Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

F.man

Tohle bylo VELMI špatné. Naprosto stupidně předvídatelný děj, který znáte po cca. 30 minutách, nudné postavy - na tomhle scénaři nemohl Urbat pracovat déle než hodinu. Český Bay se snaží, ale z tohodle prostě nic vytřískat nejde. Jediná hvězda za technické zpracování, které je na velmi dobré úrovni. Škoda však 30 mega za pár pěkných záběrů... ()

Paxxx.cz

Pan Renč netočí špatné filmy. I tenhle se zpočátku tvářil zajímavě, ale příběh byl nakonec docela suchý. Film byl na české poměry docela kvalitně obsazený, ale jak říkám příběh nezaujal tak dávám dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

Praxis

Nuda nuda nuda. Protrpěl jsem to asi do půlky, pak jsem zhnusen odešel. Jedna hvězda za ty pěkné exteriéry a krásnou přírodu ()

Historik

Tento naivní scénář neměl být vůbec natočen. Pořád jsem čekal, co se z toho vyvine, nemohl jsem uvěřit tomu, že je to tak průhledné. Bylo. ()

sta

bezkonkurenčně jeden z nejsměšnějších českých filmů roku... ale o to autorům zřejmě nešlo.. btw: soundtrack je tak neuvěřitelně neadekvátní, až to bilo do očí ()

befelemepsvz

Tak špatný český film jsem už dlouho neviděl. Příběh nulový, pointa očekávatelná už při setkáním s Alicí nebo jak se jmenovala ta domorodkyně, nulové herecké výkony, zneuctěný pana Krobota, kýčovitá kamera na efekt, jediné dobré bylo snad cameo Jana Svěráka, ale to je málo. ()

Sandiego

Pokus o žánrový snímek v české kotlině je sice sympatický, ale to celý film prostě neutáhne. Až na kvalitní zpracování a efektní záběry veškerá přitažlivost končí. Postavy projdou jen prachbídným vývojem, očekávané akční scény se smrsknou na pravidelný průjezd peřejemi a pravidelná střetnutí se zkorumpovanou policií a katarze, která by měla logicky následovat je vystřídána až směšným způsobem. A navíc ta ohraná pointa! To vše však neznamená, že by u nás jendou nemohl vzniknout pravý biják, chce to jen jistou ruku scénáristy a ne jen touhu si jet natočit "něco" do atraktivního prostředí. Doufám, že tato "náročná" oddychovka bude následována povedenějším a hlubším Hlídačem č. 47. A ještě něco: za ta děsná zranění herců tento filmeček opravdu nestál. ()

blackrain

Filip Renč se pokusil natočit film, který měl vyvěrat z bahna podprůměrnosti české kinematografie, ale místo toho jím probublává a těžko dýchá. Škoda, námět tak špatný nebyl. Divoká a nespoutaná řeka, krásná a nezkažená příroda a pár akčních scén film zachránilo před tím, abych ho neposlala rovnou pod kytky. No, ale to je zoufale, zoufale málo. Renč točit umí a talent má, tak proč jím plýtvá? ()

Dr. Hawkeye

Spoiler warning! *** Nevím, proč, ale pociťuji všeobecnou skepsi k českým pokusům o jisté žánry. Což o to, pokusit se natočit akční film či thriller je jistě plán zajímavý, ale někde se něco zaseklo a tento film bych doporučil (vím, bude to znít otřepaně) jen na vlastní nebezpečí. Úvodní scéna v nemocnici s přítelem zesnulého otce hlavního hrdiny v terminálním stádiu rakoviny hrtanu mi připomněla parodické běsnění pánů Romana Holého a Miloše Kohouta ve starém dobrém Kinoboxu (nehledě na to že brzký nebožtík Miloše Kohouta evokoval i svojí fyziognomií). Přesto jsem se těšil, co to za tajemství skrývá ten tajemný rumunský „rybáááář“ a co že to vězí za smrtí otce hlavního hrdiny. *** Vybrané exteriéry sice naplňují film moc pěknými obrázky a párkrát mé srdce zaplesalo ve velmi zdařilých prolínačkách (ubíhající silnice/řeka) a velkoryse (na české poměry) pojatých záběrech. V tomto ohledu se dá filmu jen máloco vytknout. Herecké obsazení se snaží, seč může – Jiří Langmajer chmuří svoji větrem ošlehanou tvář, Miroslav Krobot si zgustl na dalším ze stárnoucích podivínů (skoro jsem čekal, kdy začne vytlačovat bublinky z láhve od piva), Václav Jiráček je frajírek kterého byste s chutí nakopli, jeho přítelkyně Lucia Siposová toho (herecky) moc neukáže a asi nejvíc zamrzí promarněná role Filipa Blažka, který díky své fyziognomii nabízel možnosti vpravdě brucewillisovské. Další stranu ansámblu tvoří představitelé Rumunů, rumcaisoidním Cornelius Kipa a moc pěkná Raluca Aprodu. Všichni herci se snaží scénáři navzdory a párkrát to zavane trapností. Právě scénář je totiž největší slabinou filmu. Rozuzlení celé „záhady“ nám je jasné zhruba ve třetině filmu, ale musíme čekat až do konce, než Jiří Langmajer udeří na tajemného rybáře a ten po cimrmanosvsku spustí „to bylo tak...“. Následuje nepřekvapivý flashback, který nám nakonec potvrdí naší domněnku, že tento rumunský vousáč nebránil laškování Saši (Langmajer) a krásné Anici (Aprodu) jen tak pro nic za nic, protože spát se sestrou je nemrav nemravná, i kdyby byla vlastní jen z otcovy strany. Bohužel, tak banální příběh se skrývá za celým tím „akčním“ pátráním po stopách zmizelého otce. Saša tak zjistí, že tatík se tenkrát připil, s rybářovou ženou si vyměnil něco genetických informací, což rybáře příliš nepotěšilo. Sice se na tatíkově zkáze nepodílel přímo, ale ani mu v osudový okamžik nepomohl (ostatně – neříkal si o to taťulda sám, když se chystá na prvosjezd řeky a při záletech si nechá na plotě své milé schnout plovací vestu?).*** Záhada je rozluštěna, Saša a jeho tým se vrací domů (jo, málem bych zapomněl – ještě tu rohnou jednoho z místních vojáků, zběsile šermujícího kalašnikovem, ale to se dá uplatit – necháte tu svoji výbavičku, zaplatíte „pěrmit“ a jede se). ()

