Smrtonosná past

• Austrálie

Die Hard

Akční / Thriller

USA, 1988, 131 min

Bruce Willise by měli zarámovat a pověsit vedle Mony Lisy, protože to co předvádí v tomhle filmu je neskutečný. V jednom článku jsem se dočet, že Johna McClana měl hrát Richard Gere a to mě tak neuvěřitelným způsobem rozesmálo až.... no nic. No pardon ale dovedete si představit romantika Gera jak hází jednu hlášku za druhou (viz. Bože kdo jede v tom autě? Steve Wonder?) a skáká z mrakodrapu na laně? To asi ne. Pro mě je tenhle film pecka pecek a na ten článek musím zapomenou jinak se znova neudržim...(4.6.2007)

Pamatuji si, že když jsem viděl tenhle vánoční akčňák poprvé na videu někdy v roce 1990, znamenal pro mě úplné zjevení. Akční film a nehraje v něm Stallone nebo Schwarzenegger? Ten hlavní hrdina není nezranitelný a neprůstřelný? A jak to, že si dovolí hláškovat? To se přece v ´seriózním´ akčňáku nedělá. No a tenhle nový typ hrdiny u mě na plné čáře zvítězil nad všemi Rambousky a plukovníky Matrixy, kterým vlastně tímto filmem odzvonilo.(23.1.2005)

12 teroristů a jeden počítačový expert stojí proti osamocenému Johnu McClainovi. V době vánoc ve slunné Californii a děj se prakticky nehne z budovy mrakodrapu. Jedno z nejúžasnějších akčních dobrodružství při kterém jsem objevil Bruce Willise. Už navždy pak byl pro mě zapsaný svými smrtícími hláškami. "Hoplá, ty zmrde!" 100%(28.8.2006)

Smrtonosná pasca je KULT. Je tu uveriteľná akcia so zraniteľným hrdinom a viacero naozaj dobrých akčných scén. Na to, že sa dej odohráva len na jednom mieste (mrakodrap), je dokonca aj dosť rôznorodá. Hluchých miest niet. Medzi akciou je len pár checkpointov (konverzačiek) aby mal divák čas si vydýchnuť. Záporáci majú svoje tváre a človek si ich aj po rokoch pamatá (to nie je ako v dnešných filmoch, kde vačšinou poriadny zlosyn chýba). Tu je hlavný záporák dokonca jeden z najlepších. Alan Rickman je neskutočný. Film má aj charizmatického a kultového hrdinu, ktorému sa nejeden z nás chcel podobať a byť ako on. John McClane má štýl, má hlášky, je to frajer. Toto je jeden z TÝCH akčných filmov.(22.12.2010)

,,Věřte mi, dělám to už jedenáct let"..... Společnost Nakatomi, sečtělej terorista A.Rickman, 640 milionů doláčů, hudba M.Kamen a osamocenej, unavenej B.Willis, kterej není zvědavej na stupidní názory. Tohle viděl snad každej! Jeden z (nemnoha) nejlepších akčních filmů všech dob, který nastartoval ,,drsňácky uhláškovanou" kariéru B.Willise. I po letech je stále na co koukat (a co poslouchat!).(9.7.2006)

• - Teroristé přijeli v kamionu PACIFIC COURIER, což je ironické, jelikož v přeneseném překladu to znamená něco ve smyslu "přinašeč míru". (fannah)

• - Medvídek, kterého McClane (Bruce Willis) veze dětem jako dárek k Vánocům, je putovní. McTiernan ho použil i ve filmu Hon na ponorku (1990). Tam ho má pro změnu Jack Ryan (Alec Baldwin). (Seejey8)

• - Budovu použitou pro natáčení navrhl William L. Pereira a byl to jeden z jeho posledních projektů před smrtí v roce 1985. Model mostu v Takagiho (James Shigeta) kanceláři je práce Franka Lloyda Wrighta pro Bay Area z roku 1949. (HellFire)