Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

UhLee

(8,5/10). Fantastický pan Lišák nebyl prvním animovaným filmem Wese Andersona, který jsem viděl. Rozhodně jsem ale nečekal, že budu opět uchvácen a dokonce o kousek více než u zmiňovaného Psího ostrova. U tohoto filmu jde vidět ta preciznost, vypiplanost a opravdu až moře času, který do toho byl investován. Smekám před tvůrci a i před samotným Andersonem, protože ten člověk má prostě svůj styl a zatím ho teda naprosto žeru. Tento animovaný film bych však rozhodně nepouštěl dětem, protože ty by se u toho podle mě nudily. Lišák si hraje s divákovou myslí a důvtipem. Já osobně jsem obrovským fanouškem Krysy. Na tomhle filmu je i skvělé to, že se hrozně těžko popisuje okolí a i hodnotí. Za mě velká spokojenost. Určitě jsem Lišáka neviděl naposledy. ()

markuc

Prijemne prekvapeni jinak slabsiho leta (ze by letos zacinala okurkova sezona nejak driv?), pekne zpracovani, vyborny namet/scenar/predloha. ()

senor

Dahl + Anderson = kongeniální dílo. Ale ne, to bych přeháněl, ale poetika těchto dvou pánů se překvapivě znásobila a na základě Dahlovy malé knížečky vznikl skvělý film. What's next? ()

ivan_drago

Velice osobitý animák se zajímavou animací a nespočtem originálních nápadů, jak ve scénáři, tak v realizaci.... Plus vynikající voice acting... ()

DaUr

Úžasně originální, nápaditý a stylový animák, který má snad vše co od podobných filmů očekáváme - zajímavý děj, sympatické postavy (a to naprosto všechny, i díky skvělému originálnímu dabingu), neotřelou hudbu, která některé scény mění téměř ve videoklipy, a animaci, která zaujme a nesnaží se pouze kopírovat již zažité postupy. Vzhledem k tomu, že jsem od Lišáka téměř nic nečekal, mě neuvěřitelně příjemně překvapil a pravděpodobně i donutil podívat se trochu blíž na tvorbu Wese Andersona. ()

kinghome

Nemám rád loutky! Tim bych začal ale i ten zbytek byl takovej nudnej a nebylo tam vůbec nic co by mě natchlo! Tenhle film mě opravdu sklamal a po dlouhý době jsem zas něco nedokoukal až do konce.Tenhle film prostě nebyl pro mě. ()

Mrkvič

Ještě chvíli po filmu jsem se tetelil po tomto zážitku. Ta hudba a vizuální stránka filmu by asi klidně k mému štěstí stačily. Jenže navíc je to plné spousty zajímavých nápadů. Wes Anderson je velmi osobitý a pan Lišák je pro mě po Takové zvláštní rodince jeho druhým nejlepším filmem. ()

Honzíno

Aneb jak pětihvězdičková druhá polovina filmu dokáže změnit Honzínův názor na film. První nezačíná špatně, nicméně mě kolem půlhodinky začla nudit. Ale když dojde na hlavní plán a finálních 25 minut, které přímo překypují skvělými nápady, fanouškovo srdce zaplesá. Super animace, super vychytávky a ucházející soundtrack. ()

Lachtaan

Mix netradiční působivé animace a poklidného nadsázkového příběhu vdechl život skoro až dokonalému animáku, kvůli kterému jsem tolik zbystřil při vyslovení jména Wes Anderson. Jako mladšímu by se mi jeho ojedinělá animační technika spíše příčila, dnes ji ale znamenitě oceňuju a těším se, na jakou úroveň ji dokázal posunout v letošním Isle of Dogs. Hlavně z toho důvodu, že již jeho 9 let starý Fantastic Mr. Fox je unikátním dílem, které se výjimá nad všemi konkurenty animovaného žánru nejen roku 2009. ()

KitFisto

Příjemné, zábavné, prostě fantastické. V hlavní roli mazaný lišák skvěle namluvený Georgem Clooneym. Je supr vidět, že do světa zaplaveného super moderními technologiemi se dostane takovádle oldschool mastná věc. ()

Maki89

tak tento film ma velmi milo prekvapil - z trailerov som ocakaval mierne vtipnu oddychovku a vyklula sa z toho velmi solidna komedia s nezvycajnou a milou animaciou... hudba bola vyborna a Clooney ako Mr. Fox sa tam vyborne hodil... mozem iba odporucat...9/10 ()

VittaBella

Fantastic Mr. Fox je taková sympatická, nenáročná pohádka, která pobaví i starší publikum. Přesvědčila jsem se o tom, že už samotný hlas Clooneyho je neuvěřitelně charizmatický a jsem ráda za každý animovaný film, jež není ve 3D provedení. Je to zkrátka takový vylepšený Wallace a Gromit s inteligentním humorem. ()

neoBlast

Rok 2009 nebyl nejsilnějším filmovým ročníkem, ale skvělých animáků se urodilo hned několik. Nejdříve se vrátil Henry Selick s Koralínou a dokázal, že je ve stínu Tima Burtona neprávem, dále přišla zábavná jistota od Pixarů; ale všem přesto nečekaně vypálil rybník Wes Anderson. I do animovaného snímku dokázal 100% převést svůj styl bizarnosti, podivnosti a hlavně přidal konečně zábavu pro všechny diváky - nejen ty divné. 90 % ()

tomxxx

Skvělý dabing George Clooneyho vyzvedl film hodně vysoko. Samotné zpracování kulis mě překvapilo, protože tvůrci se nesnažili napodobit realitu, ale přiznat, že je to animák. Hudba byla také perfektní, občas si jí doma rád pustím jen tak pro radost. ()

geklon

Démonická koláž, podobného ražení jako Kuky se vrací, naprosto originální animace, tedy loutky a tím pádem výprava, ale obsahem pro děti dost nestravitelná, nejen pro děti...Pro snílky a né pro všechny, je Wes Anderson jeden z předních autorů a jeho filmy jsou nelehce stravitelné svou unuděnou a naprvní pohled patetickou atmosférou a jakoby mdlými hereckými výkony, kterým vévodí Bill Murray. Pan Lišák je jeho naprostý vrchol v čele s geniálním soundtrackem a skvělým obsazením, tím pádem vystavěním postav, slehkým a hřejivým humorem a mrazivě vyšpičkovanou akcí..........pro mě prozatím nejlepší americký animovaný, loutkový film a Pixar nebo Dreamwork ho asi těžko překoná ()

tnp101

Se snímky Wese Andersona nejsem zvlášť (resp. prakticky vůbec) obeznámen, pana Lišáka tedy nemám možnost jakkoliv srovnávat s jeho dřívější tvorbou. Jedná se o velmi chytrou komedii s (v originálním znění) vynikajícím hlasovým obsazením a neméně výbornou stylizací ve formě „stop-motion“ animace na té nejvyšší úrovni. Není to vyloženě fascinující, ale film mi utekl jako voda a jistě jsem ho neviděl naposledy. 80% … A ještě taková poznámka. To, že je film animovaný automaticky neznamená, že je vhodný pro děti. Není to obsahem, problémem je forma. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Takřka bez výjimky se Blu-ray disky animovaných snímků řadí mezi technicky špičkové kousky. Nezáleží přitom na druhu animace. S úžasem pravidelně odcházíme od počítačově animovaných filmů a podobně tomu bude i tentokrát, pouze v trochu odlišné, na pohled však neméně úžasné, podobě. Fantastický pan Lišák je prezentován v poměru stran 1,85:1 (takřka plné 16:9) a ať už mluvíme o ostrosti, či detailech, ani v jednom případě nebudu přehánět, když použiju výraz „dokonalost“. Všimnete si každého jednotlivého chlupu na srsti i každého detailu na miniaturách. A ještě aby ne, natáčelo se kompletně na digitál, pojem „zrno“ je v tomto případě tedy velkou neznámou. Navíc bylo vše, s čeho mají u živých snímků tvůrci často vrásky na čele, pod naprostou kontrolou, což platí například i v případě světla. Jas je malinko zvýšený, černá však vynikající. Barevná paleta takřka postrádá modrou, či zelenou. Majoritní je oranžová, té si tu užijeme vskutku dosyta a i přes toto omezení nemá obraz problém vykreslit scény teple, či studeně. Nakonec musím zmínit i fantastickou hloubku. Originální zvuk je zastoupen formou DTS-HD MASTER 5.1 a jediným problém, za který však nenese zodpovědnost jinak dokonalá technická kvalita stopy, je využívání zadních kanálů. Takřka vše, včetně hudby, je reprodukováno výhradně předními reproduktory. Zadní kanály bez přehánění zazní výrazněji tak pětkrát. Zbytek to však bohatě vynahradí. Podání mluveného slova je jedno z nejlepších, co jsem kdy slyšel. Stopa je dynamická a plná detailů. Opravdu škoda toho mixu primárně na přední kanály, jinak skvělé. Český dabing v DD 5.1 z dílny „SDI Media“ se pyšní velice povedeným výběrem dabérů (namátkou Jiří Štěpnička, Zlata Adamovská, Roman Říčař, Miroslav Táborský), zvukově se však moc nepovedl. Takřka vše je v rámci možností více než uspokojivé. Vše, kromě zvukové kvality mluveného slova. To ani zdaleka nepůsobí tak čistě, jak by tomu v dnešní době, se současnou technikou mělo být. Ten pocit je ještě umocněn v přímém porovnání s úžasným zvukem dialogů v originální stopě. A teď k další slabé stránce titulu. Bonusy na zadní straně krabičky slibují přesně to, co nabízí zahraniční verze disku. Tedy 45 minutový „making of…“ a nějaké drobnosti kolem. O to větší bylo zklamání po zjištění, že se na disku nachází pouze zlomek ze slibovaných přídavných materiálů. Konkrétně dvě části výše zmíněného dokumentu, tedy 8 minutovka o vizuální podobě filmu a 6 minutovka o obsazení a nakonec ještě minutové instruktážní video o pravidlech „plácané“ (týmová hra z filmu). Nic úžasného nenabízí ani zahraniční verze, tohle však působí jak facka do obličeje. Trošku potěší alespoň jejich tuzemská podpora ve formě českých titulek a HD prezentace. Suma sumárum, technicky skoro dokonalý disk s bídnou bonusovou výbavou. 60% () (méně) (více)

lennyd

I když lišák pan Fox slíbil své ženě, že navždy nechá svoji kriminální minulost za sebou, něco jej k této temné dráze stále táhne. A když se s rodinou přestěhuje do blízkosti tří velkých farem, je rozhodnuto. Za pomoci dávného přítele jezevce všechny tři farmy navštíví. Jenže ani on nečeká, že se farmáři nenechají v poklidu okrást, ale zahájí velkou ofenzívu nejen vůči lišákovi a jeho rodině, ale celému lesu. A tak se všechna zvířata musí spojit, a podlé farmáře vrátit tam, kam patří ... Když jsem si tento film pustil, neubránil jsem se obrovskému zklamání - na první pohled vás upoutá docela hrozná animace (připomínající staré loutkové filmy). Jenže animace není to, čím tento film boduje - tím je naprosto skvělý příběh. Kromě hlavní příběhové linie mne dost bavilo posazení lidských problémů do zvířecího prostředí (lišákův nesmělý syn bojuje se svým bratrancem o přízeň spolužačky i svých rodičů, lišák řeší rodinné finance, vše je prolínáno zpravodajstvím, atd..). Pro mne jde rozhodně o příjemné překvapení, a rozhodně s nebudu bránit, pokud se mi dostane tento film někdy znovu do ruky.. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)