Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

migele

Poučný snímek o sebeuvědomění, lásce a schopnosti velet a rozhodovat se. V 2. světové válce bylo mnoho podobných příběhů a bylo by správné, kdyby se takové to filmy točily stále a nepovažovalo by se téma 2.sv. za omílané. Vzbuzuje to ve mě pocit, že "i když je nejhůře, člověk si vždy dokáže poradit a postarat se o sebe a o druhých", 90% ()

Dinsberg

Konstatuju lehké zklamání. Celý film se měl celistvě zajímat výhradně o onu skupinku uprchlíků v lese, nejen na každodenní činnosti, ale i na jejich osudy. Příběh to je rozhodně zajímavý, ale jako kdyby postavy, o kterých je, v závěru překážely. ()

nmarca

Trochu zamerikanizovaný a zidealizovaný pohled na židovské partyzány, který stojí hlavně na výborných hercích. Zejména Daniel Craig potvrzuje, že má na víc než na agenta 007. ()

Ferenzo

Trochu jiný pohled na druhou světovou válku, než všichni známe. Mám moc rád filmy podle skutečných událostí a i tento mě nadchnul. Sice jsem si musel chvíli zvykat na Daniela ale po chvíli mi to nevadilo. Příjemných 80%. ()

princesofpersia

Škoda toho "přespříliš amerického" a přeidealizovaného pohledu, podle mě se z toho dalo vytřískat trochu víc. Ale jinak atmosféra výborná, emoce z toho stříkaly a ta hudba....nominace věru zasloužená. A mimochodem ten ruský přízvuk se jim poved. ()

offlineman

Typický scénář těchto škvárů! Kdo je Žid, je nejlepší, kde je jiný, nedej Bože Němec, je ten nejhorší! Jedna * za alespoň příbližnou autenticitu! ()

STARKOVA20

Povedený filmík z 2.světové války....avšak něco mi tam chybělo, nějaká ta "šťáva", místy mi dialogy přišli až moc dlouhé a zbytečné, mohlo jich být o polovinu méně. Nicméně jako celej byl film pěkný, Daniel Craig pro mě není zrovna šálek kávy, ale v roli Tuvia se mi líbil. 3 hvězdičky = prostě průměr. ()

katuuuska

Mám ráda filmy podle skutečné události, zvlášť s tématem druhé světové, proto nikdy nemůžu jít pod 3 hvězdičky (nebo jsem zatím ještě nešla). Nicméně mi tady něco chybělo k úplné spokojenosti. Myslim, že se z filmu dalo dostat ještě víc. ()

gicous

Silný a pravdivý příběh strhává dolů tradiční Zwickova režie, ať je jak chce dokonalá, je tam příliš mnoho patosu, sentimentality a pohádkově krásných dialogů. Na můj vkus se tohle pro smutný i když hrdinský příběh z druhé světové války nehodí. Pokud bych hodnotil technickou stránku filmu, tak ta je bez debat super. Kamera Eduarda Serry stejně tak jako střih, výprava a hudba fungují na 100%. ()

subic

Nejsem úplný fanda válečných snímků, takže jsem shlédl až v TV. Je to víc o mezilidských vztazích a problémech lidí ukrývajících se v lesním táboře než přímo o nacistické hrozbě. Že jde skutečně o válečný film, o tom přesvědčí až závěrečná filmová scéna. Té však předchází celkem blátivé 3/4 ze 131 minut filmu. Kdyby někoho napadlo to sestříhal na 90 minut, tak by šlo o velmi slušný kousek. Daniel Craig je univerzální herec, který umí i projevit emoce, na rozdíl od sterilního Bonda, takže role rváče a vůdce je v jeho podání uvěřitelná. ()

BadAs

výborné válečné drama .-) příběh tří bratru kteří se postaví německým okupantum a sestaví armádu s vyhoštěných a uprchlíků .-) a pak kilujou jednoho němčoura za druhým....a to si pište že to je lepší než tarantinovy pancharti kde je o akci celkem nouze .-) crai a jamie bel válí..a poslední záverečná bitka..oslava hrdinství ,.-) a craig září .-) ()

helrohir

Edward Zwick opäť ukazuje, že historicko/vojnové drámy mu idú najlepšie. Za relatívne lacný peniaz natočil vojnové divadlo so všetkým, čo k tomu patrí. Potešujúce je, že film sa vyhýba zbytočnému pátosu, tatkiež útrapy utečencov sú stvárnené realisticky, ňa druhej strane mi mierne sklamanie priniesli bojové scény, ktor mi prišli nevýrazné, avšak s ohľadom na rozpočet to musím Zwickovi prepáčiť. Navyše tento film nie je primárne o bojoch, hoci sa odohráva počas WW2, takže ako doplnok je to v tejto podobe akceptovateľné. Najväčším plusom je však obsadenie. Craig aj Schreiber sú perfektný a ich protikladné povahy sa vo filme vhodne dopĺňajú. Sem tam sa film nevyhne určitým zaváhaniam, ale ja som bol nakoniec veľmi spokojný. 75%. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy, těchto filmů není a nebude nikdy dost. Daniel Craig již zahraje cokoliv a ostatní (Liev Schreiber, Jamie Bell) mu zdatně sekundují. ()

Kubi21

Velice povedený, pěkný a zajímavý film. Musím říct, že mne osudy bratrů Bielských začaly zajímat, a já začínám pátrat po vícero informacích. Jinak film je udělaný velice pěkně a působivě a všichni v rolích bratrů jsou výborní. Vše je v pořádku, ale na plné hodnocení mi vadí taková lehká roztahanost a nevyrovnanost. No, za hlavní hrdiny, za finále na louce a za ten opravdu zajímavý příběh dávám čtyři a kousek. ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky