Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Scraffy

Asi najklasickejší katastrofálny film, ktorý kedy vznikol. Obsadenie je špičkové, takže tu nie je o čom. Príbeh je veľmi dobre napísaný a hrá sa s mysľou diváka, čo je veľmi dobre. Má to príjemnú a zároveň napätú atmosféru, kde sa v niektorých okamžikoch cítite bezradne. Finále je už len posledná bodka. ()

celticek

Tak jsem se konečně dostal ke klasice. Zub času to trochu nahlodal. McQueen se mi líbil víc než Newman. Na tu dobu ale zdařilé. ()

topi80

Tak takhle si představuji dokonalou žánrovku. Ostatně, ne nadarmo si Cameronův Titanic vzal celý syžet s sebou na palubu - zpočátku klídek, poté zjištění, že by se mohlo něco dít, poté zjištění, že to taková legrace nebude, čím dál chaotičtější záchrana, uzavírající se cesty k vysvobození, hrdinové, padouši chtějící se dostat na člun, tedy pardon, na lanovku, kliďasové smíření s osudem). Překvapilo mě, jak málo se ve filmu hasilo. Co jsem velice ocenil, byl klasický old school přístup, kdy všechny scény vypadaly velice realisticky a i bez monumentálních efektů, megavýbuchů, střihů a triků byly nesmírně působivé. Nebo spíše právě proto. Člověk se toho hodně dozvěděl i o tom, co všechno by měl vědět šéf zásahu (skvělý Steve McQueen), co všechno je třeba brát v úvahu, a vlastně i o tom, na co je třeba myslet při stavbě takových budov. Film, který je náramnou katastrofickou podívanou, vtáhne vás do příběhu a ještě si z něj odnášíte něco navíc, nelze ohodnotit jinak než maximem. ()

SONY_

Luxusní katastrofický snímek na který se vždycky rád podívám znovu a znovu. Je to vážně bomba. Prakticky od začátku jste upoutaný na obrazovku a pokud vás nepřeruší reklamy na Nově, budete vzrušení až do samého konce. Ona už stačí ta scéna, kdy se mrakodrap postupně rozsvicí a ještě s tou dramatickou hudbou. Při každým zhlédnutí si říkám, že bych rozhodně v tom baráku nechtěl být, protože se nemůžete z budovy dostat ani výtahem, ani schodištěm, ani ničím. Byl to ale pěknej parchant ten, kdo ošulil to elektrický vedení. Tolik škody. Film, co vám vezme dech! /100%/ ()

Shitonit

Na svou dobu je to fakt Kat-astrofická pecka. Prakticky se jedná o vzor, kterej se dodnes dokola kopíruje a kopíruje a kopíruje a............ ()

Amonasr

Docela slušný katastrofický film, který diváka udržuje i přes svou délku v neustálém napětí a není ani tolik vzdálen od možné reality jako drtivá většina dnešních podobných filmů. Na druhou stranu si k jednotlivým postavám nelze vytvořit hlubší emoční vazbu pro jejich poněkud šablonovité a povrchní vykreslení. A ten americký závěr - happyend se zachráněnou kočičkou a nezbytný mravní apel následovaný slibem poučeného architekta veliteli hasičů málem zpochybňuje i ty čtyři hvězdičky, pro které jsem se nakonec rozhodl. ()

Dinsberg

Naprostá jednička v oblasti katastrofických filmů. I přesto nebo spíš proto, že předloha, podle které byl film vytvořen, dopadla ještě mnohem hůř než filmový mrakodrap. Triky i dnes působí velmi realisticky (hlavně proto že počítačová grafika se u filmu ještě nepoužívala). A celým filmem nás provázejí barvitě vylíčené postavy v podání hereckých es nejen té doby. Děkujme Bohu, že se rozhodlo i spolupráci dvou konkurenčních produkčních společností. Mohli jsem být svědku souboje dvou podřadných katastrofických filmů. ()

Prankster

Bohužel jsem pořádně film viděl až nedávno a proto už mě nenadchl na maximum, ale uznávám, že je to velice kvalití snímek plný dramatu... ()

selekce

Skvělá stará katastrofická klasika, která ani po letech neztrácí napětí. Filmové efekty byly na svou dobu neuvěřitelné a stejně jako někteří zde, i já z tohohle filmu mívala noční můry.... ()

B.Jay

Nesmrtelná legenda, která dala vzniknout katastrofickému žánru. Důkazem, že film ani téměř po 40. letech neztratil původní glanc, je porovnání s dnešní tvorbou...správně, není s čím porovnávat. Soudobá díla jsou možná lépe technicky zvládnutá, ale chybí jim šarm, atmosféra a především Herci. Kvalitu (nejen) filmu prověří skutečně až čas - buď zanikne v monotónní šedi, nebo zůstane i po letech barevným. Sice barva postupně nekompromisně bledne, ale v tomto případě tak nějak pěkně. ()

morris22

Strhující film bez hluchých míst a výborní McQueen s Newmanem. "Měli jsme štěstí, mrtvých není ani dvě stě. Ale jednou se to stane pastí pro tisíce lidí!" Předpověď z které mrazí, zvlášť, když se o 37 let později naplnila na Manhattanu... 90% ()

Richie1

Už ani nevím, kolikrát jsem tento velkofilm viděl - dnes už asi pošesté nebo posedmé. Nikdy jsem se nenudil, příběh udržuje v napětí a skvělé herecké výkony těch nejlepších hereckých es zanechávají v divákovi nezapomenutelný zážitek. Kniha je bestseller, perfektně zpracovaný se stupňovaným napětím - film se ale knize téměř vyrovnává a v některých momentech snad i předčí. Ačkoliv od zpracování filmu uplynulo již 40 let, je tento katastrofický snímek stále špičkou ve svém žánru. ()

Moiseiwitsch

Nejlepší katastrofický film, který byl kdy natočen!!!!! Ve filmu se sešli skvělí herci v hlavních kladných i záporných rolích. Napětí a drama od začátku až do konce!!! Vykreslení lidských charakterů v zoufalých situacích je brilantní. ()

kubilov

V době, kdy byl katastrofický film jako žánr až na výjimky teprve v plínkách, přišlo jak blesk z čistého nebe Skleněné peklo. Film, obsazený herci těch nejzvučnějších jmen, obdarovaný těmi nejlepšími filmovými triky sedmdesátých let, pečlivě a kvalitně natočený a na dlouhá léta v dějinách kinematografie zapsaný jako apel na lidskou debilitu a chamtivost. V hlavních rolích jako obvykle výteční Steve McQueen a Paul Newman, z vedlejších rolí pak nejvíce zaujme hlavně William Holden, dále výborný sviňák Richard Chamberlain a hlavně sympatický sňatkový podvodník Fred Astaire. Jednoduše po všech stránkách veledílo. ()

Rapaport

Tenhle film jako malého kluka fakt dostal. Napínavý až domorku kosti, skvělé herecké výkony a mrazivá atmosféra. Nejlepší katastrofický film vůbec. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson