Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

kecinzer

Naprosto nezábavný film, který mě ještě každou chvíli ničil flashbacky. Zaujalo mě jen pár drobnějších hlášek, jinak to byla opravdu bída. A to jsem se nat o celkem těšil. ()

Illy

Že pan Renč umí natočit efektní obrázky ví asi každý. Ovšem to nestačí. Totálně dementní scénář, snaha být cool a i chabé herecké výkony tento film sráží do bahna. Ovšem když balkánci hovoří svým jazykem (českoruská parodie), řval jsem smíchy... ()

bidja

Alegorie jak si čech představuje balkán, plná zbytečných hereckých výkonů (Langmajer), zbytečných herců (Blažek) a malé světlo (Krobot) v temnu. ()

Gore

Renč podruhé přestřelil (poprvé to bylo s Válkou barev) a pokaždé se jednalo o pokus o thriller. Zas úplně špatnej film to není, jak se to vezme. Plusů by se tam našlo několik, od Krobota, přes hudbu a několi malebných záběrů kamery i ten příběh by se dal ještě skousnout. Ale co je největším problémem, to je mluva balkánců. Pokaždé mluvili jiným dialektem, až se z toho vyklubala čeština nebo chabej pokus o češtinu v podání rádoby cizinců. Celou dobu jsem čekal, kdy tyhle rádoby balkánci vyskočej s roztaženejma rukama a řeknou: tadá, my jsme češi a na cizince si hrajem. Ale bohužel se tak nestalo. Co jde ještě do mínuse jsou herecké výkony všech ostatních a jejich vzájemné dialogy. Jednou to člověk vidět může, ale víckrát opravdu ne. ()

M.A.J.O.

Jedna hvězda za propagaci domácí slivovice a druhá za to, že je to natočeno jiným stylem, než na který jsme byli doposud zvyklí. ()

cupito

Režisér Filip Renč - říkala jsem si, že je pro mě zárukou pěkného filmu - Bohužel mě to značně zklamalo. ()

Greg25

FIlip Renč tímhle filmem šlápnul dost vedle. Je pravda, že Na vlastní nebezpečí je vlastně takový dokument. Příběh hraje druhé, možná i třetí housle a scénář je prachmizerný. Jenže kritizovat je u tohodle snímku strašně jednoduchý (dialekty, nevěrohodnost postav, atd.), ale málokdo ocení to, že tenhle film je jiný než většinová česká produkce. Přiznávám se - nebavilo mě to, ale na druhou stranu byla to změna - česká produkce chrlí obvykle filmy na standartní šedesátku, ale vždy se stejnými tématy a Na vlastní nebezpečí je sice v porovnání se zahraničními dobrodružnými filmy lehce k smíchu a nemá nosný děj, ale u nás je to prvotina a možná proto u ní oceňuji zejména tu snahu natočit něco jiného. 40% ()

panmroz

Pokud si správně pamatuji vyjádření režiséra, inspirovalo jej "obnažení charakterů", ke kterému prý ve vypjatých adrenalinových dobrodružstvích dochází. Jakým způsobem se ale ve filmu objevují ony "zlomové situace" (chlápek něco huláká srbsky a u toho mává bouchačkou, jinej chlápek je debil, a jeho slečna to zjistí až poté, co se vybourá jejich člun, Jiří Langmajer,...no nic) je přehlídka neopodstatněného. Hudba burácí, zatímco hrdinové jedou v oprýskaným vanu, hlavní hrdina hledá symboly peřejí, které na stěny skal maloval jeho otec (znamená to tedy, že sjel řeku několikrát?), poslední záběr se odehraje v "bayovském" rytmu (tj. hlavní hrdinové stojí a kamera obíhá) aniž by byl nějaký důvod, aby stáli zrovna tam. Jen...zkrátka pěkný místo; ale představa, že tohlencto uvidím jinde než v televizi, není úplně z nejpřijemnějších. V titulcích poděkování Marku Dalíkovi. A je to. ()

melloun odpad!

Ve filmu se mluví méně než v animáku Wall-E, k tomu si ještě přidejte neskutečně pomalu plynnoucí děj bez jakéhokoli vzrušení. Adrenalinovou jízdu na raftu si představuji opravdu jinak. Zpomalené záběry nad i pod vodou, no to je hrůza, u které člověk usíná. Prostě nuda k ukousání. ()

Czernozub

Proklínám průvodce za to, že jej napadlo nám to pustit při cestě z Francie, a pohled na obrazovku, sadisticky umístěnou cca 2 metry ode mě, mi bránil v kochání se nádhernou francouzkou krajinou. Snad v touze učinit tomuto příkoří alespoň malou satisfakci mi byla za zvuků příjemné hudby servírována malá rumunská chuťovka v podobě slečny Aprodu, korunovaná báječným vystoupením pana Krobota. K tomu podávaný aperitiv musel být snad z Anglie či co, protože si jinak nedovedu vysvětlit jeho otřesnou příchuť. Tři hvězdičky si program zaslouží, ale bráno kol a kol- měl jsem se raději dívat na krajinu.... PS.: Můj smích doprovázený trapným tichem spolucestujících řekl bych dost výmluvně svědčí o obecné inteligenci českého diváka... ()

Košoun

Neskutečná blbost první třídy. Debilní scénář, nulová atmosféra, nulové tempo, bez slušné základní dějové linie s rozzulením/závěrem/pointou (říkejte si tomu jak chcete, ale za těch 90 minut jsem čekal víc, než to co dokáže vymyslet desetileté děcko ve slohové práci). Podivná hudba neladící k tématu, pár zajímavých nápadů (bitka pod vodou mě ceklem bavila, asi tak minutu). Špatný zvuk. K dobru jen skvělé exteriéry a dobrá kamera. Být to dokument o Rumunské (nebo kde se to ksakru odehrávalo) přírodě, tak jsem nadšený. Přišlo mi, že Renč od začátku do konce nevěděl co točí. Jestli akční film, komorní rodinné drama, tajuplný thriller o hledání svého otce... Spíš splácal všeechno dohromady, přidal k tomu pár neskutečně debilních dialogů, zasadil to do cool vodáckého prostředí, aby to bylo víc "akční" (sorry, ale i Rafťáci měli zajímavější scény z vody). Tohle se nepovedlo, 1* za vizuální stránku, přírodu a Krobota. Jiráčka nemám rád, Langmajer a Blažek hrají filmově pořád stejně, měli by zůstat u divadla. ()

mh.mail

30% - Oceňuji snahu natočit český dobrodružný film. Jenže se to tak úplně nepovedlo. "Vypjaté" situace vzbuzující nechtěný smích, postavy, které jsou pouhými karikaturami. "Musíme pokořit ten tok." A bylo jasno. ()

Luqi

To, čo mohlo byť zaujímavé, teda riešenie otázky incestu (ktorý som si tipol už pri chlastačke v chatrči), to bolo vyriešené moc narýchlo. Naopak to, o čom bol vlastne celý film, teda hľadanie mŕtveho otca bolo nudné a naviac malo nepochopiteľne banálne rozuzlenie.................. Takže by som povedal, že za výsledok môže predovšetkým Urban a jeho scenár. Renč tam toho až tak veľa nepokazil.................. ()

Joll

Renč viděl Deliverance, a řek si že když to lehce upraví a přidá motiv s otcem a ubere násílí, že si toho nikdo nevšimne a že to bude dobrý,ale opak je pravdou! Nikomu sem nefandil, napětí žádný, herecký výkony nula :( Dobrej snad jen Krobot, ale sem se nehodil. ()

MarleyCZ

Fim mě zklamal z toho pohledu, že jsem čekal, že bude více ační, ale místo toho je tam max. jedna scéna. Filip Renč má asi jinou představu co to je akční film. Hudbu a efekty bych hodnotil za 2. Celkem film na mě udělal docela dobrý dojem, pěkná večerní podívaná pro celou rodinu. 40% ()

Luk Skywalker

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Renč chtěl natočit v českých poměrech dobrodružný thriller a prostě to nevyšlo. Nuda střídá ještě větší nudu, příběh není nic moc a málem jsem se nedokoukal, ještě že to bylo na Nově a byly ty reklamy, ty sloužili jako osvěžující přestávky, které pomohly přečkat 90 minutový "filmový zážitek". ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008