ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

Lenny.M odpad!

Snesu hodně, ale tohle už i na mě bylo moc..Nemám ani sílu psát komentář, tak něco nehorázně zvrhlého, stupidního, jsem ještě nikdy neviděla..A to sem se snažila se bavit..Bohužel, i moje velká tolerance tohle zesměšňování homosexuálů nevydržela.. ()

dopitak

Těžké rozhodování, protože nestává se často, abyste po zhlédnutí filmu nevěděli, jestli se vám to líbilo nebo ne. Diplomaticky řečeno Sacha Baron Cohen je naprostý unikát, velký umělec a skvělý herec. Z role italského šíleného holiče si klidně (s odbočkou do Kazachstánu atd) střihne roli rakouské buzny. Konečný produkt je jistě dost ovlivněn českým dabingem, který se tentokrát povedl (kdopak si to takhle hezky ve studiu zateplil s německým přízvukem?), tedy až na padesát rolí pro jednoho dabéra (zaznamenal jsem Tondu Navrátila). Cohen je velký herec, jen je škoda, že nemá k ruce někoho, kdo by mu psal LEPŠÍ filmy než takovéhle patlaniny. ()

SeBig

Nelakalo me to vůbec. Nakonec jsem to shodou okolností viděl a párkrát jsem se zasmál i nahlas. Ale že by to byla nějaká velká prdel, to spíš ne. Nejhorší film s Cohenem. ()

korbitch22

no to je zase ale úchylárna.mistr alter eg cohen,se opět ukázal jako neskutečný hovado,jenž nemá strach z ničeho a z nikoho.jeho vtipy jsou drsný,brutální a perfektně trefný a díky bohu jen mírně sem tam trapný.což jeho borat byl spíše trapně nechutný,tak bruno je vtipně nechutný:-)u scény,kdy teple retardovaný bruno běhá od stanu ke stanu a řve že mu medvěd sežral všecko kromě šprcek ,sem se natlemil jak hovado.za jeho odvahu dělat ze sebe všelijáké úchyly a neztratit při tom vtip a šmrnc,mu patří mé slipy...ééé chtěl sem říct čtyři poctivé hvězdy:-) ()

packa

Že se jedná jen o druhý díl Borata, jen s jinou titulní postavou a mnohem větší dávkou nechutností? Nevadí, bavil jsem se výborně, takže proč ne... ()

lena60

Jak hodnotit komedii plnou nejlacinějších vtípků, jejichž terčem jsou homosexuálové, černoši, modní návrháři, bezvýznamné celebritky, zástupci médií či hollywoodské filmové cajdáky? Po pravdě řečeno, nevím. Brüno mě totiž nerozčílil, nepobouřil ani neznechutil, ale kupodivu vcelku pobavil. Nebudu-li tedy příliš důkladně rozpitvávat úroveň humoru, jímž nás předávkovává Sascha Baron Cohen, přikláním se ke třem hvězdičkám. I když svědomí z toho úplně čisté nemám. ()

heyda odpad!

Solidní trapárna a nechutnost. Jediné, co mělo trochu grády a co mě pobavilo, byla ta talkshow s černochy a závěrečná EHM bitka v ringu. Jenže to je dohromady asi 10 minut a těchto 10 minut bohužel nezachrání celý zbytek (lépe řečeno zblitek) filmu. ()

giblma

Cohen místy překračuje pomyslnou mez únosnosti, dělat si prdel z blbých lidí mi taky nepříjde moc hezké. Přesto nemohu tvrdit, že jsem se nebavila. Obzvlášť poslední scéna z nahrávání agitačního songu mě dostala. ()

