Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

godspeed

dokonalá forma bez obsahu. navíc představitel hlavního hrdiny je setsakra bezpohlavní tuctový typ. pár dobrých vtípků nemohlo zachránit a zamaskovat obsahovou prázdnotu. navíc všichni hráli tak, že bych jim nevyplatil honorář. ()

Akitenshi

Když jsem si to pouštěl, vůbec jsem nevěděl, která bije... možná proto mě film tolik neurazil... ale rozhodně mě ani nijak nenadchl... ()

suchakl55

Pane Miller, opusťte prosím kameru a vraťte se zpátky k papíru a tužce. Tenhle film byl otřesnej od začátku až do konce. To co fungovalo v Sin City a 300 (tj. věrné přenesení komiksu na plátno), tady bije do očí. Snaha bejt věrnej předloze co to jde, se zde stává trapností a parodií sama sebe (mluvení hlavního hrdiny do kamery, silácké výroky a panebože co měla znamenat ta výtahová scéna. Herecké výkony snad ani nehodnotit, protože herci nehráli špatně z vlastbí vůle. No prostě jen krůček k odpadu. P.S. Stejně v tý bedně nebylo rouno, ale duše Marcelluse Wallace:) ()

Milda003

Je to taková suchá splátanina, ale svým způsobem mně ten absurdita bavila... Po režijní stránce to bylo taky zajímavé. Víc jak tři hvězdičky si to nezaslouží, ale taková nenáročná akční komedie se vždy hodí jako záloha pro nudný večer.. ()

Godhaj

,,Sklapni a krvácej!“ Spirit mi nejvíce ze všeho přišel hrozně ukecaný. Na třech, možná čtyřech místech, se děj neskutečně vleče, protože postavy melou a melou. Bohužel ale ne nic zajímavého, ale samou vatu. Největší problém jsem měl s pojetím příběhu, který je napůl vtipný, napůl vážný, ale obojí vyznívá často do trapnosti. Některý fórky a hlášky se však povedly. Obsazení je velmi příjemné, hlavně Samuel L. Jackson si svou roli evidentně užíval. Dámská část ansámblu také podala výborné výkony, i když spíše svými zevnějšky. Celkově vzato mi však tento film přišel spíše podprůměrný, i když v něm bylo spousta zajímavých tvůrčích nápadů. ()

fallanga odpad!

Nějak jsem nepochopil smysl toho filmu. Záporák, který je nezranitelný chce ovládnout nějaké město a tajemný spirit, který je taky nezranitelný mu v tom chce zabránit. Navíc jsem v tom viděl podobu se Sin City, které mě dokázalo svou atmosférou vtáhnout, ale zde se to nějak nedaří. ()

Worry77

Frank Miller ve svý podstatě nezklamal, protože fotky a obrázky z filmu mě před jeho zhlédnutím opravdu nadchly. Problém ale je, že to není komiks, ale jeho hraná adaptace. Spirit nemá absolutně tušení, čím vlastně chce být. Je tu sice pokus o nějaký balanc mezi komedií a jakousi neo-noir detektivkou, každopádně víc než cokoliv z toho se to spíš stalo parodií sebe sama. S čistým srdcem tak můžu říct, že tenhle snímek není zábavný na absolutně žádný rovině. A ještě jen tak mimochodem, tak nadčasový snímek, kterým Sin City beze sporu je, si rozhodně nezaslouží být s touhle ohavností byť jen vzdáleně srovnáván. ()

MERKATtv

Neviem ako inak opísať tento film než Sin City z wishu. Tento film má neskutočne vyšperkovanú vizuálnu stránku ale stagnuje na príbehu. Ten sa sústreďuje na veľmi veľa rôznych vecí naraz a vzniká z toho nezaujímavý mišmaš udalostí ktoré dotvárajú bizarné akčné sekvencie. Celkom ma zaujalo, že to režíroval Frank Miller ale ako píšem, nie je to zaujímavé ani zábavné. Má to svoje momenty a dosť tomu pomáha vizuál ale celkovo to nestačí. ()

Sir Ludvig

Emocionalne prazdny a vizualne dnes uz nie originalny film, ktory stoji a pada na tom, kolko sme mu ochotny odpustit. U mna osobne vsetko zachranuje casting a humor, ktory sa sem-tam podari. Komiks z tohto rasi na vsetky strany, no film iba jemne zavana. ()

