Cool, napínavé, zábavné, stylové, skvělí herci. Prakticky dokonalé. Ze začátku mě trochu iritovalo, jak si Bruce mluvil sám pro sebe, v domě plném teroristů se neobtěžuje krýt se například chůzí podél stěn (nebo se aspoň podívat za roh, když někam jde) a celkovou tupostí únosců, ale postupně tyhle věci člověk přestane vnímat, protože to k žánru patří a nakonec mu ani neubírají. 90%.(6.12.2009)

Geniální scénář, jehož základní osa příběhu se dočkala tisícovky kopií, které však nikdy nedosáhly jeho kvality, invenční McTiernanova režie s drajvem tak nekompromisním, až vlastně nasadil laťku tak vysoko, že ji nikdo (včetně jeho samotného) už nikdy nepřeskočil, atmosféra Štědrého večera, kdy se to všechno posralo a Bruce Willis v životní roli unaveného, odhodlaného a hláškujícího policajta, to jsou základní pilíře nejenom tohoto filmu, ale celkově žánru akce, která už po Die Hard nikdy nebyla na plátně lepší. Dvouhodinová extáze v tom nejluxusnějším balení, kterou nemůže milovat jedině tupý ignorant!(24.9.2006)

Opravdu úžasný akční film rostoucí s každým dalším shlédnutím. Bruce Willis hláškuje jak o život, Rickman je jako záporák správně vyšinutý, ale ještě ne sebeparodický a celý film se nese v krásné vánoční atmosféře plné krve, zlomených vazů, kulek a... vánočních songů. Další McTiernanova klasika po Predátorovi, tentokrát vytvářející nový druh akčního filmu. Prostě stovka. Merry Christmas(26.12.2010)

12 teroristů a jeden počítačový expert stojí proti osamocenému Johnu McClainovi. V době vánoc ve slunné Californii a děj se prakticky nehne z budovy mrakodrapu. Jedno z nejúžasnějších akčních dobrodružství při kterém jsem objevil Bruce Willise. Už navždy pak byl pro mě zapsaný svými smrtícími hláškami. "Hoplá, ty zmrde!" 100%(28.8.2006)

První Past jsem neviděl už hodně let a byl moc příjemně překvapen, jak vůbec nezestárla a pořád skvěle funguje: nedokonalý, ale dokonale sympatický hrdina, skvělá akce, která ladí s konverzačními scénami, spousty (nejen McClaneových) hlášek, výrazné vedlejší postavy (Johnson and Johnson), výborná práce s detailem a náznaky atd. atd. Dát míň než pět je hřích.(23.9.2009)

• - Medvídek, kterého McClane (Bruce Willis) veze dětem jako dárek k Vánocům, je putovní. McTiernan ho použil i ve filmu Hon na ponorku (1990). Tam ho má pro změnu Jack Ryan (Alec Baldwin). (Seejey8)

• - V původní německé verzi není Hans Gruber (Alan Rickman) z Německa, ale "z Evropy". V novějších verzích je ale opět Němec. (Elisebah)

• - Když ve scéně s větou: "Now I have a machine gun,"  Hans Gruber (Alan Rickman) pohne hlavou teroristy. Přitom je vidět, že herec v pozici zdánlivé mrtvoly mrkne. (tamadas)