Max a maxipříšerky

Max a Maxipríšerky

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo / Austrálie, 2009, 97 min

• GigaPudding

Hipsterská pohádka o hyperaktivním nevychovaném děcku z rozvedené rodiny. To mi teda obrázky bohužel neřekly a musela jsem se tímhletím prokoukat. Max je spratek a nemůže za to tak úplně protože okolí se ho očividně moc nesnaží vychovávat. Maxipříšerky zase chvílemi vypadají zábavně a roztomile, ale mnohem častěji řeší děsně "oduševnělé" problémy s permanentně smutným kukučem, které s pohádkou moc společného nemají a na dospělejší obsah jsou moc povrchní. To se mi na tom nelíbilo nejvíc, že maxipříšerky tu kyvadlově mění nálady z pohádkové na puberťáckou a ani jednu z nich nedělají pořádně a tím pak nic ve filmu nefunguje tak jak by mělo. Taky mě docela překvapilo jak je to "násilné", ale ne tím pohádkovým způsobem jakože vlk sežere babičku. Nejmíň dvě třetiny filmu jsem si říkala, kdy nastane ten moment, kdy Maxe nějaká maxipříšerka omylem zadupne, rozbije mu hlavu na kusy kamenem nebo si Max sám zláme vaz. Prostě není to moc pro děti, ani moc pro dospělé, ale hipsteři prožívající alternativní indie vlnu z tohohle asi budou úplně u vytržení v naději, že z jejich dítěte snad taky bude podobný maniak :).(8.9.2012)

Max je fracek až hanba, ale jeho svět (ať už v představách či opravdivý) s Claire, Carol a dalšími příšer(k)ami mu docela závidím. Trošku jiné, než jsem očekával, ale pořád báječně Jonzeovsky jinaké.(19.5.2010)

Wake Up od Arcade Fire v traileru bylo stokrát lepší než to hrůzné kvílení Karen O v celém filmu. Trošku jsem očekávala, že na konci snímku budu s otevřenou pusou zírat na obrazovku /jo, obrazovku, žádný plátno, čeští distributoři si zaslouží smrt, hlavně po tý masivní reklamě, co byla posledních 8 měsíců v kinech/., ale nějak se to nepodařilo. tak příště, Spiku.(22.12.2009)

Cameron musel čekat 15 let na vývoj technologie. Kniha Maurice Sendaka musela čekat 45 let na Karen O.(22.12.2009)

V kuži Johna Malkoviche bylo spravne divne, a prastene, to beru.. Ale co chtel Jonze dokazat timhle velkym chlupatym dilem pro... ani nevim koho.. Strasna nuda, bez jakekoliv oslovujici sceny, bez poradneho deje, s infatilnimi dialogy, a co je nejhorsi hlavni hrdina je opravdu to nejotravnejsi, nejujecenejsi a nejblbsi (co se tyce rozumu) decko, tohohle prekona asi uz jen nekdo/neco z jine planety. Zacatek (kdyz jeste nevite, ze to takove bude cely film) ujde, sice podstata Maxe je vyjadrena hned v prvni kamerove zbesile scene (ktera mimochodem utne tak peknou melodii,...tss), taky scena ve snehu a nasledny vybuch pekne mapuje poskozenou mysl ditete. Aspon, ze tam byly ty ostatni postavy. A ani ty nebyly nijak skvele, ale jelikoz vypadaly tak neklasicky, daly se. Ale ani ty Maxipriserky nebyly to, co sem ocekaval po skvelem traileru. Zel, tohle proste temer v cele sve podstate byl ukrok mimo a Spike se zase trefil do neceho, co povazuju za desne trapne a nic mi to nerika. opravdu jedine dulezite pozitivum (a opravdu velke, s jeho dopomoci nektere sceny vypadaji k svetu a dokazou aspon chvilkove okouzlit) je uplne nadhernej soundtrack.. Opravdu bych necekal, ze v tak relativne (relativne proto, ze stale existuje spousta mnohem horsich, i kdyz ty zas nemusi mit tak otravne hlavni hrdiny) spatnem filmu.. Císí z toho nadseni, detska radost a veseli ze hry, jaky rozdil, kdyz to srovnam s tim, co sem nakonec dostal.. Takze hlavne diky hudbe nekde na rozmezi 2 a 3 hvezd, ale po prvnim shlednuti se jako obvykle priklanim k te lepsi strane.. Snad se na to jeste nekdy odvazim podivat.. PS: kdyby se nekomu zdalo, ze muj komentar vyzniva tak na 1, max dve hvezdicky a nakonec dam 3 je to diky me ucte k Jonzovi a jeho citu pro kamerove umeni.. Po technicke strance to sice nebyl uplny zazrak, ale velice slusne remeslo.. K tomu se musi taky prihlednout(8.4.2010)