Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

luf

Přes všechna dobrá hodnocení a ohlasy u mě to bylo zklamání a odpadnutí po 20 minutách filmu... ()

P.J.2

Jedna z nejoriginálnějších komedií se skvělými herci vůbec, vtipná, akční..Co víc si přát?Nechápu že je tak podceněná ()

Amplifier

Výborný film u kterého se opravdu pobavíte. I když Bena Stilera nemám v oblibě tak mu tato role výborně sedne. Celé herecké obsazení bojové skupiny je dokonalé. A když se k tomu přidá dobře napsaný scénář se skvěle promyšlenými bojovými scénami dostane se nám opravdu kvalitní film, který u mě boduje 70% ()

mafe

Už samotné 3 trailery na začiatku nastavili latku mimoriadne vysoko a samotný film mal čo robiť, aby sa s tým vyrovnal. Napriek tomu 5* ()

merigieren

První půlka (2/3) mi připadala jako dokonalá komedie (ochutnávka hlavy, úvodní titulky, telefonát drogovému králi), a pak přijde útok na tábor, nějak došel vtip a zrodila se taková střílečka s vyšumělým dohráváním původního filmu. Problémek je v tom, že těch posledních 30 minut je na konci a mám je v živé paměti, takže jen 3*... ()

Judas

Ben Stiller není nějaký super vtipný herec, některé jeho filmy prosím,... ale jako režisér je to již úplná katastrofa. Celý film je vtipný asi jako rodiné prdy na začátku. Velmi, velmi nepovedená záležitost (nechci tedy tvrdit, že je to úplné fiasko, ale jsem zvyklý na trochu kvalitnější komediální notu, než na žerty v podobě "dementů"), asi bude lepší, když zůstane před kamerou nebo alespoň nebude tvořit scénáře. PS: Parodie na válečné filmy a na hollywood - prosím, ale i když nevidím do zákulisí, tak se mě humor může dotknout, nikoli však v tomto filmu. U letectva jsem také nikdy nebyl a rád se zasměju Žhavým výstřelům. ()

Pet 510

Tak to bylo hodně dementní. Zezačátku to vypadalo dost slibně, ale opravdu jenom ze začátku. Po úvodních deseti minutách následovala kaše zplácaná z trapných vtipů a nudných dialogů. Opravdu nikdy se mi nestalo, že se svorně šest lidí nadšeně chopí příležitosti opustit kinosál půl hodiny před koncem, když se jedena členka party poleje colou. ()

Akana

Tropická bouře má spoustu much, ale taky obsahuje pár geniálních ptákovin. Občas ten humor působí jako laciná vykrádačka Žhavých výstřelů, jenže tady se neparodují jen konkrétní filmy, ale herci a filmaři jako takoví a tím se Stillerův pokus vymyká a získává na přitažlivosti. Kdo mi učaroval, byl Downey a jeho postava - charakterní herec, který pro tu správnou dávku empatie neváhá podstoupit cokoliv a rozhazuje přitom neskutečně zhovadilá "moudra". Vlastně něco jako Ota Plk. Taky Tom Cruise si tu vystřihnul báječně slizkou roličku a stydím se přiznat, kdy až jsem ho vůbec poznal. No a vůbec nejlepší byly úvodní trailery, speciálně zase ten s Downeym. 70% ()

sbl

Čekal jsem taškařici roku a bohužel se i přes božský komediální line-up nedostavilo uspokojení. Normálně bych dal 2*/5*, ale jednu hvězdičku si ukořistil Tom Cruise jako f*ckující producent Les Grossman. Vždy když se objevil na scéně, tak sem brečel smíchy. Škoda, že takhle zastínil své kolegy. ()

Wolvie

V rámci současné komediální tvorby velmi zdařilé,ale já jsem čekal stejný nářez,jakým byl kdysi Zoolander a toho se mi bohužel nedostalo.Kromě výborného Downeyho a geniálních Cruiseových výstupu jsem smíchy zrovna dvakrát neumíral a u pšouků Jacka Blacka jsem se cítil vyloženě trapně a to u komedií rozhodně nemám rád.Takže vlastně docela velké zklamání,když uvážím,že jsem čekal komediální nátěr roku. ()

hazaba

Robert Downey Jr. je boží, Tom Cruise jako producent je taky dost dobrý, ostatní přehrávají nebo hrají toporně. Hodně často jsem si říkala WTF? Parodie docela můžu, ale tohle bylo v některých případech až moc křečovité... Jinak dobrá muzika. Nicméně ta třetí hvězda je za úvod filmu, ten se opravdu povedl. ()

Ukubumbahoo

Pro mě velice zvláštní snímek, na jednu stranu se mi líbil a bavil sem se, na stranu druhou některé scény hraničí se silnou trapností až stupiditou. Na jedno shlédnutí a pobavení se, to stačí ale na více ne. P.S. Tom Cruise rozhodně stojí za to, jako takového slizáka sem ho ještě neviděl :) ()

DHDV

Budu citovat z filmu „když hraješ úplného retarda tak Oscara nedostaneš“ kdyby si vzali tvůrci tuhle větu k srdci, nebyla by to tak retardován komedie! Black a Cruise wtf??????? Slabé 2 ()

Hapretor

Ano, vtipné to je, ale ne k popukání. Stillera mám jako "komika" rád, Robert Downey Jr. mě irituje, Jack Black je tady trapák, naopak dost velké překvapení je tady Tom Cruise - vůbec sem ho nepoznal! Ostatní herci/čky jsou kvalitní "křoví". Na zlepšení nálady to je, ale není to přesně ten filmový žánr ani druh humoru, který by mi přivolal divácký "orgasmus". ()

Faila

Za Blacka, který konečně není jedna vtipárna za druhou, za Stillera a jeho Větmena, za nejnechutnější nechutnosti a nejrealističtěji rozmasakrovaná těla, za tu šťávu a elán,ale především za černocha a poloplešouna! ()

mourinho

Tohle se Benu Stillerovi fakt povedlo. Obvykle k různým parodiím přistupuji docela s nedůvěrou, ale TROPICKÁ BOUŘE mě od začátku tak nějak přitahovala a nakonec i skvěle pobavila. Spousta hlášek, černého humoru a bláznivých nápadů - to je hollywoodská satira plná jízlivých odkazů na známé filmové šlágry, kterou rád všem doporučím. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)