Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

x_silver

Každý někdy šlápl vedle (schválně se vyhýbám slovu hovno). Polovina filmu jsou jen blbé kecy pitomých holek. Na druhou stranu druhá polovina je zase plná klasických Tarantinovských krvavích a akčních scén (automobilová honička=LUXUS). Neříkám špatný film, ale na Quentina slabý. Ale sám Quentin jako barman válel. ()

kubilov

I ve všeobecně ponižovaném a utlačovaném Tarantinově kousku jsem se našel a nemůžu si stěžovat. Celé téměř dvě hodiny jsem se nestihl nudit, jako si stěžují ostatní. Dialogy jsou možná méně vybroušené jako třeba v Pulp Fiction, ale bohatě to vyrovnává atmosféra, skvěle natočená bouračka a závěr. Stejně je zvláštní, že normální ženský kecy mě vytáčej do nepříčetnosti, ale Tarantino je dokáže odvyprávět tak, že jsem se od filmu nedokázal odtrhnout. První polovička o chlup lepší a ne, není to jen díky Quentinovu cameu. ()

Stejšn

Pro mě teda strašná nuda, nevím co bych na tomhle filmu měl obdivovat nebo nad čím óóchat. Ty žvásty jsou k nepřežití a jedna honička to fakt nezachrání. Brakové filmy mám rád, tohle mě ale neoslovilo. ()

Pitryx odpad!

Poněkud nechápu. V prvním příběhu, pokud se to tak dá nazvat, se žere a chlastá a na akci čeká přes čtyřicet minut. Druhý už je pitomost na entou, řidička měla spousty možností zastavit. Mně to přišlo jako nepovedené béčko a vůbec mně nezajímá, že to dělal Tarantino. S takovými filmy může klidně táhnout do hajzlu, nebo tam kam říká černoška ve scéně, když se její kámoška objeví nezraněná v křoví /95/. 181120119455/9857 ()

Jehan odpad!

Tento film je především neuvěřitelně nudný a stupidní. Chápu, že je pro někoho zábavnou formální hříčkou, kde si může po pár svižných nápojích vychutnávat trapnost situace, ale omlouvám se, mně to bezduché blábolení a toporná akce připadá jako mrhání vynikajícím Kurtem Russelem a časem. Připouštím, že se u toho někdo baví, nejvíce asi se však asi bavili tvůrci filmu. ()

bohhous22

Kdyby vznikly tenhle Grindhouse a From dusk till dawn jako jeden propracovanější a komplexní scénář,neměla by (pro mne rozhodně) tarantinovská filmografie žádnou chybu. ()

adamix

Nohy a zadky nie sú všetko, tým ženám vážne chýbajú prsia (nepočítam k nim Rosario Dawson) a filmu chýba zas lepší dej (ak sa toto vlastne dá nazvať dejom), postavy a viac šťavy. Šťavu dostane na pár chvíľ v polke a posledných 20 minút. Zvyšok okrem všetkých scén s vynikajúcim Russelom a tú so špeciálnym tančekom mohli v strižni vymazať. Ale skrz všetky mínusy nikdy nebudem ľutovať, že som túto miestami bláznivú ale zväčša nudnú zbytočnosť videl. ()

DoNotCross

Takže tohle je nejslabší Tarantino? Čekal jsem větší průser. Chápu, co všem tak moc nejde pod vousy - děje je tady fakt pomálu a celé to někdy spíš připomíná filmové cvičení. Blbnutí s vizuálem jsem vůbec nepochopil - na první půlce je vidět, že je točena jakoby na poškrábaný film. V té druhé jsem si ale žádného "poškození" nevšiml. Proč je asi patnáct minut filmu černobílá taky nechápu. Ale všechno tohle na zřeteli . stejně mě to bavilo. Podruhé bych si to asi nedal, ale jako jednorázová společnost na volný večer to zapůsobilo. První parta hrdinek jsou ukázkové slepice, stejně jsem se ale o ně začal bát a jejich odchod ze scény mě chladným nenechal. Blbnutí v baru je super - Quentin má talent ve vás vyvolat chuť a žízeň, kdykoliv jeho postavy něco konzumují. No a pak přijde na scénu Kurt Russel a je to tam. Svým charismatem tahne film neuvěřitelným způsobem. Celé je to taková kratochvíle, něco, co by se mohlo promítat na filmových školách jako výukový materiál, jako celovečerák s hlavou a patou to funguje o dost hůř. Ale bavilo. P.S. Automobilová honička je naprosto dokonalá a Tarantino překvapivě ukázal, že krom keců zvládá s prstem v nose i akci. Paradoxně je tady ta akce o dost lepší, než ty jeho vyhlášené kecy. ()

Joedas

Těžký hodnotit. Na jednu stranu velká radost z toho, že si Tarantino dělá radost, na stranu druhou je to nuda. Možná jsem měl zvolit tu kratší verzi, protože po první polovině mě ta druhá už tolik nebavila. Lap dance a čelní srážka to držej, ale finální honička mě už málem nechala chladnym. ()

subic

Co by to byla za tarantinovku, kdyby v ní nehrál Michael Parks místního šerifa Earla McGrawa, které mu je hned jasné, proč a jak se to stalo, jen nemá důkazy, a jeho syn James Parks jeho syna Edgara McGrawa, tak jako snad ve všech tarantinovkách Od Soumraku do úsvity, Kill Bill l+ll, Grindhouse. Je to hrozná blbost, první čubky si koledují a ty druhé si to nenechají líbit. Kdo jiný by tak dobře zahrál maniaka jako Kurt Russell. Trochu víc krve by rozhodně nebylo na škodu. 55% ()

J.Cobra

Luxusní filmeček!!! Nechápu kde Tarantino chodí na ty dialogy. Ať chcete nebo ne, musíte hltat každé slovo. A ty "autové" scény? Luxusní jak originální Rolexky ;oP (Komentář ze října 2009). ()

petite fille

chvíľku ma zvádzalo napísať si tu, že ide o moju najmilšiu "guilty pleasure", ale to by nebola úplná pravda. myslím si, že Death Proof je inteligentnejší film, než sa na prvý pohľad zdá. iste, možno ho vnímať ako nepodarený experiment, no na to tam podozrivo veľa vecí do seba štylisticky i logicky zapadá. vlastne sa mi aj páči, že sa nijak netlačí na akýsi kultový status. je to proste jazda, ktorá sa odvíja vlastným tempom a treba si ju užívať za to, čím je. baví ma dívať sa na to dookola. Quentinove fantasticky napísané dialǵy skvele skratkovito charakterizujú každú postavu, takže konce oboch zápletiek majú zmysel. pre mňa osobne je to zároveň aj možnosť prežiť si vo fantázii to, ako máme my ženy občas oprávnene chuť rozkopať hlavu slizkému hnusnému bastardovi (ehm, #metoo). ()

Olafsson

Dal jsem to po letech znovu a je to lepší! Ten film zraje jak víno, i když na druhou stranu mě víc sraly ty rádoby drsný ženský stupidní řeči. No ale Kurt Russell je tady prostě naprosto famózní, takže ten ty slepičí řeči svym výkonem vyvažuje! ()

mrclTV

Film dopozeraný, ale ja stále čakám na pointu alebo príbeh a myslím, že sa ho ani nedočkám. O ničom. Ale kaskadérske kúsky boli kvalitné a Kurt Russell jazdil a hral fakt kruto. Ale aj tak je to blbosť. ()

Xpojntman

Auto zabiják je asi Quentin Tarantino tak půl na půl. No každej režisér může mít slapší (píšu schvalně s p - vyznamově podobné s slabší) chvilku. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)