Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

Pavel_Pan

Ono je celkem jedno jestli chtěl Mendéz natočit napínavý film nebo k lidstvu cituprosté drama. Každopádně se povedlo natočit snímek, který vlastní většinu atributů s označením dobrý, vlastních pro dobrý film: Postavy se vyvíjí, jsme schopni vypozorovat hlavní linku děje i vedlejší pointy. Je tu patrných šest vyspělých herecký postav, aniž by to rušilo děj. A na závěr je možno dotvářet tisíce interpretací. Zkrátka, pochutnal jsem si. Interpretace: Dle mého je film svědkem míjení všech se všemi, míjení samých se sebou; lidí beroucích život jako lékárnu s placebo léky- skoro nás všech. (Tedy nás všech, ne však nutně za všech situací.) Film vypráví o definování životních pravd - léků s placebo efektem - a o jejich následném zavěšování ve vzduchoprázdnu. Což samozřejmě nejde vůbec, anebo bez toho, aby neztratila jednotlivá slova z jednotlivých definic svoji váhu. Chtění žít v absolutních kategoriích je sebezničující. A po euforiji slastných definic se zákonitě vynořují jejich protipóly. Slova, co se nedají vzít zpátky a co ničí růžové obláčky všech egoistů, všech nás. Velké pravdy jsou nereálné bez radikální změny. Jenže, která možnost změny je správná, když naše kreativita mizí se schopností být relativistou k sobě samému? ()

Jerris008

O tom, jak stereotypní způsob života může zkazit náladu, vztah a postupně i celý život. O tom, jak člověk v tomto stereotypu vydrží jen proto, že je to jednodušší, pohodlné a méně riskantní, než se pokusit svůj způsob života změnit a dělat to, co člověk sám chce. O tom, jak lidé, ač se zdají být jedineční a šťasní, jsou ve skutečnosti smutní a zbyteční. O tom, že člověk chce pokaždé to, co nemá a co má, toho si neváží. Leo a Kate opět spolu a tak jak jsem jim věřila lásku na první pohled a zamilovanost až za hrob v Titaniku, tak jsem jim tady věřila všechny neshody a hádky a ve finále jejich nenávist vůči sobě. ()

gicous

Herecký koncert obou hlavních představitelů. V mých očích má Winsletová větší prostor a její postava je hutnější než od DiCapria. Kromě herců bych ještě zmínil skvělou kameru, která jednotlivým scénám dodává skvělou atmosféru a dynamiku. Sam Mendes natočil kousek, který se může směle rovnat Americké kráse a Road to Perdition. ()

Astinas

Kate a Leo tvoří pár,který kdybych potkal na ulici,tak jim věřim,že jsou spolu,hrajou si do noty.Jinak vše mi příjde tak obyčejné-obyčejný sen,obyčejný dům,obyčejní manželé,...ale všechno to ukazuje tu nějakou dnešní realitu,že když si to člověk uvědomí,má to o dost větší účinek-tim myslim emoce a děj.Takový podobně obyčejný život má každý a vždycky jednou za čas přijde někdo,kdo nás z té letargie probudí-tady matematik/šílenec.A je to tak nechutně pravdivé,až se pokaždé naštveme a srdce zabolí ()

mark9th

V máloktorom filme je toľko emócií ako bolo v tomto. Film, ktorý sa popasoval s nejednoduchými životnými rozhodnutiami a prezentoval ich vo vlastnom svetle. Mendes vie ako zapôsobiť. No a ako si väčšina z nás myslela, že Kate a Leo budú navždy zatienení mohutnou loďou tak sme sa prepočítali(teda ja určite :), pretože teraz ukázali naozaj veľký kus zo svojho hereckého talentu. ()

FFo

Po Americkej kráse som bol viac než presvedčený o tom, že sa Mendes k takému výkonu už nepriblíži. Mýlil som sa, bol schopný viac menej na tú istú tému natočiť dva perfektné filmy a to nehovorím o hudbe, ktorá spolu s opojujúcim záverom spôsobí, že si máte chuť pozrieť celé titulky. ()

Xeany

Kate i Leo jsou zde naprosto úžasní!! Role jim ušili na míru a doufám, že tenhle pár se objeví ve více filmech.. ()

nula87

Téma atmosféry 50. let už je za poslední roky lehce vyčerpané, ale Mendes se soustředí více na intimitu jednoho páru, než na celospolečenskou atmosféru jako jiné filmy, a ve vylíčení té beznadějné prázdnoty rozhodně uspěl. V druhé polovině sice film lehce ztrácí dech, ale závěr je brilantně natočenou depresí, ze které mrazí. 80% ()

Ivi.Stewie

Zo začiatku som mala z filmu zmiešané pocity, ale neni pochýb, že vysoké hodnotenia si skutočne zaslúži. V mojom prípade hlavne kvôli bezchybnej Kate Winslet, za ktorú som si tento film nakoniec aj pozrela. ()

Zadri

Noční můra každé spořádané rodinky, kdy s jistotou budovaný domov od základů "nahlodají" nanaplněné ambice, tužby a na povrch vyvěrají pochybnosti o smysluplnosti dosavadního života. Tento film ukazuje tu nejhorší možnou variantu řešení rodinné krize, a to v takové síle až z toho jde mráz po zádech. ()

N3O

Ty dva nejenom, že zvládli sladkej románek, ale i každodenní depresivní deku. Mendes si pohrává s běžnými životními situacemi s notnou hořkostí a pachutí toho, že někdo si takový osud může ve skutečnosti zažít.. ()

petite fille

Kate a Leonardo definujú význam slova "dráma" - intenzívne pojatie života v slepej uličke, ktorý sa začína rozmotávať práve vtedy, keď sa sny začínajú plniť, a to hneď protichodnými smermi. nie je to žiadne príjemné pozeranie, ale dojem to vytvára skutočne mocný. tie dva exempláre sebectva sú rozhodne uveriteľnejšie ako henten idealistický zlepenec z Titanicu. (p.s.: veľmi podnetné pripomienky v komentári: Gilmour93) ()

Arcipes

Film, který v nejlepším slova smyslu vystihuje premisy hollywoodského dramatu a herectví. Jen více takových! 5/5 ()

MutantMarana

Zklamani, nikde nic nic. Leo dobrej a ta dvoutunova becka hnoje Kate to je desnej hnus. Ta se muze vzteknout, stat na hlave, nikdy to nepujde mila Kate...Nikdy vice film s Kate Winslet brrrr ()

Kolty a magie

Kolty a magie