Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Jordan

V poradí šiesty celovečerný film môjho obľúbeného režiséra Wesa Andersona je plný hviezd: lišiak, jazves, bobor a niečo ako vačica... Málokto má v súčasnej americkej filmovej tvorbe taký humor ako Anderson. Dokazuje to už šiesty krát, tentoraz v jednom z najlepších zástupcov animovaných celovečrákov, aké som kedy videl (skvelá "bábková" animácia, dabing neštylizovaný a nepreexponovaný - niečo podobné použil aj Svěrák u Kukiho), veľmi netradičný humor plný irónie, sarkazmu a bizarností a celkovo veľmi zvláštne prepojený svet ľudí a zvierat - toto rozhodnie nie je rozprávka pre deti, aj keď (alebo možno "práve preto že") sa jedná o jednu z najlepších adaptácii diel roalda dahla do filmovej podoby ever. ten banjo doprovod hudobný je báječný. ()

HoneyBunny

Krásná animace, která nám Čechům bude povědomá, srozumitelný příběh, přesah. Jenže film po skvělém rozjezdu v druhé třetině ztrácí tempo. A chyběly mi opravdové emoce. ()

Vodnářka

Hodně mě baví, že film si jde svou vlastní cestou, nesnaží se napodobovat jiné animáky nebo doslovně kopírovat knížku, a přestože zpracování místy působí až komicky, dává filmu určitý půvab a velkou dávku originality. Zpracování dětské knížky mého oblíbeného autora pobaví i dospělé a v Lišákovi, který se nevědomky snaží ohromovat za každou cenu se poznají mnozí z nás:) ()

Anderton

Ja toho Wesa Andersona proste nikdy nepochopím. Nepomôže tomu ani animovaná forma. A už vôbec nie slávne hlasy, keďže som to videl dabované. Pochybujem, že by mi to pomohlo. Asi by sa mi nechcelo čítať titulky. Film je označovaný ako Wesov najprístupnejší počin masovému divákovi, možno podľa plagátu. Vysoké hodnotenia na Rotten tomatoes nechápem, čakal som, že takto poňatý animovaný film bude kontroverznejší. ()

Frajer42

Vkusné, hravé, vtipné a nápadité. Zkrátka klasická vydařená Andersonovka, která přidává navrch ještě nesmírně poutavý příběh, který chytne za koule. Docela mě fascinuje, že Wes dokáže svůj velice jemný humor vsunout i na místa, kde by ho člověk vůbec nečekal, například do samotných gest zvířátek. Film se mi líbil nad očekávání. Slabší 4 kousky. ()

boshke

Originální a osobitý pan Lišák bezesporu je, leč mne nijak neoslovil. Respektive oslovil, ale po chvíli oslovovat přestal a byla to pro mne snad nejdelší filmová osmdesátiminutovka v životě... 50% ()

Dzeyna

Celkem nudné a ještě ke všemu otřesná "animace" pokud se tomu dá říkat animace. Přirovnala bych to spíše k loutkám. Film o liškách je opravdu hodně zvláštní. Příběh je výborný, ale má to moc mínusů. Všechno to ještě odrovnávají ty chytré řeči, které se vůbec nehodí ke zvířatům a ještě ke všemu k takovým, kteří kradou, jsou divoká a nenažraná. ()

swamp

Wes Anderson je podivín - ale to je i Roald Dahl, řekl jsem si, a na pana Lišáka se neskutečně těšil.. Škoda, že se na něj netěšili i čeští distributoři a ochudili nás o možnost jít se podívat do kina. Od čeho jsou ale jiné možnosti.. :) Animace je úžasná, dabing postaviček jakbysmet. Jsou to vlastně takoví zvířecí Ocean's eleven s jemně hořkou příchutí. ()

predators

Tak nevím, ale toto šlo uplně mimo mě. Jak humor, tak animace nebo celé to dění kolem farmářů a "divokých zvířat". 40% ()

Slarque

Jeden z těch rodinných animovaných filmů, u kterých se lépe baví dospělí. Hračička Wes Anderson film zase prošpikoval množstvím zábavných detailů a ani jeho samotná struktura si nijak nedělá vrásky s diváckými očekáváními. Nesmím opomenout výbornou hudbu, která dodává filmu značnou část jeho podmanivého kouzla. ()

eLeR

Hovorí sa, že líšky sú mierne alergické na linoleum .... ale schladí labky. Skúste to. Dahl napísal milú a poučnú rozprávku pre ľudské deti a Anderson z toho urobil zábavu pre ľudských dospelých. Niektoré hlášky skvelé. 3,5* ()

iamek

Jednoznačně nejlepší Andersonův snímek. Hodně netradiční animák o skupině zvířátek která chce jen svobodu a klid v životě. Snímek je krásně natočený a budete ho silně prožívat nejen s rodinou od lišáka. Hodně lidí se diví, že snímek nejde do kin, ale tohle není klasický animák pro děti a ani kina. ()

Chrustyn

Ojedinělý režisérský styl Wese Andersona mi až na vyjímky (Darjeeling s.r.o.) sedí a jeho nápaditost při natáčení je neskutečná. Tentokrát se opět spojil se svými oblíbenci, (Schwartzman, Murray, Wilson) a přizval si i jiné skvělé herce (Clooney, Streep) ovšem tentokrát využil jen jejich hlasový projev. Natočil animovanou (loutkovou) dobrodružnou komedii, která si svou hravostí a jemným humorem nezadá s režisérovými předchozími počiny. Je to další z jeho filmů, který rozhodně nesedne každému ale pokud ano spatří v něm divák neskutečně zábavný a originální počin o lišákovi, který prostě nedokáže "seknout" s tím co mu jde nejlépe a to je kradení. Fantasticky zábavné scény se střídají s ještě zábavnějšími scénami a divák nestačí obdivovat fantasii tvůrců, která je vskutku mimořádná a to nejen v překvapivě akčním závěru -a to ani nemluvím o scéně s vlkem, která pro film není podstatná ale je fantasitcká-. Pokud se nenecháte odradit prvním dojmem a nemáte nic proti Andersonovu humoru, nemůžete s tímto filmem nic zkazit. ()

Lenny.M

Fantastický pan Lišák - aneb jak vychytralá liška zametá s farmáři..Toť vše, nic víc, nic míň, ale ta hudba byla úžasná ;) ()

klerik

Nedávno mi vadil ZÚFALČEK, kvôli tomu, že sa snažil o akúsi umeleckú rozprávku. Rozprávka má byť predsa pre deti, tak načo experimentovať? Lišiak ukazuje, že experimentovať treba! Je to bomba. Úžasná hra s "bábkovou" formou, originálny humor, skvelý akčný scenár. Je to možno drsnejšie, než som čakal, ale ja som sa bavil kráľovsky. Nie je to asi pre úplne malé deti, ale o to je to originálnejšie... Videl som to s českým dabingom a dosť sa mi páčilo ako to znelo... ()

Jirka_Šč

Takový hodně jiný, ani se mi nechce říci "animovaný" film. Ale líbilo se mi :). ■ Hlášky: "Latinský název nevím, vačice ve starém Římě neznali" nebo: "Strčte toho chcípáčka do krabice a udělejte mu tam díru!" ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)