Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Teabag

Být to v Rodriguezově režii, možná by to tomuhle snímku prospělo. Jeho stylizace je přitažlivá, herci skvělí, ale Miller (ačkoli své komiksové předloze jistě rozumí nejlépe) mě nedokázal úplně nadchnout. Každopádně Spirit je o poznání odlehčenější než Sin City, a pokud nehledáte zrovna nějakou intelektuální výzvu, tak si tenhle film můžete užít. Čisté 3*. ()

IvoB odpad!

Spirit se jevil svého času jako docela zajímavý snímek. Jednou jsem se nudil, a tak jsem na něj šel do kina. Velká chyba! Do očí vás okamžitě práskne výrazná stylizace, na které stojí celý film, a která je místy tak nesmyslně přepálená a protivná, že byla někdy až na škodu. Příběh nestojí za řeč, stejně jako herecké výkony. Postavy jsou zde místy vyloženě trapné, až jsem se v kinosále za hlavu popadal. Měl jsem sto chutí odejít, ale bylo mi líto peněz, tak jsem trpěl dál a modlil se ať to skončí. Film skončil, a já ho už nikdy netoužím vidět. Na závěr podotýkám, že Sin City žeru, ale tohle je pro mě dámy a pánové hnus. - odpad! ()

Paldiny

Po druhom zhliadnutí uberám, uberám a ešte raz uberám. Spirit je len prázdnou hromadou žvástov, ktoré sa namyslená réžia snaží zamaskovať osvedčenými farbičkami. Film miesi viacero témat (nacizmus, grécka mytológia) a žánrov (detektívka, groteska, fantasy) čo vo výsledku neprinesie zhola nič. Všetko totiž vyznie povrchne, bez nápadu, myšlienky, postavy sa chovajú do kosti naivne a utápajú v žalostných dialógoch a rádoby vtipných WTF momentoch. Miller ako režisér zlyháva, nedokáže vygradovať scénu a už vôbec nie rozprávať príbeh. S výnimkou troch pasáží (súboj v bahne, výlet do detstva, tanec so smrťou) je jeho invencia kdesi na bode mrazu. Popravde netuším, čo som pôvodne videl na tri hviezdy, možno to iba chcelo vytriezvieť z okúzlenia z iných Millerových svetov. ()

Toshiro30 odpad!

Takovou hrůzu jsem ještě neviděl, naprostý propadák. Největší sranda je, že tuhle slátaninu v pohodě strčí do kapsy i nízkorozpočtová ELEKTRA a slabý DAREDEVIL. Frank Miller se zbláznil, jinak si to nedovedu vysvětlit. Tenhle film nedává vůbec žádný smysl a navíc se u něj budete příšerně nudit, není na něm vůbec nic pozitivního. Jeho záměrem bylo asi pobavit, ale budete spíš brečet vzteky. To si raději počkejte na SIN CITY 2, to bude určitě jiné kafe :) ()

Matros

A to já zase tolik zklamanej (nasr....) nejsem. Film s velice stylovou výtvarnou stránkou obsahuje velice... specifický druh humoru, který jsem celkem ocenil. Zajímavé herecké obsazení, kterému však po všech stránkách vévodí výkon Samuela L. Jacksona (bylo vidět jak si užívá). Spousta věcí nedává logiku, situace jsou absurdní a pořádně se ani neví proč ten dělá to a ta zase to. Naprosto chápu zdejší hodnocení, protože tohle není film pro každého. ()

gocatgo

Jsem veliký fanoušek Franka Millera a komiksů všeobecně. Ale co mělo tohle být? Přehlídka úchylů a záchodového humoru? Dalo se to natočit s nadhledem, ale tohle je fraška. Aspoň že na Evu Mendes se tak dobře kouká ()

Zombi

Tak tohle je ztráta času, nekoukejte na to, budete nasraní díky promrhanému potenciálu a naprosté dětinskosti. Nic tu nefunguje, příběh, vtipy, akce, ani mytologie, i ten vizuál je takovej podivnej. Jediný co tu stojí za zmínku jsou baby, obsazení je docela šťavnatý :o) Každopádně, tohle se fakt nepovedlo. ()

simply

Po vizuální stránce naprostá dokonalost, bohužel příběh hodně pokulhává za obrazem. Tayd to nezachraňuje ani skvělé herecké obsazení. Já bych tam přidala větší dějovou linku a zvětšila charaktery postav... ()

zelvicka.

Kupodivu mě vnady značky Johansson&Mendes přilákaly ke sledování tohoto snímku až v druhé řadě, a v prvé řadě to bylo jeho umístění v žebříčku jednoho z nejhorších filmů podle komiksové předlohy, takže jsem tušil, co mě čeká... a vskutku! do puntíku splněno. Tento film je pro mě plný proč? a třeba někoho nalákám tím, že je sem vypíšu. Proč má Zorro červenou kravatu? Proč má Jackson na hrudníku Darth Vaderovy spínače? Proč má Eva Mendes rozepnutou kombinézu až na konec hrudní kosti? Proč vlastně hrdina touží po ženě, která je neskutečná zlatokopka? Proč ti nacisti (to by mě zajímalo ze všeho nejvíc...)? Proč všichni střílí vedle? Proč si nevytáhl ten meč rovnou? Proč mu nejdřív pomáhá, aby ho pak zradila? Tento film, ačkoliv má silné estrogenové nábojnice, jich nedokázal využít k tomu, aby převážil tu hromadu zakopnutí, zauzlení a škobrtání na úroveň alespoň lahodného pokoukání. Škoda, věděl jsem, ale doufal jsem. ()

