chování postav,přes logické demence a dějovou linku až k technickým a znalostním drobnostem.....Všemi opěvovaná hudba taky není žádný zázrak=Od začátku do konce se stále opakujou dva hudební motivy a ve chvíli,kdy v "kruté"chvilce má mít puštění té klidnější melodie nějáký efekt-už jsou oba songy tak ohrané,že to vlastně žádný efekt nemá.....Bože-a ten konec,kdy se mi snaží namluvit,že to je vlastně reál..tomu už se jenom směju :D :D :D :D(ikdyž jsem znal lidi,co tomu uvěřili=chudáci slabomyslní).........Vlastně-Je to tak blbý film,že se na něj nedá napsat ani pořádná kritika na pár řádků,protože je tam toho hoooodně do čeho se dá opřít...:)..............20%za potenciál(i když blbě využitý) ()

jarkolar

K tomuto filmu jsem usednul právě včera a vůbec nevěděl o co jde. Nečetl jsem si popis, ani EPG nic. Měl jsem náladu na horor a přesně tohle slovo mě do sedačky posadilo... Teď nevím jestli jsem rád, že vůbec vím, že nějaký takový film existuje. Já se chtěl bát a byl jsem zhnusen, čekal jsem napětí a nebylo tam žádné. Jen vláček nechutných scén, při kterých jsem seriózně uvažoval o vypnutí. No shlédl jsem až do konce a hodnocení se raději vyhnu. Možná je v tom něco skrytého, ale mě to neoslovilo. ()

fannah odpad!

Vydržel jsem deset minut a proklikal jsem zbytek. Můžu Vám zodpovědně říct že tak nechutnou ohavnou brutální sračku jsem neviděl a už nikdy neuvidím. Nechápu jak je vůbec možný něco tak odporně hnusnýho sehnat. Myslím že je to opravdu něco tak humusnýho, že by to vůbec nemělo být natočeno, natož tak distribuováno mezi lidi. ()

Cimr

Zkonstatoval jsem, že jsem byl zde na čsfd už dlouho moc hodný, resp. že jsem viděl už dost výborných filmů v řadě, a tak jsem sáhl do druhé hromádky mé zásoby DVD, kde mám schovaná béčka. Mám rád béčkové filmy, protože se u nich často nasměju víc, než u komedií. Ale když jsem si pustil Kanibaly, tak mi trochu zamrzl úsměv na rtech. Ono se to vážně špatně hodnotí, protože ten film není zle natočený, ale je zlý. Neznechutily mě krvavé scény (jednak jsem zvyklý na horší, jednak bylo docela vidět, že ta krev není pravá - naštěstí!) a kupodivu ani scény s masakrem zvířat. Aby bylo jasno - mám moc rád zvířata a skoro nejím maso, ale je pravda, že takto se zvířata v drsných podmínkách džungle zabíjejí a Deodato to jen natočil. Nevyžívám se v těch záběrech, právě naopak, ale když si srovnám možnosti a) zabít zvíře, abych ho snědl a za dvě hodiny měl zase chuť na další, nebo b) zabít zvíře pro účel umění (filmu), které vytrvá navždy nebo aspoň hodně dlouho, tak je jasné co zvolím. Pokud jsou všichni, co zde píšou, že za scény se zvířaty měli Deodata zavřít, vegetariáni, pak prosím, ale moc tomu nevěřím. Tak tedy zpět - neznechutily mě krvavé scény ani scény se zvířaty, ale samoúčelnost mnoha scén. Zabití těhotné ženy, rozporcovaná želva ukázaná v detailech, znásilnění šutrem... Proč tolik zla? Svůj účel by film splnil i kdyby byl o polovinu méně násilný. Cannibal Holocaust má určitý přesah a má co říct, v tom je mi sympatický (jen tak nezapomenu na úšklebek dokumentaristy, který vidí ženu nabodlou na kůl). Není to odpad. Nemůžu ale přihlížet a kývat tomu, jak se z ponižování a vraždění toho nejhoršího stupně stává popcornová zábava. PS: Dobré je sehnat si komentář tvůrců k tomuto filmu. Je docela vtipné slyšet například od autora hudby: ,,Ten film mi přišel tak brutální, že jsem ho chtěl odlehčit nějakým optimistickým hudebním motivem.." ()

