Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Arcadan

Seriál, který zvládá v jednom momentu být neskutečně vtipný, v dalším eroticky nabitý a hned vzápětí citlivý a pravdivý. Je to o životě, smrti, autorství, lásce, otcovství, drogách, sexu, přátelství, hudbě, ostrovtipu, dospívání, ženách, mužích, alkoholu a ještě mnohem víc. V prvé řadě to ale je o Hankovi, který by hrozně chtěl být šťastný, ale vlastně moc neví, co to pro něj znamená. Scénář sám se naštěstí neutápí v nekonečných úvahách a spíš než cokoli je naopak po většinu času zábavný jako máloco na současných obrazovkách. Pozdější série už bohužel zdaleka nedosahují na nebetyčné kvality prvních čtyřech. ()

gegina31

Šukání, šukání, šukání. O tom tenhle seriál je. Prostě porno s trochu lepším dějem. Vydržela jsem asi do druhé půlky série. Pak už mě to přestalo bavit. Navíc hlavní postava má strašně hnusnou a nesympatickou dceru. Přes ni jsem se nepřenesla. A jeho bývalá manželka je blbka. Duchovny je samozřejmě borec, ale to je málo. ()

grogodil

Po veľkolepom, vypätom a seriózne dojímavom zakončení tretej (aj keď inak asi najslabšej) série musím zdvihnúť hodnotenie na plný počet a priznať, že ten sarkastický kurevník sa od prvej série skutočne vypracoval na jednu z najzaujímavejších seriálových postáv, sledovať ktorej osud a lovestory už dávno prestalo byť len o veselom šukaní všetkého, čo sa naskytne a o trúsení sarkastických hlášok. ()

Fanucci

Výborné hlášky, hlavní hrdina je skvěle ironický...jen častá fluktuace žen (asi 5 za dva díly) a některé situace mi přijdou trochu nevěrohodné a jak by řekli amíci "Over the top":-) Ale možná ze mně mluví jenom závist, co já vim. Hank má dobrej život;-) ()

rastlinka

Prvá séria ok. Brala som to ako "odľahčenie" a celkom slušnú zábavu, takže najprv štyri hviezdy. Ale druhá séria zatiaľ neponúkla nič, čo by v prvej už nebolo. Stále o tom istom, stále iba sex a naivná manželka, ktorá Hankovi odpustí aj neodspustiteľné... No myslím, že pre mužského diváka dosť dobrá podívaná. Tri hviezdy. ()

Eldrick

Chci bejt spisovatel, bydlet v Hollywoodu, denně kalit, fetovat a přitom šukat pokaždý jinou ženskou. A pak o tom napsat knížku, abych měl zase rok za co žít. Splnění americkýho snu. Tady mi někdo přečetl myšlenky, protože Hank Moody je moje alter-ego, který se probudilo. A Natascha je moje láska největší. ()

Petroff

Hodnocení se týká pouze 1.serie. V polovině druhé jsem skoro umřel nudou a nejspíš to tak už nikdy nedokoukám. ()

fallangell

Californication ma bohuzel strasne sestupnou tendenci. Na zacatku se jedna o cilevedomeho spisovatele, ktery chce hlavne svoji rodinu. Cely serial pak spolu se svoji postavou meni na jedno sarkasticke, sexualni a hlavne vtipne dilo. Na konci je ale vse jiz vycpele a Hank je pouze zivotem umoreny ozrala, ktery si za vsechno muze vlastne sam. Zoufalost situace navic podtrhuji ostatni postavy, ktere pouze afektovane krici (doslova) po pozornosti pri vyplnovani mist ve scenari. ()

Lauri

Viděla jsem první dvě série a ze začátku se jedná o velice kvalitní a vtipný sarkastický seriál. Hanka nejde nemilovat, i když je to docela čuně, k tomu ještě alkoholik a přes postel mu jde všechno co se hýbe. Navíc láska k jeho dceři mi přijde více než věrohodná (jak už je to s Karen, na to jsem si názor udělat nestihla). Ale jak se tady dočtete ve většině komentářů, kvalita jde celkem dolů a můj zájem dost rychle opadl. ()

Violeta

Způsob Hankova života se dobře pozoruje z povzdálí, žít bych ho rozhodně nechtěla. To, co mě v seriálu "rajcuje", by mě v reálu nejspíš přivedlo do Bohnic. Absence jakýchkoliv pravidel, bezedná svoboda - to všechno je jen blýskavé pozlátko hluboké osamělosti, jak je ostatně vidno i v seriálu. Protože ruku na srdce - co vám "sváže nohy" víc, než láska a důvěra někoho, kdo je pro vás důležitý? Jo, ta myšlenka je stejně tak kýčovitá, jako je pravdivá. Asi do tohohle komentáře úplně nepatří, ale mě to prostě napadne pokaždé, když bohéma Hanka sleduju. ()

