Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Skip

Pěkné záběry krajiny. Ale to je to jediné, čeho se divákovi v tomhle zcela stupidním filmu dostane. ()

sofiapetra

Scénář byl sice místy maličko směšný až úsměvný (třeba, jak si Langmajer pořád na tom raftu prohlížel ty tatínkovy tajné zápisky a ani trochu se nebál, že si je namočí:)), ale zase to vynahradilo zvolené prostředí - překrásná příroda a divoká voda. Sama se tam patrně nikdy nevydám, takže jsem to mohla obdivovat aspoň takto zprostředkovaně. ()

maverick10

Takhle odflaknuty film jsem od Rence necekal. Zel bohu, nestaci jen pekne exteriery a trochu vice akce na ceske pomery. S cim zacit prvni? Snad tedy spatna prace s charaktery hlavnich postav. Nedokazal jsem prilnout ani k jedine postave. Dramaticky snad vykukovala jedina postava a to postava mistniho domorodce. Ale i ta se postupem casu menila jenom v loutku chabeho pera pana scenaristy. Ac mel pribeh docela silny potencial, pan reziser ho utopil v rychlokvasce, kterou hodite z rychliku, takze sedici v kupe za vami, ji zahlednou jen tak letmo. Nepostrehl jsem zadne jiskreni mezi hlavnimi hrdiny, spise mi to pripominalo sexualni hratky na pionyrskem tabore. Nemohu si pomoci, ale dramaticke momenty filmu, mi spise pripadaly krecovite a nez nervydrasajici spise usmevne. Spousta zajimavych dejovych indiciji, se cvakla spolecne s vodaky ale uz nevyplavala. A tak nam zbyly jen naznaky cehosi, co mohlo byt zajimave, lec nezbyl cas a mozna spis i dochazely penize. ()

ilemas

Přes tak nízké hodnocení jsem měl strach jít na tenhle film do kina a ani ve videopůjčovně jsem se bál vyhodit čtyři pětky za další českou hovadinu a řekl jsem si, že si počkám, až to bude v TV. Film mě velice mile překvapil, čekal jsem, že to bude mnohem horší. Nádherná kamera, příroda a i ta rumunská herečka Racula Aprodu byla překrásná. Bylo na co koukat. A Krobot se svýma hláškama byl taky vynikající, a pak ten burarský celník. Ten trapný seriál o vodácích s Vaculíkem byl mnohem horší. ()

rakovnik

Vynikající herci, ale totálně zpackaný scénář. Nesedí mi ani prostředí, filmu by mnohem více pomohlo, kdyby se odehrával u nás. Jediný světlý bod filmu je postava Miroslava Krobota. ()

Martin741

Hoci tvorbu Renca dost nemam rad, Requiem pro Panenku bol podla mna zatial asi najlepsi Rencov film a vyzera, ze hodne dlho nebude prekonany. No a k tomuto filmu Na Vlastne Nebezpeci snad len tolko : priserna nuda bez poriadnej dejovej linie. 35 % ()

Langy10

Musím říct, že se tento film Filipovi povedl. Na to, že je to český film, je hodně slušně natočen. Jiří Langmajer je dobrej českej herec a tady to bylo od něj zahraný hodně dobře... dávám 3 hvězdy, at si každej říká, co chce, ale ja to tak cejtim..Jinak příběh hodně pěknej i to obsazení, čekal jsem, že to bude česká sr*ka, ale je to skvělá oddychovka :) No kdyby se točili takovýhle filmy český, byl bych i docela rád, protože dobrých českých filmů neni v dnešní době zase tak moc, co si budeme povídat ... ()

Crawler-D

Kdyby si Renč určil, co chce vyprávět, film by určitě sklidil větší úspěch. Motá tu totiž řadu motivů a linií, ale žádnou uspokojivě nerozvíjí, natožpak aby ji uzavřel. ()

TommyLeeJape

To bylo tak nezajimavé a nudné, brrrr. A navíc nemusím ani Langmajera (od té doby co se ukázal ve stupidní Ordinaci na nově). Stěží jedna hvězda. ()

