Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

dezorz

posledne filmy w.andersona boli akokeby malovane, takze fakt, ze konecne jeden malovan natocil neprekvapi. len chudak deti, ktore sa na to omylom dostanu. ()

shyster

Andersonova filmová představivost nemá hranic a přenesla se i do tohoto animáku, který je velice odlišný a zvláštní od hlavního proudu. A je to jen dobře. ()

Caym

Vizuálně i dialogově úchylné jako správná Dahlovská pohádka. Animace ohraných plyšových hraček, nebo vycpaných zvířat na krbové římse, krysa větší než liška, strohé a vypointované dialogy podporující psychotické charaktery jednotlivých zvířátek. ()

Streeper

Film režiséra Wese Andersona mi většinou přijdou průměrné. Mají svůj styl a originalitu, ale nikdy mě moc nezaujali, to se ale netýká téhle animované pohádky. Animace je zajímavá a skvěle udělaná. Příběh je nevšední a vtipný a navíc Wes dokázal získat špičkové herce pro dabing postav. Bavila jsem se a moc se mi to líbilo. ()

cubajz

sympatická skopičina o stop-motion zvířátkách zlobících chamtivé farmáře, aneb dětský film pro dospělé, oplývající uličnickou hravostí i notnou dávkou melancholie. ()

snob

Tak ano, byly tu pokusy o originalitu. Byly tu i pokusy o vtip. Ale všechno to vyznělo tak nějak rozpačitě, prkeně, nedopečně. Připadalo mi, že už zase koukám na nějaký animák, kterých se vyrojilo víc než je zdrávo. Americká produkce, a nejsem zaujatý, je taková, opravdu nejsem zaujatý, impotentně, ne nejsem, neschopná oslovit. Animáky z animeriky jsou oslavou bezstarostné jízdy po vymydlené vozovce. Žádný problém nemáš? Ale to je moc dobře. J-Á J-S-E-M T-V-Ů-J A-N-I-M-O-V-A-N-Ý K-A-M-A-R-Á-D, T-Y P-R-O-S-T-Ě N-E-M-Á-Š P-R-O-B-L-É-M. RROOZZUUMMÍÍŠŠ SSAAKKRRAA. Asi tímhle způsobem na mě působí novodobé animované filmy. Jemnou nepříčetností říznuté uměle vyhoněné ego. Žiš, jsem ale vůl. ()

C0r0ner

K Andersonovi jsem si cestu hledal docela dlouho a musím říct, že každé jeho dílo je lepší, než to předchozí. Fantastický pan Lišák patří do druhé (parádní) poloviny filmografie tohoto režiséra a svou jedinečnou atmosférou a originálním zpracováním patří mezi jednu z nejlepších pohádek. Ještě to sice nebylo úplně ono, ale vše jsem dostal vynahrazeno v dalších letech. 90% ()

agathon

Nějak nevím, co si o tom myslet - wese andersona moc neznám a tohle mi přišlo docela dost zábavné, nicméně pořád mi připadá, že je to celé prostě jaksi divné a nemá mi to v zásadě moc co říct. cítím v tom nějakou skrytou životní filozofii, nějaký postoj, kterým chce režisér něco říct, ale nejsem schopný se naladit na jeho vlnu a sdílet s ním jeho úhel pohledu. a na to, abych se jen čistě bavil to je zase málo povrchní... prostě nevím, ale v každém případě si myslím, že je velkým dluhem české filmové distribuce, že to sem zatím nikdo nenasadil, protože rozhodně je to pozoruhodnější komediální animák, než většina toho, co se k nám dostane )a nemusí jít nutně o animáky). skoro čtyři hvězdičky, ale ne kvůli (ne)hodnotě filmu, spíš proto, že já se s ním vlastně vnitřně vůbec nepotkal, přestože jsem se zasmál. ()

Wormboy

Andersonov skvely animak, ktory mi pocaroval krasnym vizualom, vlial do usi tony Desplatovej vydarenej hudby, vtlacil do tvare usmev a to najdolezitejsie, perfektne pobavil. Spolu s Up-om a Fasirkami patri pre mna Fantastic Mr. Fox medzi tri najlepsie animaky roku 2009. 4,5/5* ()

sulimo

Chytré, dynamické, vtipné a navíc úžasně udělané....btw doporučuji původní znění, protože.....no protože George Clooney. ()

magnolia

to bude asi velice originální, když napíšu, že to bylo fantastické - ale co už. když bylo. celý film jsem měla takový ten neovladatelný úsměv na tváři, přerušovaný výbuchy smíchu. krásné výtvarné zpracování, boží hudba a hlasy! och, ty hlasy ;o) pan anderson má nového fanouška, který má na víkend v plánu zbytek jeho filmografie. ()

Martrix

Na Fantastického pana lišáka, jsem se původně vůbec dívat nechtěl. Dahlovu poetiku mám rád a Andersonova tvorba se mi moc líbí, ale dohromady mi to nešlo. Hlavní předností Andersona jsou originální scénáře a neotřelé pojetí. Dahl si ve své genialitě vystačil pouze s písmeny a schopností přiblížit svou vizi i těm, kteří moc fantazie nemají. Navíc nadšené reakce od určité skupiny diváků, nepovažuji za doporučení. Jenže já se dnes ráno podíval na Psí ostrov a dostal jsem chuť na dalšího aniAndersona. Nemůžu říct, že jsem zklamaný, ale v kontextu se Psím ostrovem, na mě působí Pan lišák jako demo, nebo zkušební promítání. A nemyslím tím vizuální stránku věci. To vůbec ne. Jen ten scénář je prostě infantilní, na hranici mluvené grotesky...prostě je to podívaná rodinná, vzácně vyrovnaná tím, že má co říct jak dětem, tak maminám i tatinám...až je to na můj vkus jalovina, jak kráva. Pro mě je to plýtváním času skvělého filmaře (na námět tak dobrý, že by ho zvládla většina průměrných režisérů, kteří se na animáky zaměřují). Jako kdyby dělal Tarantino Tři oříšky pro Popelku. Možná nebýt toho zmiňovaného kontextu s předchozí i následnou tvorbou...ale spíš ne. Nebavil jsem se a opravdu dobrých míst tam bylo jako šafránu. Ctím filmařskou svobodu, ale současně doufám, že si tímto Wes splnil svůj sen a dál bude pracovat spíš se svými náměty. ()

BajuBaju

4,5* Tak na tohle jsem se hodně těšila...Jednak kvůli hlasům, ale pak také kvůli Dahlovi, toho já prostě můžu. A ano, můžu ho i tady! Příběh byl fajn...Dahlovsky praštěný :). Animace se moc vyvedla, celkem netypická a dobrá hudba k ní. "That was pure wild animal craziness." ()

dr.fish

To, že dáme zvířátkům vlastnosti lidí je vcelku běžná praxe. Když ty zvířátka žijou úplně stejně blbý život jako průměrný Američan, ztratí veškerá snaha na podmanivosti a z filmu se stává nuda. Obrazově i nápadově bohatý snímek se utápí v dementních dialozích, kterým nemůže věřit ani sedmileté dítě. Taky mě napadlo, že se jedná o parodii, ale to si tedy raději pustím Simpsny... ()

Jermann

Lišáka jsem shodou okolností shlédl hned 3x během dvou týdnů, a vzhledem k tomu, že mě pokaždé pobavil stejne kvalitně si prostě zalouží plný počet. Navíc s každou další reprízou jsem zaznamenal spoustu drobných detailů, kterých je těžké si napoprvé všimnout, ale rozhodně stojí za to si je odchytit. Od jiných Andersonových snímků se Lišák neliší zase tak moc, jak by se zdálo .. je to vlastně lehce nahořkle komediální rodinné drama, kde stejně jako v LIFE AQUATIC nebo ROYAL TENENBAUMS, nejde tak moc o příběh, jako o vztahy mezi dokonale prokreslenými postavami.. a v tomto případě také perfektně animovanými a namluvenými. Loutky jsou sice hodně stylizované, ale přesto jako živé a každá emoce je na tvářích (či mordách) krásně vidět. Také volba hlasů se povedla na výbornou, jejich civilní projev se mi moc líbí a oproti afektovaným skřekům z jiných dětských animáků působí příjemně přirozeně. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)