Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

montimuf

Jsou tam nebezpečné peřeje, ale my tam přesto pojedeme s partou přátel pokořit tento divoký tok! - No tak suché hlášky pana Krobota musíme brát jako pozitivum tohoto snímku. Další se pak hledají jen těžce. Za zmínku stojí ještě hudba (jakéhosi) Waltera Krafta a další hvězda v hodnocení je za tu čarokrásnou přírodu. Tím výčet pozitivního končí. Filip Renč se snažil natočit film, na který není český filmařský naturel stavěn. Ale neřekl bych, že právě režie je hlavním faktorem, který tento snímek táhne dolů. Ano, výtačel mne nejeden opakovaný záběr i bullet time pasáže s drsně se tvářícími herci (snad jen Blažkovi jsem to trošku žral - od dob princátek mu narostlo nevídaně svalové hmoty). Vysloveně pak otravují flashbacky s nebohým tatíkem! Ale přesto to na mne působí tak, že Renč (ač zřejmě nevědomky) zachraňuje svým nepopiratelným talentem co se dá. Ano, ano! Scénář je tím hlavním hrobníkem. Kolikrát jsem si říkal, že si z nás diváků scénárista dělá p***l! Za tu dějovou osu, dva vysloveně směšné policajty a takový malý incest na závěr by měl soudně vyfasovat 5 let zákazu sahání na pero a jemu podobné nástroje! ()

Henry Morgan

No já nevim, ale bylo to dobré. Možná chvilkama trošku zdlouhavé, ale to k cestě po řece holt patří. Rodinná tajemství, tajemná neprozkoumaná řeka, pochybná policie, napětí, vražda. Sakra vždyť tohle točí akorát v americe. Renč se s tím popasoval vcelku úspěšně, tak sakra, proč to házet do koše? ()

radeckator odpad!

V Česku by točení akčních filmů mělo být zakázáno snad i zákonem. Jak uboze tento film vyzní ve srovnání například s Divokou řekou s Meryl Streep a to je dle mého velmi průměrný film. Trapný scénář, mizerná režie, ubohé herecké výkony (nechápu, že se k účasti na tomto průjmu nechal přemluvit člověk s takovým charisma jako je Miroslav Krobot). Ovšem vítězem v obludnostech se stává ,,zahraničnina" domorodců. Když jsem to slyšel, tak jsem myslel, že už se fakt poseru smíchem :-) ()

Realmond

Film kterej je pojatej ve velkym stylu americkejch akčních thillerů, kde sledujeme skupinku různejch lidí s různejma povahama jak prožívaj nebezpečné a napínavé okamžiky. Ale jen si člověk musí uvědomit, že česká produkce na tohle zatím prostě nemá a tím víc když scénář v určitejch chvílích ztrácí tempo. Ale tak za snahu a za to že českejch filmů tohohle typu moc neni ***. ()

Karp

Spoiler: Víte, čeho jsem se nejvíc obával? Že ten "pytlák" bude nakonec filmovým otcem Jirky Langmajera, který před roky zahynul v cizině... Asi si teď řeknete: "No to ne... Tak hloupý ten film být nemůže?" - Ale může!:-) Naštěstí této "proměny" jsme byli ušetřeni. Nicméně zápletku se sestrou v incestním vztahu jsem tím pádem očekával od prvních chvil... A věřím, že jsem nebyl sám. Dobrá rada proto zní: Až v zahraničí vytáhnete při první příležitosti z vody krásnou dívku - modelku, dejte si pozor. Mohla by to být vaše sestra... Jinak obrázky jsou krásné, herci buď nehrající nebo karikující a děj odpovídá pavlačovému drbu z dovolené. - Pouze název je poctivý a upřímný. "Na vlastní nebezpečí, dámy a pánové." ()

nwx odpad!

