Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Izabela

Film se mi líbil i když se docela hodně lišil od knižní předlohy. Líbilo se mi, jak zajímavě udělali Stína - já jsem si ho tedy představovala jinak, ale vypadal docela děsivě. A navíc jsem teprve teď zjistila, že je to vlastně trilogie, tak bych byls ráda, kdyby zfilmovali i ostatní díly. ()

Ospalek odpad!

Takovou hvězdně obsazenou kravinu jsem shlédl naštěstí jen omylem. Snůška nesmyslných keců v ústech poblázněných herců v čele s Brendanem Fraserem? Pardón, ale to já ne... ()

Bednobuch

Půměrné fantasy o postavách vyčtených z knížky. Škoda, že se tato pointa nepoužila na jinou knížku. Nějakou známější, třeba Babička. Je to taková oddechovka pro nenáročné, ve které dobře zahrál Paul Bettany. ()

MaggieB

Jednoduchý příběh, průměrní herci. Ale za Paula a Andyho ty hvězdičky musím dát. Navíc má láska ke knižní předloze mi prostě nedovolí jít níž, ač by měla. ()

ES13

Já si zkrátka nemůžu pomoci, ale já mám pro tyhle fanasy filmy slabost! Možná jde i o super obsazení, ale celkově se mi příběh líbil, měl v sobě i napětí, šťastný konec. Zkrátka a dobře pro mě palec nahoru! :) ()

GalaktikHero

Začiatok filmu sľuboval prefektnú rozprávku/fantasy, ale dej sa spomaľoval ako stará Avia v tiahlom stúpaní! Každou sekundou film strácal grády a vyústil do príšerného, nudného gýču...... nechápem, ako som sa donútil dopozerať do konca.... pobiede jedna hviezdička - za ten začiatok. ()

CitySP

Pokud na film koukáte s očekáváním pěkné, rodinné fantasy odreagovačky tak budete spokojeni. I když upřímně jsem byl zklamán výkonem co předvedl Brendan Fraser. Příjemně překvapil Paul Bettany. :) ()

frannyberry

Tak tohle mě vážně nezaujalo nuda k uzoufání, a to jsem i jako dospělá pohádkofil. Jasně, dětem se to asi líbit bude, takže tenhle koment je spíš pro mě podobné. Má to sice nápad - výchozí zápletku a hlavně vážně silné obsazení (bohužel jsem viděla dabovanou verzi - to u nás všechny ženy 55-65 mluví Syslová???), leč potenciál nebyl využit. Zkoušela jsem se dívat dvakrát a nic, mé vnitřní dítě neplesalo. ()

MorningStar

„Vypadá přesně, jak jsem si ho představil.“ Ne, ne, ne a ne. Jako pardon, ale takhle fantasy vypadat skutečně nemá. Jakkoliv mám Brendana Frasera rád, a že po Mumii točí jenom samé sračky, jeho neochotného vyjukaného tatíka, co v akčních scénách nedokáže sáhnout po zbrani ani se prát… a přitom disponuje důvtipem líného psa, mu nevěřím ani se slzami v očích. On tu důvtipem nedisponuje snad vůbec nikdo, a proto jsou všechny střety mezi světem dobra a zla naprosto fádní a bez nápadu. Omlouvám se, neměl jsem na mysli světy, pouze jejich zástupce a o to tu jde. Fantasy příběh bez fantasy světa je absolutně nedovařené jídlo, které ve výsledku nemůže chutnat vůbec nikomu. Pořád jsem čekal, kdy se postavy konečně někam přenesou a ono nic. Žádný svět za světem, žádný středověk, žádné království. Budiž. To bych byl ještě ochoten skousnout, ale zbytek je bohužel také na hadry. Vadí mi, že je devadesát procent postav totálně nezajímavých a nezapamatovatelných. Vadí mi, že se děj odehrává v tak hnusných uličkách a domech, prý v Itálii, přitom prostředí připomíná „to nejkrásnější“ z naší i Slovenské země, které skomírají pod víme kým, a teď nemám na mysli vládu. Vadí mi, že záporáci mají na obličeji znaky, jako že z knih nevylezli dokonale, díky čemuž na mě všichni působí jako arabové, muslimové a vůbec jako lidé, na něž je, v době kdy tenhle komentář píšu, skoro celý svět nasranej. Vadí mi unylá hudba, vadí mi nenápaditá kamera, ale co mi vadí ze všeho nejvíc, jsou ultimátní kiksy v logice, tedy něco, co obvykle totálně přehlížím. Je smutné, že se někdo neodkázal rozhodnout (předlohu neznám, nevím kde je chyba), jestli se čtením dostává ven konkrétní scéna, postavy v ní, nebo děj. Povětšinou přileze, co se hodí. Smutné také je, že postavy nevědí jak to ovládat, knihami si nijak nepomáhají, ale v závěru zničehonic znají pravidlo, že funguje i děj narychlo načmáraný na papírek. Stačí číst, takže hlavní postava ve škole asi nikdy nečetla nahlas a co je horší, nahlas nemůže přečíst ani titulek novin, protože… někdy se musí přečíst dlouhý úryvek a jindy to funguje hned. Kouzlo co? Jeden nejdebilnější příklad za všechny: hrdinové potřebují utéct ze zajetí, takže si vyčtou bouři, nechají ji dělat svojí práci a zdrhaj. Když na konci nedobrovolně vyčtou největší zlo co v Inkoustovém srdci je, vzápětí ho ovládnou díky nadané písařce. Ty vole, tak proč předtím na kousek papíru nenapsat: „Bouře zabila všechny zlé, pouze ti hodní ji přežili“? Proč jít na všechno oklikami? Proč si proti armádě nepomoct knihami a nevyčíst si silné spojence? Já bych si vyčetl Safíru. A Aragorna. A Brumbála. A nepřátele by měli po prdeli. Hrdinové tohoto filmu ovšem ne. Ti se statečně vracejí do vlčího doupěte a doufají, že mezi hlídkami úspěšně proklouznou, protože… a dál to ani nemá cenu rozebírat. Jedna hvězdička za Siennu Guillory, kterou mám ještě raději než Frasera a která bohužel rovněž točí samé sračky. V té druhé je obsaženo úplné vše, co na tomhle filmu bylo jakž takž stravitelné. A že nejvíc potěšilo cameo tikajícího krokodýla. Zkrátka a dobře další fantasy brak, kde nejhezčí bývají televizní ukázky. () (méně) (více)