jajinka odpad!

Tak jsem se opět přesvědčila o tom, že české filmy poslední doby jsou dobré jen jako kulisa při domácích pracech.. :-( ()

rt12

Rok po pěkných ,,Pravidlech Lži ", vlezl Langmajer do Renčovi ,, nesmyslný sračkový pastičky ". Jirka věděl dobře, že to bylo na jeho nebezpečí. ()

Damiel

65 % - Jdu proti proudu, a nemyslím si, že tohle je takový průšvih, jak to podle ostatních komentářů vypadá. Na vlastní nebezpečí jsem viděl až rok a čtvrt po premiéře, půl roku po výtečném Hlídači č. 47, a čekal jsem od toho opravdu slátaninu. Ano, mohlo to být líp zahrané, nemělo to chtít být thrillerem i komedií (Krobot out!) zároveň, mohlo to být akčnější (půl filmu se hrdinové plácají na stojaté vodě) a trochu lépe promyšlené (pointa). Ale nenudilo mě to a se zájmem jsem vydržel až do konce. ()

YURAyura odpad!

0/10 Deliverance po Cesku - OMG, tentokrat se tvurce s titulem filmu opravdu trefil, toto se da sledovat opravdu jen na vlastni nebezpeci - vsechno vcetne pribehu, dialogu, prizvuku, hercu - je to komedie! ()

Easykk

Tak to zas jednou jeden první napsal a ohodnotil jako sraczku a ostatní jak stádečko se svezli s ním..aby náhodou nebyli za voly. :( Tenhle film rozhodně není taková sra*ka jak se tu píše..má své chyby, má své obrovské chyby, ale má taky velkou snahu vyprávět něco jiného, něco co se u nás netočí a dle mě to dopadlo celkem dobře. Jiřího mám rád a Raluca je nádherná. Prostě tento snímek má na krásný a zasloužený dvě hvězdy!!! P.S.:Nechápu ty co hodnotí jako odpad, jelikož házet toto do jednoho pytle např. s Panic je nanic, Poldou 3 a podobně, to je jako byste si chtěli čistit zuby štětkou na záchod, kterej jste předtím vesele zneužili k vykonání obrovské potřeby jež na vás přišla po týdnu stráveném na Chilli festu..sbohem a papričku. :) ()

FilmFan24

Opravdu, ale opravdu voda odnese všecko! O tomto filmu to platí dvojnásob. Mohl to být obstojný akční dobrodružný film...Není. Ta 1* je za práci všech zúčastněných. ()

hygienik

Suverénne najhorší herecký výkon z celého ansamblu podala Lucia Šipošová, až som si myslel, že vidím pred sebou Dorotu Nvotovú. Tá paródia na dobrodružný film je až neznesiteľná. Aspoň s reáliami (ten bosenský dialekt je ale nápadne podobný češtine) si mohli dať tú prácu. Scenár to snáď ani nemalo. Ale máme tu nový prvok "druhej novej vlny českých filmov", ktorých hlavným cieľom bude varovať Čechov pred najaktuálnejšími nástrahami súčasnosti. Tento varuje, že promiskuita môže mať nepredvídané následky. To treba!! Hrôza. ()

Toj

Po vizuální stránce celkem slušné. Po ostatních stránkách naprostá katastrofa. Zvlášť scénář je ubohý a závěrečná pointa mě uspokojila jedině v tom, že mi zvedla sebevědomí (prorokoval jsem jí minimálně od půlky, ale to zřejmě každý). Na druhou stranu veškerá trapnost šla přejít a že bych v průběhu umíral nudou, říct nemohu... Film, který není třeba vidět. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008