Peck

Rozhodně mě to potěšilo, retro filmy se zločineckou zápletkou mám už od dob Podrazu moc rád. Výborní byli David Suchet a Jason Statham, nezklamal mě nikdo z Terryho gangu, příslušníci policie a různých tajných služeb mi ale trochu splývali. Film je podle mě výborně nastříhán, příliš mnoho hluchých míst se tam nevyskytuje, svižná je i doprovodná hudba. Dal bych čtyři hvězdičky, ale to by možná bylo moc, tohleto je klasický sedmdesátiprocentní film. ()

Mijagi

Oddechovka nejen pro všechny bankovní zaměstnance a vykutálené lupiče. Skvělý Jason Statham v hlavní roli, reálný příběh a místo klišovitého trezoru s čerstvě vytištěnými bankovkami nebo zlatem bezpečnostní schránky s uschovanými nectnostmi movité klientely. Jo a ještě hláška, kterou režisér českého dabingu předběhl o 2 roky dobu (viz. zajímavost uživatele HUMOOOO) :-) Ve scénáři pár nedotažených, ale odpustitelných řádků. 80%. Tak na to koukněte. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Kvalitně natočené a výborně zachycené sedmdesátky, ale těžko říct jak se film držel skutečnosti, na mě až moc náhody a štěstí. ()

pushover

Vskutku zábavný příběh naroubovaný na skutečnou, nikdy nevyřešenou bankovní loupež. Fikce umně kombinovaná s fakty je opravdu povedená a Jason Statham překvapivě hraje. ()

Dinsberg

Že by Stathamovi svítalo na skutečně herecké časy?? Kupodivu narozdíl od Kurýra nebo Zastav se a nepřežiješ působí tady jako skutečný chlápek od vedle. Další velké plus má pochopitelně scénář. Ten je sestavený s precizností výrobce hodinek Quartz a vybroušený do křišťálové podoby. Snímek jako takový navíc oplývá jednou elementární myšlenkou "Nikdy člověk neví, do čeho se přisere. ()

koudi

Stylovej krimi akčák, který se nese ve stylu 70. let a odehrává se v Londýně. Z počátku lehce vypadající bankovní loupěž, která vyústí v pořádnou tahanici mezi gangstry a MI-5. K tomu přidám Jasona Stathama a pohodovej soundtrack provázející celej film. Donaldson se mi poslední dobou hodně líbí a doufám, že takto bude pokračovat, protože tadyto je 95% záležitost. ()

Mr.Roman

Výborný retro thriller, ktorý dopláca snáď len na občasnú naivitu, no i to len v malej miere. Prekvapil ma aj charizmatický Jason Statham v nezvyčajne "neakčnej" (teda až na krátku scénu na záver) filmovej úlohe. Takmer úplnú absenciu akcie si však film dokonale vynahradzuje pútavým a zaujímavým (aj keď trocha neoriginálnym) dejom. Takže ak máte chuť pozrieť si nenáročný no premyslený lúpežný thriller, tento film vám určite zachutí.. ()

Plastík

Tak tohle byl film podle mého gusta. Opravdu retro kostými. Zlatý 70-tý léta. Od začátku mě filmík rozdělával a od půlky dodělával. Závěrečná rvačka se mi hrozně líbila, i když nejsem Fanda násilí. Fakt výbornej film, o kterým si budu povídat. Krásný auta, fajn pejzy a skvělá móda. Ty nápisi na obchodech - krása. Rejža Donaldson se vytáhl. ()

Pharlap

Krimi s loupeží a happy endem? No prosím.. jen se posaďte! Zasadíme to všechno do 70.tých let, vezmeme si k tomu pár zlodějíčků, plukovníka, podělanýho nýmanda na střeše jako spojku a jde se na to! Ale ouhle!! V těch kasičkách nejsou jen penízky.. a máme problémeček.. jde po nás MI5 a MI6 a mafiáni a královna.. Bylo to stylový, chvílema bych tempo filmu lehce až více popohnal.. Ale jinak příjemná "krimi" věcička, která mi připomínala chvílemi Bodieho a Doyla z Profesionálů.. ()

ab.dul

Film mě opravdu bavil. Když se něco stalo, čekal jsem netrpělivě, co bude dál... Rychle jsem se dostal do děje a prožíval každou minutu. Co se týče hereckých výkonů, tak Jason Statham je opravdu dobrý herec a v tomto filmu to jen potrvzuje. Filmy zasazené do této doby mě vždycky bavily a bavit budou. Tento film mohu jen doporučit. ()

curfew77

Bank Job je věrný svému českému překladu: skutečně se jedná o stylovou prácičku, byť bez nějakého dramaticky uměleckého přesahu. Inteligentní retro zábava s dokonale utrefenou dobovou atmosférou hudbou počínaje a leckdy šílenými účesy konče. Plus přesně obsazený Statham a sexy femme fatale Burrows. 80 %. ()

Dub-C

Takove pozvolne, zdlouhave. Ale po chvili jsem si zvykl a uz jsem to moc nevnimal. Takze jsem si to uzil. 75% ()

DJ Kritik

Tento film ma skutočne začal baviť až po 20-30 minútach. Dovtedy priemerný film sa zmenil na príjemný film o dôvere, intrigách, láske a kope peňazí. Jason je momentálne anglická hviezda, ktorej takéto postavy sedia. Jediné, čo mi trochu vadilo bolo to, ako hl. hrdina nechal svoju rodinu doma aj po tom čo už všetko vyšlo najavo a nezabezpečil jej bezpečnosť. Hláška z filmu: Počuj to s tou 12 palcovou klobásou v nohaviciach si sa živil?..... ... ... Akčnosť: *** Reálnosť: **** Vtiahnutie do deja: **** Erotika: ** Brutalita: ** ()

Bigfuckman

Tupé nahánění policie zločinců pomocí vysílačky zlodějů, ale již bez logického používaní svých vysílaček mě velmi pobavilo stejně tak jako SM hrátky čelních politiků. Ironické bylo, že průměrná bankovní loupež je nechtěně prozrazena díky jednomu z lupičů a jeho 12palcové woháňce, která mu vydělávala na chleba u tehdejšího pornokrále, jenž měl své usvědčující materiály v sejfu banky kam se vloupali. Inu větší klobása nenese vždy jen užitek. Celkově musím, ale tento krimi-thiller zařadit do mainstreamového proudu. ()

Kleopatr

Ze začátku jsem to moc nestíhal, příliš mnoho událostí se na mě vyjevilo a kekonci jakbysmet, ale nevadí, spíš to bylo mojí nepozorností. Nicméně Čistá práce je výborné krimidrama(?). Statham je bombarďák jako vždy, ale i ostatní byli super a Hercul Poirot byl pěknej slizoun. Nemám moc co bych vytkl, snad jen to, že jsem se v tom chvílema ztrácel. 4,5* ()

Adámo

Při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, že celou dobu koukám na poctivě odmakanej film... Žádný náhražky, žádný digi... A všechno chytlo ten správnej nádech starýho krimi. Dobrá práce tohle...| 07/2009 ()

Romeroo

Tak to nebyla čistá práce, ale výborná filmařská práce! Aspoň tedy ve svém žánru...prostě krimi jak má být...s klidným svědomím mohu konstatovat, že jsem v poslední době nic lepšího v žánru krimi neviděl...a já v*l měl Stathama jako akčního bouráka bez špetky hereckého citu, sice to i v tomto filmu není nějaké složité herectví, ale mě to prostě sedlo...stejně jako celá zápletka, tempo filmu atd...malinkou výtku mám ke konci, čekal jsem o něco malinko složitější rozuzlení,! ale i tak 86% tedy 5*. ()