lillien

Tlustá afroameričkanka: Kde ste proboha vzal to dítě?!!! Homosexuál Bruno: vyměnil jsem ho za I-pod! …všeobecná vřava zděšení v publiku…Bruno: ale vždyť byl z limitované edice…Sasha Cohen prostě opět válí, šokuje, provokuje a posunuje hranice tam, kam jsem se domnívala, že už snad ani zajít nelze. Při scénce, kdy Bruno s totální profesionalitou orálně uspokojuje ducha jsem si nedokázala odpustit myšlenku, že by to takto zahrál i přes svou nesporně nevšední tvůrčí mysl, aniž by několik deci semene někdy předtím už skutečně sám nespolykal. No když to shrneme..čeká vás hodně brutální homo recese se spoustou análního humoru, provokace a střílení do homo, hetero i rasového tématu. Pro homofoby a málo otrlé to bude peklo.Mě je ale celkem jedno, jak moc co Bruno přehání, nebo že se jeho slizkost mnohým protiví, protože já jsem se fakt náramně bavila a vždy fandím každému, kdo má tu odvahu prorazit hranice morálky, uhlazenosti ,netolerance a konzervatismu, byť by to měl jako Bruno činit pořádným análním kolíkem. ()

Flego

Bezpochyby kontroverzná záležitosť, škoda že tomu chýba nápad. Podobne ako v Boratovi ( típek ide do Ameriky, poháda sa s kamošom, potom sa udobria ), len humoru o poznanie menej. ()

anais

Zatímco Boratovi se dařilo odkrývat lidské pokrytectví a nastavovat rasismu, xenofobii a předsudkům zrcadlo, Brunovi to moc nevychází. Často jsem si říkal, že bych tváří v tvář Brunovu ošahávání sám radši rychle utekl, a rozhořčení těch zakomplexovanýách Američanů se mi nezdálo úplně nepochopitelné... Párkrát se ale trefil do černého (kněz gay-léčitel), a často je jednoduše vtipný. A ještě musím podotknout, že Sacha Baron Cohen je geniální improvizátor. ()

poz3n

Musim říct že Brüno mně přináší velký morální dilema. Na jednu stranu vidim na co chce Cohen upozornit, do jakýho vosího hnízda rejpe, na druhou stranu mi ale přijde, že rejpe chvílema divně, chvílema debilně a chvílema uplně uboze. No a pak přišel závěr, společnej song, za kterej bych dal klidně 6 * a sem zas v koncích jak tohle zhodnotit. Ňák tak napůl no. ()

Jinny

50 %. Bruno není popravdě řečeno dobrý film, nemá příběh, který by se někam přílš posouval. Jednotlivé scénky spojuje jenom přítomnost hlavního hrdiny a smějete se hlavně kvůli tomu, že si říkate, že TOHLE už přece neukážou. On se ten humor vlastně týká takřka výhradně gayů, přičemž Brunův rakouský původ by mohl být stejně vděčný jako to, že Borat je z Kazachstánu. Když už jsme u nevyhnutelného srovnání s Boratem, u Bruna se zkrátka za svůj smích o něco víc stydíte. ()

honajz odpad!

Sascha Baron Cohen se pravděpodobně pokusil ukázat, kam až může vést pozitivní diskriminace. Povedlo se mu natočit hodně nechutný film. Naprosto vážně doporučuji před tím, než si tento film pustíte, postavit si někde poblíž kýbl na zvracení. Pokud tedy nejste sado-maso-řitně ulítlí. Sice asi chápu, co chtěl Cohen svým filmem vyjádřit, ale tentokrát myslím ve své parodii současných mravů přestřelil. Je sice fakt, že 4% menšina okupuje 96 % celosvětové filmové produkce, což je zvláštní nepoměr. Také je pravda, že homosexualita se v posledních letech stala spíše módní záležitostí, a ti, kteří ji mají vrozenou, se z moderních zviditelňovacích snah cítí spíše trapně. (Resp., mám pár známých, kteří holt se s vrozenou homosexualitou narodili, a všechny ty pochody, politické snahy, pokusy o změny zákonů, kecy o registracích apod., jsou jim silně proti srsti. Nikdy se necítili nějak diskriminovaní, ani v době komunismu, a tyhle věci berou jako osobní soukromou záležitost, o které nechtějí diskutovat veřejně.) V tomto filmu (od prvních minut jasně produkovaným studiem Üniversal) vystupuje Cohen jakožto rakouský módní specialista a moderátor zábavního pořadu, který je teplý. Dává to najevo vizáží, řečmi, chováním. Snaží se prosadit v Hollywoodu, smířit Izraelce a Araby, stát se vojákem a tedy chlapem, podstoupí převýchovu na heterosexuála... Mezitím si stihne z Afriky opatřit malého černouška, kterého vozí jako maskota. A na závěr si s Eltonem Johnem zazpívá "mírovou" písničku o tom, jak v každé vesnici potřebují vybělit anál. Chápu, že se Cohen veze na módní vlně určité negace trendů antidiskriminace a pozitivní diskriminace, ačkoliv se tváří jako výsostný propagátor těchto snah. Dovádí je ad absurdum, nejspíše proto, aby ukázal, že by bylo fajn stanovit nějaké hranice, kam až s tou podporou menšin chceme zajít. Na druhou stranu si myslím, že to šlo vyjádřit kultivovaněji. Jistě, takto přivodí divákům šok, ale také znechucení. Po zhlédnutí filmu je člověk nejen znechucen, ale ani to vlastně nevyvolá nějaký dialog. Protože Cohen v celém filmu tak strašně drží linii "seriózního" vyprávění, že zapomněl na občasné mrknutí na diváka, aby věci nebral tak doslova, chybí mu nadhled. Ne každý je schopen přijímat jeho styl humoru a vtipů, a i ten, kdo to asi dokáže, může často tápat, co myslí Cohen vážně, a co ne. Tedy - kdy paroduje, a kdy naopak říká svůj názor. Pokud nějaký má. Na každý pád je pojetí filmu skutečně tak přehnané, až je urážlivé a nechutné. Přehled možných análních praktik s liliputem v hotelu už snad ani nepatří k něčemu, co by napadlo normálního člověka - přemýšlel hodně Cohen nad těmito úchylárnami a jak je bude natáčet? A hrátky s penisem byly skutečně nutné? Nejvíce film selhává jako celek - po řadě skečů vlastně ani není jasné, co říká, komu to říká, a evidentně je v určité fázi už jedno i jak to říká. ()

virus10 odpad!

Nechutný a trapný!! Narozdíl od Ali G a Borata je tohle fakt sračka. Scooter na začátku filmu a ostatní písničky byly to nejlepší na celým Brunovi. ()

jonyyy

Sashovi neříkají slova jako hranice a snesitelnost vůbec nic a to dělá Bruna pekelně vtipným. 80% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 139 KČ ()

MM11

Kontakt s publikem udržoval Borat skrz svou víceznačnou postavu. Patřičně originální, nutno říct. Další alter ego působí v zaplivaně nefunkčním a už absolutně zkaženém světě poněkud obyčejně. Metrosexuální gay ukájející se bez zábran je evidentně poněkud méně progresivní figurka. Na druhou stranu automaticky ladí humor do ještě kajícnějších výšek. Hloubavý Brüno ani být neměl, ale trochu usazenosti by mu neškodila. Švenkuje sem tam, místy se ohromně najde, aby následně dojel na trapnost. Nejen humor dostál změn, i "filmovost" materiálu je na jiné výši. Není asi fér tak vyjíždět proti filmu, co trvá osmdesát minut, ale Sacha Baron Cohen lehce poztrácel dech. Jestli bude podobným tempem tratit nápady, tak jeho příští výlet bude poměrně zoufalou cestou. ()

Kailo

Sacha charkterní herec určitě je, to ale nic nemění na tom, že mě Borat, tak Bruno v půlce přestávali bavit. Prostě nuda... 30% ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží