Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

saltonsea?

Až příliš velká inspirace Sin City a špatná režie, na druhou stranu skvělé duo Samuel L. Jackson a Scarlett Johansson a občas vtipné a originální nápady. Takže průměr. ()

Pekisan

You were perfect and dead as Star Trek...Dost nuda musim povedat a na komixovy akcnak trosku ukecane. Komixovo ukecane. Co asi znamena, ze dialogy su blbe ako student vysokej skole na predtermine. Na druhu stranu vizual uzasny a okrem Evky v Evinom ruchu ma potesil aj fakt, ze hlavny hrdina nosi (presne ako ja:)) Conversy. Inak sa vo filme mihne aj dalsia velmi sympaticka slecna Paz Vega znama z Sex a Lucia. Na zaver by som hadam pridal jednu dobre mierenu a vysoko spolocensky nekorektnu radu prave od hore spominanej Evulky, ktora sa da celkom dobre pouzit napriklad ak vam vasa priatelka zase raz pili usi pocas "svojich dni": Shut up and bleed! ()

pepa3rd

Líbivá komiksová styliziace, ale naprosto bez emocí, pravidel a řádu. Bez jediného slůvka vysvětlení vplujeme do dávno rozehraného příběhu a jen těžko dokážeme číst mezi řádky, omezeni nulovou znalostí podstaty tohoto světa. S postupným odvíjením filmového pásu se sice dozvídáme útržky historie, ale jejich odhalování je rozvleklé a v podstatě bez efektu na nudícího se diváka. Jedinou světlou stránkou tak zůstává zajímavá vizualizace, i když i ta jen kopíruje již dříve viděné. 40 % ()

Drom

Zas jeden z rodu "kdo napsal ten škvár?" řekl bych. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli to má bejt komedie, kterou jsem krutě nepochopil a která jaksi není vtipná a nebo jestli to má být míněno vážně. V každém případě to byl mizernej výkon pro obě variany. Asi nejvíc mě rozčilovaly dialogy, které byly někdy převelenedobré a ihned v závěsu za tím postavy, z nichž nebyla symatická ani jedna. Ten vizuální styl by mi zas tolik nevadil, až na některé pasáže, ale ta blbost pučící na všechny strany... až mi bylo stydno. Předlohu jsem, překvapivě, nečetl, ale i tak nevěřím že to je tak trapný jako tenhle film. Už proto, že na papíře fungujou věci jinak. Vůbec nevím, jak jsem k tomu přišel, asi mi to někdo nacpal a já mám skoro sto chutí to taky někam nacpat. V každém případě to není od žumpy daleko. ()

spofford

Ano, film pouze pro jistou skupini lidí, ale kdo do ní patří, bude nadšen. Já odcházela z kina uchvácena (leč chápu i ta hodnocení označující Spirit za odpad). Pravda - ze začátku je příběh trochu rozvleklý, nelíbila se mi scéna, kdy hlavní hrdina všechnu svou záhadnost odhalí v rozhovoru s kočkou, ale to jsou snad jediné slabiny, které Milerovi odpouštím... Nádherná atmosféra, brilantní paralely, scéna s nacismem ohromující, prolínání naprosto různých dob a tím vytvořená "nečasovost" filmu, motiv kočky, kontrast barev...všechno to, dělá Spirit filmem, který si budu pamatovat jen v tom nejlepším. Podle mne je to jeden z mála filmů, který je hřích vidět jen jednou. ()

waska

Frank Miller tak trochu vykradl svoje Sin City, zase tam sněžilo ( kde už jsem to viděl...), příšerně otravný monology a kašpárek Gabriel Macht, který se pro tuhle roli vůbec, ale vůbec nehodí. Celkově to nepůsobí až tak špatně, nejhorší je ale příběh a celá mystiky "Ducha", protože se o ní neví zbla nic. Samuel L. Jackson je příjemné oživení, o Scarlett Johansson a Evě Mendes netřeba mluvit. Hvězička navíc za nádhernou scénu s Evou Mendez.. ()

Tamten

Příjemně odpočinková komiksárna hrající si na Sin City, která má několik světlých i stinných okamžiků, ale žádný z nich neni extra výrazný. ()

bakeero

Byl jsem připravenej tomu lecos odpustit a nechat se tentokrát unášet hezkými obrázky, ale něco tak infantilního jsem snad ještě neviděl a po cca půl hodině to přestal sledovat. A věřte mi; nezachrání to ani pěkné děvčice ve vymazleném looku. Na to si stačí stáhnout pár wallpaperů a důvod, proč film vzniknul tím vyčerpáte... ()

BLADER

Ako fanúšika Sin City mi to jednoducho nedá a musím jednoducho porovnať Spirita s jeho o štyri roky starším súrodencom. Tam, kde má Sin City potešilo novým štýlom a kde som sa prakticky po celý film nenudil, tam Spirit nasadil trochu inú tvár a v takmer totožných kulisách rozpráva iný príbeh, ktorý je miestami skutočne veľmi zmätení. Neviem, čakal som asi trochu viac, aj keď moje očakávania trochu nalomili nie zrovna vrúcne recenzie. Frank Miller skutočne vie, ako sa vytvára cool štýl, ale aby dal dielu nejaký kvalitný scenár, to už nie. Ono vlastne celý Spirit zaostal trochu za očakávaniami a ukázal sa ako mierny polotovar, ktorý zastal na pol ceste k tomu, čo skutočne mohol byť. A navyše, zúfalo mi to chýbala nejaká poriadna akcia ( ale aby som nebol zlý, ten koniec sa vydaril ). Priemer, ktorý trpí hlavne tým, že rovnakým štýlom ( a o dosť kvalitnejším spracovaním ) nám to tu vlastne previedlo spomínané Sin City. ()

Lorge

Nemůžu si pomoct a klidně mě za to ukamenujte, ale mě se to líbilo. Samuel L. Jackson jako Octopus, který ve volných časech oživuje minichodidla a dementní poskoky byl prostě dokonalý. ()

kwaicheng

Ta jedna hvězdička ze mě vypadla potom, co mě šest tejdnů mučili, abych nedal "odpad". Je za sice již viděný Millerovo styl a především za ty hezký šťabajzny i když pochybuju, že na sobě mají ještě nějaký původní materiál i když se svlečou do naha. Příliš dlouhé, příliš nudné a příliš mnoho Jacksona, který se s prominutím opravdu vsere kam může. ()

krizi

Je až s podivem, kolik dobrých herců tímhle filmem šláplo vedle. Asi chtěli hrát v novém Sin City, ale to se nepovedlo. ()

Dartdevil

Mě se tahle stylizace líbí. Děj je sice prostinký, ale kdo by od komiksu čekal něco jiného. Hodka a půl uběhla jako voda, všichni NEmaskovaní herci byli fajn, takže proč ne. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)