Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

maverick10

Tak presne takhle podobny jsem mel jednou sen. Taky tak zmateny, neusporadany balancujici na okraji kýče. Akorat v mem snu se to tocilo kolem venkovske chalupy, pohrabace a pul kila hnojiva. Takze defakto kulisy byly stejne. ()

SonG

Oproti Sin city propad jako blázen.Nebýt dialogů hlavního hrdiny s Octopusem, kterého Jackson ztvárnil velice dobře, unudil bych se k smrti...K dobru Spiritovi připočítávám i sem tam povedený vtípek.. ()

iHyik

Ten začátek, co vypadá jako Sin City zpracováním a Hellboy kvůli těm kočkám je dobrej. Je hodně dobrej. Je tak dobrej, že jsem nemohl pochopit, co je na tom filmu tak špatnýho, že si každej stěžuje. Za půl hodiny už jsem nemohl vydržet ten příběh stojící na jedné noze, opírající se o rádobyvizuální berlu. A mohlo to bejt tak dobrý! ()

gumli

Sin City sa mi ešte ako tak páčil,ale toto už nie.Tento film má podivný zmysel pre humor.Kto má rád komiksy,tak tomu sa bude možno páčiť.Mne sa to zdalo ako nejaká pozliepaná zlepenina z rôznych štýlov.A dialógy boli otrasné.Možno to pre niekoho bude aj celkom zábavné,ale za akú cenu.The Spirit zostane v tieni filmu Sin City,aj keď ani ten film nebol žiadny zázrak,predsa len bol hodne lepší. ()

kagemush

Vážený pane Millere, kdyby jste byl čehůň, znal by jste jedno pořekadlo a to -ševče, drž se svého kopyta. To že se Váš téměř geniální komiksový náhled tak hezky zadařilo ztvárnit ve filmu Sin City bylo hlavně díky pánům Rodrigéz aTarantino. Šak oni vědí proč točí a nekreslí. Kdyby kreslili, mohlo by to třeba dopadnout jako když Vy reží(že)r(t)ujete.Tož strčte si své režijní choutky do prdele a dělejte to co (skvěle) umíte. Děkuji. ()

M.i.k.e

vizuelně vynikající,herecky velmi dobře obsazené,dějově ovšem přinejmenším ujeté a to i na mě jakožto milovníka komiksových filmů...po prvním shlédnutí sem se místy přestával orientovat v ději a víc jak tři hvězdy dát nemůžu...uvidíme co tomu dá více zhlédnutí... ()

MartinNDL

Jako klip k písničce od White Stripes by to snad šlo, jako film ale Spirit selhal. Nefunguje po žádný stránce, dialogy sou dlouhý, ale humor stojí za prd, příběh klišovitej a předvídatelnej. Adaptace komiksu taky na piču. Miller má výtvarnej talent, ale režírovat neumí. Trochu sem doufal, že to zachrání sexuální přitažlivost hereček, které sou sice krásné, ale mohly ukázat víc a lépe. Jediný poměrně významný klad budiž to, že sem se prakticky nenudil a bez problému Spirita dokoukal. Nedokážu si to sice racionálně vysvětlit, ale fajn. Nedoporučuju tenhle film, ale když nebude vyhnutí, není se zase tak čeho bát. ()

Chen

Vizuálně docela zajímavé, ale jinak poctivý zmatek s atmosférou na půl cesty. Hlavním tahákem je více než slušné obsazení, které zachraňuje, co se dá. ()

SallyZen odpad!

Ač Jacksona i Johansson mám rád, zde se upsali k pitomosti. Fakt mě nebavilo koukat na nudnýho a nijakýho Gabriela alias Spirita, který lítá po městě a snaží se dostat chobotnici Samuela. Všechno tak vyumělkované, digitálně zpracované a hlavně nezábavné. Millerovi se to jednoduše nepovedlo. Za jistou ironii a pár vtipných momentů bych tu hvězdičku klidně dal, ale popravdě se mi jí nechce dát, takže ortel je jasný. 5% ()

