Na scénu přicházejí bratři Alvin, Simone a Theodor. Jsou to neobyčejné veverky, které nejen že umí mluvit, umí i výborně zpívat. Jednoho dne narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku. Následují koncerty, davy fanoušků a Chipmunkové se čím dál tím víc pouštějí do různých dobrodružství s dramatickými následky. Davidova trpělivost pomalu naráží na strop. Podaří se Alvinovi a ostatním zachránit přátelství s Davidem, jak se budou smiřovat s nově nabytou popularitou... Alvin a jeho parta jsou totiž nezbední až běda a David bude mít co dělat, aby je uhlídal před mnoha nástrahami, o kterých se doposud domníval, že nemohou mít žádné následky. (TV Nova)

Lachtaan

Na svém začátku před 11 lety byla tahle série nevídaným mixem animáku pro nejmenší a rodinného filmu, který v krajních případech zaujme i jejich rodiče. Já jsem byl sice ještě na prvním stupni základky, když k nám přicestovala jednička, už tehdy jsem ale mohl tušit, že bude také posledním filmem s ukňučenými čipmanky, který chci vidět. Dvojku jsem zhltnul nakonec taky a užil jsem si alespoň rytmicky energické zpívané pasáže, obdobně jako zde u jedničky, jen o ždibec víc. ()

Tomasso001

Infantilní záležitost, která by byla celkem v pohodě a průměrným rodinným animákem, kdyby pískavé elektronicky nedotažené hlasy veverek nervaly ušní bubínky. Téma tu bylo už mnohokrát a herecké výkony nejsou nijak oslnivé, ale malým dětem by se to mohlo snad líbit ()

uiu

Mám ráda komedie se zvířátky, ale tohle je přesně ten typ, u kterého musím říct NE. Struktura příběhu typu: Hodný a milý chlápek se ujme tří roztomilých chipmunků, kteří mu začnou ničit dům, práci a vůbec celý život. On to trpí a když mu ujedou nervy, tak je vyhodí ven. Chipmunci se ale tváří smutně a roztomile, takže mu to nedá, aby je pustil zpět a namísto, aby se hlodavci změnili, pokračují v devastaci jeho bytu. Tohle mi nepřijde vtipné a spíše soucítím s tím člověkem, než abych se smála skopičinám veverek. Písničky jsou na filmu asi jediné plus. ()

PanFilmov

No toto som nečakal, ked som si tento film zohnal tešil som sa na klasickú americku zvieratkovskú komédiu!! Ale po pozretí ma čakalo veľké sklamanie! Chlapíkovi sa rozpadá kariéra hudobníka a zrazu sa obiava tri nadané veveričky ktoré vedia rozprávať a neskutočne spievať, všimne si ich chlapík z nahrávacej spoločnosti a hneď je z nich mimo celý svet, toto je aj na mňa moc. Jednu hviezdičku som dal len preto lebo som fanúšik zvieracích komédií podobného typu ale toto ma hrozne sklamalo:(! ()

blackJag

Slušný opruz. Zoufale nevtipné, herecká bezradnost Jasona Lee téměř hmatatelná. Na filmu byla převážná většina děcek (jak jinak, že) a většinu z nich to po 15ti minutách výrazným způsobem nebavilo - což je u filmu pro děti docela pohroma. Nechápu tu mega úspěšnost za mořem (vydělalo to tu přes 200 miliónů na tržbách a je to v první desítce finančně nejúspěšnějších filmů roku 2007), ale je pravda, že v USA mají chipmunkové trochu jiný background. Jestli mi ale v poslední době něco víc tak šíleně lezlo na nervy než pištění těch krys, ať mne polijí horkým dehtem a vyválejí v peří. II Scénář: Jon Vitti, Will McRobb, Chris Viscardi. 20% ()

davidek

Tak tohle je super podívání pro ty menší a perfektní nápad. Asi jsem moc zhýčkaný a nebo fakt poslední dobou není nic převratně nového a neokoukaného, ale už nemám ani chuť si to pustit. ()

