Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

dr.fish

Film s velkým potenciálem, kde se něco zvrtlo a vyšel z toho průměr. I tak se ale v neděli odpoledne dá na něj podívat. Nečekejte ale žádnou velkou pecku. Je to jen televizní zábava s lepšími efekty... ()

zorro

Inkheart je pro mě prozatím nejlepší dobrodružné fantasy pro děti a dospělé od Stardustu. Tento film mám to co miluji chladný nádech Evropy. Iain Softley dokazuje, že mu není cizí ani pohádkový příběh jako je tento. Vybraní herci se na své role skvěle hodí až na Paula Bettany a Andy Serkise ty jsou naprosto ušiti na míru pro ten to film. Brendan Fraser může poděkovat režisérovi, že si opět po Mummy: Tomb of the Dragon Emperor a Journey to the Center of the Earth zahrál v něčem, co opravdu stojí za podívání. Celkový dojem je více než pozitivní a proto dávám 75% a lítající opici k tomu : ) ()

Radiq

Proč furt Brendana Frasera baví vždy hráti (a hráti si na) nějakého dobrého druha, dobrodruha? Přeplácaný vším možným, jak už je to zvykem v americkejch pohádkách bez fantazie. Jde vidět, že země chudá na historii je taky země chudá na fantazii, která je vždy tuctová nebo si musí nápady vypůjčit z klasickejch námětů (postavy ukradnuté z mnoha knih, které něco znamenají možná pro amíky). Blbost filmu se násobí tím, že nemám rád pohádky. Já být děcko, tak u tohohle asi dost trpím. Ale viděl jsem už horší, třeba cokoliv od Trošky. ()

tom88

Myslel som, že Fraser už u mňa nemôže klesnúť hlbšie, no po zhliadnutí Atramentového srdca som zistil, že naozaj môže. Neviem či sa od tial niekedy dostane. Herci rozhodne neoslnili a navyše postava Helen Mirren mi vyslovene liezla počas filmu na nervy, ale teda kráľovsky. Dej nebol zrovna moc záživný, ale film mal rozhodne vysoký potenciál, len by si zaslúžil lepší scenár a áčkovejšie spracovanie. Mohlo by sa jednať o jeden z filmov roku, aj so 60 miliónovým rozpočtom. Pochváliť môžem efekty, ktoré na taký rozpočet boli nadpriemerné. Sem tam sa objavila nápaditá scéna, ale inak pre mňa chaos a strata kontroly nad nerozvinutou témou. 48% ()

otík

Hezky udělaná pohádka s občas levnými triky, ale jinak příjemná hodinka a půl s příjemnými herci, předvídatelným příběhem a slušnou hudbou Javiera Navarreteho. ()

Klenotka

Miluju fantasy. Ale tohle byl všeho všudy obyčejný průměr. Se zástupem skvělých herců bych čekala o mnoho víc. Zajímalo by mě, jak velký měli rozpočet, protože se to celé odehrává jen asi na třech místech, kdy jsem měla místy dokonce dojem, že koukám na nějakou českou pohádku. Působilo to tak hrozně levně a dost to celému filmu škodilo. Hlavně to i po nějaké době začala být nuda. Příběh, respektive nápad to špatný nebyl, právě naopak (ani nevím, jestli je to adaptace nebo ne, u toho přívalu fantasy posledních let se v tom už ztrácím). Přišlo mi ale, že se z toho dalo vytěžit o dost víc. Dětská hrdinka tu byla jedna z mnoha, tak neměla prostor a čas dostatečně otravovat, a myslím, že byla i zvolena docela dobře. V civilnějších chvílích mě hodně zaujal Brendan Fraser, o kterém si stále myslím, že na *to* má, jenom by se neměl zahazovat v těchhle rodinných taškařicích a zkusit něco vážného. Kde jsou ty časy, kdy natočil Bohové a monstra a byl tam naprosto skvělý? Civilní projev mu sedí mnohem víc než akční pobíhání. Paul Bettany je skoro bez diskuze, jen by měl asi rychle změnit agenta, protože tohle mrhání talentem a charismatu je ke škodě jeho i filmových diváků. Andy Serkis jako záporák nic moc a určitě bych přežila i bez těch rádoby vtipných padouchů kolem - ne-moc-legračně vypadající "záporák", říká ne-moc-legrační věci, ale něco říct musí, aby tam nebyl zbytečný. Helen Mirren se našla až velmi pozdě a doufám, že má před sebou plno rolí, protože její energii by jí mohl kdekdo závidět. Zkrátka, průměr až běda, což je docela škoda, protože se z toho dalo udělat o tolik víc. ()

Gonzi

strašně sterilní film... přijde mi, že vůbec nevyužíval možností čtení knih a všechno se dělo jen aby to zapadlo do scénáře. Čekal jsem jednodušší fantasy, ale tohle už je podprůměr. ()

dan.pacino

Velmi podobné filmu "Pohádky na dobrou noc". Pohádková atmosféra, kouzla a magie. Trochu od každého. Pěkná oddychovka :) ()

filmmovier

I mně se to prostě dost líbilo. Velmi dobrý fantasy film se zajímavým a výborným nápadem. Opět tu máme Brendana Frasera, který je opět herecky v poho a je vidět, že podobné filmy ho nejspíš dost baví - a navíc tady má moc pěknou dceru... U fantasy si užijete vtip i napětí a finále bylo krásné a dechberoucí. Také mě bavila ta ženská se zálibou v knihách. Fantasy svět je také dobře ztvárněný a záporáci jsou borci. Ačkoliv nijak světoborná, tak rozhodně nadprůměrná pěkná fantasy se skvělými výkony naprosto všech herců. ()

Mrkvič

Docela zajímavá pohádka. Příjemně se na to dívá a ikdyž je to ke konci už hodně přitažený za vlasy, tak je to pořád milejší, jak se sžívá divák s příběhem a všema postavama. Hlavně díky Paulu Bettany, jehož postava má od první minuty vše, co by měla mít, je to moc hezká pohádka. Ne ale pro všechny a havně spíš jentak na nudné odpoledne, protože už po pár minutách si ani nepamatuju všechny detajly příběhu. ()

JimmyII

Mám velkou slabost pro příběhy o tajemných knihách, které svému majiteli změní život, takže nemůžu hodnotit jinak, i když vím, že objektivně jde o slabší průměr. Pro mě je to ale kouzelný příběh plný fantazie, který je radost sledovat. Navíc, když je takhle skvěle obsazen. Na Frasera, Bettanyho, Bennettovou, Serkise i Broadbenta se mi koukalo parádně, takže moje dětská část zaplesala, když mohla vidět Inkoustové srdce. ()

Yesqward

Očakával som od tejto snímky viac, pretože je to dobrodružný príbeh a hrá tam Fraser. Poviem vám, dosť ma to sklamalo, a dávam len tri hviezdy. 50% ()

Lachtaan

Na tomhle odvážlivém fantasy jsem v době sobotní premiéry na Nově prakticky ujížděl. Miloval jsem každou příležitost vidět po excelentní první Mumii Brendana Frasera ještě někde jinde, třebaže dneska je dobře, že si ho pamatuju primárně jen jako Ricka O'Conella. ()

T-pack

Dobrý nápad, hodně slušné triky, skvělí představitelé, pravda trochu pomalejší a možná krapet nevyužité. V dnešní době docela nápadité fantasy. ()

terunka003

Průměrné, pohádkové, dobrodružné, knižní, čtenářské, vypravěčské, fantasy. Přišlo mi to na pohádku trochu moc temné, něco jako české pohádky. Přesto jsem se ale bavila. Mělo to děj, mělo to spád, bylo to napínavé. Herci fajn, Andy Serkis opět excelentní. Snad to dnešní mládež dokope k tomu, aby si občas přečetli nějakou knížku. ..ale jo, zase tam špatný to nebylo, pohádka před spaním akurátní.. ()

BoncheR

Prekvapilo ma to, že sa napodiv celkom držali knižnej predlohy. Inak je škoda že dej nevyužili naplno, pretože príbeh je to naozaj krásny. ()

lennyd

Mo Folchart (Brendan Fraser) má jednu zajímavou vlastnost - tím, že čte nějakou knihu nahlas, dokáže jednotlivé postavy vytáhnout z příběhu knihy do našeho světa (ale také některé postavy z našeho světa vrátit zpět do knihy). Takhle kdysi nechtěně vytáhl z pohádkového příběhu zákeřného Kozoroha (Andy Serkis), ale zároveň ztratil svoji ženu. Kozorohovi se ale v našem světě líbí, a dokáže využít možností, které mu nabízí. Moovi nezbývá než se pokusit znovu najít onu knihu, a vše napravit - vrátit Kozoroha a jeho lidi tam kam patří, dříve než napáchají větší škody ... Chce se mi říct, že Inkoustové srdce patří k nejoriginálnějším filmům, co jsem kdy viděl (jasně, inspirace Nekonečným příběhem je tu znát). Jenže to co nabízí příběh je zmršeno filmovým zpracováním, které nikterak neoslní. Za prvé - opravdu musí ve všech těchto rodinných filmech hrát Brendan Fraser? Za druhé - záporák v podání Andyho Serkise by byl sice možná fajn, ale to by mu nesměl někdo vkládat do úst věty, při kterých působí víc směšně než hrozivě. Za třetí .. ale dost, však se podívejte sami. Pochválit ale musím výborného Bettanyho a určitě potěší mikrorolička jeho ženy Jennifer Connelly... ()

venison

Brendan Fraser je pro mě béčkový herec a tento film to také nepopírá, ale přes to se mi příběh jako vášnivému čtenáři celkem líbil.. Spousta fantasy pro děti je mnohem mnohem horší nebo tuctovější.. ()

Diego

Mám rád dobrodružné pohádkové přiběhy a zvlášť s Fraserem, tak jsem byl připravený odpustit tomuto filmu cokoliv, ale nemůžu. Nápaditý příběh, ale až moc nelogičností, zmatený komparz, přímočarý příběh, kde od půlky víte, co jak dopadne, chudá výprava, jako vystřižený z produkce Hallmarku. A obsazení Jennifer Connely do jednoho záběru asi nepochopim. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)