Martin741

Ako druhy film Franka Millera je toto vysloveny priemer. Ako krimi/komix to celkom obstoji, ba dokonca aj skvela Scarlett Johansson tu bola. Nic viac nez znesitelny priemer : 55 % ()

dezorz

Duchom nepritomny film. Ak som o Impostor napisal, ze svojou neohrabanostou je najlepsou adaptaciou p.k.dicka (nie blade runner, to je ina liga) tak the spiriti je najlepsou sucasnou adaptaciou superhrdinskeho komiksu 40. rokov. ()

bourec

No,to je parádní patlanice.Už Sin city pro mě bylo velký zklamání.Je pravda že komiksy sem nečet nikdy a jejich filmový podoby nemám ve většině případů rád.Řeknu to asi takhle,čim vzdálenější podobě komiksu,tim spíš se mi to bude líbit.Pak je pravda,že vizuálně ty dva filmy jsou úplně stejný,ale tam ,kde Sin city nabídlo smysluplnej příběh,tady není nic.Zmatený,herecky slabý,prostě jedná velká nuda.Jediný pozitivní na dvd byli upoutávky filmů Východní přísliby D.Cronenberga,a 30dní dlouhá noc s J.Hartnettem..A na ty se moc těšim.20% ()

WoWoW

Frank Miller měl zůstat u psaní, na režii prostě talent nemá. Sice úžasná vizuální stránka filmu převzatá ze Sincity na lesku příliš neztratila, ale vše ostatní ano. V první řadě mě Spirit dost nudil a bylo to pravděpodobně i hlavním hrdinou, který byl takový lehce natrvrdlý. Dokonce ani můj oblíbenec S.L. Jackson mě zrovna dvakrát nebavil i když jeho postava se po celý film baví náramně. Na drouho stranu velkým plusem snímku byl úchvatně krásný ženský ansábl. Bohužel na ženských křivkách se komiksový film natočit nedá. ()

cubajz

poněkud rozpačitá komixovka, ve které Miller po vizuální stránce až moc okatě vykrádá Sin City, dialogy všech postav působí jako rozhovory dlouholetých manželů (každý povídá o něčem jiném, ale oběma je to jedno) a vtipné momenty jsou umístěny tak nevhodně, že jsem nevěděl jestli vůbec mají být vtipné nebo ne. Franku Millerovi více sedla pozice spolurežiséra a grafického konzultanta, protože jediné s čím se v tomto filmu trefil do černého jsou sexy herečky a Samuel L. Jackson (u toho to platí dvojnásob:). ()

DruidKarel

966. hodnocený film: Kam jenom dala Scarlett rozum? Vždyť tenhle snímek je jenom paskvil, kterej si na film hraje a nebo je jen levnou kopií Sin City, jehož kvality nikdy nebude dosahovat. Příběh celého snímku je kdesi hodně daleko a v nedohlednu. Vůbec jsem nepochopil, proč takovýhle film vůbec vznikl... Snad měl jenom posloužit jako promenádovací molo pro krásnou Scarlett Johansson, Evu Mendes a Paz Vegu, které se tu blyští jako drahokam mezi kupou uhlí. Navíc Samuel L. Jackson si tu střihl roli, na kterou snad nai nemůže vzpomínat v dobrém. 1* dávám tedy jen za tu přehlídku krásných dam, protože jinak je to jen ubohé pozlátko na poli filmového průmyslu. 1* ()

C0r0ner

Vizuál je parádní, tak jak jsme u Millera zvyklí. Bohužel pro Spirita jsme ale také zvyklí na nějaký pořádný příběh (Sin City) a ne rozvleklou nevtipnou blbost. Na to, že je v popisku napsáno komedie, to vážně nevypadá a těch vtipů je tam tak na prsty jedné ruky. Škoda, protože formou je to exkluzivní. 55% ()

Topco

Tak toto bolo naozaj veľmi, veľmi zlé. Po 30 minútach som vypol (čo bežne nerobím). Zúfalé herecké..."výkony"?!, konštantne hlúpe dialógy a hlúpe správanie sa postáv. Čo malo vyzerať drsne, pôsobilo karikatúrne... čo malo byť vtipné, bolo trápne. Seriózny fail... ()

Vignette

Spirit aneb sbírka těch nejnemožnějších klišé, které navíc svou hloupostí vyloženě tahají za uši a dohromady snad ani na chvíli nefungují- a ty pokusy o humor, bože, bože... Hlavně žádná vejce v obličeji, děkuji mnohokrát :-) ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)