Archvile

Neskutočná zlátanina, príbeh debilný a prevedenie ešte horšie. Žiadna fantázia, žiadne dobrodružstvo a jediné na čo som sa tešil bol koniec filmu. ()

adelfilm

knihy mám celkem ráda a tak musím přiznat, že jsem tento film uvítala. no po několika jeho shlédnutích jsem sice taky došla k závěru, že je trochu dětský a přitažený za vlasy. postavy na půl vyčtené z knih a nakonec stín, no až příliš dětské, ale jo tři hvězdičky, tak akorát.:) ()

Lucy39

hodnotím poměrně vysoce, protože je to opravdu krásný docela originální fantasy příběh plný citu, lásky, hledání a boje dobra se zlem.. navíc motiv "kouzelného jazyka" , který dokáže vyčíst z knihy jednotlivé hrdiny a věci a vtáhnout je do reality, na což doplatila jeho manželka, kterou stále marně intenzivně hledá s dcerou po boku a přitom bojuje se zloduchy, je zajímavý a silný.. jen humor tento film zcela postrádá (potěšil mne v tomto směru snad jen miloučký TOTO vyčtený z Dorotky z Čaroděje ze země OZ :-) .... Zato ženský pohled zálibně spočine na jedné z hlavních postav - středověkém kejklíři (pokud není Váš typ zrovna Fraser :-), tak to mám já..) ... Za shlédnutí to stojí. ()

Jirkacek

Inkoustové srdce jsme doma měli několik let na DVD, než jsem se rozhodl na tento film z roku 2008 podívat. Podle doporučení od CommanderCZ se prý jedná o výborný fantasy rodinný film a po uplynutí 102 minut musím jeho slova potvrdit. A to i navzdory tomu, že ze seznamu zúčastněných herců jsem znal jen Helen Mirren a samozřejmě Brendana Frasera, který tak zazářil v Mumii. Trochu jsem tak nepochopil nízké hodnocení zde na ČSFD, zřejmě film nesedl fanouškům. Přitom samotný příběh snímku mi připadal jako výborný nápad. Šlo v něm totiž o to, že Mo Folchart, kterého si zahrál zmíněný Brendan Fraser, při čtení knih nahlas dokázal postavy i věci z ní přivolat do reálného světa. Přitom zároveň někdo zmizel jakousi výměnou kus za kus do knihy a to se stalo manželce Folcharta Tereze, když byla ještě jejich dcera Meggie malá a Mo předčítal z knihy Inkoustové srdce. Zároveň se objevily záporné postavy z knihy, bandita Kozoroh, jeho pomocník Basta a kejklíř a polykač ohňů Prašprst. Poté uplynulo 12 let, jejich dcera Meggie dospěla a celou dobu Mo pátral po ztracené knize, až ji objevil v německém antikvariátu a koupil ji. V tom se objevil Pašprst a chtěl po něm, aby předčítal z knihy a tím jej vrátil zpět do jeho světa. Když mu Folchart nevyhověl a utekl, obrátil se s žádostí o pomoc na zlého Kozoroha a tím spustil lavinu událostí, která navždy změnila života všech zúčastněných. Jak jsem už napsal, ten nápad spisovatelky Cornelie Funke o předčítání byl výborný a celkem se režisérovi Ian Softleyovi povedlo jej převést na filmové plátno. Hodně se mi líbily kulisy kde se natáčelo, třeba starý hrad a opuštěná vesnice s úzkými uličkami uprostřed Itálie, což mi připomínalo středověk, i když se děj odehrával v současnosti a také okolní hory. Špatné nebyly ani výkony herců a vcelku jsem byl spokojen i s kvalitou digitálních triků. Za příjemnou zábavu s netradiční zápletkou tak ode mne Inkoustové srdce získalo tři inkoustové hvězdičky ***. ()

tommelina

Mě se to moc líbilo. Teď tady zírám na to nízké hodnocení. Film jsem viděla před deseti lety a dodnes si ho trochu pamatuji, což je u mě zázrak a dávám schválně 100%, ať mu alespoň trochu zvýším skóre. :) ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)