Danny F.

Zpočátku mě to připadalo jako další tuctová komedie, ale s příchodem onoho podvodu se to změnilo. Velice mě to pobavilo a dost jsem se i nasmál. To byli tedy experti. 55% ()

dANo

Prvá polovica bola dosť nudná a bolo v nej strašne málo vtipných scén (**). Druhá polovica sa už rozbehne a objavia sa aj nejaké tie zábavné situácie (****), takže konečný pocit je dobrý... Ale celkovo je to priemerný český film. ()

hroubek

Jan Hřebejk opět nezklamal.Hřebejk je jeden z mála tvůrců u nás, kteří dokážou natočit dobrý film z jakéhokoliv žánru.Ale na jeho tvorbě je vidět, že se nejlépe cítí v komediích.U mě dobrý se od jeho předchozích komediálních filmů moc neliší.Máme tu typické prostředí, kde se schází určitá skupina lidí, kteří mají své vlastní problémy, ale když na to přijde dokážou táhnout za jeden provaz.První půlka je pomalejší a druhá je hodně nabouchaná a v jistém okamžiku připomene chudé Dannyho parťáky.Herci jsou správně vybraný a hlášky jim jdou taky správně do pusy.Příjemná podívaná s vynikajícím Bolkem Polívkou. ()

fabecc1222

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, jelikož ke mě ze všech stran přicházely zprávy o tom, že se nejedná o moc dobrou podívanou. K mému překvapení je však film absolutním ztělesněním počátku devadesátek. Nejedná se o nějakou humornou vřavu, nebudete se lámat smíchy, ale budete si připadat, že jste se vrátili v čase o 30 let zpátky. Všechny postavy a scény jsou přesně tím, jak jsem si toto období představoval. ()

lykan9

Ani nevím, proč mám tenhle film rád a proč se k němu rád vracím. Nedá se sice zahrnout mezi naše filmové klenoty, ale mě se na něj příjemně dívá. Postavy a příběh jsou klidné a divák je při sledování takový uvolněný. Já si myslím, že si zaslouží mnohem lepší hodnocení, než tu má. U mě dobrý. ()

Pražák

"Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny létat svobodně dovnitř a ven.." praví Bolek Polívka a já už vím, že tato věta bude "moudrem na závěr". 102 minut kde minimálně do dvou třetin se NIC neděje. Zatím nejhorší Hřebejkův film. ()

cross

Hřebejk se konečně vrátil.... nevyšlo to ale bohužel úplně na 100 procent jak by si jistě sám přál, ale upřímně....U mě dobrý je film který vás téměř vytočí svojí první polovinou - příjemný pohled do komunity lidí kotvících svůj život u řeky v roce 1993 je sice místy úsměvný, ale celkově nevyrovnaný, nějak extra zábavný, nicneříkající, rozvláčný a ani ve výsledku nějak extra důležitý.... Pak ale příjde půle druhá a divákovi se chce jásat - skvělá akce, vtipu a zábavnosti na rozdávání, neuvěřitelná filmová pohodička...a Hřebejk je zpět.... Ve výsledku na první půli lehce zapomenete (nebo chcete zapomenout???) a jen si užíváte toho příjemného pocitu z právě končícího filmu.... Co dodat? Skvěle vyselektovaní herci, božský Bolek, pěkná hudba i kamera a polovina filmu, která byla-li by doplněna o stejně vyrovnaný 50-ti minutový prolog, mohlo se U mě dobrý zapsat do Zlatého fondu České kinematografie.... U mě silné ***1/2 ()

rumczeis

První hodina filmu je neskutečná nuda, teprve druhá část se rozjede a stojí za to. Škoda té hodiny na začátku, jinak to mohl být dobrý film. ()

Musak

Pokus o české podfukáře? Proč ne! Sice žádné velikánské překvapení to nebylo, ale ve srovnání s posledními českými filmy posledních let je tohle hodně nadprůměr! ()