Axis

Ahoj já jsem Hank Moody. Před pár lety uznávanej spisovatel, autor nějakýho Bestselleru nebo co to je, jasně jsou z toho prachy, fůra prachů. Hele mě to jen bavilo, tak jsem to napsal, no dobře bylo to úspěšný, pak to nějakej vůl prodal a natočili film, kurva jak já ten film nenávidim. A další kniha, hele s tim na mě nechoď, nějak to nejde, nemám chuť. Ženský, jo mám kupy ženskejch, a fáro, jo taky sporťáka. Tohle Porsche, to je co, no jasně chybí mu přední světlo smrdí, je špinavý ale jinak sporťák kámo. Možná nějakej nápad na knihu přece jen mám, potkal jsem holku, nádhernou holku, tak jsem se s ní vyspal a vona mě jednu vrazila fakt nakládačku, nějak to ve mě vrtá zkusim co z toho bude. Co rodina, ale jo mám rodinu. Teda měl jsem, nádhernou ženu, ženu na kterou jiný ženy nemaj, chytrou krásnou co mě vždycky podržela, já vim že jsem to vždycky posral. Kurva, teď si má brát jinýho. Taky dceru, druhou nejskvělejší ženu mýho života. Teď jak vo tom tak přemejšlim, no doprdele, hele už mě nech musim jít. A co že jako, no zkusim svůj život trochu narovnat. Získat to všechno zpátky a vono to snad půjde. Tak ČAU. ()

Carlossss

Hank Moody je člověk, jehož charizma nabývá galaktických rozměrů a průsery s tím spojené, zvládá víceméně s bravurou. V jeho kůži by si přál být asi každý, byť jen na chvíli. Prostě prokletý básník jednadvacátého století hadra... David Duchovny mne velice překvapil, protože jsem ho měl zařazeného jako Foxe Muldera, asi jako každý... ale on dokázal, že není muž jedné role a Hank mu sedí dokonale. Dialogy jsou vtipné, mají hlavu a patu, celkově Californication hraje na dobrou notu, jenže se nevyvaroval jistých klišé, které mě odrazují od plného počtu. P.S: Mladá Sheffieldka, Madeline Zima, vyrostla do krásy a role Mii má v jejím podání něco do sebe. ()

zipexx

Černohumorné, ironické poznámky, krasné (převážně nahé) ženy, jedna tvůrčí krize a porsche. Co víc si přát?! Hank Moody je looser a nehodlá s tím nic dělat. Má rád svou rodinu, svého agenta a svůj životní styl... D. Duchovny se našel! Nebojím se říci, že mu tahle role sedla lépe než role FOXe. Perfektní seriál, takže za 5! PS: Druhá sezóna nezklamala, stále zůstává hodnocení na pěti stáár:-). Třetí řada nabídla Hanka v opět trochu jiném světle a rozhodně sem s tím neměl problém. Naopak konec série byl emocionálně ničící a "pětihvězdičkové" hodnocení potvrzující. Čtvrtá řada opět povedená. PS: miluji Nataschu :-) ()

BugHer0

Tenhle seriál mi přijde neuvěřitelně nadhodnocenej. První série byla dobrá a bavila mě, ale druhá mi přijde jako hrozná nuda. 75% seriálu se v ní vůbec nic neděje, Hank má psát knížku, ale přijde mi, že vůbec nepíše, i když se o tom od prvního dílu mluví a herecký výkony silně pokulhávají. Mnohdy mi přijde, že dokonce herci strašně improvizujou a dialogy nemají pevně daný ve scénáři. Někdy to je spíš plus, ale tady mi to přijde vážně špatně zahraný. Hlavně Karen a Becca. V první sérii mi přišla zvláštní mluva a vyjadřování Beccy super a ve druhé mi neuvěřitelně leze na nervy. Nevím, jestli na třetí sérii budu vůbec koukat. Dávám 3* a půlka z vás by měla po druhý sérii podle mě snížit hodnocení. 34. nejlepší seriál??? To těžko! ()

BitlDjus

Konečně po dlouhé době vznikl nějaký pořádný seriál, který si mne ihned po pilotním díle/scénky v kostele získal na pevné čáře. Hank Moody, sarkastický, ušukaný, nepoučitelný, alkoholický otec, kterého musíte buďto milovat nebo nenávidět. Showtime přišlo opravdu s něčím, co se velice ve filmovém světě zviditelnilo, díky skvělému Davidovi Duchovnymu a ostatním vedlejším hercům si můžu dopřát svojí každodenní půlhodinku této kalifornské zábavy. Geniální. Jen doufám, že producenti budou pokračovat dál a dál, protože po 4. (úžasné) sérii očekávám další překvapení. 1. Série - 100%, 2. Série – 100%, 3. Série – 100%, 4. Série – 99% ()

mikinhoo

Sex, drogy a rock´n´roll!!! Příběh životních ztroskotanců Hanka a Charlieho mě pobavil, rozesmutnil, pobouřil... Zkrátka ve mně vyvolal spoustu emocí, což hodnotím velice pozitivně. 5* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis