Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. A jedna z mých nejoblíbenějších akčních pecek - z doby, kdy měl Bruce Willis ještě vlasy. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6642-smrtonosna-past-die-hard/videa/(27.12.2008)

Napětí, vzrušení, dobrodružství všech úrovní, na všech poschodích! - Boudo, budko, kdo v tobě přebývá? - Já pan Takagi a já Holly Gennero a já John McClane! Kdo jsi ty? - Jsem Hans Gruber! Klasický, kultovní a nezapomenutelný akční snímek plný skvělých hlášek, nezapomenutelných scén a perfektního Willise. Chyby: 1) Když přijde John McClane do budovy Nakatomi a dívá se na monitoru na jméno své ženy, můžeme si všimnout, že na jednom záběru je napsáno: "GENNARO, HOLLY". V dalším záběru, když na toto jméno klikne, spatříme je jinak napsané: "GENNERO, HOLLY". 2) Asi v 39. minutě přijede výtah, v němž sedí mrtvý terorista s čepicí Santy Clause. Hans Gruber se na něj dívá, otočí mu hlavu a v ten okamžik mrtvý zavře oči. Je to velmi snadné postřehnout.(20.7.2010)

Konecne mam samopal HA HO HO akcni klasika ktera odstartovala Willisovu hvezdnou karieru a take film ktery definoval zanr jeden hrdina proti teroristum na jednom miste zkratka takzvany teroristicky film jak rikam ja kazdopadne z tyhle klasiky by si mela spousta dnesnich filmaru digitalniho veku vzit priklad jak se dela dobra akce na scenu prichazi muj zamilovany filmovy hrdina John Mc Clane ktery neovlada bojova umeni pere se zivelne dost dostava a krvaci a brutalne hlaskuje zkratka takovej hrdina z lidu zadnej superman k nemu je treba pridat brilantniho zaporaka Rickmana jednoduchy ale funkcni pribeh a ano panove a damy mame tu kult!!!(18.2.2013)

Tak konečně i já měl tu čest zhlédnout tuhle akční klasiku. Na 5* to z mého pohledu není, buď mi schází to nadšení správného fanouška tohohle žánru, nežeru tolik Willise jako jiní, nebo u mě na rozdíl od ostatních chybí možnost si nostalgicky zavzpomínat. V každém případě jsem se však bavil, nejenom solidním tempem, nenudícím příběhem a občasným humorem, ale nejvíc se mi na filmu líbilo zápolení Johna s Hansem, první z nich velký sympaťák s poněkud vulgárnější mluvou, druhý zas obrovsky charismatický a stylový záporák (to už se úplně nedalo říct o těch vlasatých máničkách, co měl u sebe v týmu). Pravděpodobně se podívám na další díl, min. na porovnání.(17.3.2013)

Naprosta akcni klasika a film, diky kterymu to Willis rozjel ve velkym. Uz to samo o sobe je na 5*, ale on ma film k tomu jeste spoustu dalsich kladu. Samozrejme ten nejvetsi je sam Willis, kterej je sympatickej, pusobi realne, protoze je furt od krve a zasvinenej, dokaze rozjet slusnou akci a navic sem tam hodi nakou paradni hlasku. Zaporak se taky hodne poved. Alan Rickman je totiz naprosto dokonalej. Jinak pribeh filmu sice neni nic moc originalniho, ale samotnej scenar je napsanej velmi slusne, takze neni nouze o napeti, paradni akci nebo vtipny momenty. Je tu jen skutecne nepatrne mnozstvi hluchejch mist, kdy filmu krapet klesne tempo, ale neni to nic, kuli cemu bych snizoval hodnoceni.(21.9.2007)

• - Bruce Willis (McClane) osobně požadoval pro roli své ženy Bonnie Bedelii. (HellFire)

• - Teroristé rozbijou raketou na obrněné vozidlo sklo v okně. Poté střelu opakují, přičemž je okno už opravené a následně ho opět vysklí. (joker.george)

• - Budovu použitou pro natáčení navrhl William L. Pereira a byl to jeden z jeho posledních projektů před smrtí v roce 1985. Model mostu v Takagiho (James Shigeta) kanceláři je práce Franka Lloyda Wrighta pro Bay Area z roku 1949. (HellFire)