Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

korbitch22

těžko hodnotitelná záležitost.vynikající stylizace jako u sin city,bohužel kvalitou od něj neuvěřitelně vzdálenou.povrchnost franka millera na vás chčije z každého záběru,herci hrající na hraně mezi sebe parodickým humorem až zoufale nevkusnou trapností.zoufale málo akce bohužel nevynahradí plejáda nádherných roštěnek,v sexy přilehlých úborech,nehledě na to,že ta mladá herečka,hrající mladší verzi sand saref,je mnohem hezčí než všechny její starší kolegyně.gabriel macht,jenž hraje opravdu dobře,bohužel v blbém filmu,se spiritem asi moc dál do výšin neprotlačí,no a to že samuel l. jackson hraje v každý píčovině sem si už zvyknul,ale fakt sorry,jeho přehrávající octopus je i na mě moc,navíc když je to černoch,hrající padoucha,v náckovské uniformě s hákovým křížem na rukávu!ty woe,to sem ještě neviděl.a zabil koťátko!sráč!proč millere?to sis myslel že nudu celýho filmu přebiješ jedním zabitým kotětem?hajzle blbej.dvě dám,protože jsem se opravdu zasmál pár hláškám spirita,za vizuální stránku a tu sexy mladou kočku s pupíkem venku.jinak naprosto chápu malé hodnocení,onanie franka millera skončila přesně tak,jak to bývá,upatlaným slepencem něčeho,co není tak dobré,jak ste čekali:-) ()

Marze

Spirit patří do hluboké minulosti samozvaných ochránců spravedlnosti, kteří s přimhouřením oka spolupracují neoficiálně s policií. Začínal ve 40. letech a vzhledem k tomu, že na rozdíl od jiných superhrdinů nemá druhou (civilní) tvář, může se pod maskou skrývat kdokoli. Výjimečný je rovněž tím, že není nijak zvlášť cudný a nezmítají jím pochyby ohledně "pravé lásky" či potlačování citů - pozornost věnuje všem ženám, které projeví zájem. A vzhledem k tomu, že žije v comicsu, jsou všechny krásné. Miller filmového Spirita obdařil zamlženým mytologickým zázemím, takže před námi defiluje chlapík se škraboškou, v plášti a klobouku, který z jakéhosi důvodu nemůže zemřít a vylíže se rychle ze všech ran. Jak kdosi naznačí, možná už nepatří do říše živých, ale zjevně ani mrtvých. ()

jojinecko

2,5*/5...Až taký prúser to nebol, teda závisí od uhlu pohľadu...Keď budem zhovievavý a predstavím si, že herci, animátori a Frank MIller sa bavili a nechceli riešiť nič vážne, pričom dôraz mal byť kladený na komiksovosť a obrazovú stránku celej veci..tak to beriem! Práve vizuál je to čo upúta a dokáže držať stálu pozornosť...všetko okolo toho je plytké, povrchné, hrdina má nulovú charizmu a pod....ale každopádne, Spirit je film, ktorý nenudí! ()

virus10

Něco jako Sin City, a la další filmek od Franka Millera:-) Sice takový průměr, ale Spirit je i hodně vtipný. Hraje v něm jako vždy vynikající a sexy Scarlett Johansson a Eva Mendes- jenom kvůli nim jsem to musel tak jako tak vidět. Dále Samuel L. Jackson, který si roli Octopuse docela užívá. Akorát mi moc nesedl hlavní hrdina Gabriel Macht a taky jeho okamžik, kdy se něco o něm dozvíme z jeho rozhovoru s kočkou. Jinak ale Spirit utekl rychle a nenudil, takže nakonec v hodnocení přidam a dam 4 hvězdičky....taky jak často se vidí Scarlett a Jackson v nacistický uniformě.....................13.11.2010 Jelikož mě trápí svědomí, tak snižuji na tři. ()

