Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Master19

Cílem bylo jakési akční "boat movie", které ovšem hledá rovnováhu na jednom z nejtragičtějších scénářů novodobé historie českého filmu. Pracně budovanou napjatou atmosféru navíc bortí jakýsi slovensko-chorvatský dialekt domorodců a zbytky rozdupává komediální figurka profesora - ten je mimochodem jediným zajímavým prvkem filmu (jeho hláška "Máš pivo?!", mě dokonce rozesmála), jenže toto přece nemá být komedie. Ani režie mě nijak nezaujala, ruší nakonec i stále stejné a donekonečna omýlané flashbacky a vrcholem jsou i logické kopance, čímž se kruh uzavírá: natočit s mizerným scénářem dobrý film je opravdu velký kumšt. ()

Antek

Filipe, vysaď už ty měkké drogy -- protože pak bys z pusy nevypouštěl velkohubá prohlášení o tom, jak natočíš žánrový thriller srovnatelný se západem, když ti na něj někdo dá peníze. Kdysi jsem ti věřil (to jsem ty prohlášení nenazýval velkohubými) a s nadějí čekal na spasení českého filmu. Ono totiž nestačí být jedním z nejlepších režisérů, musíš taky prokázat soudnost při výběru námětu. A to, co ses chystal spáchat a převést z papíru na celuloid, musela být už od pohledu prázdná křeč. Tohle měl být thriller? Akční film? Dvojka idiotů v uniformě a ještě větší skupinka idiotů na raftu? Tak to ses spletl. Z jednoho pádu z vodopádu by akční film nevykřesal ani Spielberg. A to ty nejsi, promiň. Takže nám nezbývá než upnout své modlitby k Ševčíkovi, který snad už ten náš malý český film dokáže vyrvat z bariér "dobrých lidiček a příběhů o ničem". Tys to nedokázal, spíš si to jenom potvrdil. ()

Tomesh

Renč se rozhodl ze mě dělat idiota i nadále.. Nudná, nablbá a rádoby akční patlanice. Jednu hvězdu dávám za Krobota, protože s ním aspoň byla prdel.. ()

sskrblik

Film sebou nese jisté varování už dopředu. Říkal jsem si jako to bude katastrofa, ale nebylo to úplně špatný, ale spíš je to takovej podprůměr, kterej můžu vidět jednou a vícekrát ne. ()

Trustme

Zasé ty Česi. Porát sjiždí tuto vodů. Zábavny lidi. Donesů slivovicu. A porád povydajů. Chytrí jak delfíny. Ale na filmovaní, to je iná vec, protože pijó jen furt tu svoji slivovícu... Scénár, napetí, děj, herecké vykóny, dobra režía a lógika... to tu nemamo! ()

cross

Jedna nádherná Rumunka, jeden talentovaný režisér, krásné exteriéry, z počátku dobrá atmosféra a po celou dobu parádní kamera... k tomu extrémně chabý scénář se všemi věcmi kterých se dotýká, nevhodné opakování flashbacků, unylá a nezvládnutá hudba....Renč se tentokrát odvážně pustil do českého Deliverance, které však především kvůli scénáři naprosto nedopadlo - ne režisérsky (tam ukazuje že i na podobný typ filmu v naších krajích máme) ale příběhově... Je to škoda, nicméně třeba si pro příště Renč začne trochu vybírat...a nebo třeba taky ne:( ()

Ichabod

Teda chtěl jsen napsat něco zhola jinýho než ostatní a chválit Renče, ale když v tomhle filmu se zrovna nevytasil s tim nejlepším tak je to holt těžký. Scénář slabý, hudba otřesně nevhodná (naposled jsem slyšel tak stupidní volbu soundtracku snad v Cannibal Holocaust), ale mi žádné kvalitní hudebníky na slušné score nemáme, tak snad ani nebyla možnost. Kamera je na české poměry dobrá, herci snesitelní - Blažek je sympaťák, Krobot je prostě masakrovej. Vzhledem k tomu, že nesnášim českou tvorbu právě až na výjimku Renčovo Románu a Rebelů a ještě asi jen jedné desítky filmů v historii CZ-SK, tak nemůžu říct že by to bylo tak otřesné, ale u Renče je to krok zpátky. Viděl jsem mnoho horšího, ale je to fakt dobrý argument? Nedávno jsem koukal na Rafťáky a je dost podivné, že AKČNÍ THRILLER a klasická česká novodobá komedie si jsou tak blízko v českém podání. ()