Stále jsem se tomu vyhýbal. Dnes jsem kouknul. Uf! Jestli chce Renč dělat něco na způsob hollywoodských filmů, ať se na nějaké nejdříve podívá! I ty nejlevnější jsou po technické stránce x krát koukatelnější, než to, co on tvoří. Hrůůůůza. Renč prostě točit neumí. Neumí stavět scénu, neumí gradovat napětí, neumí vybrat ten správný záběr, úhel kamery, nastavit ostrost kde je potřeba atd. Neumí střih. Kdejaký amatérský film vypadá mnohem lépe. A to se ani nebavím o nekontaktním zvuku, který je u tohoto filmu dodělán dodatečně až ve studiu, včetně dialogů, což u amerických filmů neexistuje. Kvalita obrazu příšerná. Proboha ať už ten člověk nic netočí! Odpad! ()

bearmeedek

Mě tenhle film teda vůbec nevadil. Sympatické je, že na mě nepůsobil moc česky. Hodnocení od Elity minimálně o jednu hvězdu podhodnocené. Nic divného. ()

cineboy

jedna hvězda za krásnou přírodu a pěkné baby, jinak film o ničem. Škoda, od Renče bych čekal víc, promarněná šance. ()

Likan7 odpad!

To je tak, když musíte občas šáhnout na oficiální distribuce filmů na YT a nemáte nějaký relevantní výběr. Pak se k divákovi dostávají ryzí poklady české kinematografie. Poklady, které neměl nikdo nikdy najít nebo vykopat, ale raději zaházet pískem, s dynamitem a varováním. Dvojitým varováním...s cedulí...kolem ostnatého drátu. ()

-henry-

Záměrně (!) vtipné hlášky a scény se skutku podařily (především prostřednictvím Krobota) a že jich není málo. Ale režisér mluví něco o akci, thrilleru a boji s přírodním živlem. Nebudu příliš rezolutní, když podotknu, že tam není ani jedno. Zbyla tak nedomrlá komedie, na české poměry nezvykle epicky natočená (v porovnání se západem krapet ošmelená - vodáci se neustále plaví po stejném úseku řeky, kaskadéři nepříliš podobní protagonistům, vícero použití stejného záběru), zato doplněná směšnými (tady už nechtěně) béčkovými ingrediencemi (všechny herečky ukáží obnažená prsa, parodicky zlí záporáci, šablonovité charaktery, přespříliš důrazná a nevhodná hudba). Ano, dá se u toho slušně zabavit. ()

Tythan

Musím tedy říci, že je to přesně jak jsem očekávala. Tento film je ve své podstatě skoro o ničem. Když se podíváte na upoutávky, tak vám do nich dají ty, jak bych to jenom řekla, nejakčnější záběry, ale poté ve filmu se už jen díváte na nudný, pomalu ubíhající zbytek. Nemohu Renči odepří nějaké hezké záběry, ano příroda je krásná, proto také ta jedna hvězdička, ale ať si s ní příště natočí raději nejaký dokument. Můžu jen říci, že jsem ráda, že jsem na tenhle film nešla do kina, protože bych byla opravdu hodně zklamaná. ()

KdG

Čekal jsem podle zdějších hodnocení větší blbost, ale musím říct, že ten film není zas tak špatný. Jasně je to chvílema docela zmatené, konec je divnej, ale jinak ta příroda ve filmu je fajn, ta rumunka je fakt moc pěkná a Krobotovy hlášky tomu dávali říz. ()

dino.h odpad!

Bohužel jsem se 92 minut nudil a čekal na konec jako na slitování... Jako výstrahu pro další filmy bych hlavně vytáhl trapný scénář a veletrapného Krobota. ()

TSZ

Dobrodružný film podle Filipa Renče. Je smutné, kam až ve své době nejtalentovanější český filmař klesl. Tragický scénář mu samozřejmě příliš nepomáhá, nekoukatelné herecké výkony většiny zúčastněných jen podtrhují tenhle velký filmový průser, který je opravdu od začátku až do konce tak špatný, jak je to jen myslitelné. Závěrečná "pointa", kterou vytuší každý kdo má mozek už po cca půlhodince děje sráží tento paskvil na úplné dno, nicméně za moderní kroužení kamerou a občasné záběry krásné okolní přírody je to za celkovou jednu jedinou hvězdu. Rozhodně nebrat. ()

Gromit odpad!

Nečekal jsem zázraky, ale že to bude tak neuvěřitelně hloupé, to by mě opravdu nenapadlo. Renč sice obdivuhodně ovládá řemeslo, ale díky stupidnímu scénáři a přehrávajícím hercům přichází veškerá jeho snaha vniveč. A ten otřesný konec! Čekal jsem ho, bál se ho - ale upřímně jsem se mu zasmál. Co dodat? Výstižněji se tento film snad ani jmenovat nemohl. ()

Dantte..

Téměř žádný scénář a Renčovi zpomalovací hodinové záběry jsem nepochopil, vždy jsem u toho málem usnul. 25 % ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008