Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Honzeek95

Až na ten nereálný pohádkový konec nemám filmu co vytknout. Parádní napětí, velice hustá atmosféra a nespočet mrtvol dělají tento film originálním počinem. Efekty na tehdejší dobu skvělé a myšlenka příběhu se také povedla. ()

Spectre

Absolútna klasika katastrofických filmov. Oproti bezduchým katastrofákom, kde ľudia utekajú pred sopkou a pod. má tento celkom jasnú a zreteľnú pointu a možno aj to ho robí jedným z najlepších. ()

spiritus

Jeden z nejklasičtějších katastrofických filmů všech dob, vrchol katastrofické modní vlny 70 tých let. Netřeba více dodávat. ()

Yardie

Velice povedený katastrofický film. Na svou dobu s výbornými triky, za které by se asi nemusel stydět ani dnes. Vše působilo velice reálně a přirozeně. Samozřejmě příběh je z dnešního pohledu obehraná klasika, ale v té době tomu tak jistě ještě nebylo. Dobré byly výkony herců a dobré nápady různých smrtí a pokusů o únik a událostí, které se děly. Dokonce ani ta dlouhá stopáž nevadila. Hluchá místa, kdy by se něco nedělo tam snad ani nebyly. Jediné, co mi snad trošku chybělo byla větší dramatičnost a napínavost. Napínavé to bylo, ale na můj vkus nějak málo a něco mi tam chybělo. I přesto si myslím, že je to nejlepší katastrofický film, který jsem viděl. Howgh! ()

ekomo

Zaručená klasika svého žánru a právem. Filmu nechybí spád, napětí ani skvělí herci a na výsledku je to pak přirozeně znát. Zářný vzor pro dnešní autory rádoby "kvalitních" katastrofických filmů ponejvíce založených na komerci a ne na kvalitě. ()

Jorge-Z

Jeden z nejlepších katastrofických filmů, kterému ani přes své stáři vůbec nic neubírá na dramatičnosti a úžasu. Taková plejáda herců se také nevidí každý den. Hlavně mí oblíbenci, Paul Newman a Steve McQueen, byli jako vždycky bez jediné chyby. A po skončení jsem v titulcích dokonce zaregistroval jméno Fred Astair. Filmy o mrakodrapech mám v oblibě...a pak přichází John McClane. ()

Garch

Knížky dua Scortia & Robinson (spoluautorství novináře a vědce jim klape náramně) mohu doporučit na každou dovolenou. Filmové zpracování je docela koukatelné i dnes, díky silnému hereckému obsazení ()

Sygauras

Viděla jsem to snad už 5x, ale pokaždé na to hledím a pomalu ani nedýchám. Teď na hledím znovu a ne že bych se vyloženě potila, ale jsem pořád naplá jako kdybych to viděla poprvé. A prej že nejlepší film je o nějakém dementovi co sedí na lavičce a nebo hraje ping pong. ()

laepus

Dnes už to může působit trochu zastaralé, přesto je to poctivá a pořádná filmařina plná superhvězd, ze které si všichni později brali to dobré i to špatné. A hlavně je tam Steve McQueen :) ()

Greg25

Nikdy jsem neměla příliš ráda katastofické filmy a to včetně těch s nádechem sci-fi, ale Skleněné peklo jsem si oblíbila možná i proto, že jsem četla stejnojmenou knihu, která je opravdu výborná. A možná také proto, že Paul Newman se Stevem McQueenem patří mezi mé oblíbené herce. Za sebe mohu říci, že jsem lepší katastrofický film neviděla a silně pochybuji, že kdy uvidím. A předem dodávám: "A to jsem tenhle film viděla 33 let po jeho premiéře v amerických kinech." 100% ()

Brejlil

Vždy se mi tento film líbil. A to přesto, že než vypukne požár, trošku se vleče, a dočkáte se i společenské kritiky. Požár ale začne a pak už je to neskutečná jízda, plná skvělých scén (lanovka, šplhání po schodech, hašení atd.) Také herecké výkony nejsou špatné, byť McQueen i Newman podávají jen jakýsi heroický standard. Zato slizoň Chamberlain a podvodníček Astaire stojí za to. ()

Brylin

Klasika mezi katastrofickými filmy. Dobře napsaný scénář, velmi dobré herecké výkony a kvalitně odvedená práce režiséra, střihače a zvlášť kameramana řadí Skleněné peklo mezi špičku žánru. Vezmeme-li v potaz rok vzniku, nezbývá než smeknout. Samozřejmě se dají najít nesrovnalosti a záběry působící dnes trošku naivně, ale je jich minimum. Pěkné čtyři hvězdy. ()

Olczyk

Tento film byl prvním z řad katastrofických, které jsem viděl a neviděl jsem do teď lepší. Výkony hereckých es Paula Newmana a Steva McQueena jsou parádní. ()

Pawlisman

Dobrý retro. Četl jsem knihu, ta mě moc nebrala. Je to spíše filmový scénář a mnoho věcí mi vadilo. Film se naštěstí zcela dle této knihy nedrží. Ale má zas jiné mouchy, které člověka vytáčí. Stejně jako škoda, že vedlejších postav je o tolik méně. Například reportér by vše oživil. Ale celkově mě teda film bavil o chlup více než kniha. Což bývá vzácný úkaz. ()

Chudobka

Katastrofický žánr mě moc nebere, ale s takovými herci to bylo silný kafe. Když jsem film viděla poprvé, bydlela jsem zrovna v osmém patře jednoho příšerného paneláku (naštěstí jen krátce). Strašně se bojím výšek. Po zhlédnutí filmu jsem si pořídila lano, měla jsem je schované ve skříni. Kdyby něco, že bych třeba slaňovala. Ale neumím uvázat žádný pořádný uzel, prostě jsem to nedotáhla do konce. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson