Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

swe

Vynikající akčňák odehrávající se v podpalubí válečné lodi. Nízké hodnocení přičítám všeobecné averzi vůči Segalovi. Brilantní Tommy Lee Jones v roli "revolucionáře" Wlliama Stranixe. ()

Wade

Steven Seagal a jeho nejlepší film, který já osobně řadí i mezi jeden z nejlepších akčních filmů. Divák se u filmu nemá šanci nudit, a Stevan ničí protivníky jednoho po druhém a to dost zajímavě. Tommy Lee Jones si skvěle zahrál parádního parchanta no a Erika Eleniak ehmm....... . 95% ()

lykan9

Přepadení v Pacifiku je a s největší pravděpodobností navždy bude nejlepším filmem jaký Steven Seagal kdy natočil. Tento film nepostrádá snad nic, co správný americký akčňák 90´ let měl mít. K tomu má ještě jednu perlu navíc. Každý, komu bylo v 90´ letech -náct a ujížděl na Pobřežní hlídce, musel slintat blahem při scéně, ve které Erika Eleniak vyskakuje z dortu. ()

m.a.t.o.

Akčná klasika. Súhlasím s ostatnými, že je to to najlepšie, čo kedy Seagal natočil. Napriek tomu 4* dávam s prižmúrenými očami. 70 %. Paci-paci-fik-fik. ()

mkubalikova

Jediný červený film Stevena Seagala. I já se přidávám se čtyřmi hvězdičkami. Jeden z mých velmi oblíbených VHS filmů ze začátku 90. let. Steven hraje velkého sympaťáka. 80% ()

Autogram

V dávnych dobách som to videl a dodnes si čo to pamätám, takže nešlo o žiadny prepadák. Akcie je celá kopa, hoci so Seagalom, a keď vyskočí na obrazovku obsah poschodovej torty, tak to nemôže byť zlý film. Práve tento záber tu v galérii vyložene chýba. ()

J.Lajner

Nemilosrdnou spravedlnost (1991) mám nejraději, ale je fér přiznat, že všeobecné uznání si Steven Seagal získal až s filmem Přepadení v Pacifiku (1993). Bylo to rovněž poprvé (a také naposled), kdy i odborná kritika spokojeně kývala hlavou. Kdo by ten biják neznal? Obrovská vojenská loď, hromada teroristů, parádní akce a jeden nenápadný kuchař jménem Casey Ryback. Je to svým způsobem kopírka Smrtonosné pasti (1888), alespoň v základní rovině. Namísto mrakodrapu plného teroristů tu máme velkou loď plnou teroristů, ale to vůbec nevadí, neb řemeslná stránka filmu je prvotřídní a děj krásně šlape. Jo, a taky se tu vyskytuje kultovní dortová scéna. Společně s přehozením nožek ve filmu Základní instinkt (1991) jde patrně o nejpřetáčenější filmovou pasáž devadesátých let a věřím, že za to nejedna VHSka zaplatila životem. ()

pfa

Docela povedený film se S. Seagalem, kde se opět vyřádí ve slušných bitkách a protivníka dovádí k zoufalství. Jeden obyčejnej kuchtík a ostrý hoši se nějak nevrací... Kvalitní akční film. [8/1O] ()

deckardx

Snad nejlepsi Segaluv film,na kterej se vzdycky rad kouknu.. Navic nadherna Erika Eleniak,znama z pobrezni hlidky,takze jasna volba pro milovniky akce a krasnych zen... A Segal hazi noze proklate presne... ()

ssfan

Přepadení v Pacifiku je legendární akčni snímek se skvělým hereckým obsazením v čele se Stevenem Seagalem a Tommy Lee Jonesem. Příběh odehrávající se na lodi USS Missouri je naprosto perfektní. Nechybí kvalitní souboje, přestřelky, vtipné hlášky a hlavně napětí po celou dobu filmu. Po technické stránce je film rovněž velice dobrý. Vyzdvyhnul bych především práci kamery, hudbu a samozřejmě režii Andrewa Davise. Steven Seagal a Tommy Lee Jones předvadějí perfektní výkony a když k tomu připočtu ještě Eriku Eleniak, tak je to jasně na pět hvězd. Objektivní kvalita filmu určitě přes 80%, pro mě skvělý ačkový akčňák, který můžu všem vřele doporučit. ()

HomeAlone

Piaty v poradi seagalov film v jeho filmovej kariere a stale 100% rovnako pobavi ako jeho predchodcovia . Taketo filmy mam rad ()

Jello Biafra

Snad jediná vydarená Seagalovka. Seagal sa tu predstavuje ako bývalý člen Navy SEALS a musí čeliť bande po zuby ozbrojených teroristov na čele s Tommy Lee Jonesom, ktorí prepadli a obsadili križník USS Missouri. Následne sa vyhrážajú Pentagonu odpálením špeciálných riadených striel Tomahawk. Vzhľadom k tomu, že som tento film pozerával ako decko na VHS, tak si ho aj po dlhých rokoch stále rovnako užívám a považujem za skvelý akčný film. Z filmu je cítiť skvelá atmosféra 90tých rokov. Ale film je výnimočný ešte v jednej veci, a síce že je tu celkom realisticky zobrazené ako funguje americké námorníctvo. Režisér si tu dal dosť velkú prácu so zobrazením vojenských reálií. ()

Aqualung

Myslím, že jde o slušně udělaný film americkém stylu.Vše je veliké.Bitevní lodí počínaje,pokračujíc dortem a panem Seagalem, náboji do hlavních děl bitevní lodi Missouri pokračujíc dále a dramatickým finále konče.Herecké obsazení výborné,fabule prostinká.Film na sobotní večer,ale nic víc.Když jsem to skoukl poprvé, bavil jsem se docela dobře. ()

Drnqonovic

Nejlepší a nejznámější Seagalovka a to právem. Kejsy Kurva Rajbek tu předvádí, co umí a záporáci umírají jeden po druhém. Na druhé straně démonický Gary Busey a hlavně nezapomenutelný Tommy Lee Jones. Chlapci unesou loď, ale v ledničce tam na ně číhá Stívn, to nevychytali. Scéna, kdy se dostane ven a jen tak mimochodem oddělá dva poskoky je prostě geniální. Následně si všichni káknou do kalhot, protože zjistí, co za čertíka to na palubě vlastně mají. Závěrečně střetnutí na nože ve mně na nějakou dobu zanechalo stopu. Inu, můj první film s vytrhnutým ohryzkem a vymáčknutým okem. Vrchol Seagalovy kariéry a bohužel se tam už nevrátil. ()

3 AM Code

AKA: Kucharova pomsta. Bez debat nejlepsi Seagal a poradnej klasickej akcnak. Muzou za to na sto procent i paradni padousi s Tommy Lee Jonesem v cele a Erika Eleniak co by tresnicka.. z dortu.. :) Jinak dejte na Stranixe, ma pravdu kdyz rika: "Doumere, Doumere.. proc ste toho chlapka neziskal pro nas, at by si rek cokoli, stalo by to za to." ()

ethos

Najlepší Seagalov film, aký som videl. Nič viac než akcia, ale aspoň schopne daná dokopy a pekne zobrazená, čo sa Seagalovy málo kedy podarí. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)