BUD-SFIS

Vseho moc skodi ale kdyz uz znate celou pointu dopredu, malem jeste nez nasednou na lod, tak vam to jako detektivka ani moc neprijde. Exteriery nadherne, to same se da rici i o rumunske herecce ale tot asi tak vse. ()

bouchy

Trhák to není, o odpadu ale také nemůže být řeč. Na české poměry se jedná o průměrné akční béčko zasazené do nádherné ukrajinské krajiny plné peřejí, zrádných vodopádů a zeleně. Těch akčních prvků je tam ovšem poskrovnu a ani thrilleru se to moc nepodobá, nepočítáme-li scénu, kdy jeden zarostlý zálesák vrazí policistovi-záporákovi pod vodou do zad mačetu. Příběh se dá snést, alespoň tedy do první poloviny, pak vyústí v takovou podivnou pointu a divák se doví, že tamten tata vlastně není skutečný tata a tamta dcéra je vlastně sestra syna taty atd. :). Jedna hvězdička za přírodu, další za vodácké téma a poslední za profesora. ()

pakobylka

Estetický zážitek ze záběrů průzračného vodního toku a jeho okolí, podtržený melancholickou hudbou, ruší partička amatérů, pokoušejících se bez patřičného povolení sjet peřeje Černé řeky, v nichž hlavní hrdina touží objevit stopy po svém dávno zmizelém otci. Tímto se ovšem česko-slovenští dobrodruzi vystavují možným represím ze strany balkánských vojáků - svérázných strážců pořádku, disponujících VELICE ostrou municí. Od okamžiku setkání s místním pytlákem a jeho rodinou (jaká to náhoda !) je pointa velice lehce předvídatelná i pro podprůměrně inteligentního diváka. Děj se, pravda, ještě poněkud zkomplikuje a naši hrdinové se ocitnou v dosti nezáviděníhodné situaci - ale i její rozuzlení se dá při troše fantazie odhadnout. K úplné dokonalosti schází už jen krátký záběr na onu místní rodinu po devíti měsících … ;-))) … Takže alespoň v něčem může divák tápat a leccos si domýšlet. Bídné 2*, a to jsem ještě značně shovívavá. ()

zette

Myslim, ze Renc je docela schopny reziser. Na vlastni nebezpeci po vizualni strance neni vubec spatny ( pravda, uz je to pomalu na hranici kyce ) film, o to je vsak horsi, co se ve filmu deje. Detinske dialogy, doslova dementni scenar, rumunsti herci mluvici asi kmenovym jazykem Mandarinka, ploche herecke vykony. Neskutecne smesny film. ()

Gaaron odpad!

Naprosto neskutečná prasárna. Často se mi stává, že v objektivně hrozně špatném filmu najdu něco, co ho pozdvihne na guilty pleasure, ale tady jsem nenašel než čisté utrpení. Ani sympaťák Langmajer to nezachránil. ()

Juto

Pri dobrodružstnom výlete začne ísť skutočne o život. V týchto chvíľach si každý z posádky musí ujasniť, ako vníma pojmy ako odvaha, hrdinstvo, priateľstvo a schopnosť pozrieť sa pravde do očí. 3/10 ()

c.tucker

Nic převratného, ba i vůbec nic. Krobot pobavil, Langmajer není nijak výrazný a Raluca Aprodu k nakousnutí. Zápletka předvídatelná skoro už od vyplutí. ()

Maty85

Samozřejmě, že na "akční / thriller" žánr to bylo velice slabé, ale na druhou stranu sem moc rád, že vůbec něco českýho z tohodle žánru vzniklo. Aspoň se o to pokusili a není to zase jen další tlachárna o ničem jako spousty dalších českých filmů z poslední doby. Renč má dobrý nápady, nebojí se přitvrdit a pokusit se natočit něco jinýho taky, kde jsou zapotřebí kaskádeři, šikovní kamarameni a občas nějaký ty triky. Možná to časem i doladí a vznikne nějakej pořádnej českej thriller. Uvidíme........ ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008