Polární příběh

Dokumentární / Rodinný
USA, 2007, 96 min (Alternativní 81 min)

Polární medvídě Nanu a mládě mrože Seela bojují o život od narození až do dospělosti. Jejich matky je už nechrání před predátory ani před smrtí v souboji. Avšak největší výzvou pro Nanu a Seela je přežít krutou změnu klimatu v Arktidě, která přináší akutní nedostatek potravy. Ledové království, které jim dalo život, jim mizí před očima. Jejich přežití závisí na ledu! (oficiální text distributora)

Kivis

Základní pokyn: pusťte si film v angličtině. Dabing se tentokrát moc nepovedl. Paní se při čtení komentáře snaží být tak dojemná, až už je to moc. Po přeladění na angličtinu se z Polárního příběhu stal velice příjemný dokumentární zážitek. Bohužel, přestože jsou lední medvědi mými nejoblíbenějšími zvířaty, nevzal mě příběh zdaleka tolik jako u Putování tučňáků. Oproti němu je tu jednoznačně slabší hudba i text, pokulhává i kamera a především některé pasáže působí až moc uměle sešroubovaně (třeba útok velkého medvěda). Kdyby v hlavní roli nebyli zrovna sympatičtí bílí huňáči a kouzelní mroží povaleči, šel bych s hodnocením možná ještě níž. Ale takto je to pořád příjemný film na dlouhé (bezsněžné) zimní večery. ()