Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Trustme

Přijít s filmovou adaptací, i komixovým maniakům neznámým supermanem (Duch), si sice může dovolit někdo kdo se jmenuje Frank Miller, ale obávám se, že v době kdy každý běžný městský policista už má pod uniformou kostým nějakého hrdiny, je poněkud okoukané. Režíjní vrávorání tak nezamaskovává ani dominantní tmavá až černá kamufláž obrazu. Vrcholem jsou hrdinovy monology pronášené zřejmě při usilovném tlačení... Jediné co mne nutilo dokoukat byly kostýmy S.L. Jacksona a jména na tričkách jeho namnožených tlustých poskoků. ()

Danny F.

Obyč, podprůměr a nic extrovního. Zbytečně zdlouhavé dialogy. Výstižné komentáře viz.: Brain-D, Gouryella. 35% ()

Slider

Miller vie ako vytvoriť úchvatný komiksový obraz, ale ani náhodou nevie ako ho rozhýbať do plynulej scény, nieto ešte pospájať viacero scén do jedného celku. Samozrejme tie podarenejšie pasáže Spirita sú iba skopírované Rodriguezove nápady zo Sin City, no ak by sa ich Frank držal celý film, mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Takto si podkopáva nohy len tým, že sa snaží za každú cenu do filmu priniesť niečo vlastné. Aspoňže ženské obsadenie sa podarilo (aj keď tá kópia komiksovej Seliny Kyle bola trápna) a Jackson so svojimi uberkoltmi je tiež frajer. ()

fefee

Spirit je len ďalšou komiksovou adaptáciou Franka Millera ktorého svojský rukopis mi skrátka niečim imponuje a jeho výstižné gestá sú mi blízke. Hviezdne obsadenie dávalo možno väčšie ambície než v skutočnosti z toho vyšli, Samuel L. Jackson bol obzvlášť mojou bravúrnou figúrou, no čo sa týka samotného deja ten bol najslabšou časťou snímku ktorého inak v celku komické a zábavné spracovanie nebolo najhoršie. ()

SamVimes

To, že Frank Miller umí komiksy psát a kreslit, ještě neznamená že je umí i točit. Spirit je mizerně napsaný i zrežírovaný film s nepříliš povedeným vizuálem à la Sin City, který nezachraňují ani herci. Samuel L. Jackson maniakálně přehrává a o moc lépe na to není ani zbytek obsazení. Gabriel Macht má štěstí, že jej všichni znají ze Suits a na Spirita si nikdo nepamatuje. A to samé Stana Katic s Castlem. ()

blackJag

Těžko takový film vůbec někomu doporučit, protože pro koho to je? Akce skoro žádná (z půlky ještě vedená přes stínohru) a postup vyprávění úplně mimo. Celé se to tváří jako hybrid mezi Sin City a Dickem Tracym, aniž by bylo jasně deklarováno, který z těchto směrů je ten hlavní a určující, což vede ke zdviženému obočí a rozpačitému úšklebku častěji, než by si Frank Miller asi představoval (a legendární Will Eisner dokázal pochopit). Takže ano, film se nebere moc vážně, ale jako klad to brát prostě nelze (na druhou stranu, kde se vám zase podaří vidět S. L. Jacksona v nacistické uniformě). Schyzofrenní situace a příklad přeceněných sil. 50% ()

svobik

Zhruba prvních 30 minut jsem si říkal, že bych to za ty peníze natočil taky, a líp. Pak jsem ale pochopil, že Spirit nikdy němel scénář a všechny ty komické situace vznikaly přímo na place. Ostatně, pokud na sebe více než dobrá polovina scén absolutně nenavazuje a hlavní postava je místo hrdiny totální loser, je asi něco špatně. A mohl bych pokračovat do nekonečna, mizernými herci počínaje a nulovým uvedením do samotné mytologie konče. Celé se to dá ale jednoduše shrnout - stejně jako se já obloukem vyhýbám veškerým manuálním pracem, ponvědaž vím, že na co sáhnu, to se rozbije, upadne nebo jinak pokazí, neměl by se Frank Miller s prominutím srát do věcí, na které absolutně nemá buňky a raději zůstat u kreslení. Režii nebo snad nějaké vystavění filmového příběhu ať raději nechá někomu alespoň trochu schopnému. ()

Pražák

"Moje město. Je tam vždy pro mě. Každou osamělou noc je tam pro mě. Není to žádná vyglajcovaná podvodnice, oblečená jako nějaká holka pod zákonem. Ne. Je to staré město, hrdé na každý svůj pupínek, prasklinu a vrásku. Neskrývá to, čím je, z čeho je: Pot, svaly a krev generací." ()

Ichabod

Eva Mendes je zde pekelně sexy, Scarlett Johansson je taky k nakousnutí, S.L. Jackson se snaží jak to jen jde, ale pořád je to nejnudnější a nejblbější comics co jsem viděl za poslední roky. Nepamatuju se, že by mne někdy tak nezajímalo co se na obrazovce děje od Wild Wild West, protože se neděje skoro nic. Scéná strídá scénu a i tak nemám pocit, že se někam dostáváme. Humor je dětinský, zápletka mne nějak minula (ne nejsem schopen říct o čem to bylo).... Prostě děs. Miller točit neumí. ()

Guzo

Mno, komix jsem tedy nečet, takže opět film, kdy nemůžu srovnávat s předlohou, ale Spirit mě nijak nezaujal - ostatně stejně jako třeba Sin City, asi mi prostě tenhle styl moc nesedí.. Na druhou stranu je to hodně osobitý a zas tak špatný to taky nebylo. ()

JančiBači

Frank Miller si skúsil réžiu solo.No nie je to žiadna sláva, ale su aj horšie "debuty ". Film je výtvarne na jednotku.Postavy su Cool a to asi je tak celé.. Gabriel Macht ako Spirit má nulový efekt, na postavu hrdinu sa mi nehodil .Scenár je velmi slabý, celé je to zdlhavé, takú polhodinku by som odstrihol. Ale ja Frankovi verím a dúfam, že sa ešte niečo od Rodrigueza priučí a jeho další film bude lepši. Tento bol slabší, uvažoval som medzi 2*-3* a vyhrali 3*. A pomohlo k tomu aj to, že moje dve oblúbené herečky EVA a SCARLETT boli fakt sexi.8)) ()

Corey

Komiks jsem nečetl, film mě zaujal..asi si budete klepat na čelo za tolik hvězdiček, ale nehledám ve filmech jenom chyby...chci si je taky užít... ()

Richard_Ba

Podarené komiksové spracovanie (známe už zo Sin City), ale zle spracovaný komiks. Takto by som opísal projekt Franka Millera, ktorý opticky nadchne priemerného milovníka komiksov (medzi ktorých sa počítam aj ja), ale na druhej strane, urazí každého, kto nie je hluchonemý. Film zýval nudou veľkou ako škára medzi prednými zubami Samuela L. Jacksona. Zmiešanie všetkých štýlov a herci hrajúci OVER-THE-TOP vyvolalo nečakanú chemickú reakciu, ktorá vysala všetko čo je dobré a ako výsledný produkt ostal film The Spirit + H2O. Samuel L. Jackson a Eva Mendes, ktorí nepatria medzi mojich obľúbencov, si moje sympatie znovu nedokázali získať. Prekvapila ma ale Scarlet Johannson, ktorá mi ako jediná pripadala vtipná svojou absolútne flegmatickou postavou. Odkaz od všetkých fanúšikov komiksov pre Franka Millera : No,no,no ujo Miller...fuj to...choď točiť radšej Sin City XVI ako pokračovať v týchto experimentoch... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)