Emzet

Jedna věc se Millerovi musí nechat - rozhodně natočil nejdivnější film tohoto roku. Spirit je bizarní snad ve všem, od samého začátku - audiovizuálně jde o opravdovou žranici a diváka začnou ty barevné fleky místo Spiritovy kravaty a tenisek štvát spíš až ke konci. Máme tu hlavního hrdinu, který je očividně nesmrtelný a jehož monology se pohybují na samé hranici sebeparodie, jenom by mě zajímalo, jestli to byl Millerův záměr. Máme tady neuvěřitelně přehrávajícího Samuela Jacksona coby hlavního záporáka Octopuse, který je zřejmě taky nesmrtelný, který je posedlý klonováním svých poskoků a prťavých nožiček s lidskými hlavami a který neustále blouzní o vejcích. Máme tady Scarlett Johansson, Evu Mendes a ještě pár dalších žen, které jsou ve svých rolích tak švihlé, že si je buď okamžitě zamilujete nebo je budete okamžitě nesnášet (u mě to druhé), příběh, který ze začátku nedává vůbec smysl a když už ho dávat začne, začnete si říkat, jestli to nakonec předtím nebylo lepší, prakticky nulovou akci či gradaci... A to by asi tak bylo. David Lynch by měl bezpochyby radost, Tarantino určitě taky, pro běžného diváka je útěchou především fakt, že to, že je to vlastně nuda, si uvědomí až během závěrečných titulků... ()

Phillo

Pokiaľ bol Happening wtf minulého roka, Spirit túto kategóriu obsadzuje tak na 10 rokov dopredu. Miller je prerastený malý chlapec, ktorého nikto nekontroluje a ktorý si na plátne robí, čo sa mu zachce. A nikto nevie o čo ide. Smutné je, že mu pri tom asistuje toľko nadpriemerných hercov. Spirit totižto neponúka absolútne nič, len prevarený príbeh, oproti ktorému je aj Ghost Rider majstrom filmového príbehu. Najhorší blockbuster posledných mesiacov. Bez pardonu. ()

Gore

Absolutně nezvládnutá režie Franka Millera, kdy oproti němu je Rodriguez mistrovskej umělec jak dokazuje film Sin City, na který se snařil Miller navázat, ale faktem je, že dobře nebo alespoň obstojně režírovat nedokže každej. Další chybou bylo obsazení nemastného neslaného Machta do titulní role, kdy jsme spíš fandili S.L. Jacksonovi, kterej si svou roli náležitě užíval a byl asi to nejlepší, co nám mohl film nabídnout. Nezachránili ho ani krásná Scarlett, sexy Mendez nebo drsná Vega, kteří neměli díky ploše napsaným postavám, ani co pořádně hrát. ()

Pavelos

Franku, tak tohle se Ti zrovna moc nepovedlo.. Co bylo vizuálně povedené, to bylo totálně pos... příběhem.. Nepovedená vykrádačka Sin city.. Tenhle komiks jsem nikdy neviděl takže ani nevim že existuje, no a díky tomuto filmu to asi ani nikdy nezjistím:-) Celkem dobrý komický vsuvky, takže jsem se občas i zasmál.. Nejlepší scéna je ve které Samuel L. Jackson předsatvuje fanatického stoupence A. Hitlera:-) ()

JK-Stinger

Po výborně zpracovaném Sin City je pro mě snímek trochu zklamáním. Graficky sice vypadá vše na jedničku, ale tak nějak to je ve finále o ničem. Komiks neznám a tak nemůžu hodnotit jeho shodnost, ale příběh mě zrovna dvakrát nezaujal a nebýt jako obvykle skvělého Samuela L. Jacksona a krásy Scarlett Johansson s Evou Mendes, pomalu by se na to ani nedalo koukat. I tak už mě to asi ve dvou třetinách filmu přestávalo bavit a zkoumal jsem DVD obal, abych zjistil, kolik že minut to ještě má trvat. Pár vtipných scén se sice našlo a tak jsem se aspoň trochu zasmál, i když nevím, zda měl být snímek původně komedie. Pokud ano, jedná se o komedii pouze průměrnou. ()

zdenur

Docela bolestivá podívaná. Příběh mě nechal totálně chladným, stejně jako zvláštní humor. Hodnocení zvyšuji jen díky zajímavému a na dnešní dobu poměrně originálnímu zpracování do komixové formy. ()

hell_boy

V jednu dobu to byl můj nejočekávanější film. Po tragických recenzích a hodnocení jsem na něj nějak pozapomněl a dostal se k němu až po čtyřech letech. A byla to zatracená chyba. Jsou mi úplně ukradené okolní hodnocení i celkové skore 47%, tehle úlet mě neuvěřitelně bavil. Komediální pasáže střídané temnými sekcemi ala SinCity tvoří guláš, který jsem snad ještě neviděl, ale o to je chutnější. To všechno okořeněné stylovým spracovaním a výbornými akčními scénami. No a abych nezapomněl, herecké výkony většiny osazenstva jsou famózní. Je na nich vidět, jak hrozně si své postavy užívají a tím působí přirozeně a o to vtipněji (taková Scarlett Johansson je pro mě nezapomenutelná, její IMHO vůbec nejlepší role). Přesně takhle si představuju uvolněně a s nadsázkou natočenou "komiksárnu". ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)