Grunt

Hezké provedení- hezčí než Sin city, občas vtipné, ale taky občas nudné a příběh hrozně nakouskovaný. ()

Elegnor

Tak stále nevím, co si o tom mám myslet.. Chvílemi dobré, chvílemi horší, od začátku prvoplánový a místy Miller vykrádá sám sebe používáním vizuálních prvků Sin City, dle mého názoru ale naprosto nevhodně. Čert ví, jestli je to naschvál nebo ne, každopádně to pro mě byl rušící prvek. Ve Městě hříchu to dává nádech něčeho jiného, tady už je to horší, neoriginální, ale vzhledem k tomu že na těhle prvcích bude stát i další Sin City, vážně se obávám, aby se z toho nestalo Millerovo filmové klišé. Navíc několik vtipných míst a bojových scén, které se mi hodně líbily, nevyváží ani zdaleka spoustu dialogů a pasáží, které jsem musel přetrpět. Přes všechny špatné reakce tady jsem přece jen čekal něco lepšího.. ()

snakepit

Áno, je pravda, že Spirit je film, ktorému chýba poriadna myšlienka, že postavy niekedy tliachajú dve na tri a že chabý dej nezachránia ani ladné krivky Evy Mendes, stále sa však utvrdzujem v tom, že Frank Miller je jeden z najoriginálnejších scenáristov / režisérov súčasnosti. Aj keď všetky jeho filmy vypadajú po vizuálnej stránke takmer na vlas rovnako, jeho filmy sa mi nikdy nezunujú ani keby točil večerníček pre deti predškolského veku. Ale tak či tak, je Spirit doteraz jeho najväčšou slabinou(popri 5*kovej 300vke a Sin City) a do budúcnosti by už skutočne nemal experimentovať s režisérskou stoličkou a mal by ju prenechať niekomu skúsenejšiemu. Takže keby hodnotím Spirita po dejovej stránke 2*, po vizuálnej lepšie 4. ()

Pauliee

Ono to sú tie dve hviezdičky za poriadny komiksový vizuál, ktorý sa mi skutočne veľmi páčil a za nádherné ženské obsadenie. Inak je to podľa mňa totálna hlúposť. Celkom mám rád aj také filmy bez myšlienky, proste len na pobavenie. A myslel som si, že toto bude tiež ten film. Síce je pravda, že som sa pár krát aj zasmial, ale ako celok mi to pripadá ako strašný mišmaš. Frank Miller proste nieje dobrým režisérom je len režisérom na sakramentsky dobrý vizuálny look. Keby sa nesnažilo byť komédiou, ale serióznym akčným komiksom podobným Sin City tak to mohlo dopadúť oveľa, ale oveľa lepšie. ()

Cortesz

Tak tohle byl opravdu průser. Sice se na to dobře kouká, protože po vizuální stránce je to dokonalé, ale obsahově je to horší, ba spíše přímo příšerné. Největším záporem je scénář, kdy slovo to perla a idiotské chování postav, a to především Samuel L. Jackson, kterej byl naprosto trapnej a další jsou na tom dost podobně. Dvě hvězdy dávám za vizuální stránku, protože ta se vážně povedla, možná ještě o kapičku lépe než u SinCity. ()

Sparky

ano, byl jsem zklamaný.. prvně. Kvůli vysokému očekávání. Ale když jsem to viděl znovu s tím, že se není na co těšit, tak mě to nadchlo. Trochu otravné jsou opravdu vleklé scény mezi akcëmi. Ale jinak fajn film. ()

Jara_II

Tak konkrétně pro mě je Spirit o třídu výš než Sin City. Komiksová adaptace přímo svádí ke komiksové stylizaci (a doufám, že do budoucna se striktně nebudou tvůrci držet této černo-červené varianty.. ), komiks sám o sobě JE hloupý a proto to Spiritu ani nevyčítám. Spirit sice má pár moušek.. především teda bohužel chybí nějaké rozumné uvedení do děje, diky jehož absenci se divák hodně často musí ptát proč, ale rozhodně to nevidím tak zle jako ostatní... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)