Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

dopitak

Páni, co z tohohle filmu mohlo být, točit ho někdo jiný a jinak!... Pátrání po dávno zmizelém otci-kajákáři, který dost možná zahynul v dravých vodách nádherné jugoslávské přírody, postupné odkrývání tajemného příběhu, to vše na pozadí složitých osobních vztahů účastníků tohohle dobrodružství- to je námět jako hrom! Jenže ouha, do židličky s nápisem Director se posadil pan Renč a z dobrého základu je tu zoufalý pokus o cosi, co ani neumím dobře pojmenovat. ---------------Prvních 10 minut filmu budiž, jenže co ty ostatní? To, co se poté odehrálo, je jakási kaše příšerné hatmatilky, kdy domorodci mluví každou chvíli jinou směsicí nářečí (jak vidno, s problémem dorozumění se s jižními Slovany si Renč problémy nedělá) a korunu všemu nasadí místní policie (či vojsko) s veletrapnou všudypřítomností a plýtváním nábojů do samopalu (patrně reminiscence na nedávnou občanskou válku). Dialogy nejsou stupidní, jsou ještě horší! Původně silný příběh se na konci rozplyne v páru nad řekou (dlouho jsem si myslel, že onen zarostlý rybář/pytlák je ztracený Sašův otec, ale vysvětlení bylo ještě tupější). Jedna hvězdička je za nádhernou přírodu kolem blbého filmu (být to bez těch herců jako dokument, jen s průvodkyní Raluca Aprodu, bude to mnohem lepší). ()

Crocuta

Na tři * to umne vytáhla děvčata, neb mi připadala tuze roztomilá. Jinak v tomhle snímku honí Filip Renč moc zajíců najednu a to s dost nevalným úspěchem - výsledné dílo není ani ryba ani rak (což mi připomíná docela zdařilý motiv s malůvkami na skalách, který ale vyšumí do ztracena, stejně jako jiné). Na komedii je to příliš vážné, na akční film málo napínavé (místní strážci zákona byli docela komické figury - podobní Kočkoidní pánové u nás jezdí po poutích s labutěmi) a jako psychologická studie skupinky lidí v mezní situaci už "Na vlastní nebezpeční" nefunguje vůbec. Co se týče stínů minulosti, řešení této linie se nabízelo minimálně od půlky filmu. Když už se, jak to tak vypadá (podle zdejších komentářů to napadlo i řadu jiných diváků) nechali autoři tématicky inspirovat "Vysvobozením" Johna Boormana, mohli najít odvahu a rozřešit vztah Saši a Anici po vzoru Saylesovy "Osamělé hvězdy" - do dějin české kinematografie by se tak zapsali alespoň překročením jednoho tabu - takhle si za pár let na jejich snímek někdo vzpomene leda kvůli těm holkám. ()

triatlet

Zaujme komediální rovina profesora Krobota a bezmocnost scénáristy. Do očí bijící incestní vztah a mrtvý srbský policista, tomu říkám akční dobrodrůžo počesku;-) ()

jojinecko

1,5*/5 Len pekné prostredie nestačí... Nepodarený hybrid komédie (jedine Krobotovi sa občas zadarí), napätia (keď skupinu ohrozujú drsní fízli:), akčnosti (rafting, natočený sterilne). Odporúčam pozrieť radšej Barabášov dokument OMO... ()

honajz

Bohužel, snahu jsem měl. Kamera se mi líbila. Ale ta historka, ti herci, Bože, za co nás trestáš? Neskutečné neumětelství. ()

SOLOM.

Vyloženě jsem se těšil na slibovaný akční thriller – nářez, jenž se před premiérou sliboval v ukázkách na film, kterými nás NOVA v oné době zaplavovala snad každou druhou reklamu. Filip Renč není špatný režisér, některé jeho filmy mám hodně rád, ale tohle beru jen jako jeho špatný žert. Možná bych přivřel oko nad dobrodružným dramatem, kde děj za moc nestojí, ale podíváme se nádhernou přírodu, vodopády, pěkné holky, kozičky a závěrečné titulky. Nic víc za řeč nestojí. Jo málem bych zapomněl na několik humorných hlášek, které vypotil Krobot. Raluca Aprodu je vážně pěkná holka, ale kromě své pěkné tvářičky moc velkým přínosem nebyla. Stejně jako Lucia Siposová – ta tu snad měla za úkol jen ukázat prsa – jinak nic. Jsem vážně zklamaný, protože potenciál by se tu našel, ale zůstal naprosto nevyužitý. ()

claudel

Pokud to měl být pokus o akční thriller, tak ten se teda zatraceně nepovedl. A už vůbec se nepovedla zápletka s odhalováním tajemství z minulosti. Myslím, že i sebenepozornější nebo duchem slabší divák hlavní pointu odhalil poměrně záhy. Co vyzdvihnout? Krobota - bez něj bych se ani nenasmál, což se u akčních thrillerů úplně dít nemá. Pěkná příroda, jedna pěkná rumunská a jedna pěkná slovenská herečka. Toť vše, jinak je to na hranici s odpadem. A korunu trapnosti nasazuje nepochopitelný jazyk, kterým se česká výprava domlouvá s domorodci, to byl takový problém, aby rumunští herci mluvili rumunsky a nasadily se titulky? Musel z toho vzniknout dementní guláš a slepenec slovanských jazyků a z rumunštiny nezbylo nic? ()

Necrotongue odpad!

