Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Pretender

Tenhle film spíše připomíná dokument než akční thriller - nasnímané obrázky hezké krajiny, nulová akce, scenář se taky zrovna nepovedl. 1 hvězdička za Langmajera. ()

Hanys_

Scénáristu pověsit za koule do průvanu. Protože námět je sakra zajímavej, ale to je boužel tak asi všechno. Technická stránka filmu ok, ale hodinu a půl sledovat dost nezajímavé postavy a poslouchat ty jejich šílené dialogy..no ještě, že tam byl Krobot. Ku*va prdel!!! 4/10 ()

Paity odpad!

Rádoby tvrďárna, která se Filipu Renčovi nepovedla (po kolikáté už?) a tak nemůže skončit jinde než v propadlišti dějin. Docela by mě zajímal finanční výsledek tohoto nesmyslu. Navíc ani TV to nijak nereprízují. ()

Merkin

Na český film poměrně nekonvenční námět. Ovšem toporní herci zcela zadupali jakýkoliv potenciál. Stejně tak i slaboduché dialogy spolu s přebytečnými záběry na pádla zabořená do proudů Černé řeky tento snímek spíš potopí ( i s kapitánem Renčem). ()

kollis

Při sledování se mi neustále vkrádalo do hlavy, že za kamerou sedí Stone s Parkerem a točí parodii na Deliverance. Přepálená a v naprosto nevhodných místech hrající patetická hudba, zahloubané pohledy herců, polsko-česko-rusko-srbsko slovanská hatmatilka (co to kurva?) a závěrečná incestní pointa (tipnul jsem si ji už v půlce, ale modlil jsem se, aby tak film opravdu neskončil) mě v tom utvrzovaly. Jenže z prohlášení v tisku to vypadá, že to Renč myslel vážně. A to je pak kurevský průser. ()

mirkaaa

Tak trochu akčně-dobrodružný film Filipa Renče. Film je sice vizuálně působivý, ale scénář se bohužel nepovedl. Miroslav Krobot je občas vtipný, ale jinak je to prázdné. ()

peetriss

Tak tohleto snad nemůže Filip Renč myslet vážně!!! Naprostá slátanina, trapnost a urážka film milujícícho diváka! ()

Piškotka odpad!

Na to se nedalo pomalu ani dívat. Buď jenom furt voda, smlouvání s divně oděnými individui nebo neustálé rušivé flashbacky u Langoše. Děj veškerý žádný. Renč se snažil snad o velkofilm. ()

J*A*M*A*L

Filip Renč už totálně potvrzuje, že by ve světě filmů už raději neměl být.Vím že já jsem ve světě filmu udělal velký hovno, ale každý má svůj názor a je fakt vidět, že Filip Renč nemá moc dobrý talent.Především riskuje to, že natáčí filmy s žánry, které moc v Česku ve světě filmu nenajdete.Zřejmě by se dalo říct jen to, že to byla ztráta peněz a pro většina lidí času.Od Renče jsem viděl celkem dva filmy(možná víc, ale jeho filmografii jsem si ještě pořádně neprohlédl, zřejmě až po dopsání tohoto komentáře): Requiem pro panenku a toto, no a ani jedno se mi zrovna moc nelíbilo a oba vypadaly moc lákavě.Zřejmě už má u mě prozatím tečku a myslím si, že to nebude špatný nápad.20% ()

Cuzan

Dvě hvězdičky za sexy Filipa Blažka a krásný lokace řeky. Jinak samé jednorozměrné vulgarizovane postavy, typu směšný učitel, primitivní a zlí domorodci, hezká blbá Slovenka, hezká nadržená Rumunka, a tak dál. A příběh jaksi bez šťávy... ()

sona123

Hodně slabé. Začátek vypadal slibně, rafting na velké vodě - paráda, ale to je tak vše, co byla na filmu zajímavé. Jo a ještě Krobot měl vtipné chvilky. Jinak byl příběh plytký, srbští vojáci trapní, napětí tu nebylo vůbec, love story naprosto zbytečná. ()

Cement73

Okrem peknej rumunky bol ten film len uplnou stratou času. Dej slabulinký, herecké výkony nevýrazné. Len krôčik od Odpad-u. Dokonca nai celkom atraktívne prostredie nebolo dost dobre vyuzite okom kamery. ()

mira007

Pokus o žánr, který se v české kinematografii vyskytuje opravdu raritně. Z toho důvodu ho nezatracuji ale mohlo to mít lepší spád. Body dávám za tu hezkou Rumunku. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008