Kailo

Další vizuální lahůdka... jenže je tu háček. Tohle už tu jednou bylo. Spirit nepřinesl nic nového, jen omíjel to samé. Upřímně se od toho víc čekat nedalo. Zástup krásných dívek je na pohled pohlazení, ale to film nezachrání. 50% ()

kajda.l

Čím míň od filmu očekáváte, tím více jste na konci spokojeni s jeho výsledkem. Tak přesně tyto pocity u mě převládají po shlédnutí Spirita.Tato ujetá barevná blbůstka, mě naprosto pohltila a já se celou dobu při sledování souboje ducha Spirita s Octopusem náramně bavil, skvělé byli rovněž Octopovy naklonované gorilky a všechny ženské postavy (nejenže všechny byly krásné,ale rovněž nesmírně zábavné) především ty v podání Stany Katic a Paz Vegy..Rozkošná hovadinka..na nelogičnosti, nenávaznost a jiné neduhy, které jsou doslova bijící do očí kašlu, důležitá je zábava a já se bavil náramně, pro mě lepší než 300.. ()

MáŠa

Těžké se nějak rozhodnout. Vizuálně tam jsou některé fragmenty hodně působivé, ale jinak nevím. Zkušený režisérský matadór by dokázal se vším asi víc. Filmu chybí nějaká určitá atmosféra. Občas věci působí dost cool, a pak zase sledujete nějaké béčko. Sin City ani 300 to prostě není. A i děj je takový divný. Ze začátku jsem se se vším dost těžko identifikoval. Pak se díky nějakým celkem trapně vloženým vysvětlením všechno vysvětlí. ()

becki_tu

Líbívá, ale celkově slabá a nepovedená komiksová záležitost, která suše popisuje příběh pseudohrdiny, který stejně nudným způsobem svádí boje s Octopusem, jehož hlavní výhodou je, že ho hraje výborný Jackson. Nebýt slušného audiovizuálního zpracování, více či méně odhalených ženských křivek a úcty ke slavnému tvůrci komiksů, šel bych s hodnocením patrně ještě níž. 35% ()

JASON_X

Jméno Frank Miller by mohlo leckterého naivního hejla hned zkraje navnadit, že se dočká podobné jízdy jako Sin City. Ale to je velký omyl. Sice dostane nachlup stejnou noirovou atmošku i vizuál, ale příběh, dialogy i herecké výkony jsou úplně jinde, konkrétně jsou naprosto totálně mimo. Spíš než Sin City připomíná tahle zdlouhavá, nudná a unylá maškaráda tragicky nepodařenou popkulkturní variaci Limonádového Joea. Taky samozřejmě zapomeňte na jakékoliv brutalitky a krev, tohle je určeno dětem a ne dospělým, takže Spirit hlavně mele pantem mirkodušínovský fráze a jen sem tam někoho praští pěstí. Ono se tam vůbec na můj vkus příliš mele pantem. A ti herci... Macht je nevýrazná nula, Jackson v pohodě ale jeho postava je směšná karikatura a Mendes je hnusná tlama. Ne že je to výrazně slabší než Sin City, tenhle potrat nesahá Sin City ani po kotníky. ()

Morholt

Frank Miller si řekl, že po jedné zkušenosti v roli spolurežiséra přišel čas, aby se chopil taktovky sám a to zřejmě neměl dělat. Stvořil něco mezi Sin City a Mazaným Filipem s vránovským motivem (pro neznalce komixu), přičemž to nemá atmosféru prvního a vtip druhého. Zatímco v Sin City postavičky fungovaly, všechny dílky skládačky do sebe zapadaly a člověk se zasmál ve chvíli, kdy se smát měl, tak tady je všechno rozhárané, křečovitě (ne)vtipné, pomatené a často nudné. Na druhou stranu neříkám, že jsem se občas nezasmál či nepobavil - Jackson v uniformě SS a rozpouštění kočky docela úsměv vyvolalo, ale to byly jen takové záchvěvy. Hlavní hrdina je k smíchu, když má být drsnější a k uzoufání, když má být vtipný - sázka na Gabriela Machta nevyšla. Přehrávající Samuel mě taky moc neoslovil. Všechno musí zachraňovat krásky v podobě Evy Mendes a Scarlett Johanson, ale ty to samy o sobě nevytrhnou. Kdyby Miller navázal na spolupráci s Tarantinem a Rodriguezem a vzal si k ruce alespoň jednoho z nich, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Je sice skvělým tvůrcem komixů a autorem filmových námětů, ale režisér je to mizerný. 30% ()

Sawy

Spirita je setsakra těžký hodnotit,protože se vymyká všem myslitelným standartům.Jeden z nejdivnějšíchj filmů,jaké jsem kdy viděl a absolutní úlet.Vzhledem k tomu,že jsem čekal totální průser,mě Spirit vlastně docela překvapil,ovšem na druhou stranu je tady jistá pachuť zklamání,protože to mohlo dopadnout mnohem líp,kdyby se filmu chopil zkušený režisér a ne Frank Miller,na kterém je nezkušenost až příliš znát.Úvodní zhruba desetiminutovka je prakticky geniální,ovšem pak se to rozpadá na sled více či méně zábavných scének,některé jsou vyloženě trapné,jiné tak trapné,že jsou vlastně strašně zábavné.Do Spirita se prostě strašně lehko naváží.Ovšem kdo mu dá šanci,toho může skvěle pobavit.Já osobně jsem chtěl dát původně dvě hvězdičky,ovšem za tu kupu strašně krásnejch ženskejch,zábavně ujetýho Samuela L. Jacksona a parádní stylizaci,která chvílemi vypadá líp než v Sin City(hlavně svítání),nakonec budu schovívavější a dám slabší tři.Ovšem Franku,stejně se radši drž komiksů,tam ti to jde mnohem líp! 55 % ()

Shaqualyck

Těch pár hlášek to fakt nevytrhlo. Millerova vize se prostě úplně nepotkala s Eisnerovou předlohou. Rejža se soustřeďuje na detaily a pro stromy nevidí les, unikají mu pointy, prdí na timing jednotlivých scén, opomíjí spád a srozumitelnost příběhu, plete si nadsázku s parodií a nejspíš odmítl v postprodukci smysluplněji stříhat. Jakoby čekal, že všichni budou znát Spirita i pozpátku a navíc začnou cca po deseti sekundách nekontrolovatelně slintat nad atraktivním obalem a la Sin City a zúčastněnými divami. Chyba. Ať už se zde totiž děje/řeší cokoliv, odehrává se to neskutečně nudným a toporným způsobem, navzdory precizně vypulírovanému high class vizuálu a úsporným oděvům většiny vyobrazených ženštin. Ono i mistr kreslíř se někdy utne, že. Nechápejte mě špatně, nesmírně si vážím Franka Millera za to, co udělal pro Batmana, má moje sympatie i nejhlubší respekt za Město hříchu, ale TOHLE!, …sakra tohle je potenciál spláchnutej rovnou do hajzlu. Ačkoliv se tu zarputile tvrdí, že „se záchodama je vždycky sranda“. Holt, není, no. ()

ScarPoul

Capital city, rovnako ako Sin City, má tú správnu atmosféru. Môžete sa prechádzať jeho ulicami, dýchať studený vzduch a viete že na každom kroku na vás striehne nejaké nebezpečenstvo. A ako každé správne mesto aj toto má svojho hrdinu. Spirita. Bohužiaľ na jeho postave film stroskotáva. Občas si sem tam utrúsi nejakú tu sarkastickú hlášku a jeho príchody a súboje sú premakané a vizuálne úchvatné, ale akonáhle príde dialóg, je to niečo čo Spiritovi absolútne nejde. Neveríte mu ani to že je nesmrteľný. Samuel L. Jackson si strihol podobnú postavu ako vo filme Jumper. Je smiešny, hlúpučký a hlavne vás celý čas pekne lezie na nervy. Keď sa len tak rozprával so Spiritom pritom ho mohol pekne zabiť, trocha mi unikla pointa. A koniec, kde ho vlastne zabila len taká šťastná náhoda bol skôr na zaplakanie. Čo sa týka dievčensého asnáblu je to veľmi pestré a vysoko pozerateľné, ale tiež sa moc s dialógmy nemusia. Najlepšie sa s toho dostáva Paz Vega ako zabijáčka Paris, ale chýba jej priestor aby naplno očarila svojím šarmom. Newmanová hudba s tohoto filmu robí taký krásny jednorázový román od Reymunda Chandlera o Phillipovi Marlowovi. tým chcem povedať, že sa hudba krásne hodí do filmu a zachraňuje čo sa dá. Frank miller je dobrý rozprávač ale nie vo filme. ako celok ho môžem len a len chváliť, ale to čo v komikse vyznie perfektne tu vyznieva doprázdna. Je tu kopec chýb, kopec scén ktorým som nerozumel a to je škoda lebo ako postava je Spirit super, ale skrátka mi nepovedal nič čo by som už predtým nevedel aj keď úprimne ani som to od neho neočakával. ()

Fleur6

„Silken Floss is the most beautiful woman ever." And the most cool. Inak to bola strašná nuda bez výraznejších charakterov. ()

Caszidy

Jak již bylo napsáno Spirit není pro každého. Stejně jako ne všichni mají rádi olivy, kaviár, ústřice, či šneky, ne každému zachutná Spirit a jeho zpracování. Já jsem si pochutnal velice. Když si tak pročítám zdejší komentáře a hodnocení, začínám mít podezření, že se většina uživatelů ČSFD již ani nedokáže na film dívat bez oné "profesionální kritické deformace". Vždyť onen doslovný a až do ad absurdum dovedený humor řady scén je zcela zřejmý. Přes některé zdlouhavé dialogy, či vyprávěcí pasáže, je Spirit hlavně díky krásnému "millerovskému" grafickému zpracování, řadě výborných až parodujících vtipů a hlavně "démonicky béčkově šílenému" Samuelu L. Jacksonovi a dámskému obsazení opravdu povedeným počinem, beroucím si "na mušku" vlastní, v současné době mimořádně populární, žánr. ()

BoPo

Vizuálna stránka zatienila všetky ostatné zložky filmu. Takže nám nezostáva nič iné, len čakať na Sin City 2. ()

Tommassi3

"Sklapni a krvácej !!" ;) Tak tak, dost bylo hejterských výkřiků do tmy !! Silně nedoceněný, avšak zároveň stejně tak nedotažený, zmršený a bizarnosti navzdory nezřídka nudný, Millerův žánrový experiment.. Ten je sympaticky hravý a sebeironický, jeho biják - Sincityovštější než Sin City.. - zas v jistém smyslu precizní i funkční po vizuální stránce, což se nakonec ohromně tluče s přehrávkami, na čele velkým Samuelem L. Jacksonem, i v důsledku zmateným příběhem.. Komiksové guilty pleasure stejně obří jako Millerovo.. Samozřejmě ego..;) ()

st.ranger odpad!

Asi to měla být parodie na Sin City, jenom jsem se ani jednou nezasmál. Buď jsem film nepochopil a nebo je to prostě blbost. Přikláním se k druhé možnosti. Ani Jackson to nijak nezachránil převlíkáním se do nacistické uniformy. ()

adamo_znk

Na Spirita sem se hodně těšil a o to víc mě zklamal. Vizuální zpracování na jedničku, to Frank Miller umí, ale to nemění nic na to že ten film je prostě hrozná blbost! Ke Spiritovi sem celej film nepřilnul, Octopus je i přes S.L.J. nesmyslná postava, zápletka otřesná a nedomyšlená ..... Pár scén se docela povedlo, ale jako celek to nedrží pohromadě vůbec... škoda škoda škoda .... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)