maddy

Celkom nerozumiem tej kontroverzii okolo Cannibal Holocaust. OK, vo svojej dobe možno prekvapivo brutálny film, aleže si tento status drží ešte aj vyše 30 rokov od vzniku a navyše v určitých kruhoch nabral stav kultu? Kvôli čomu? Veď dnešné série typu Saw, Hostel a iné, ktoré smelo valcujú kiná sú stonásobne brutálnejšie a nikto sa už nad tým ani nepozastaví. Cannibal Holocaust síce obsahuje jedno usmrtenie skutočnej, živej korytnačky a ako „aktivistu za práva zvierat“ ma to rozhorčilo (svojho času som sa zaprisahal, že si kvôli tomu tento film nikdy v živote nepozriem, za žiadnu cenu! ale po niekoľkých rokoch zvíťazila zvedavosť), ale okrem toho aktu pri ktorom som od filmu odvrátil oči v ňom nie je nič ktovie ako brutálne. Aspoň nie pre dnešného horormi rozmaznaného diváka. Scény s kanibalmi, ktoré by mali hrať prím sú až v závere a zase veľa pri nich nevidieť. Ako horor to veľmi nefunguje, pretože sa tu nie je čoho báť, ako pokus o akýsi dokument nedostatočne uveriteľné a ako pokus o vzbudenie kontroverzie ma to tiež minulo. Vo výsledku tak dosť slabá kanibalská jednohubka, ku ktorej by som sa asi nikdy nedostal nebyť tej aury „neznesiteľnej brutálnosti“, ktorá film stále obklopuje. No nič, uvidíme čo Eli Roth s Green Inferno. ()

Rosana

Dnes se trikům možná smějeme, ale věřím, že v té době to diváky skutečně zasáhlo, hlavně když jako reklamní trik byla použita fáma, že se jedná o skutečné autentické záběry a skutečné lidi. To přidalo na děsivosti filmu a možná proto se mu i dnes diváci obdivují na festivalech otrlého diváka :) ()

Z0oMb3E

...na tento snímok som sa dlho neodhodlal napísať koment.... Ako ďaleko dokáže až zájsť kinematografia? Čo človek ešte dokáže tolerovať na obrazovke? Kde sú nejaké hranice cenzúry? Tieto otázky dostávajú po dopozeraní Cannibal Holocaustu nový rozmer. Dokumentárna kamera dáva filmu niekedy až mrazivú autenticitu. Scéna znásilnenia je asi nareálnejšie zobrazenie tejto činnosti aké som kedy videl. Osobne už tento film nechcem vidieť nikdy a odporúčam ho len ľuďom s pevným žalúdkom a silnými nervami. Mladšia generácia môže dostať aj nejakú traumu. ()

LV.Helter

Prvotriedná trashová provokácia. Naprostý divacký (a filmový) nevkus. Jednoznačne pre filmovú, hlavne pre svoj žáner, má Cannibal Holocaust obrovskú váhu. Hmatateľný a živý dokáz ako vytvoriť živý kult. Druhá polovica je neskutočne diskubitovateľná. To nemyslím v kvalite, ale práve v kontroverznosti. Naprosto autentické a "reálne". Keby som si nezistil niečo o tom filme, mál by som pocit, že pozerám čistý snuff. I tak po hororovej stránke, to nie je nič extra. Pri rátani zvratenosti by boli Kannibali práve na tých vysších priečkách, ale vrchol to určite nie je. Snuff scény so zvieratami (korytnačka najme) boli neskutočne odpudivé, ale pri pomysleni na NEKRomantika to je ešte privetivé "okej". Pár originálnych nápadov musím pochváliť, najme výber hudby je pri takom filme neskutočne výborny. Deodato bol v správnom čase, v správnom mieste, pretože tá urban legenda až tak pravdivá zasa nie je.70% ()

Jindros

Pokrytecký brekot zdejších idiotů je zábavný, samotný film už bohužel o něco méně. Ke konci jsem byl nejvíc ze všeho letargický. Psychopatické chování skupiny filmařů není nijak vystavěno a vůbec nesedí do realistického found footage filmu. Hvězdičky navíc za stále výborně fungující násilí, to je u takhle starého filmu rarita, a to i když odečtu celkem zbytečné scény se zvířaty. ()

havLord odpad!

