Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

Blazin

Další z trapných českých komedií, kromě pár, opravdu jen pár hlášek je to film o ničem a naprosto ničím nezaujme snad kromě pár krásných slečen a prostředí vesnice. ()

Vejrrr odpad!

A já bych tak rád dal alespoň 20-ti procentní hodnocení, ale opravdu nemůžu. Dílčí herecké výkony byli ovšem ucházající (až na pár vyjímek) a herci skvěle zahráli co měli zahrát, ale to co hráli je tak stupidní až se mi nechce věřit, že v tom ten či onen chtěl hrát. Chvílemi to vypadalo alespoň na slušný film o lidské blbosti, ale ne... Ani tak to nejde brát... ()

hammerhead

Při sledování koprodukčního filmu Nesplněný slib na MFF ve Varech jsem si říkal, jestli kvalitních seriózních filmů není jako šafránu, a zda-li to v poslední době nepřeháníme s neuvěřitelně trapnými komediemi a omíláním herců, jejichž kvalita jde přímo úměrně s filmem od desíti k pěti (nebo od pěti k nule?). No, zase by člověk neměl s čím srovnávat. ()

inyan

Slušná konkurence filmové série Kameňák. Na docela slušně obsazený film-( J.Budař, B.Polívka, J.Somr )...jsem se docela těšil, o to více jsem byl zklamaný a v polovině film vypnul . ()

takken

Keď už vážne nie je nič iné čo by ste si pozreli a máte chuť si len tak chvíľku posedieť a film vnímať skôr len ako kulisu zvoľte si tento film od pána Kleina. Dá sa naň pozerať, možno Vás aj niekedy pobaví a príjemne rozveselí. Dal by sa možno porovnávať s filmom „Taková normální rodinka“ majú spoločné črty. Bolek je tu prekvapujúco slušný neviem či to nie je aj na škodu. K tomuto filmu sa väčšina z nás uchýli asi len raz . ()

Illy

Ten film byl hlópé jak tři dni staré psék:) Polívka je možná dobrý komik, ale taky norek a je to na něm vidět. Všechny jeho filmové postavy jsou jako přes kopírák, nepřekvapí už ničím. Ubohý scénář nezachrání ani rádoby malebné záběry, člověk se modlí aby už byl konec. Jo a to pivo které tam má "nenápadnou" reklamu - to je hnus fialovej:-)) ()

Greg25

No, dobrá. Je to české a natočené po roce 2000, to by každého českého filmového fandu mělo už předem trknout - žádný skvost to nebude. A taky že není. Co si budem povídat - Svatba na bitevním poli aneb hodiny přes slávou má být komedie, ale tou je opravdu jen místy a spíše až v samotném konci snímku chytá tento snímek dech a tedy i jakous takous humornou stránku a vtipný potenciál. Jenže to je příliš pozdě, tedy aspoň na komedii, film má sice hlavní dějovou linku, ale odboček na typický život vesničanů se také dočkáte (stejně jako jejich minipříběhů) a to poměrně hutně, nejrušivěji ovšem vyznívá příběh děti ze dvou vesnic, jež spolu bojují, něco po sobě hází nebo sbírají lebky na poli za dvě pětky a strašidelný příběh - nevtipné, nikam nevedoucí a proklatě nudné. Problémem je scénář, který se ve vtipnosti snaží až příliš tlačit na pilu a proto většina scén působí nereálně a nuceně. Z vedlejších příběhů potěší akorát příběh Romana Vojtka jakožto kněze, zbytek nic moc. Ale je to české a já už se naučila nečekat od českých filmů vůbec nic. Aspoň, že ta stopáž není z nejdelších. 35% ()

arcticsky

Několik dobrých hlášek a překvapení v podobě účasti nepříliš frekventovaných filmových herců Medvecké a Sloupa. Na druhé straně příliš mnoho "mluvících hlav" z různých těch vékávéček, ulic a ordinačněrůžových hovadin. I ty děti na hřbitivě hrály lépe.... ()

adelina8

Dvě hvězdy, víc ani ťuk. Nesmyslný slepenec bez pořádného děje. Viděla jsem i horší věci, takže na vypíchnutí očí to nebylo, ale jednou stačilo. ()

Indian88

Hodnocení nemohu poskytnout, už kvůli tomu, že jsem viděl asi půlku. Stejně se však bojím, že i kdybych se na film dodíval, budu hodnotit stejně, a to Odpad!. Ani Bolek kvalitu filmu nedokázal zvednout a hlavní myšlenka a pár dědcích, kteří si hrajou na válku pro mě není dostatečně lákavá. ()

RadimFišer

Krásné bravy. Snad vizuálně nejlepší zobrazení co jsem v poslední době na české filmové scéně viděl. Výkony pana Polívky jsou důvěryhodné. Krásná manželka, zajímavý syn. Herecké výkony ostatních prach, bída a mučení filmového kritika v křesle tří-hvězdičkového kina. Mrzí mě, že to tak popasili. ()

lady01

No, dejme tomu. Na to, že nemám ráda Polívku, tak tady jsem ho nějak ještě zkousla. Ale celkově dost slabý a nic moc. Ve chvilkách se člověk zasměje, ale vlastně ani neví proč. Protože řekli něco vtipného nebo protože se očekává, že se někdo zasměje? No, nevím... ()

Pidzey

Příliš mnoho postav, příliš špatný děj a málo vtipných pasáží. Od naprostého dna film zachraňuje andělská krása Jany Doležalové, půvab Jitky Čvančarové , sexy hlas Terezky Voříškové a tradičně kvalitní herectví Bolka Polívky. Je to však děsná nuda. ()