Koryntos

Vizuálně krásné provedení postaviček, opravdu krásná očička, ale ty umělé, ukňourané hlásky, spolu s trapnou pokérovanou ředitelkou školy mě tak iritovaly, že jsem to nedokázala dokoukat celé. ()

jenik71

Pro děti, kteří budou upištěnou trojku milovat, je to výborná podívaná. Dospělým však tento film moc neřekne, ale vcelku pobaví i je. Chipmunkové jsou kvalitně animovaní a jsou roztomilí. Velice se povedl i dabing upištěných veverek - kdo má možnost, ať porovná s originálem. Pro hlavního představitele muselo být při natáčení velmi složité komunikovat a fyzicky manipulovat s něčím, co na place vlastně vůbec nebylo. Celkově tedy pěkný průměr. ()

venca163

Člověk se občas nachomýtne i k něčemu takovýmu. Z mýho pohledu už lehkej podprůměr. Taková kravinka pro děcka, animace nicmoc a pro mě naprosto nesympatický "postavy". Jestli to mělo bejt "roztomiloušký" nebo co, nevim. (40%) ()

tommy187

Dobrý film, chipmunkovia bol skvelý nápad - takže ja si myslím, že filmu sa nedá veľa vyčítať. Je to dobrý rodinný film, na ktorom sa dá zasmiať. Ale čo sa týka negatív je ich tu stále dosť :). Prvé je "príliš" veľká "trápnosť" filmu - je až v niektorých chvíľach (citovo) prekombinovaný. Nebudem ich tu všetky vymenuvávať, je to film na *** príp. **+. ()

Soweek

Dokud točil Jason Lee s Kevinem Smithem, měl jsem ho hodně rád. Ukazuje se ale, že byl dobrým hercem právě díky Smithově režii, jeho poslední díla jako toto a Underdog nám naznačily, jakým směrem se bude Jason odebírat dále. Co se týče filmu jako samotného jedná se o velice průměrný rodinný film, který je doopravdy určen spíše dětem pod patnáct let. ()

ArdathBay

Otravná rádobykomedie, která je tak plná všemožných klišé, že to snad není ani možné. Tak sterilní výkony, režii, unylý děj a naprosto vše, co je tady obsaženo jsem dlouho neviděl. Ale, je to zasejc barevné :) ()

LadyVader

Zas tak strašný jak jsem čekala to nebylo, exploze hlavy kvůli nechutným héliovým hlasům se taky nekonala, takže pohoda. No akorád se musím přiznat že ty písničkový scény v druhé půlce filmu jsem už musela přeskákat. ()

mikulíšek

Největší problém filmu je, že padouch není dostatečně zlý a hodný hrdina, není úplně hodný. Reálné postavy se chovají dospěle a chipmunkové jsou děti, chovají se jako děti, zlobí a všechno jde mimo ně a až když se blíží konec filmu, tak prostě procitnou. Zkrátka není komu fandit. Chiipmunkové pořád něco povídají, zpívají a jejich hlásky se prostě nedají moc vydžet (Důvod proč bych film nepouštěl dětem - co kdyby pak chctěli soundtrack a nebo se koukat pořád dokola?!). Na druhou stranu některé vtípky jsou dobré a zábavné, Jason Lee je od pohledu sympaťák a vizuální zpracování je také na úrovni. ()

vanderbart

sem tam i něco k pousmání, ale hrozně mě iritovaly ty veverčí hlásky, jednoduchost příběhu a nelogičnost chování hl. postavy.. not my cup of tea.. ()

Koda

No jo, slavná trilogie Alvina a Chipmunků. Co bych tak k tomu napsal. Víte, já jsem takový ten typ člověka, který když se podívá na film, tak z toho má obrovskou radost a na nějakou dobu se zastaví u konkrétních postaviček. Tyto Chipmunkové nejsou výjimkou. Hrozně jsem si oblíbil jejich písničky Bad Day, Witch Doctor, originální píseň Hula Hoop a průběžně jsem potom na YouTube vybíral různé písničky v Chipmunk verzi. Ale to není podstatné. Film se mi celkem líbil, příběh dobře zapadal, kdy z Chipmunků se stanou hvězdy a teď jde jen o to, aby Ian neměl díky nim slávu a peníze. Chipmunkové jsou roztomilí. Alvin je takový cvok, který každého přivede do průšvihu, Simon se zase snaží z průšvihu nějak vyklouznout a Theodor je takové bojácné stvoření, který se radši nechce do ničeho moc plést. ()

Justin Lin natočí Space Jam 2?

Justin Lin natočí Space Jam 2?

03.05.2016

Basketbalová komedie, v níž se kreslení hrdinové od Looney Tunes spojili s Michaelem Jordanem, aby napráskali zlým mimozemšťanům, se dočká pokračování. Kdekdo si myslel, že je druhý Space Jam jen… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)