Guzo

Neříkám, že jsem viděl všechny Hřebejkovy filmy, ale mě opravdu žádný nezklamal. Ani ty poslední jako je právě U mě dobrý nebo Nestyda, oba se řadí k tomu nejlepšímu, co se mezi českými filmy rodí. Není to sice kvalita Pelíšků, ale já věřím, že se zase zasvítí na lepší časy :-) ()

mirec88

Veľmi príjemný návrat k "starým dobrým" časom Pelíškov a Pupenda. Tú prvú nudnejšiu polovicu odpustíme a tá druhá časť bola paráda. Fakt pekne ukázané, akí boli všetci naivní, keď verili tým "skořápkám", ktoré si vtedy ako školopovinné dieťa veľmi dobre pamätám, ako sa každý zlostil, keď prehral. Pekný film, ktorý ma určite ešte poteší. ()

ghatos

Na Hřebejkovi se musí ocenit jeho návraty do české minulosti. S odstupem času se na všechno člověk dívá jinak. Výjimkou nejsou 90. léta. Ve filmu se podařilo částečně zachytit specifikum doby. Scénář není špatný. Párkrát jsem se hodně zasmál, jenže to není dotažené. Něco tomu chybí. 69%. ()

jitrnic

Perfektne vystizena atmosfera devadesatych let, filmu skodi nektere obzvlast sablonovite figurky (zkorumpovany policista, mladi protestujici proti McDonalds, postava Jiriho Schmitzera nebo zla furie v podani totalne nevyuzite Simony Babcakove) a snaha autoru posmivat se nesvarum dneska (pseudoproblemy mladych lidi, marketing), ktera ukazuje na jejich dost povrchni a zjednodusene vnimani sveta (podobne dopadly jejich satiricke snahy u Kawasakiho ruze, podobne tragicky se soucasnymi problemy potykaji i dalsi cesti filmari. Ovsem druha polovina filmu je vynikajici podvodnickou komedii bez zbytecnych dejovych odbocek, suverenne ji tahne Bolek Polivka a mozna je film prece jen nakonec chytrejsi, nez jak se tvari. ()

Autogram

Trošku slabší Hřebejk, snaźí sa riešiť sociálnu situáciu takmer-bezdomovcov a nakoniec aj pôsobenie vtedajších šmejdov ako Amway a škrupinkárov. Niečo aj vyrieši, ale nie je to stopercentná zábava a povedal by som, že ani polovičná, celá prvá polovica filmu nestojí za nič. Príbeh sa často posúva iba nasilu, herecké esá v scenári nemajú poriadne úlohy. A s Pelíškami by som to určite neporovnával, to je celkom iná trieda po všetkých stránkach. ()

Kosmik 1

U mě taky dobrý! Hlavně pak závěr filmu, kde exceluje Bolek Polívka, mě dostal na kolena. Ale i pár slušných vtípků v průběhu filmu - např. Jeseter. :-) Rád se podívám v budoucnu znovu, páč tohle je přesně ten druh filmu, který neomrzí a který já můžu a u kterého se hlavně i zasměju. 75% ()

MI-380

Postavičky i prostředí, to vše jako by vypadlo z nějakého úsměvného neoimpresionistického obrazu do té naší bublající periferní porevoluční doby: 80% (17218 hodnotících, spousta z nich jako vždy tvrdě kritických vůči českým loserským filmům, 64%). ()

horpe

Krásně jsem se pobavil a vřele všem doporučuju :-) Film je zatím podhodnocen (65 %), doufám že se vyšplhá alespoň k 80 %. ()

JančiBači

Prvá polovica filmu bola dosť nudná.Inak velmi dobre zahrane.Hrebejk je skvely reziser,ktory hercov skvelo vedie k vynikajucim vykonom. Po zaciatocnej nude,ked sa clovek oboznamuje s postavami sa pomaly le isto dostavame k druhej polovici filmu,kedy vlastne zistujeme,ze ta prva polovica bola prospesna,aj ked bola velmi pomala,aj ked som si myslel,ze co to natocili. no ale bolo to prospesne.Oboznamenie divaka s každou postavou malo zmysel. A to dosť podstatny aspom pre mna,pretoze poom som si velkolepe finale skvelo uzil. Mam radsej,ked postavy maju svoj pribech,ked maju herci co hrat. Mily pribeh,tesim sa na dalsi od Hrebejka8))) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr