Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

anyonecek

Ten obsah mi přijde jako trošku moc vychvalování filmu, který opravdu tak speciální a dobrý nebyl. Herecké výkony špatné, celkově ta idea toho příběhu stojí taky za prd. Dobrodružné to rozhodně nebylo, spíš parta vidláků co se plaví na raftu a vůbec neví co se děje okolo, kromě hlavního hrdiny, který má očividně jasno. S tímhle se Hollywood nepokoří. ()

kubilov

Akčně dobrodružný thriller od Filipa Renče? Ale kdeže, pouze chabý pokus o světovost, jenže za tou se do východní Evropy nejezdí, Filípku. Všechno je špatně, od tragickýho výběru herců, z nichž to dokáže zachránit jen nějaká zabíjecí Krobotova hláška, fakt dementní scénář, děj neděj, rozklepaná kamera, "akční scény" na úrovni špatnýho studentskýho filmu a pitvoření všech možnejch slovanskejch jazyků a jejich komolení do češtino-ruštino-srbštiny nebo co to bylo, fakt dorozumívání na úrovni opic po obrně, což se alespoň podle mýho názoru do takhle propagovanýho filmu nehodí. Jednu hvězdu dávám za už zmíněného Miroslava Krobota, kterej nedělá nic jinýho, než jen že si z toho dělá jednu velkou prdel. Sledovat jen na vlastní nebezpečí. ()

ac1976 odpad!

Tak s touto hlúposťou sa Filip Renč asi chváliť nebude. To je snáď nejaký pokus o východoeurópske Deliverance! Pekná príroda, sexy Lucia Siposová a tradične vpoho Miroslav Krobot neprevážia stupídny nudný dej a otravné Langmajerove spomienky. Príšerne nudný film. ()

Pitryx

Na naše poměry velmi dobře udělaný film, hlavně kamerou. Také hudba je skvělá. Pokud pomineme několik drobností, např. Srby hovořící někdy česky, záběry na skoro prázdný raft, kde by přece měla být zavazadla atd., tak se na film dívat dá. Není to bůhví jaké veledílo, ale děj je svižný a má i spád. Herci se, pravda, kapánek flákají, ale co zde taky měli dělat jiného, že. Já jsem byl spokojen. 2012071486189000 ()

Gamekeeper77

Docela dobře natočené. Moc pěkná krajina, příběh taky není špatný, líbí se mi skvěle udělané flashbacky a Raluca Aprodu ;-). Snad jen dialogy slabší a i když povětšinou relativně slušní herci, tady mi prijdou jako dost křečovité, Renčovou rukou zbytečně moc násilně vedené loutky. Dát jim vic svobody, dopadlo by to o moc líp. Tyhle české, rádoby akčně točené filmy moc nemusím, ale tady mi to, ani nevím proč, vůbec nevadi a vždycky když to vysílají se na to s chutí znovu podívám. Myslím, že to bude nejspíš tou přírodou. 62%. ()

cinema_cz

Akční drama Na vlastní nebezpečí má své limity. Tím největším je scénář. Tedy scénář, spíš námět... Příběh je jednoduchý, což by ještě nevadilo, ale chybí mu úderná přímočarost a přirozená síla. Ještě hůř jsou na tom postavy, jež jsou spíš načrtnuté než pevně vystavěné procházející nějakým smysluplným a čitelným vývojem, což se nejlépe projevuje na hereckých výkonech. 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 02/2008) ()

Dee_One

Pomoooc, nuda! Akcni film? Cuze? Pan Krobot mel sice par slusnych hlasek a Raluca pekny kozy, ale ani on, ani ona... ba dokonce ani oblibenec Langos nestacili na vice nez dve hvezdicky. V prvni polovine filmu je to jeste dobry... ale pak (a mozna uz i mnohem driv) vam nejspis vsechno dojde a budete se jen a jen nudit a cekat na konec. Mimochodem... pri "necekanem", dramaticky podanem odhaleni na konci se pulka kina smala. Achjo, Filipe, Filipe. ()

Mr.Shock

Já jsem na tom byl včera v kině s jednou velice pohlednou slečnou. Film doporučuji na nějaké líné víkendové odpoledne, k tomu přibalit pivečko, pokud možno náležitě vychlazené, slečnu, pokud možno náležitě nažhavenou, a brát s nadhledem...K filmu přibaleno: 1 pár Langmajerových psích očí, 2 páry perfektně ložených prsou, 1 pár stále solidních i když trošku pokleslejších prsou, nabušeného potetovaného výletníka, 1 trapný herecký výkon v podání "slizáka co si do auta propašoval mačetu", skrznaskrz záporáckého rumunského policistu, fetišistického velitele rumunské policie a kopec pěkných záběrů přírody. Naneštěstí gradace hudby mnohdy není příliš na místě, o scénáři se vyjádřilo vícero lidí přede mnou... Tak nějak z toho "thrilleru" vychází úsměvná road movie se špetkou dramatu, ať se snažím, jak se snažím. Profesor je ale úžasný a herci celkově jsou sympatičtí (hlavně holky a majitel cestovky). Film budí velmi milý dojem.. Já jsem se bavil. 70% ()

Santek

Ten příběh je víceméně dost zvláštní, doprovodná hudba moc přehnaná. Chtělo to volit decentnější hudební motiv. Ale ten způsob jakým je to natočené je pro mně určitým způsobem zajímavý. Něco podobného jsem dlouho neviděl. ()

Prubner

Film je ještě slabší, než jsem čekal. Scénář je odfláknutý, režie nezvládnutá a herci bezradní. Film je nudný, bez napětí, bez pořádného děje, některé scény jsou trapné až amatérské. ()

rawboy

Film plave, přesně podle prostředí, ve kterém se odehrává. Chabý scénář jen podtrhují toporné herecké výkony. Renč vyloženě zklamal a od "odpadu" ho zachránily pouze záběry hezké krajiny. ()

dražis odpad!

Jestli se chcete zbláznit z nekonečnejch zpomalenejch záběrů a totálního nesmyslu, tak s chutí do toho. Já už bych to po druhý nedokázal... ()

ugly_joe odpad!

Tak to by ma teda zaujímalo, či...rozumiete, tá nechutná hrôza... či aspoň v ranných...ech, teda na začiatku, keď to ešte nemalo režiséra (je to režisér, ten chlap, čo to točil?), čiže, prepáčte tú formu komentáru som stále čiastočne v šoku, by som rád vedel, či aspoň v rannom štádiu písania scenáru, to malo akú takú hlavu a pätu. To je teda to, čo by ma veľmo zaujímalo... ()

Lewaso

Nuda, nuda a zase nuda - a sem tam nějaký výkřik, krev nebo glosa. Film se sám utápí v Černé řece a nikdo ho nezachrání... ()

gotham

Docela mě pobavil Film o filmu, kde Renč vypráví o úžasné odvaze herců, kteří místy až riskovali život při natáčení tohoto veledíla. Tento film za riskování vlastního krku opravdu nestojí, na druhou stranu je zajímavé podívat se na český, jakžtakž akční film, protože toto se u nás opravdu prakticky nenatáčí. Ale popravdě řečeno, příběh je velmi slabý, herecké výkony také, asi opravdu nevidím důvod, proč tento film někomu doporučit. 20% ()

route60

Filip Renč tento film nezvládl, šel do toho na vlastni nebezpečí a také tak dopadl je to velká škoda protože jediné co stojí zato je nádherná příroda, což je ale hodně málo na celovečerní film, herci odvedly maximum možného. ()

StrikerJC

A mě se to docela líbilo, jeden z mála českejch filmů, kterej se fakt dá dodívat do konce aniž bych u toho nezývnul. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008