Smrtonosná pasca je KULT. Je tu uveriteľná akcia so zraniteľným hrdinom a viacero naozaj dobrých akčných scén. Na to, že sa dej odohráva len na jednom mieste (mrakodrap), je dokonca aj dosť rôznorodá. Hluchých miest niet. Medzi akciou je len pár checkpointov (konverzačiek) aby mal divák čas si vydýchnuť. Záporáci majú svoje tváre a človek si ich aj po rokoch pamatá (to nie je ako v dnešných filmoch, kde vačšinou poriadny zlosyn chýba). Tu je hlavný záporák dokonca jeden z najlepších. Alan Rickman je neskutočný. Film má aj charizmatického a kultového hrdinu, ktorému sa nejeden z nás chcel podobať a byť ako on. John McClane má štýl, má hlášky, je to frajer. Toto je jeden z TÝCH akčných filmov.(22.12.2010)

"TY HAJZLE! JÁ TĚ ZABIJU, I KDYBYCH TĚ MĚL ROZKOUSAT A SEŽRAT!" Bílé tílko vs drahý smoking, dialogy vedené se sebou samým vs chladnokrevné příkazy s německým přízvukem. Newyorský polda John McClane, který přiletěl do L.A. strávit Štědrý večer dohadováním se s odcizující se manželkou vs uhlazený evropský zločinec na úrovni Hans Gruber a jeho grupa profíků, kteří si chtějí pod vánoční stromeček nadělit 600 mega ze sejfu firmy, pro kterou Johnova manželka pracuje. Zasraná westernová přesilovka, kde Pan obyčejný Američan musí ochránit japonské peníze před německými sviněmi a bude nato zoufale sám, protože neschopné a bezohledné bezpečnostní složky a média, která se zapojí v půlce filmu, situaci jen zhoršují. Johna to bude stát hodně prolézání výtahovými a větracími šachtami, krve vyceděné z rozřezaných chodidel po sprintu naboso přes střepy a taky jeden bungee jumping z explodující střechy mrakodrapu na požární hadici... Willis a Rickman září a McTiernan zručně buduje atmosféru i monumentální akční drama a otáčí kormidlo akčního žánru od masakrálních osmdesátkových vybíjených s neprůstřelnými přefouknutými svalovci, kteří nepotřebují dobíjet zbraně, do realističtějších a sebeironičtějších vod. Akční milník, po kterém zní Óda na radost už navždy jinak. Lituju každého, kdo si v třináctiposchoďovém paneláku nehrál s kamarády na to, že je to Nakatomi Plaza.(21.1.2007)

Prelomový akčný film, ktorý už režisér Mctiernan ťažko prekoná. Tvrdý non-stop akčný film, odohrávajúci sa v uzavretých priestoroch mrakodrapu pripomína katastrofické filmy. Po tomto úspechu si mohli Willis i Mctiernan vyberať. Willis z toho vyťažil maximum. McTiernan bohužiaľ na podobný úspech čaká. Myšlienka, že akčný film je tak dobrý, ako je dobrý hlavný záporák tu platí, pretože Alan Rickman je výborný. To všetko dolaďuje kvalitný hudobný doprovod od už, bohužial zosnulého M. Kamena. Jeden z mála akčných filmov, ktoré sú nadčasové a ani po rokoch nestratili iskru.V rámci žánru čistých 100%.(11.2.2009)

Jedna z klasik akčního žánru. Film vyzdvihují originální zápletka, nevídané akční scény a také postavy Bruce Willise a hlavně Allana Rickmana. To jak „postaru“ skoro realisticky si hlavní hrdiny poradí se teroristy působí i po letech. Film nemusí být žádné oduševnělé veledílo, aby se stal kultovním a Die Hard je toho důkazem.(5.6.2007)

Smrtonosná past je ultimátní akční pecka. Viděl jsem jí jako hodně malej a tenkrát jsem si říkal, jakej je ten Bruce borec. Jenže pak jsem tuhle pecku neviděl nějakejch patnáct let a zapomněl jsem na docela dost scén. Říkal jsem si, že tak to nemůžu nechat a tak jsem se k filmu opět vrátil. Tenkrát jsem ty emoce nemohl jevit naplno, ale teď vím, že do Johna McClanea jsem se vysloveně zamiloval.(2.2.2013)

• - Během letu helikoptérou řekne Robert Davi (FBI Specialní Agent Big Johnson): „Slicku, ty vole, to je jako v Sajgonu, že?“ Grand L. Bush (FBI Agent Little Johnson) odpoví: „Já měl tehdy teprve před maturitou, magore.“ Ve skutečnosti je mezi Davim a Bushem věkový rozdíl 18 měsíců. (HellFire)

• - V původní německé verzi není Hans Gruber (Alan Rickman) z Německa, ale "z Evropy". V novějších verzích je ale opět Němec. (Elisebah)

• - Postava Hansa Grubera (Alan Rickman) je údajne inšpirovaná otcom Rodericka Thorpa (autor knižnej predlohy Nothing Lasts Forever), ktorý svoju rodinu týral. (m.a.t.o.)