Na druhý pokus se značným časovým odstupem musím oznámit, že jsem to svého času s jednou hvězdičkou přehnal. Tenhle paskvil si ji v žádném případě nezaslouží. Já tedy nevím, co přesně zažil Filip Renč na vodě v Černé Hoře, ale muselo to být něco příšerného, když mě následně ztrestal touto záležitostí. Nevím, čím to je, ale když se naši tvůrci rozhodnou pro akční žánr, dopadne to většinou neslavně. V tomto případě se film pohyboval ve dvou rovinách- nudné (přesun po klidné hladině a s ním spojené rozhovory) a hloupé (akčnější děj). Kolega Big Bear pěkně rozebral jazykovou stránku (to byl opravdu zážitek) a já jen přemýšlím, na jakých halucinogenech to tehdy Filip Renč ujížděl. No, netuším, co chtěl tímto snímkem sdělit, ale vím naprosto jistě, že po tom nehodlám pátrat. ()

duklak2 odpad!

Upozornění na začátek: Je to jen na vlastní nebezpečí, dívat se Na vlastní nebezpečí. Tohle že je český trihller? No potěš pánbůh. Klaním se všem béčkovým USA trihllerům, protože jsou mnohem lepší než tento. Renči, Renči, ty jeden d....e. Proč to točíš? Proč nutíš lidi ztrácet svůj volný čas nad takovými hloupými filmy. Divím se, že ti těch lidí není líto. Sám si představ, kdyby jsi chodil do rachoty a těšil se, že večer vyrazíš do kina. Chtěl bych vidět tvůj výraz, kdyby ti někdo naservíroval takovouto ubohost. Pro mě je to jasný odpad. Nevytrhne to ani Langmajer, který se zde spíše ztrapňuje, ale na druhou stranu za to nemůže on, protože zde hraje to, co má předepsané. Přitom děj filmu je velice slibný. A troufám si tvrdit, že kdyby to natočil jiný režisér, tak to mohl být jeden z nej filmů roku 2007. Celý film je točen v Bosně. Divím se všem lidem, kteří se na tomto počinu podíleli, protože si myslím, že i zadarmo je to drahé! ()

becki_tu

Akční? Thriller? Dobrodružný? Ale kdeže. Filmařsky to není špatné, ale scénář je tak hloupý a nesmyslný, že se jen těžko hledají nějaké klady. Renč možná ani sám nevěděl, co vlastně chce točit. Jestli psychologickou sondu, odpočinkovou akčňárnu nebo patetické drama. Každopádně z toho vznikl nechutný multižánrový mišmaš, který si směle může podat ruku s většinou českých "filmů" poslední doby. Renč má rozhodně na víc. ()

Kimon odpad!

Renči, vraťte se k dokumentům, snad budou lepší. Děkujeme, odejděte... jo, a nebourejte, když děláte reklamu "Nemyslíš, zaplatíš" ! ()

5150

50%.. Podobných dobrodružných snímků se u nás bohužel moc netočí a přestože má tento dost možná hodně chyb, musím konstatovat - spokojenost. K zajímavostem patří, že autor hudby Walter Kraft byl dříve známý jako zpěvák (pamětníci si jistě vzpomenou na konec 90. let a jeho velký hit "Není rum, není šturm") a původně začínal jako basák v kapele Daniela Landy. ()

Mulosz

Takhle to dopadá, když chce český režisér natočit balkánský film, přitom však není schopen se od svého toporného češství oprostit (viz mimózní Krobot a absolutní neživelnost scén zamýšlených jako "typických pro Balkán") a ještě do toho montuje invenci amerických filmů, hlavně co se týče formální stránky a budování napětí. Pokus o český žánrový film je sice chvályhodný, ale tudy cesta nevede. PS. V Rumunsku se opět urodilo - mám na mysli Ralucu Aprodu. Celý film však svým krásným vzhledem nezachrání. ()

Hismael

I když se film snaží působit jak má hrozně důležitou zápletku, skoro nic co by mělo vzbudit pozornost tam není. Scény, které se snaží tvářit hrozně vážně moc nefungují a dlouhé nudící záběry do vody tomu také moc nepomáhají. Pro fanoušky raftů a hezké krajiny možná dobrý, ale pro fanoušky thrillerů už moc ne. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008