Max a maxipříšerky

Wo die wilden Kerle wohnen

Max a Maxipríšerky

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo / Austrálie, 2009, 97 min

Zaciatok skvely, stred pokrivkava a koniec je uzasny... James Gandolfini ako cholericky a vecne nasrdeny Carol bol famozny (mimochodom, nepredstavovali ste si Tonyho Soprana? :D Ja neustale...) Musim ale povedat, ze tento film vo mne vyvolaval istu chvilu nutkanie to vypnut a nedopozerat, ale potom prisla posledna pol hodinka a ja som si naplno vychutnavala pribeh... A ten zaver... Odchod Maxa, dobehnutie Carol a pohlad KW bol na nezaplatenie... A ta hudba? Nieco skvele... Noha mi neustale dupkala do rytmu chytlavych pesniciek.(16.12.2009)

Cameron musel čekat 15 let na vývoj technologie. Kniha Maurice Sendaka musela čekat 45 let na Karen O.(22.12.2009)

Příběh o smutném a osamělém klukovi, který nedokáže být šťastný ani ve svém fantazijním světě. Problémem tohoto filmu je chybějící cílová skupina - pro děti je to nesrozumitelné, pro dospělé nudné.(18.8.2010)

Knihu jsem nečetla a proto jsem vůbec netušila, co mám od filmu očekávat - plakáty mě navnadily na pohádkový příběh o chlapci, který uteče do světa velkých, hodných a chumdelatých příšerek. Jak daleko jsem byla od pravdy! Velice zajímavý příběh doplněn výbornou, ale opravdu výbornnou hudbou a skvělými efekty - příšerky vypadaly jako opravdové - který se mi ale nedokázal dostat pod kůži a místy byl pro mě hádankou.(31.12.2009)

• predators

Budu nemilosrdný a do WtWTA udělám pořádnou díru. Nebo jej zašlapu do země. Asi jsem se moc těšil a byl unešený z traileru, který přiznejme si, byl sestříhán lépe než originál. Nebo na vás všechny ty honičky a házení hlínou zapůsobily? Závěrečné dojemné loučení sice lehce pohlo mými city, ale moře slz se nekonalo. A možná bych ještě uvažoval, jestli na to nechám dívat děti :-) Jo, a taky se mi nezdá OTD...oficiální text distributora...asi viděl nějaký jiný, imaginární film... ;-) 40%(2.3.2010)