Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Whitet

Docela povedená fantasy až na malé chybičky, kterých tu moc není. Večer se na to dá koukat aniž by u toho člověk usínal. pár povedených triků, dobré obsazení a dobré výkony herců. u mě je to na 75%. ()

Kubi21

Mně se to opravdu líbilo. Žádná zběsilost , ale v celku poklidný film s opravdu dobrým nápadem. Je pravda, že se chvílemi trošku vaří z vody, ale to nevadí a vše pohromadě drží opravdu dobří herci. A závěrečné rozuzlení je v rámci logiky příběhu dokonalé a skvěle padnoucí. Dlouho jsem se tento film snažil sehnat a těšil jsem se na něj a teď musím říct, že jsem se nezklamal a dostal hezký a příjemný fantasy film. ()

Samelio

Skvělý námět, který se dal velmi dobře využít. Bohužel byl ale promrhán. Postavy, které z knížky vystoupily, byly z mého pohledu nezajímavé. Celkem jsem se u filmu nudil na to, jaká jsem měl od něj očekávání. Velká škoda. Kdyby příběh, který byl čten, byl zajímavější, mohlo se jednat o celkem slušnou nebo alespoň průměrnou fantasy. ()

Pitryx

Herdek to bylo „sladkobolné“. A to celý film. Stále jsem si připadal, jako by na mne tekla marmeláda. Bylo to přeplácané postavami, a přihlouplé dějem. Samozřejmě že dávám velké plus za závěr, ale ten klasický, ne tu po bitvě nastavovanou kašičku, která film zbytečně prodloužila. Asi to byl účel no. Podruhé se na to dívat nemíním. Napoprvé jsem to dokoukal tak tak. A abych na to čuměl podruhé jen proto, abych se snad dozvěděl, proč dcera nazývá otce křestním jménem, za což bych „ju liščíl“, to skutečně nemám zapotřebí. ()

slowfox

Strašně příjemná rodinná fantasy pohádka, která se mi líbila a bavila i na podruhé. Skvělý námět, budu muset přečíst knihu. Vedlejší postavy vynikaly nad hlavními, ale nijak to nenarušilo děj. ()

ostravak30

Ne, ne...Inkoustové srdce mě nezaujalo. Nápad to nebyl špatný, ačkoli by mě opravdu zajímalo, zda nikdy nepoužitý, ale ne moc záživně provedený. Brendan Fraser byl slavný po Mumii a špatná nebyla ani Cesta do středu Země (mimochodem točená stejný rok), ale mě se spíše hodí na dobrodružné komedie. Oživení postav a nahlédnutí do napsaného příběhu není úplně špatný nápad. Možná by za to stálo ho rozvinout více i tímto směrem. Ale pravda je, že celá dějová linka je na mě příliš banální. Hlavní hrdinové najdou autora a pak se celý konec zase odehraje tam, kde to celé začalo. S kulisami si tedy moc práce nedali. Zápletka je slabá, vtip a humor zcela chybí. ()

Mikecat

***+ celkom "povedená pohádka". Záverečná scéna so stínom úchvatná, napätie až do konca a koniec ako inak ako v rozprávke, príjemná oddychovka pre malých aj veľkých. Možno by to chcelo sem tam nejaký vptiný shot a sem tam nejakú farbu a veselosť, nie všetko v tmavých farbách na tmavom hrade.. ()

Krimliman odpad!

Absolutní kravina všech kravin a vykradačka všeho možného (Stín - Balrog...), nezajímavé zpracování a do toho ještě nezajímavé monology a mnoho další dementností. ()

Lucia.T

Kdyby tohle fungovalo ve skutečném světě,byla bych pravděpodobně nadšená. Jednorožci,létající opice,Prašprst....Mne se film celkem líbil,nevím proč si na to ostatní tolik stěžují. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)