Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Ippolito

Zajímalo by mě, kdo vymejšlel texty těch nečeskejch, případně neslovenskejch postav - kde přesně na Balkánu se to vlastně mělo odehrávat? ()

Rasle

Konečne český film, ktorý viniká skvelou kamerou a tú podporujú aj krásne zábery z prostredia, v ktorom sa dej odohráva. Škoda len tých slabších dialógov a dosť jednotvárneho deja, v ktorom sa žiadneho prekvapenia nedočkáme, zrejme to chcel režisér rýchlo ukončiť. ()

darkreider

Jedna hviezda za pokus o tento žáner na českej scéne. Druhá hviezda za scény na vode, pri ktorých som nemusel počúvať tie debilné kecy. Dialógy za nič nestoja a o hercoch ani nehovorím. Za zmienku stojí iba Langmajer, ktorý ako jediný aj niečo hral a neprznil. Lucia Siposová mala hrať nemú. Lepšie sa na ňu pozerá ako počúva. Posledný klinec bol ten česko rusko srbsko rumunsko červeno hruškovo oranžový jazyk, ktorý ma tak maximálne sr.. ()

Jajar

Pokus o tuzemskou dobrodružnou podívanou skončil katastrofou. Občas sice Filip Renč umí natočit efektní záběry, ale naprosto mu schází cit pro vyprávění, schopnost vybudovat napínavé, dramatické situace a především inteligentní scénář, který by neobsahoval předvídatelnou pointu, otravné flashbacky, či toporné dialogy. Celý snímek tak paradoxně zachraňuje neustálé přehrávání Miroslava Krobota, jehož mimózní hlášky by se měly tesat do kamene. 2/10 ()

Jeand´Boa

Je to prostě Renč poslední doby - obyčejný průměr, který se snaží být něčím víc, na což nemá...dá se zde dívat snad jen na krajinu a na Krobota... ()

Kakho-oto

Dvě hvězdy s odřenýma ušima. Kromě prostředí a hudby je ve filmu vše slabé. Hlavně zápletka, napětí, zvraty. Pokud by měly být české thrillery natáčeny po vzoru a na úrovni tohoto filmu, tak ať se na to naši režiséři rovnou vykašlou. Asi nejhorší Renčův režisérský výtvor, snad ještě horší než Válka barev. ()

LANSA

Prostě solidní.Pěkná řeka a šťabajzny. Sice na vás občas vykoukne nějaká ta naivita, kterou by si film mohl rozhodně odpustit, ale už kvůli tomu že podobných dobrodružných českých filmů je jak šafránů spolu s již zmíněnými krásnými záběry to jsou pro mne silné 3*. Určitě to nedosahuje kvality nejlepších českých komedii či filmů z války, ale je to odvážný a ne zcela zkažený pokus o druh filmu, který mi prostě netočíme. Shrnu to - za nádhernou přírodu, holčiny a odvahu 3*. ()

Navi01

Ještě se mi nestalo abych chtěl odejít z kina. Na tento film jsem se tam dostal nedopatřením se známými a vůbec jsem nevěděl o co půjde. O to víc jsem byl překvapen. Vystříhat všechny scény s herci mimo loď a pustit na Discovery Channel. Dávám jednu hvězdičku jen kvůli nádherným exteriérům, kameře a Krobotovi. ()

Ozzy2 odpad!

Pokud to byla komedie, tak dávám plný počet.Ale ona nebyla..to jen Renč si dělá prdel z lidí, stejně jako jeho ožralej guru, co se válí na Hradě a hanobí Českou republiku. ()