Mám ten dojem, že kampaň Kanibalů byla toho času založená na tom, že to jsou autentický záběry z natáčení dokumentu v Amazonii... tak možná tehdy by to na mě mohlo zapůsobit, ale dneska už z toho zbyl pouze lol. + zamysleme se, co by tohle mělo dokumentovat? Jedině režisérovy úchylný choutky v naprosto neopodstatněně použitym násilí.. l'art pour l'art, ovšem místo 'umění', 'násilí'. ubohost. ()

Tayen odpad!

Já bych řekla, že film není zařazen do správné žánrové kategorie. Označila bych ho jako psychologický film, protože tolik hnusu, pudů a pocitů urážky ve mně nedokázalo vzbudit nic, co kdy kamera zachytila. ()

Jillen

Už někdo natočil realističtější "horor"? Osobně bych tomu dal PG-21 a věkovou hranici bych na tom samém místě i usekl...starší lidi by mohlo klepnout... :D...4* s velkou rezervou!...a samozřejmě nezastávám týrání a samoúčelné zabíjení exotických zvířat, které tento film tak nehcvalně proslavilo. Deodato je debil, ale jeho odvaha natočit něco tak nechutného se najednu stranu musí ocenit...navíc jsem se nepřistihl, že bych se nudil... ()

MikO_NR_1909

Som si absolútne istý, že Deodatovi a jeho spolupracovníkom išlo predovšetkým o peniaze, pozornosť, kontroverznosť. A to sa mi podarilo. Autentičnosť je až kdesi na druhej koľaji. Prvých 25-30 minút plné očakávaní hrôz s nepríjemnou hudbou, ale potom práve tá autentičnosť vyzerá byť viac ako smiešna. Aby sa zvieratá TAKTO??!! zabíjali pre filmové potešenie??!! a pri "nevydarených scénach" opakovane? Pri hercoch sa to dá odpustiť, veď to iba hrali. Že sekanie hláv živých opíc či rozpáranie živej korytnačky má mať nejaký reálny obdiv za autentičnosť? Dobre, chápem že sa jedná o najnaturistickejšiu a najtabuizovanejšiu tému, ale aby "Odborný tím" so "skúsenosťami" (ako to opísali) predvádzal pred domorodcami orgie a nielenže provokoval (to sa dalo čakať), ale jasne pre vôľu režiséra prihrieval do ohňa všetko (ešte aj násilie na vlastnom štábe dokonca!)a jediné blato široko ďaleko a akurát tam sa sexuálne zadrbávajú. Aby chlapík natáčal stále svoju kamarátku pre potešenie z videa, ktorú práve mučí a zabíja stádo divochov? Iste, sexualita a agresivita sú pravdepodobne 2 najsilnejšie ľudské pudy, ale škoda, že na to tvorcovia pozabudli pri odovzdaní nejakého posolstva z tohoto snímku (lebo koniec to vzhľadom na beštiálne obe strany nedefinovali ani veľmi nenaznačili). Jedná sa o najbrutálnejší a najslávnejší kanibalský film, ale práve protirečenia a extra-dávka falošnej domienky vyvolá rovnako ako pocit previnenia ako aj nálepku k*******. Že či technologický vyspelý svet alebo kanibalský domorodý ľud je ten zlý??! Odhliadnuc od toho, čo je oproti tomu subžáner torture porn? ()

PKD

Nechutnost na poblití,proti které je Jacksonův Braindead či Bad Taste,úplnou pohodičkou,kterou mohou zkouknout i vnoučkové se svými prarodiči.:) Ale je to holt klasika. Co naděláme?:) Tu jednu * jsem dal proto,že je to v podstatě nehodnotitelné a odpad jsem vyloženě dávat nechtěl,protože to není. Ale dávat tomu více jak 3 *,no já nevím... ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato