Max a maxipříšerky

Wo die wilden Kerle wohnen

Max a Maxipríšerky

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo / Austrálie, 2009, 97 min

V kuži Johna Malkoviche bylo spravne divne, a prastene, to beru.. Ale co chtel Jonze dokazat timhle velkym chlupatym dilem pro... ani nevim koho.. Strasna nuda, bez jakekoliv oslovujici sceny, bez poradneho deje, s infatilnimi dialogy, a co je nejhorsi hlavni hrdina je opravdu to nejotravnejsi, nejujecenejsi a nejblbsi (co se tyce rozumu) decko, tohohle prekona asi uz jen nekdo/neco z jine planety. Zacatek (kdyz jeste nevite, ze to takove bude cely film) ujde, sice podstata Maxe je vyjadrena hned v prvni kamerove zbesile scene (ktera mimochodem utne tak peknou melodii,...tss), taky scena ve snehu a nasledny vybuch pekne mapuje poskozenou mysl ditete. Aspon, ze tam byly ty ostatni postavy. A ani ty nebyly nijak skvele, ale jelikoz vypadaly tak neklasicky, daly se. Ale ani ty Maxipriserky nebyly to, co sem ocekaval po skvelem traileru. Zel, tohle proste temer v cele sve podstate byl ukrok mimo a Spike se zase trefil do neceho, co povazuju za desne trapne a nic mi to nerika. opravdu jedine dulezite pozitivum (a opravdu velke, s jeho dopomoci nektere sceny vypadaji k svetu a dokazou aspon chvilkove okouzlit) je uplne nadhernej soundtrack.. Opravdu bych necekal, ze v tak relativne (relativne proto, ze stale existuje spousta mnohem horsich, i kdyz ty zas nemusi mit tak otravne hlavni hrdiny) spatnem filmu.. Císí z toho nadseni, detska radost a veseli ze hry, jaky rozdil, kdyz to srovnam s tim, co sem nakonec dostal.. Takze hlavne diky hudbe nekde na rozmezi 2 a 3 hvezd, ale po prvnim shlednuti se jako obvykle priklanim k te lepsi strane.. Snad se na to jeste nekdy odvazim podivat.. PS: kdyby se nekomu zdalo, ze muj komentar vyzniva tak na 1, max dve hvezdicky a nakonec dam 3 je to diky me ucte k Jonzovi a jeho citu pro kamerove umeni.. Po technicke strance to sice nebyl uplny zazrak, ale velice slusne remeslo.. K tomu se musi taky prihlednout(8.4.2010)

Je mi jasné, že tento film (a vlastně i knižní předloha) rozhodně nemusí zaujmout každého právě kvůli své drzosti, protože ji můžete brát buď jako klad, nebo zápor. V tom tkví také i podstata příběhu - pokud budete právě s drzou a někdy i barbarskou hlavní postavou držet sympatie, snímek si náramně užijete a budete ze sálu odcházet spokojeni. Jestli ne, můžete alespoň ocenit skvělou hudbu a krásné divočiny. Já naštěstí patřím do té první kategorie, takže jsem jedině spokojen :)(13.12.2009)

Pustil, dokoukal, pochopil, neoslovilo. Povinnost pro všechny milovníky WTF filmů.(12.11.2011)

• GigaPudding

Hipsterská pohádka o hyperaktivním nevychovaném děcku z rozvedené rodiny. To mi teda obrázky bohužel neřekly a musela jsem se tímhletím prokoukat. Max je spratek a nemůže za to tak úplně protože okolí se ho očividně moc nesnaží vychovávat. Maxipříšerky zase chvílemi vypadají zábavně a roztomile, ale mnohem častěji řeší děsně "oduševnělé" problémy s permanentně smutným kukučem, které s pohádkou moc společného nemají a na dospělejší obsah jsou moc povrchní. To se mi na tom nelíbilo nejvíc, že maxipříšerky tu kyvadlově mění nálady z pohádkové na puberťáckou a ani jednu z nich nedělají pořádně a tím pak nic ve filmu nefunguje tak jak by mělo. Taky mě docela překvapilo jak je to "násilné", ale ne tím pohádkovým způsobem jakože vlk sežere babičku. Nejmíň dvě třetiny filmu jsem si říkala, kdy nastane ten moment, kdy Maxe nějaká maxipříšerka omylem zadupne, rozbije mu hlavu na kusy kamenem nebo si Max sám zláme vaz. Prostě není to moc pro děti, ani moc pro dospělé, ale hipsteři prožívající alternativní indie vlnu z tohohle asi budou úplně u vytržení v naději, že z jejich dítěte snad taky bude podobný maniak :).(8.9.2012)

Dostal jsem hodně a budu patřit k těm, kteří Maxe doporučí dál a počkali by si v kinosále pár let na sequel. Ale přesto přiznám, že jsem doufal v ještě trošku víc. Tak pokud jste na tom stejně, odkazuji na Beasts of the Southern Wild.(19.3.2016)

• - O roli KW se ucházela Chloë Sevigny. Získala ji však Lauren Ambrose. (HellFire)

• - Film měl být původně pouze počítačově animovaný. (Geriel)

• - První klapka padla už v roce 2005. Původně měl být film uveden do kin už v květnu roku 2008. (Geriel)