Jeden z absolutních vrcholů akčního filmu v historii. Všechny díly jsou super, ale jednička je nejvíc excelentní a zdá se mi, že zraje jako víno, čím je starší tím je lepší... Filmu se nedá vytknout naprosto nic, od námětu, herců, kamery, střihu, vtipu, hlášek, brutality, hlavního hrdiny, který dostává brutální kapky a nakonec stejně se všemy vyjebe ... Prostě převrat v dějinách akčních filmů. Tímto filmem si Willis jednoznačně zajistil bezstarostnou kariéru a důchod.(26.5.2008)

První Past jsem neviděl už hodně let a byl moc příjemně překvapen, jak vůbec nezestárla a pořád skvěle funguje: nedokonalý, ale dokonale sympatický hrdina, skvělá akce, která ladí s konverzačními scénami, spousty (nejen McClaneových) hlášek, výrazné vedlejší postavy (Johnson and Johnson), výborná práce s detailem a náznaky atd. atd. Dát míň než pět je hřích.(23.9.2009)

Moje pocity po shlédnutí jsou velmi podobné tomu, co zažívá u akčňáků POMO (alespoň to tak líčí) ;-) Tedy, Smrtonosná past je IMHO skvěle vymyšlený (gratulace scénaristovi a hercům) napínavý akčňák s hrdinou, který mám daleko do typického modelu supermana a v McTiermanových zemitých režijních otěžích se stává jedním z pilířů žánru. JENŽE! Ne že bych necítil symptatie s hlavním hrdinoou, ne že by se mi nelíbil děj, ale bylo mi vlastně docela jedno co se bude dít dál a jak se McClane k vítězství nakonec prohrabe. Je to problém mnoha akčních filmů a buď jej přebije nějaké velké pozitivum (Bayův nezapomenutelný styl ve Skále), nebo si z nich odnesete pocit, že to bylo sice hodně dobré, ale na maximální hodnocení přeci nedostačující. To je přesně můj případ po zhlédnutí Die Hard. Čtyři a 3/4 ****.(1.9.2007)

Konecne mam samopal HA HO HO akcni klasika ktera odstartovala Willisovu hvezdnou karieru a take film ktery definoval zanr jeden hrdina proti teroristum na jednom miste zkratka takzvany teroristicky film jak rikam ja kazdopadne z tyhle klasiky by si mela spousta dnesnich filmaru digitalniho veku vzit priklad jak se dela dobra akce na scenu prichazi muj zamilovany filmovy hrdina John Mc Clane ktery neovlada bojova umeni pere se zivelne dost dostava a krvaci a brutalne hlaskuje zkratka takovej hrdina z lidu zadnej superman k nemu je treba pridat brilantniho zaporaka Rickmana jednoduchy ale funkcni pribeh a ano panove a damy mame tu kult!!!(18.2.2013)

Cool, napínavé, zábavné, stylové, skvělí herci. Prakticky dokonalé. Ze začátku mě trochu iritovalo, jak si Bruce mluvil sám pro sebe, v domě plném teroristů se neobtěžuje krýt se například chůzí podél stěn (nebo se aspoň podívat za roh, když někam jde) a celkovou tupostí únosců, ale postupně tyhle věci člověk přestane vnímat, protože to k žánru patří a nakonec mu ani neubírají. 90%.(6.12.2009)

• - Adresy a telefonní čísla k vidění na počítači dispečinku policie byla skutečná čísla managementu Fox Plaza, kde se natáčelo. Kvůli pozdějšímu velkému zájmu turistů o Fox Plaza je nyní uvnitř zakázano fotografování. (HellFire)

• - Keď teroristi otvoria trezor, zaznie "Óda na radosť" od Ludwiga van Beethovena. (Echelon1)

• - V původním scénáři měli budovu obsadit teroristi a zastavit je měl policista-super hrdina. (HellFire)