Drom

Víš, to bylo tak... Jednoho dne uspořádali Josef Urban a Filip Renč krutopřísnou chlastačku. Už řádně nafetovaná Cesta do pravěku se v pokročilou hodinu spustila s Proč bychom se netopili, místním prasákem, a zplodili mentálně postiženého a nedonošeného bratra Survival Quest. Ještě když jeden z party těch nejlepších kamarádů, s léty prověřenými a pevnými vztahy, navzdory zákazu přibalil mačetu, mohl jsem doufat, že to bude nějaká příjemná krvavá vyvražďovačka. Parta nesympatických blbečků se balí na cestu mimo civilizaci, jejda, třeba je chytne místní pošahanej křovák, vykostí a nadělá z nich konzervy na zimu. Ale ouha! Tak sice pošahanej tam byl leckdo, ale bohužel to nekončilo jen u postav a nakazilo to i scénář. Podává nám totiž nikoliv originální příběh poměrně pitomou formou, jejíž největší bol je naprostá neschopnost budovat atmosféru. Naprostá. Zpomalené záběry s rádoby mystickou (nebo co) hudbou, retrospektiva reprezentovaná falešnými záběry z ruční kamery v roce 1970 nebo hlasitá dramatická hudba přehlušující zmateně pokřikující a poskakující postavičky na scéně totiž žádné drámo nedělají. Když je to tam takhle plácnutý. Takže thriller to teda rozhodně nebyl. Akční to trochu bylo, i když ten líně tekoucí potůček viděl divokou řeku tak možná v kině a všechny vedlejší postavy mi přišly věrohodný jako předvolební sliby. Za zmínku stojí, že alespoň kamera a střih se _někdy_ snaží, ale jinak? Vždyť dokonce do konce, jestli jsem ty pitomečky spočítal správně, ani nikdo neumřel. Teda krom nedůležitýho křoví a dokonce i to muselo pomalu spáchat sebevraždu. Nicméně rozumím, takovej vejlet naprosto nepřipravených měšťáků bez základních znalostí do lůna nespoutané přírody, volitelně spojený s vraždou, nemůže bejt moc nebezpečnej. Ani cizí řeči se učit nemusíte, za pár dní bude každej místní nýmand mluvit obstojně česky... ()

POMÍK

Slušný, neškodný kinový snímek s vlastnostmi spíše tv-filmu. Trošku tam moc neřeší opravdovost velikosti nákladu a oblečení a helmičky, ale děj de plynule dál jak voda, tak to až tak nevadí. Nejlepší scénou filmu byl však skok z vodopádu, kdy tam najednou skáče úplně jiné obsazení filmu, možná i počet, nejlepší byl kudrnatý blondýn, že by Filip Blažek coby retro-princ...Trošku mě zklamal konec, že je ten poliš odbyl úplně trapně a vůbec je nedusil, měl je oškubat o všechno, nechat je jen v roztrhaných hadrech. Doufám jen, že se nenatočí dvojka, kde se bude řešit co s Langošovým dítětem s údajnou sestrou, protože pochybuji, že měl ve svých hadérkách gumu, když to tam na ni vybalil v kapradí nebo jakym křoví, resp. doufám, že jí nebude chtít udělat testy DNA, aby si ji mohl chudinku přivést do Čech a udělat si svatbičku na Divoké Šárce. Jinak herci hráli slušně, zvláště pak Langošův papá. ()

sonoluca

Renče možná lákala možnost natočit si akčně dobrodružnej snímek, ale panebože, vždyť ten příběh by nevystačil ani na povídku do Bakalářů - scénář pro jistotu snad ani neexistuje ("pointa" vám spadne přímo do klína). Kamerový nálety, zpomalovačky, dramatické momenty - všechno se zde ždíme tuze dlouho a jenom to podtrhuje celkovou křeč. Herecká skvadra působí na plátně jak parta bulíků (Krobotova postava = Jajar), ale Renčovi to evidentně nevadí. Jako celek to navíc působí jako extremní kýč (k absolutoriu chybí jen zpomalený záběr na českou vlajku), k čemuž notně přispívá i přepálený OST, který absolutně nekoresponduje s tím, co se právě děje na plátně. Sečteno podtrženo - chcete-li vyrazit na vodu, jeďte radši s Boormanem nebo Hansonem. 30% ()

E lan

Jejej, tenhle film byl špatenkovej. Jediný co se na něm dalo obdivovat byla krásná příroda. Jinak to bylo zoufalství od začátku do konce. Herecké neherecké výkony, tragický scénář, trapné a i režisérsky nedotažené finále. Tohle je opravdu ztracený čas. Nic víc. ()

MeaCulpa

Hodně nepovedený český pokus o žánrovku, kterému škodí především nemastná, neslaná zápletka, kterou bystřejší divák rozlouskne během několika minut. Scénář je hodně slabý a herce odkazuje pouze do pozice figurek. Krobot neuvěřitelně přehrává, Jiráček je neuvěřitelně nesympatický a samostatnou kapitolou jsou totálně WTFkozní jugoslávští policisté. Renč umí načančat záběr, ale slazení hudby a obrazu se mu vůbec nepovedlo ()

Jonatána

OMG, už dost, prosííím. Marně jsem čekala na napětí a akci, ještěže tam byl Karel. Totiž, Miroslav Krobot :-). Za snahu o ten český akční film jedna hvězda. Ale to jen proto, že mě doma vedli k tomu, že bych měla být soucitná a ocenit alespoň snahu, když už výsledek stojí za...bzum. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008