Guzo

Na české poměry naprosto originální film, za to má u mě určitě plusové body. I režie mi docela sedla (až na pád z vodopádu, ten je příšerný), ale ten příběh, to je prostě o ničem. Navíc rádobyvtipná postava "Karla" z Účastníků (kde opravdu vtipný byl) taky mohla mohla mít líp propracovaný humor na odlehčení atmosféry.. ()

ravenir

Strašný scénář, až na Langmajera a občas Krobota katastrofální herecké výkony a ta srbo-chorvatština, to bylo jako cooo? :)) ()

blixadovan

Pravděpodobně v sobě měli filmaři spoustu rakije, že jim nebylo hloupý natočit něco takového. Fakt je, že i hloupé filmy mají hlavu a patu, ale toto byla pouze ta část těla někdy mezi. Krásně se koukalo na Ralucu Aprodu, ale její úloha ve filmu byla hodně prapodivná. Ale alespoň si kluci a holky udělali hezkej výlet s raftem. Sledovat to každopádně nedoporučuji, pouze na vlastní nebezpečí a to je opravdu obrovské! ()

mikulem

V porovnání se současnou českou produkcí to jasně vyčnívá, takže přehlédnu i nějakou tu chybku. Dalo by se víc zapracovat na napětí, děj zhruba ve druhé třetině filmu trochu vázne. Rozhodně ale velkolepá podívaná. Takhle nějak by se to mělo dělat. ()

Wbcko

Kurva prdel to byl zase počin! Česká verze Divoké řeky, akorát horší úplně ve všech směrech. Tentokrát jsem upřímě děkoval TV Nova za každý reklamní blok, kdy mi umožnila si trochu odfrknout od toho trápení ()

kamar

Akční / Thriller / Dobrodružný film v americkém stylu, který se až tak moc nepovedl..No pane Renči snad příště, ikdyž osobně doufám, že žádné takové příště už nebude. ()

ArdathBay

Tak prázdný scénář a fádní režie už tu dlouho nebyla. Neustále se střídající scény příroda a hudba s jsme na břehu a zase jedeme - s železnou pravidelností. Nebaví mě to. Pan Krobot byl jedinou světlou stránkou filmu. A nazývat "Na vlastní nebezpečí" nálepkou akční, je dost na vlastní nebezpečí. Vival La "Deliverance"¨. ()

Maynard.

No, tohle je opravdu zvláštní film. Film musel být určitě dosti nákladný, což dokazují kvalitní vrtulníkové záběry krásné řeky a množství kaskadérských scén. O to víc mi není jasné, kdo mohl vytvořit takhle jednoduchý až totálně kýčovitý scénář. Celková pointa s krásnou domorodkyní byla jasná prakticky od začátku. Hodně komická mi přišla celá tamní policejní jednotka, to jsem se opravdu už chytal za hlavu. A velký vodopád to celé krásně podtrhnul a totálně pohřbil. Nicméně odpad nedávám, páč vím jaké je to jet, natož pak natáčet na divoké řece...Hudba chvílemi brala za uši a téměř vždy byla použita úplně jinde, než-li podle mě být měla. PS: tímto zdravím jednoho z kaskadérů (Fantomas). ()

ranp

Opět se mi potrvrdilo, že když má film průměrné hodnocení pod 40%, vůbec nic by se nestalo, kdybych se na něj nedíval. Film má slabý scénář a imho i slabou režii, kameraman se taky zrovna nevytáhl. Hodnocení ** to všechno poměrně přesně vystihuje. Na Nově tenhle film prezentovali v upoutávkách jako velkofilm, to mi přijde docela vtipný. Když se řekne velkofilm tak si fakt představuju něco jinýho než tohle. :-) ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008